Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Texas popravil pachatele třináct let staré vraždy

V americkém Texasu byl v noci popraven dvaatřicetiletý muž za vraždu taxikáře spáchanou v roce 1994. Je to druhá ze tří poprav, které mají být vykonány ve věznici Huntsville tento týden. Texas nedávno zaznamenal již 400. popravu od opětovného zavedení trestu smrti v USA v roce 1976.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

xlymz

vymývači satana

Občas mě udivuje, že v tak zbožném Texasu, kde si můžete dát ze sebe odborně vymýt satana, mají ještě tolik zločinců.

0/0
30.8.2007 15:49

Pilat

Texas je znamy tim, ze se tam pohybuje

nejvice zlocincu tezkeho kalibru ;-D 

0/0
30.8.2007 14:48

Richard 1. Lví srdce

Re: Texas je znamy tim, ze se tam pohybuje

Růženko, kde se právě pohybuješ se svým traktorem?

:-)

0/0
30.8.2007 14:59

Pilat

Re: Re: Texas je znamy tim, ze se tam pohybuje

Ruzeno neblbni, ja na traktor nemam mel jsem parek volu z toho jeden zdechl, ted hledam nahradu .... nemas zajem ? ;-D

0/0
30.8.2007 15:07

Richard 1. Lví srdce

Naivní pitomečkové

Je přinejmenším naivní, že nick Hucinak použil v diskusi “Taliban propustil většinu Korejců, drží jich sedm” v 05:41 hodin jiný zaměstnance UPC Česká republika, a.s. než včera ve 20:28 hodin.

U obou příspěvků jsou jiná čísla. U prvního příspěvku je 5032 a u druhého 3711.

Je to tím, že více zaměstnanců společnosti UPC Česká republika, a.s. zná hesla k nickům.

Nick použije zrovna ten zaměstnanec, který má zrovna (noční) směnu.

;-D

0/0
30.8.2007 14:40

Ruger

Proti americkému pojetí práva a ochrany zákonnosti

lze  mít námitky, ale celkově je tento systém srozumitelnější, lépe chrání jedince a lépe deklaruje ochotu společnosti eliminovat nebezpečné jedinece, a to bez ohledu na to, zda se v danném unijním státě popravuje, nebo ne. Nicméně v USA často zaregistrujete následující - zločinec se dopustí v několika státech nejtěžších zločinů. Je chycen na půdě státu, kde je za jeho čin doživotí-trest smrti zdejší právo nezná) , policejní složky zločince s chutí předají do státu, kde spáchal jiné zločiny, za který zde trest smrti je. Administrativně tak zůstavají některé zločiny "neobjasněné", třebaže je pachatel  známý.

Ale síla emerického systému je v podrobné kodifikaci trestných činů a velké škále trestů , ať lehkých, či těžkých (ve srovnání s tupou EU)

0/0
30.8.2007 9:40

kolacos

Re: Proti americkému pojetí práva a ochrany zákonnosti

a jak to krasne funguje ! EU by se mela z toho poucit;-DR^

0/0
30.8.2007 9:42

blejboy

Re: Re: Proti americkému pojetí práva a ochrany zákonnosti

Ja si myslim, ze by klidne v tom Texasu mohli pritlacit....Je k nasrani,  kdyz nekolikanasobny vrah ceka na popravu pres deset let....

0/0
30.8.2007 18:32

Vosta Jindra

Re: Proti americkému pojetí práva a ochrany zákonnosti

tupej si leda ty. Unie nemá žádný trestní zákoník, ten si řeší všechny země samy. Americký systém je možná spravedlivější, ale výsledky řízení jsou u něj nepředvídatelné, což je způsobeno zejména institutem porotních soudů. Ostatně právě porotní soudy zprošťují viny častěji než klasické soudy. USA mají přes dvěstě let svůj systém, se kterým jsou asi spokojeny. Ale pro nás z toho nic neplyne, stejně jako ze systému indického.

0/0
30.8.2007 10:31

Ruger

Drahý Vosto, bez invektiv(ale ty to jinak evidentně nezvládáš),

takže polopatě, abys to pochopil i Ty "sexy mozku". Státy EU disponují právními systémy, které nedisponují něčím takovým, jako je precedentní právo, zároveň je zde uplatnění a výkon práva  vzdálen od občana ve prospěch společnosti a principů fungování sociálních struktur společnosti. Ve finále je ale obzvláště trestní právo v USA podstatně  sofistikovanější v definici  vlastního trestného činu a je zde snaha potrestat každý čin jedince izolovaně(spáchal-li činů více), což je velký rozdíl proti Evropě, která floskule o společnosti (v soc pojetí) klade nad práva jedince (netoliko v oblasti trestního práva - bohužel).

Jedinou Výjimkou jsou rozhopdnutí Evropského Soudního dvora, které májí charakter precedentů pro všechny země EU, a díky tomu také fungují. Matlání kopítek , kterého jsi Ty zářným příkladem by totiž mnohé právní problémy nebylo schopno vyřešit. V tomto případě EU úspěšně a ku prospěchu věci okopírovala jeden z bazalních principů práva v USA.

