Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Terezka se vrátí k matce, ale možná jen dočasně

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl, že desetiletá Terezka, která kvůli sporu rodičů trávila prázdniny na psychiatrii a poté v říčanské léčebně, bude na dva měsíce svěřena do péče matky. Podle mluvčího soudu nejde o konečné rozhodnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pepe999 from Manchester

Kdyz clovek viid, co jsou nektere pyce, ktere krvaci 5 dni zac, tak

by blil a nejradsi povolil denni manzelskou nakladacku. Evidentne to par krav potrebuje...R^R^

0/0
5.9.2007 11:49

berunel

Jestli o tom dámy nevíte

Tak rodiče mají povinnosti ke svým dětem a děti mají povinnosti ke svým rodičům. O to aby s etohle dodržovalo se stará zákon, starají se o to rodiče a pokud to nejde tak zase zákon. Až bude holčička dospělá a zcela nezávislá na otcových penězích tak si už může dělat opravdu co chce, tedy nenávidět, odmítat kontakt atd.. Protože v téhle situaci otec už na tohle může přiměřeně reagovat, pokud dospělé děti nemají elementární úctu k rodičům lze je prostě a jednoduše vydědit. Otec musí ze zákona platit a pokud zemře tak dítě ze zákona dědí majetek, i kdyby byla nějaká závěť třeba k družce, pokud Vy dámy považujete za normální v téhle situaci že by 10 leté dítě mělo nějaké "svaté právo" zcela bezdůvodně nenávidět otce, mít psychické problémy ho oslovit "táto", rozhodovat o tom jestli se bude stýkat s otcem nebo nebude, tak Vám v těch ženských hlavičkám opravdu něco hodně chybí a to něco je špetka schopnosti rozumově uvažovat a špetka citu pro spravedlnost.

0/0
5.9.2007 11:36

berunel

Re: Jestli o tom dámy nevíte

A ještě k tomu Vám chybí elementární schopnost se vžít do situace té druhé strany, jaképak pocity byste asi měli vy pokud byste ze zákona měli na někoho přispívali vysokými částkami a ten někdo by bez existujícího důvodu prohlašoval že Vás nenávidí a že se Vámi nebude stýkat, to byste měli určitě pocit dost velké křivdy a platit by se Vám určitě nechtělo, každý rád platí na své děti ale platit na nenávistné spratky to je trošku něco jiného, tam je potřeba žádat spravedlnost aby se tomu spratkovi nějak nasadil na ten nenávistný ksicht nějaký slušnější obličejíček.:-)

0/0
5.9.2007 11:46

_m-

Re: Jestli o tom dámy nevíte

 1) to že ho nenávidí bezdůvodně ti řekl kdo?

2) Nevím jestli mi chybí špetka citu pro spravedlnost, ale tohle chybí cit vůbec. Jesti panu Chocovi jde o totéž o co tobě - tedy pouze o povinnou úctu (a obávám se, že ano), tak to Terezku potěš pánbůh...........

0/0
5.9.2007 11:54

berunel

Re: Re: Jestli o tom dámy nevíte

Víš co ještě jinak pro pomaleji chápající. Když vylezu z bytu a potkám souseda tak řeknu "Dobrý den" a když se mě něco ptá tak ho normálně oslovuji pane ...... a normálně komunikuji, protože pokud jsme si zrovna v minulosti nic neudělali tak je to normální lidské chování. Zrovna tak je normální lidské chování když dcera (např. moje) přijde domu řekne "ahoj táto", zásadně mi neříká "pane" a to ani po té co je na mě sebevíc naštvaná a když se ji něco zeptám tak normálně komunikuje a nedělá kyselé obličeje bez nějakého existujícího důvodu. Takže sem furt nepleť nějakou povinnou "lásku", nějaké povinné "tatínkování". To jsou nějaké vaše čistě ženské citové problémy. V tomhle případě se po holčičce chce aby se chovala jako každá jiná holčička, tedy aby se normálně chovala jak k těm cizím osobám tak k těm příbuzným. Jestli má holčička z důvodu "výchovy" matky s tímhle normálním nějaký psychický problém tak se jedná o nějakou psychickou poruchu která se musí včas řešit.

0/0
5.9.2007 13:40

berunel

Re: Re: Re: Jestli o tom dámy nevíte

Pokud jde o tu úctu k rodičům kteří financují a starají se tak ta je pro normálního potomka v naší křesťanské civilizace naprosto samozřejmou záležitostí, pokud tohle někdo nechápe nebo neuznává tak je zralý pro Chocholouška, to už je psychopatické chování. Žádný důvod pro ztrátu té úcty k otci se u té holčičky neprokázal ani u soudu.

