Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Malá Tereza stráví zbytek prázdnin v ústavu

Znalci dokončili posudek na desetiletou Terezu. Ta před časem skončila kvůli sporům mezi rodiči na psychiatrii a později byla umístěna do léčebny Olivův dům u Říčan. Podle České televize ale není jasné, který soud se má posudkem zabývat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slidic

Syndrom PAS znamená doživotní poškození dětí.

Naše feminizovaná justice hájí zájmy žen proti zájmu dětí. :-©

0/0
6.12.2007 9:21

Josefprav,

Re: Syndrom PAS znamená doživotní poškození dětí.

http://pas.nazory.cz/

0/0
6.12.2007 9:29

Jenda.Pracka

K čemu je ta kauza vlastně dobrá

Není to tak dávno, kdy naši společnost rozvířila diskuze o trestní zodpovědnosti dětí.

Zda se má anebo nemá posunout trestní zodpovědnost dětí na 14 let nebo dokonce na 13, či ponechat na patnácti?

Jsou dětští kriminálníci s nimiž si společnost neví rady, jelikož děti nejsou trestně zodpovědné, tak se odkládají závažné kriminální případy krádeží loupeží ublížení na zdraví s těžkými nísledky

Soudce Sládek nám všem předvedl jak je snadné potrestat dítě. Kdo by si pomyslel že lze dítě dát na pozorování v době prázdnin. Možná je to fracek a tak trestní zodpovědnost dětí v české republice má hranici 10 let.

Tak proč nezavřít nezletilého cikána, který krade v supermarketu anebo olupuje stařenky poslán od rodičů. Má to jeden háček. Zasáhl by ombudsman, zasáhli by ochránci práv, jenže to by Terezka musela být romka. Když Terezka není romka, ombudsman se na ni víte co? Ombudsman se (v y s e r e). Ale jako precedens dost dobrý, no ne...?

0/0
29.8.2007 19:10

Jenda.Pracka

Zpackaná kauza

Je stále zřejmější, že matka Terezky dosáhla svého

Terezka nezačala mít ráda tatínka ani po věznění přes celé prázdniny. Jak dlouho Terezku ještě mohou v ústavu držet? Měsíc, dva nebo dokonce tři? Anebo snad celý rok? Anebo se snad někdo domnívá že Terezka po ročním věznění začne mít ráda tatínka?

Co se týče maminky, mohou ji zavřít. Ovšem na jak dlouho? Rok, dva? Nebo dokonce pět let? Pro Terezku bude maminka mučednicí, která se nechala pro ni zavřít zatímco tatínek...? ji tam zavřel, neřád jeden. Zavřít mohou, pustit musí. Jsou maminky, které se dají pro dítě zabít, natož zavřít...

Co se týče tatínka a pana soudce asi jim nikdo už nevezme názor a iluzi, že lásku dítěte lze vysoudit, jak směšné by to bylo kdyby to nebylo smutné

Hloupost českým soudem vládne.

0/0
29.8.2007 18:53

SMUTNÝ

dceru připravila o prázdniny výhradně její opičí matka !!!!!

pouze neutrální prostředí umožnilo otci kontakt s vlastní dcerou, což předtím matinka dlouhodobě neumožňovala !R^

0/0
29.8.2007 18:14

Jenda.Pracka

Re: dceru připravila o prázdniny výhradně její opičí matka !!!!!

Ano, pane Smutný, vězení otci umožnilo kontakt s dcerou, jenže dceru nevrátilo. Dosáhl jen toho že se s dcerou sešel. Dcera ho viní ze zpackaných prázdnin. Opravdu krásný a hodnotný začátek narušeného vztahu otce a dcery, jen co je pravda, jistě nějak se to začít musí...soud tu není pro p r d e l.

Pořád myslíte, že lze lásku dítěte vysoudit? 