0/0
30.8.2007 11:32

Vosta Jindra

Re: Drahý Vosto, bez invektiv(ale ty to jinak evidentně nezvládáš),

mnoho slov a obsah schází. Není pravda, že státy Evropy nemají precedentní právo. Nemá ho většina, tři ho mají. A k tomu je třeba připojit, že oba systémy se desetiletí sbližují, protože i v anglosaském světě přibývá práva psaného. Jestli bylo z Ameriky něco převzato, tak to není ani tak ESD, jako institut ústavních soudů jednotlivých států, které mohou rušit i zákony (což je převzato z amerického zakotvení Nejvyššího soudu). Ale to je exces, byť prospěšný a potřebný, ale ve zbytku není důvod k přebírání dalších institutů. A kopýtko se píše s tvrdým y, že, což je taková jediná zásadní připomínka k tvému příspěvku.

0/0
30.8.2007 11:46

Ruger

Drahý Vosto! Naprosto beru tvoji připomínku ke kopýtku

měl jsem po sobě příspěvek přečíst.

Ale pokud bych chtěl být impertinentní, ohodnotil bych Tvůj příspěvek stejně, jako ty můj. V problematice se orientuješ, což je příjemným překvapením. Zároveň se ale rozcházíme na to , co je pozitivní a co je exces.Bavíme se v zkratkách, máš samozřejmě pravdu s přesnějším popisem právních systémů na kontinentě, ale jistě nepopřeš trendy ve kterých popisuji kam směřuje právo v USA a kam na kontinentě. Jistě nepopřeš, že americké právo (sledujeme-li trend, abys mne nechytal za slovo s konkrétní argumentací, konkrétní zákonné normy "made in USA, která je "socialistická") jde víc k meritu věci a více myslí na poškozeného a jeho práva a jeho ochranu pouze nedeklaruje, ale snaží se vykonávat. Narozdíl od právních systémů evropských států, jejichž pojetí zákonosti je protchnuto velice často politickou korektností, až pánbůh brání a z občana je onuce.

0/0
30.8.2007 15:19

Ruger

part II.

Pojetí zákonnosti, tak jak jej chápe obyčejný lidský rozum se z takových systémů vytváří. Asi nepopřeš, že trestní , ale i obchodní právo "made in USA" popisuje jednotlivé trestné činy  ve srovnání s evropskými systémy často až extrémně sofistikovaně a v nejjemnějších nuancích a rozdílech, umožňujících definovat penalizaci za nezákonné jednání v rozmezí, o kterém se většině evropských systémů ani nesní.

Koneckonců v obchodním právu a konkrétně protikorupčních zákonech USA již před lety jasně  klasifikovaly protizákonné jednání, ať se jej občan USA dopustí kdekoliv na světě. Pro mnoho amerických  firem to znamenalo konkurenční nevýhodu , zvlášť v dobách, kdy například podle zákonů   v Bundesrepublice mohly 2% (!) obratu německé firmy být lege artis využívány pro "marketingovou" podporu bez toho, že by tento výdej mohl být  podpořen jakýmkoliv dokladem.... Americké právo by též nedovolovalo nic takového, jako byly doprovodné "obchodně-poradenské" aktivity výrobců Gripenů.

0/0
30.8.2007 15:24

Ruger

a dovol mi prosím ještě jednu poznámku.

Americký systém, ve kterém hraje velkou roli i systém poroty, tak často vysmívaný evropskými legislativci má i přes své nedostatky velkou sílu v tom, že třebaže silně korigovaně (díky profesionálům, kteří pracují v tomto systému jak pro, tak i proti obžalovanému) umožní reálnou implementaci zákona podle toho, jak to cítí po složení veškerých pro a proti laik. A to vůbec není špatné. Podívej se jak rozhodují naše soudy v případech, kdy kauza obsahuje mnoho "technikálií", ve kterých je soudce laikem. Přes veškerou právní erudici je konečné rozhodnutí často velmi subjektivní, ale nerozhodla o něm skupina informovaných laiků po dlouhé diskusi, ale maximálně jedinci , třebaže v dobré míře).

0/0
30.8.2007 15:31

Ruger

Doufám, že mne nebudeš po...t za překlepy, nějaké se opět objevily

:-)

0/0
30.8.2007 15:33

kolacos

a dobre udelal

co s takovym ?;-D

0/0
30.8.2007 9:34

Warhead_bia :P

kurna

tam maj ale narvano ;-D

0/0
30.8.2007 9:31

Paroubkovy lži mi vymývají mozek

Zastavte popravy a zaveďte etanazii!

Ať je vidět ta kultůůra !

0/0
30.8.2007 9:19

slidic

Re: Zastavte popravy a zaveďte etanazii!