0/0
5.9.2007 13:42

anžto

Re: Re: Re: Re: Jestli o tom dámy nevíte

já s vámi souhlasím. Ten případ hlavně nikdo nezná podrobně, ale to že některé matky záměrně manipulují své děti k nenávisti je známo. Otci zakážou návštěvy, děti odvezou v den kdy má přijít apod. ale dítěti pak vtlouká do hlavy, že tatínek ji vidět nechce....mimochodem jsem žena, ale ne slepice. Muži mají stejná práva na své děti jako ženy. A pipky typu té ženské co odvezla děti z argentiny, aniž by dala otci nějaké echo, si můžou brečet jak chtějí.

0/0
5.9.2007 13:57

celtic

no vida, Terezka....

tak teď ještě co dělá Vendula, Čunek, Anička a gorilka....?:-)

0/0
5.9.2007 8:20

_m-

Re: no vida, Terezka....

GORILKA SE MÁ FAJN:-)

0/0
5.9.2007 10:36

Jenda.Pracka

Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Tak vítej doma z kriminálu.

Dalo se to čekat. Konec prázdnin, návrat domů. Otázkou zůstává, jestli lze takto desetileté dítě dokopat k tomu aby mělo rádo tatínkka.

Jestlipak se pan soudce Sládek alespoň omluvil za zkažené prázdniny? Asi těžko, to bychom chtěli mnoho od arogantního soudcovského hovada.:-©

0/0
4.9.2007 18:16

berunel

Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Řekl bych že holčičce by se měla omluvit především maminka, soudce dělal to co bylo jeho povinností, maminka zásadně nedělala co ji soud uložil. :-) 

0/0
4.9.2007 19:01

Jenda.Pracka

Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Ty jsi chytrý jak stádo opic, Beruneli. Tak za to že maminka se vybodla na soudní rozhodnutí je asi podle Tebe správné potrestat dítě? A tak ještě zavedeme institut kolektivní viny a máme vystaráno. Brácha ukradne kolo a zavřou Tebe Beruneli. Pěknej Kocourkov, jen co je pravda.

Soudce Sládek fakt nemá na víc než soudit sousedské spory o králíky, jak už tady někdo napsal. Děcko není králík. Lásku k otci soudně nařídit nelze.Trestat soudně nedostatek lásky k otci přinejmenším není etické a takové jednání soudu by nemělo mít místo v právním státě. Soudce se na etiku svých rozhodování jednoduše vykakal. Vyjadřuji se slušně jedině proto aby mi to cenzor nesmazal, jinak bych používal ostřejší slova.

0/0
4.9.2007 21:26

berunel

Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Hele Mařenko lásku nikdo holčičce nenařizuje, ale když ji  do té hlavičky matinka nasypala tu iracionální nenávist tak to je něco co odstranit lze. Základní povinnost dítěte je úcta k rodičům, kteří mají zase povinnost to dítě nejen živit a starat se o něj, ono to dítě po těch rodičím mimo jiné i dědí. Jestli považuješ za normální aby 10 letá holčička nenáviděla otce který ji živí a po kterém bude eventuálně dědit tak se nech vyšetřit. Sládek dítě netrestá Sládek se snaží napravit tu vadnou výchovu patologické matky. :-) 

0/0
5.9.2007 8:24

berunel

Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Apropó a už ses byla vyzvracet i na tu soudkyni co drží v "kriminále" daleko delší dobu ty děti Mauerových, ty děti také nemůžou za to že je matka týrala, ovšem ty děti mají otce a další příbuzné, nebo ty máš soucit jenom s tímto konkrétním vybraným spratkem ??? To by mě docela zajímalo proč asi. :-(

0/0
5.9.2007 8:28

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Tak teda podle Tebe Sládek dítě netrestá Sládek se snaží napravit tu vadnou výchovu patologické matky.

Takže Sládek Terezku napravil. Terezka je napravená a může jít domů, když už je napravená, jinak by mohla v kriminále strávit taky vánoční prázdniny a pololetní prázdniny anebo taky klidně celé příští prázdniny.

Vypadá to opravdu tak, že vysoudit lásku dítěte lze? Pod hrozbou prázdnin v kriminále lze asi opravdu všechno:-/ Otázkou zůstává jakou hodnotu taková "láska" bude mít.

Soudce Sládek akorát tak zlomil děcko.

Je to zpackaná kauza Beruneli, to by jsi měl uznat taky Ty. Nakonec dítě dal zpátky matce a ta už se postará aby Terezka na to správně nahlížela. Jednání soudce Sládky opravdu není možno označit za moudré. Prostě soudce kapituloval, jenže to mohl učinit včas a nezničit dítěti zbytečně prázdniny.