0/0
29.8.2007 19:00

anča kurníková

to je mýlka, cácorko

pokud má tereza opatrovníka, pak kolizního, kterým bude zřejmě obecní úřad, ten slouží k tomu, aby za dítě hlídal jeho zájmy před soudem někdo nezaujatý, když matka i otec jsou vzájemně ve sporu

matka ani otec nejsou opatrovníky svých dětí, otec s matkou mají k dítěti rodičovská práva. opatrovníkem dítěte může být rodič např. pokud jeho zletilé dítě je neznámého pobytu a rodič za něj před soudem chce jednat, nebo pokud je zletilé dítě zbaveno svéprávnosti (páč je dementní) a rodič za něj chce jednat jak před soudem, tak v běžném životě.

takže se znovu ptám, jak naloží matka terezy s tím výživným, sakra?????

0/0
29.8.2007 11:28

slidic

Re: to je mýlka, cácorko

To myslíš, že ho neumí utratit? jedna dofča s novým přítelem v Egyptě a je to ;-D;-D;-D

0/0
29.8.2007 11:40

bývalý volič ČSSD

Re: Re: to je mýlka, cácorko

No snad nemyslíš, že začne splácet dluhy, které má na pokutách u soudu za bránění výkonu rozhodnutí soudu - předávání dcery otci ve stanovených termínech ;-)

0/0
29.8.2007 11:44

Cácorka

Re: to je mýlka, cácorko

Jsi právník?

0/0
29.8.2007 11:41

Cácorka

Re: Re: to je mýlka, cácorko

si myflim že ne rodičovská práva a POVINOSTI mají rodiče oba o.k. ale jakmile je OPATROVNICTVÍ  řešno soudním sporem pro sociálku je to opatrovník, i když uznávám že znám případy jen z ústavní péče kdy třeba matka si nepřála aby za klukem jezdil otec, ale prachy aby od něj chodili, předpokládám že Tereze byl určen opatrovník když byla odebrána matce tudíž by výživné měl dostávat opatrovník

0/0
29.8.2007 11:54

Cácorka

Re: Re: Re: to je mýlka, cácorko

ale hádat se o to nebudu jelikož si zas tak úplně jistá nejsem jak je to s nezletilími

0/0
29.8.2007 11:59

iuos

hmm

hledejme na všem něco dobrého... aspoň, když se jí v pondělí učitelka ve škole zeptá "co jsi dělala o prázdninách", tak může hodit na stůl balík novin se slovy "si to přečtěte - máte to i s obrázkama" 

0/0
29.8.2007 10:26

Warhead_bia :P

Re: hmm

;-D;-D

0/0
29.8.2007 11:05

anča kurníková

Re: hmm

až teď mi došlo, že jsem své dceři vlastně připravila naprosto nudné prázdniny. nedá se nic dělat, příští rok se o ni bude s manželem soudit...:)

0/0
29.8.2007 11:31

anča kurníková

co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

pobírala matka po dobu pobytu dítěte v ústavu od otce výživné i přesto, že dceru neměla prokazatelně ve své péči? nebo bylo soudem uloženo oběma rodičům hradit pobyt dcery v ústavu?

doufám, že celá tahle nesmyslná kauza, financovaná z našich společných peněz, zapůsobí alespoň jako výstraha pro ostatní stejně tupé rodiče, kteří nejsou schopni se po svém rozchodu dohodnout na péči o dítě

0/0
29.8.2007 10:20

zena_zdena

Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

R^ tady je hroznej chaos v celém systému .. když jsou pak rodiče dementi a nemyslí na své dítě, není divu, že to takhle končí :-/

chudák holka teď kvůli nim oběma tráví prázdniny v ústavu, aby bylo otci umožněno se s ní "zbližovat"

0/0
29.8.2007 10:24

Cácorka

Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

tohle vím vcelku přesně rodičovský příspěvek i výživné od otce by mělo chodit do ústavu z toho se nakupují drobné potřeby, ošacení a dává se kapesné min. výše je daná zákonem, jinak za pobyt nic neplatí je to zdravotnické zařízení a to děti mají zdarma