No na obrázku je lékařská injekční stříkačka, tak na tom něco bude ;-D

0/0
30.8.2007 9:21

Kokodák

Re: Zastavte popravy a zaveďte etanazii!

jistě's měl na mysli etanolázii, že?;-D;-D

0/0
30.8.2007 9:28

Manciny

a

V USA mají ještě rozum a chrání slušnou společnost před vrahy. V Evropě je tomu naneštěstí naopak.

0/0
30.8.2007 8:33

Kokodák

Re: a

proto se tam vraždí vesele vosto6 a čím dál víc;-D;-D

0/0
30.8.2007 9:29

Ruger

Nehul smažko!

V socialistickém Švédsku je dnes nebezpečněnji , než v New Yorku.

podotýkám , že počet obyvatel je adekvátní.

0/0
30.8.2007 11:34

kolacos

co ma co unie zvatlat USA koho si popravi to nepochopim

USA alespon od EU nechrani vrahy a zlocince coz je jedine v poradku !;-)

0/0
30.8.2007 8:30

dunil

Jo jo...

vraždit se nemá....

0/0
30.8.2007 8:28

voj. Kouba

a kdy ta novinka bude i u nas?

??

0/0
30.8.2007 8:26

bývalý volič ČSSD

Koukejte vyměnit obrázek,

tohle je běžná lékažská injekční stříkačka. Popravčí vypadá úúúplně jinak, je to jehla s rukojetí, od které vede hadice.

0/0
30.8.2007 8:24

Kokodák

Re: Koukejte vyměnit obrázek,

a na konci je kompresor z ČKD;-D;-D

0/0
30.8.2007 9:30

bývalý volič ČSSD

Re: Re: Koukejte vyměnit obrázek,

Na konci je skříňka s ampulemi jedů a dákovým ovládáním. Nejprve se do něj pouští něco, co jej uspí a pak to, co mu zastaví srdce a dýchání.

Moc se s tím se/rou, rána do týla by mohla stačit...

0/0
30.8.2007 9:37

crook.crook

vrazebna USA

Sorry ale nikdy nepochopim trest smrti..pokud udelate chybu, nic ji nenapravy..Pozustalym nikdo nic neda..nanejvis nejakou smesnou castku a k tomu by se mela takova chyba taky potrestat..coz se taky v americe nestava..Ne trest smrti ne..mame lepsi tresty..hodne dolu v Ostrave..a proc nas km dalnice stoji tolik, kdyz vezeni je preplnene lenochy, co se tam maj lip nez doma

0/0
30.8.2007 8:12

Orca88

Re: vrazebna USA

R^

0/0
30.8.2007 8:14

Vanislav

Re: vrazebna USA

mate deti? No kdyby vam ho nekdo zabil tak verim ze by jste pro trest smrti byl okamzite.

0/0
30.8.2007 8:28

crook.crook

Re: Re: vrazebna USA

Samozrejme ze bych takoveho cloveka videla moc rad mrtveho..o to se prit nebudu..ale pokud neco takoveho musel bych mit 100p jistotu ze je to on..a to nemuzu zarucit nikdy..a vite co  ani ho nechci mozna mrtveho..radeji bych ho videl drit a makat do konce zivota, aby nenavidel kazdyt den co tu jeste je.

0/0
30.8.2007 9:04

231

Re: Re: vrazebna USA

Myslím, že pokud by Vás odsoudili za vraždu, kterou jste nespáchal, změnil byste názor na trest smrti velice rychle.

0/0
30.8.2007 9:10

Vanislav

Re: vrazebna USA

Rozdil je dam uplne jinym vnimanim prava a trestu v USA a u nas. V evrope ma trest za ukol napravovat kdezto v USA ma trest za ukol trestat. V evrope se uprednostnuje druha sance, veri se, ze vrah se muze napravit. Proto se u nas da vrah do vezeni, pak se leci , pusti se ven a zase muze vrazdit. V USA jde na kreslo a je klid. J

0/0
30.8.2007 8:30

crook.crook

Re: Re: vrazebna USA

SI se opakuje ale pokud poslete na kreslo nevineho a uz to nevrati..omluvit to tim ze chyby se stavaji proste nejde..lidsky zivot je proste pryc..ono to je lepsi takhle jak je v evrope, nez USA. jen bych to udelal jinak..zadne pekne mistnustky, zadne teple postylky..Prvni bez na 12 hodin do dolu a pak se uvidi  podle toho jak dres a chces se sebou neco udelat..proste je odmenovat..ne aby meli vse automaticky a skoro zadarmo

0/0
30.8.2007 9:07

indiferent

Obchod

Pomohou-li američané prosadit u nás trest smrti, pak jim schválím i jejich radar !!!!!

0/0
30.8.2007 7:57

Orca88

Re: Obchod

neříká se tomu prodejná d*vka?

0/0
30.8.2007 8:14

Kokodák

Re: Re: Obchod

vivat uadau and ueukam;-D

0/0
30.8.2007 9:32

Najdete na iDNES.cz