0/0
5.9.2007 10:25

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Berunel se tu už několikrát vyjádřil ve smyslu že tady nejde o lásku, ale o poslušnost. Prostě Tereza bude tomu pánovi co je jí tak protivný říkat tatínku a vydrží s ním dvě hodiny týdně v jedné místnosti. Za to může domů. Co při tom cítí to pana soudce, pana otce ani Berunela nezajímá. :-/

0/0
5.9.2007 10:29

berunel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Znáš desatero soudružko ??? "Cti otce svého a matku svou" to není nic o lásce, to je o normálním lidském chování. Jestli někdo výchovou poškodí dítě natolik že tohle jednoduché nechápe tak patří do kriminálu a dítě se má svěřit do výchovy někomu jinému. :-©

0/0
5.9.2007 10:41

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

hezkýýýýýýýýýý !! Doufám že budeš po chlapcích Mauerové požadovat taky aby ctili matku svou - když jich máš pořád plnou hubu.

Mimochodem i úctu si člověk musí zasloužit.

Soudružka nejsem a desatero znám - doufám že se jím řídíš i v ostatních bodech.........:-P

0/0
5.9.2007 10:46

berunel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Matka Mauerová děti týrala, soud ji je odebral a ona půjde sedět, tam ona těžce porušila pravidla takže zbytečné mluvit o úctě ke kriminálnici. U té Terezy je to obráceně, otec se chová slušně tak jak má a pravidla porušuje dcerka, zcela  bezdůvodně nenávidí, soud je povinen zjistit proč a jak tohle zcela nenormální vzniklo a zjednat nápravu, toď vše dámy.:-)

0/0
5.9.2007 11:07

berunel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Jestli holčička má zábrany říkat tátovi táto (nevím co to tady tatínkuješ) tak to je bohužel už tak psychicky narušená že na tu psychiatrii patří a matinka patří do kriminálu, něco takovéhoto nevznikne samo od sebe.

0/0
5.9.2007 11:12

berunel

Re: Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Ono bych řekl že jestli matka bude pokračovat tak o to dítě přijde nebo skončí v kriminále a bude to naprosto správné. Soudce je povinen zajistit plnění soudních rozhodnutí, my tady nebudeme věčně platit za nějaké vypatlané matky odškodnění které nám někde nařídí ze Štrasburku. Pokud matka nedokáže dítě vychovávat tak  aby mělo normální vztah k otci (takže sem nepleť nějaké vynucování lásty, tady jde o úctu k rodičům která je obsažena i v desateru) tak to dítě nemůže vychovávat stejně tak jako týračka dětí Mauerový. Apropó už ses tam na tu diskuzi šla konečně vyzvracet na tu soudkyni co bezdůvodně "drží v kriminále" ty chlapce Mauerovi ????

0/0
5.9.2007 10:39

berunel

Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Jeníku a že jsem tě nějak neviděl že by ses šel také vyzvracet na soudkyni která nechce pustit z "věznice" chlapce Mauerovi k otci. Nebo že bys snad nebyl Jeník ale Mařenka která se bije pouze za práva "vězněných" dětí pokud mají jít k matce ????:-)

0/0
4.9.2007 19:07

lotosovy_kvet

Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Terezka je doma asi na 2 měsíce, takže na Vánoce zase do cvokárny? a pak na jarní prázdniny? dokud se nenaučí mít ráda pána co ji nechtěl. nechtěl ji uznat za své dítě.2 roky se soudil a vyjádřil spokojenost s rozsudkem, který ji odsoudil na prázdniny do blázince? Chudák Terezka...

0/0
4.9.2007 19:44

berunel

Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Nelži jak když Rudé právo tiskne, že žádal přezkoumat to otcovství pokud se ukázalo že manželka je flundra která zahýbá tak to neznamená že vlastní dítě nechtěl. On chtěl jenom ověřit jestli to náhodou není kukačka a ono to jinak něž tím popřením otcovství jaksi nejde.:-)

0/0
4.9.2007 19:58

Jenda.Pracka

Nařízení soudu nutno respektovat.

Soud nařídil mít tatínka ráda. Nerespektování soudního nařízení bude trestáno dle zákona a když je v sázce vážnost soudu je možno se na právo víte co?

Odpověď: možno se na právo v y s r a t

Trestní odpovědnost dětí posunuta na 10 rok dovršení věku jeho.

0/0
4.9.2007 21:18

berunel

Re: Nařízení soudu nutno respektovat.