0/0
29.8.2007 10:26

zena_zdena

Re: Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

přímo "za odměnu" :-/

0/0
29.8.2007 10:28

Cácorka

Re: Re: Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

no to zrovna ne ale taky to není žádný lágr

0/0
29.8.2007 10:44

zena_zdena

Re: Re: Re: Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

docela živě si dovedu představit, že pro ni jo :-/

0/0
29.8.2007 10:53

Cácorka

Re: Re: Re: Re: Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

Z jejího pohledu to není ideální řešení ale komplexně to protě jinak řešit nešlo, buť nerespektovat právo otce na styk z dítětem ale v tom případě v podstatě dát za pravdu matce a vytvořit pokřivený precedenc nebo přesně opačně a to by také nebylo nejlepší spíš ještě víc traumatizující.

Navíc si myslím že pobyt mezi dětmi s daleko většími problémy by holce mohl trochu otvřít oči a pomoci jí se vymanit z nedobrého vlivu matky na vztah s otce ona ho musí nejdřív v klidu poznat pak už bude nakročeno k další postupu

0/0
29.8.2007 11:03

anča kurníková

Re: Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

předpokládám, že rozsudek o výživném se nezměnil, alespoň se o tom média nezmiňují, tzn. že platí poslední rozsudek, kterým bylo otci určeno platit výživné k rukám matky dítěte. aby výživné mohl dostat ústav, musel by být rozsudek o výživném změněn.

jinak máš bohužel pravdu v tom, že pobyt terezy v ústavu - zdravot. zařízení je zdarma. tedy zdarma pro dítě a jeho rodiče, nikoliv pro náš stát. a protože citům žádný zákon neporučí, budou to nejspíš státem vyhozené peníze.

0/0
29.8.2007 11:14

Cácorka

Re: Re: Re: co výživné? a poučí se z toho ostatní rodiče?

výživné se platí k rukám opatrovníka není stanoveno zda je to matka či otec prostě opatrovník a její matka byla dočasně zbavena opatrovnictví takže i výživného tohle vím fakt přesně moje mamka dělala opatrovníka asi 10 mentálně postiženým dětem.

0/0
29.8.2007 11:19

_Sandstorm_

Hm

Doporučuji přečíst si názor prof. Höschla v posledním Reflexu.

Nalezl jsem tam podporu svého názoru, který mám od počátku, tedy že bez ohledu na zdůvodňující omáčku je výsledek ten, že je zdravý člověk držen proti své vůli v ústavu a že tyto praktiky byly běžné v socialistickém soudnictví.

0/0
29.8.2007 10:06

berunel

Re: Hm

Jestli pan profesor čirou náhodou nepatří do té uřvané klaky komunistické prokurátorky  Marie Vodičkové, známé to chovatelky 8 zcela zdivočelých cikánských děvčat a psů v panelovém bytě, obchodnicí s novorozenci, nyní předsedkyní fondu ohrožených dětí.:-©

Ono bez ohledu na ty omáčky kolem je umístění dítěte v ústavu nebo náhradní rodině nezbytné pokud dítě momentálně nemá rodiče schopné řádné vychovy. Tyto praktiky jsou naprosto běžné v celé civilizované společnosti, na ulici děti živoří jenom v rozvojových zemích.:-)

0/0
29.8.2007 10:16

slidic

Re: Re: Hm

Myslíš tu odbornici, kde z těch 8 děvčat vychovala individua neschopná se postarat o své děti? Pod vlivem výchovy této vzácné odbornice u 3 dívek došlo k potlačení jejich vlastních mateřských pudů. To už je fakt síla.

0/0
29.8.2007 10:21

berunel

Re: Re: Re: Hm

Ona ty děti od těch třech svěřenek bez mateřského pudu zřejmě potřebovala na ten svůj kšeft s novorozenci, řekl bych.

0/0
29.8.2007 10:28

zena_zdena

Re: Re: Re: Hm

8-o to je fakt??             no fuuuuuj

0/0
29.8.2007 10:29

bývalý volič ČSSD

Re: Hm

Mnohem více materiálu najdeš na

http://pas.nazory.cz/pas/index.php

(Syndrom PAS)

0/0
29.8.2007 10:18

Lízal

Každá rada je drahá...

Mám zcela stejné osobní zkušenosti ze socialistického soudnictví, kdy jsem se beznadějně soudil o styk s dítětem od jeho dvou do jeho patnácti let. Dnešní soudnictví nemá jiné možnosti než to minulé.

Vysloužil jsem si jen nenávist svého dítěte i celé rodiny matky. Vztahy se upravily, až když mé dítě dospělo a uzavřelo manželství.

Co ale mají úřady dělat? To je neřešitelné. Pokud matka dítě byť jen podvědomě vede proti otci, nedá se žádná láska ani respekt nařídit.

Psycholog však pomoci může. To by ale musely soudy reagovat nekompromisně a ihned při vzniku překážek ve styku ze strany matky a ne, aby se případ vlekl roky. Samozřejmě lze také podat trestní oznámení, ale policie si s tím moc neví rady.

Především chybí společenský konsens. Převládá tichý názor, že dítě patří matce a otec ať táhne. Hlavně když platí alimenty. Navíc je soudnictví feminizováno, tohle by vůbec neměly soudit ženy. Mohl bych o tom napsat román...

0/0
29.8.2007 9:25

Cácorka

Re: Každá rada je drahá...

R^

Já mám ze svého blízkého okolí zas jiný případ kdy otec o dceru zájem neměl a její nevlastní byl řekněme despota ne vyloženě zlý ale tvrdý řekněme, tedy na ni na svého vlastního syna ne. V pubertě kdy je člověk hodně citlivý to nenesla zrovna lehce a když se její biologický otec zabil při nehodě dozvěděla se to z novin a začla sama chodit k psychologovi. S nevlastním otcem se vztahy urovnali až potom co ho klepla pepka a zdřejmě se mu rozsvítilo a úplně otočil. Teď je v poho úspěšně dospěla ve vcelku vyrovnaného člověka ale dalo to fušku;-) 

0/0
29.8.2007 9:36

Jenda.Pracka

Re: Re: Každá rada je drahá...

Cácorko, je to smutný případ, co jsi napsala. Jak vidíš, každý promítá do svých názorů své osobní zkušenosti, což vysvětluje taky Tvé postoje. Ty zkušenosti má každý jiné. Mně na celé kauze Terezky nejvíc vadí skutečnost, že soudce pošlapal spravedlnost a zničil prázdniny desetiletému dítěti a navíc jak se ukázalo bezdůvodně a bez výsledku, což mohl při svých soudcovských zkušenostech předpokládat a přinejmenším když už, tak věznění Terezky odložit alespoň na školní rok, kdy by to tolik nevadilo.

Taky se omlouvám, že musím končit. Práce volá. Dík za společnost v diskuzi. Kouknu se tady večer. Tak pa, Jenda Pracka.V

0/0
29.8.2007 9:48

Cácorka

Re: Re: Re: Každá rada je drahá...

jen ještě poznámku psychologický posudek nebyl zveřejněný tak jak výš že bezdůvodně a ještě se budu opakovat léčebna není vězení spíš takový internát s lékařským dohledem. a dovoluji si tvrdit že na nějakém pobytu v přírodě byla taky

0/0
29.8.2007 11:16

pinguone

Re: Každá rada je drahá...

..kdyby jsi tu energii venoval necemu jinemu,nez litanim po soudech ,byl bys za vodou a dite by jsi videl castejc..;-)

0/0
29.8.2007 9:37

Jenda.Pracka

Re: Každá rada je drahá...

Taky si myslím Lízale. Jsi svědectvím, že se to vyřešilo i když za dlouho. Tak taky věřím, že Terezka bude mít jednou ráda taky tatínka bez nařízení soudu.