Nevrdlouhej dámo, soud nařídil matce umožňovat styk s otcem, matka nerespektovala tak dlouho až došlo na pokuty cca 90 tis. V právním státě je obvyklé soudní rozhodnutí vymoci nebo dělat opatření k nápravě. Je pravda že lepší rozhodnutí bylo poslat matku na půl roku do vězení si ty pokuty odsedět a potom by přirozeně holčička musela jít na těch půl roku k otci a tam by snad za tu dobu pochopila na kom je závislá, kdo ji živí a šatí a začala by si toho otce třeba vážit jako je to obvyklé u všech zdravých dětí. :-)

0/0
5.9.2007 8:34

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Beruneli a jak víš že manželka zahýbá? Anebo chceš napsat, že snad zahýbala s Tebou? To snad ne, to by přece neriskovala že bude mít hloupé děcka?

0/0
4.9.2007 21:28

berunel

Re: Re: Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

No ona zahýbala tak šikovně že ji načapali inflagranti s nějakým poslancem a dokonce o tom psali v novinách :-)

0/0
5.9.2007 8:19

Jan.Emil

Jak jsi hloupý Beruneli.

Tak za prokázanou nevěru matky budeme zavírat její děti?:-/ Jako precedens dobrý?Zahýbat se nemá;-D

0/0
5.9.2007 9:09

berunel

Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Si nejdřív přečti k čemu se ta nevěra vztahovala, jinak takhle vypadáš jako kdyby jsi spadnul z višně. Ta nevěra se vztahovala k tomu proč otec bylo nucen popírat to otcovství. :-)

0/0
5.9.2007 9:16

Jan.Emil

Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Tak otec napřed popírá otcovství a pak začne mít Terezku nezřízeně rád a pak ji dá zavřít do blázince, soudce Sládek jim k tomu sekunduje a Tbě to připadá všechno normální Beruneli, ach jak jsi hloupý.

Ale že jsi hloupý Ty Beruneli mi ani tak nevadí, jako spíš to, že je hloupý soudce Sládek který by jako vzdělaný člověk mohl mít rozum, jenže nemá, to je ten průser celého našeho soudnictví.

Terezka nesplnila soudní nařízení mít ráda tatínka a nechat se sebou stěhovat jak se starou jalmarou a tak soudce Sládek přistoupil k represím, protože v sázce byla podle něho autorita a vážnost našeho soudnictví.

Ano, pohrdání soudem a hlavně soudcem třeba trestat kriminálem. Otázkou zůstává zdali za pohrdání soudem a soudcem máme trestat kriminály taky desetileté děti?:-©

0/0
5.9.2007 10:14

_m-

Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

ˇByl nucen?????????????????, Kým?

0/0
5.9.2007 10:15

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Byl nucen svou peněženkou aby nemusel platit na to dítě Terezku, kterou má tolik rád;-D

A když už platí, tak ať z toho něco má, ať se na ní vyskáká:-PV

0/0
5.9.2007 10:29

berunel

Re: Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Pokud se rodiče rozvádějí tak na cizí dítě kde ještě nevzniknul nějaký citový vztah platí jenom idiot, těmi hloupostmi co taky melete dokazujete jen kde vzniklo to spojení ženská = slepice. Pokud se ověřilo že to dítě je jeho tak otec dělá to co je jeho povinností, tedy platí a snaží se i vychovávat což vypatlaná matka znemožňuje a soud je povinen zjednat nápravu. 10 letý spratek tady nemá vůbec co rozhodovat, 10 letý spratek kterého živí rodiče je povinen dělat to co po něm chtějí rodiče. Vidím docela úsměvné aby mi 10 letá dcera řekla že nebude dělat co po ni chci, to bych to její dětské "rozhodnutí" změnil velmi rychle a bez soudce.:-)

0/0
5.9.2007 10:53

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Jo, na Terezce se každý odkope.......

0/0
5.9.2007 10:55

berunel

Re: Re: Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Ta nemravná matka zlodějka, pokud si to dítě chtěla uzurpovat pro sebe, měla nechat zapsat do rodného listu "otec neznámý" a obejít se bez toho výživného. Soudy jsou povinny zajistit aby takovéhle kriminálnice tady nevychovávali z dětí psychopaty nenávidějící bezdůvodně rodiče.:-©

0/0
5.9.2007 10:58

Daja.01

Re: Re: Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Ty nejsi jenom hloupý ale  i bezcitný, copak díte je věc. Jaký spratek, kde jsi vlezl pro ty výrazy do kanálu? Z ní  má potom vyrůst žena, která, což je velmi pravděpodobné, nebude schopna plnohodnotného vztahu. Její matku neznám, ale chlap který spí s manželkou a s milenkou, oběma udělá díte, pak pomluví matku, je totální vůl. Jo někdo se plete na co jsou tzv. alimenty. Jsou určeny pro potřeby dítěte.