Soudy o děti není věc politická a proto je stejné a nebývá rozdíl jestli to soudil soud socialistický nebo kapitalistický. Akorát by se mohlo očekávat že dnešní soudy doznaly oproti těm socialistickým určitého pokroku. Jak vidět očekávali jsme marně.

Nikdy jsem nenapsal že otec ať táhne, to jsi napsal Ty. Jenže desetileté dítě víc potřebuje matku zejména když jde o dívku. Je to těžko rozhodovat v internetové debatě,  ale hlavní by měl být především zájem dítěte. Tato zásada v této kauze byla notně pošlapána a tak jako příští kauzu bych soudci Sládkovi přidělil přece jenom raději nějaký ten sousedský spor o králíky. Víc by se mi ke králíkům hodil. Dítě není králík.

0/0
29.8.2007 9:42

Cácorka

Re: Re: Každá rada je drahá...

;-D jo takže podle tebe např. necháme rómy kráct v zájmu jejich dětí aby náhodou když zavřou rodiče nemuseli do děcáku jejikož by je to mohlo traumatizovat;-D;-D;-D

0/0
29.8.2007 9:47

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Každá rada je drahá...

Ještě teda poznámku Cácorko. Zde není diskuze o kriminálních romech, ale je tu diskuze o nevinném desetiletém děcku, které podle mých předpokladů nekradlo. Prosím nezaměňovat témata a neodbíhat od témat.

Končím, práce volá,kouknu se tady večer. Dík za společnost v diskuzi. Jan Pracka.

0/0
29.8.2007 9:51

Cácorka

Re: Re: Re: Re: Každá rada je drahá...

říká ti něco výraz precedenc pokud bude soud dbát více o netraumatizování dětí než dodržování zákonů jejich rodiči pak je jedno zda jde o romské zloděje nebo hloupou matku

0/0
29.8.2007 9:58

Cácorka

Re: Re: Re: Každá rada je drahá...

matka opakovaně nerespektovala žádosti otce a několikero rozhodnutí soudu co čekala že bude po jejim NO TO SNAD NE

potom bych se podivovala jelikož by soudce nerespektoval ústavu,  listinu lidských práv a nebral ohled na předchozí rozhodnutí POTOM TEPRVE BYCH SI MYSLELA ŽE TOTO NENÍ PRÁVNÍ STÁT

já ti nevim ale mě by se moc nelíbylo kdyby po rozvodu syn připadl otci a já už ho pak neviděla protože tatínek nechce

0/0
29.8.2007 9:55

Lízal

Re: Re: Každá rada je drahá...

Podle mého názoru a zkušeností by dítě mělo mít za společensky přirozené, že rodiče spolu nežijí. Zrovna tak, jako je dnes již přirozené, že dítě není pokřtěno v kostele anebo že rodiče nejsou sezdáni a každý se jmenuje jinak. K tomu však musí přispět ten rodič, který ho má v péči. Dítě má mít jasno, kdo je kdo a jaká jsou práva a povinnosti všech zúčastněných.

V praxi se však vždy jedná jen o uraženou ješitnost toho opuštěného partnera anebo jsou v tom peníze, např. nový bohatý přítel matky.

Kdo nemá vlastní rozum, musí se podřídit vykonatelnému rozhodnutí státu. Matku na pozorování poslat nelze, tak nezbývá, než dítě. Ale nejde přece o vězení, ale o získání alternativních názorů dítěte vlivem jiného prostředí.

A Terezka? Je to pěkně nařvanej spratek...

0/0
29.8.2007 10:03

pinguone

..oba rodice jsou ...

... blbci .. :-/

0/0
29.8.2007 9:12

Jan.Tleskac

Soudní nátlak na Terezku

Aby začala mít ráda tatínka.

0/0
29.8.2007 8:50

Cácorka

Re: Soudní nátlak na Terezku

Spíš mi připadá že je v diagnosťáku proto aby jí psycholog nějakým stravitelným způsobem podal to že se otce nemusí bát jak jí zdřejmě nakukala maminka:-/

0/0
29.8.2007 8:56

Jenda.Pracka

Re: Re: Soudní nátlak na Terezku

Tady  nešlo o strach, ale o zřejmou skutečnost, že Terezka má radši maminku a nechtěla se podřídit soudnímu rozhodnutí podle kterého s ní stěhovali jako s nějakou věcí a ne jako s člověkem. Budete se možná leckteří divit, ale taky desetileté děcko již mívá určitou osobní vůli, kterou není dobře soudně lámat ani ve jménu soudní "spravedlnosti", která jak jsme byli svědky vyústila v katastrofální nespravedlnost vůči desetiletému dítěti Terezce.

Nezbývá než respektovat, že Terezka má radši maminku než tatínka a nechce si ji nechat vzít. Třeba se to časem upraví, ale soudce v tom asi nic nezmůže.

0/0
29.8.2007 9:03

Cácorka

Re: Re: Re: Soudní nátlak na Terezku

ALE PROČ MÁ RADŠI MATKU???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Děti jsou tvárné a snadno ovlivnitelné a pokud se to nevyřeší v dětství tak v pubertě už vůbec ne.

A celá Terezka mi přijde jako maminčin mazánek který protě nechce a když nechce tak si do teď všichni sedali na prdel ale přece by jsi nechtěl aby si soudce nechal diktovat právo od malý rozmazlený holky?

0/0
29.8.2007 9:09

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Re: Soudní nátlak na Terezku

Ale vyřeší Cácorko, vyřeší pokud si tatínek uvědomí že nezvolil správnou cestu a nemůže si pro dítě které možná léta neviděl jen tak přijít se soudním rozhodnutím. Jeho jednání mu cestu k Terezce nepochybně ztížilo a vzdálilo, jenže delší cesta neznamená že je cesta bez konce.

Mně Terezka jako rozmazlená nepřipadá, protože kdyby byla rozmazlená zvolila by to snadnější a příjemnější rozhodnutí zachránit si prázdniny a přijat výhody. Nedomnívám se, že jí tatínek nic lákavého nesliboval, jenže Terezka zvolila věrnost mamince, kterou měla ráda a byla s ní celý život.

Co se týče soudce, tak ten z toho vyšel nejhůř. Napsala jsi Cácorko, že si nechtěl nechat diktovat právo od podle něj rozmazlený holky a tak se na veškeré právo vykašlal a celé právo pošlapal a justici znásilnil uvězněním nevinného desetiletého děcka které odmítlo nechat se sebou stěhovat jak s nějakou almarou což se trestá vězením.

0/0
29.8.2007 9:24

Cácorka

Re: Re: Re: Re: Re: Soudní nátlak na Terezku

jé ty jsi ftipnej a ty si myslíš že to nezkoušel matnka již předtím dostala několik pokut za to že holku nevodila na domluvené schůzky jestli jsi si nevším tak ta věc se táhne již pár let a toto je to krajní řešení ke kterému přistoupili po opakované dlouhodobé nespolupráci matky. Jen mamince může poděkovat.  

0/0
29.8.2007 9:38

Cácorka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Soudní nátlak na Terezku

a ještě jeden detail LÉČEBNA NENÍ VEZENÍ pravděpodobně si za státní prachy jezdila po exkurzích a výletech s ostatními dětmi

0/0
29.8.2007 9:40

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Soudní nátlak na Terezku

Léčebna za určitých okolností může být vězením.

Výlety s ostatními dětmi to nepopírají. Patrně nevíš že taky mladiství vrazi jeli na výlet k moři. Neuvěřitelné, já bych taky nevěřil, kdyby to nenapsali právě tady na iDnesu.

0/0
29.8.2007 9:54

Najdete na iDNES.cz