0/0
5.9.2007 11:24

berunel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Spratek je normálně používaný výraz pro dítě které rodiče nenaučili aby se chovalo tak jak je v naší civilizaci obvyklé, tady jsou ty podmínky pro použití tohohle výrazu na 100% naplněny. Ze spratka nemůže vyrůst normální ženská ze špatně vychovaného spratka může vyrůst zase jenom obdobná flundra jako je ta matka, která ji takto vychovala. Ono vychovávat dítě v tom smyslu, hele konečně nám zase přišli peníze od "toho de*me*nta", nebo třeba , kdyby tak ten "de*b*il" natáhnul kopyta tak bychom měli hodně peněz Terezko, to je naprosto šílené aby někdo považoval za normální z takovýto peněz financovat svoje potřeby, co z takovéhle holky může vyrůst, snad tak podvodnice, vyděračka nebo štětka. :-©

0/0
5.9.2007 13:57

berunel

Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

To se tak obvykle dělá, pokud  otec zjistí že matka před porodem spala i s jinými a manželé se rozcházejí, tak otec chce ověřit to otcovství aby čirou náhodou 20 let neplatil na cizí dítě. To je opravdu odsouzeníhodné a k divení 8-o8-o8-o 

0/0
5.9.2007 10:30

_m-

Re: Re: Re: Re: Jak jsi hloupý Beruneli.

Jo obvykle se to tak dělá, a pokud se manželé rozcházejí tak je to v pořádku, ovšem že by někdo byl NUCEN.......... to slyším prvně.8-o8-o8-o8-o

:-P

0/0
5.9.2007 10:35

Jenda.Pracka

Re: Re: Štěstí Ti přálo, dostalas málo.

Soud rozhodl!;-D

0/0
4.9.2007 21:18

trojuhelník

a je to tady

Terezka;-D8-o:-©

0/0
4.9.2007 16:51

celtic

Re: a je to tady

už je to tady, už je to tady, už je to tady....:-)

0/0
4.9.2007 17:03

herdekflek

hovada, hovada, hovada

Ať jsou vztahy jakékoliv, pořád je lepší, když je u jednoho rodiče, než v ústavu. To nemůže normální člověk vymyslet.

Pokud má v tomto věku vypěstovanou nenávist k otci, stejně už to nikdo nezmění, dokud ona sama nepřijde na to, jak to celé vlastně je.

0/0
4.9.2007 16:43

berunel

Re: hovada, hovada, hovada

Smířit se s tou nenávistí s tím bych i souhlasil, za předpokladu že toho otce vyškrtnou z rodného listu a tím zruší vyživovací povinnost a dědění v řadě přímé.

Jinak nechat tu nenávist jak je a nechat i tu vyživovací povinnost a to dědění to je ve zjevném rozporu s dobrými mravy.

Ale spíš bych zkusil ještě jedno, dát ji natrvalo k otci, děti si zvykají velmi rychle a kdyby matka zemřela tak by si holčička také musela zvyknout na otce nebo na ústav.

0/0
4.9.2007 16:53

lotosovy_kvet

Re: Re: hovada, hovada, hovada

anebo nabídnout otci, že se jí vzdá, když na ni nebude muset platit...to by panečku Coch obrátil...

0/0
4.9.2007 19:46

berunel

Re: Re: Re: hovada, hovada, hovada

Já bych to spíš typoval že by velmi rychle obrátila tahle matčí hyena, pokud o ty peníze nestojí tak proč tedy žádá o zvýšení výživného. 8-o8-o

0/0
4.9.2007 19:55

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Re: hovada, hovada, hovada

A nejsi nakonec ten tatínek Ty,Beruneli? Že tak všechno víš a že se tak zastáváš soudce Sládka?

Fakt že soudce udělal víc než mohl a taky víc než mu dovolovalo právo a slušnost, ale lásku k tatínkovi soudním rozhodnutím dítěti nařídit nemůže i kdyby Terezku zavřel na doživotí, jenom Tě bude víc nenávidět. Musíš na to jít jinak.

0/0
4.9.2007 21:32

sergej_stokurev

Novinářští masturbátoři všech zemí spojte se.

:-©:-©:-©

0/0
4.9.2007 16:43

AK-47

Už zase.

Jak dlouho nás budete oblažovat Terezkou a její slíčnou maminkou?

0/0
4.9.2007 15:34

Najdete na iDNES.cz