Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Havel a další – aneb jak se bránit zapšklému stáří

Četl jsem si o Václavu Havlovi a vzpomněl si, že mi ve stáří nezbude nic jiného než si ničit pitím játra... Ne, toto pozoruhodné souvětí (překvapivě) není důsledek vysokých letních teplot. Ony věty se vážou k rozmluvě, kterou jsem nedávno na téma stáří vedl s kamarádem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gogol_jl

Zbytecny clanek

Autor sam rika, ze nezna cele pozadi o tom, proc Havel nechce do ND, Klaus mel nazory "mimo" stredni proud uz pred 15 lety.

  Takze - treba by autor mohl priste proprat svoje prarodice ne ?

0/0
27.8.2007 10:25

Sporadany_obcan

Re: Zbytecny clanek

R^ R^

přesně...Nebo by se autor mohl zamyslet sám za sebou. Ale on svéřepě odmítá nám aspoň tady v diskusi vysvětlit, o co mu šlo. Asi se bojí i diskutovat. :-/

0/0
27.8.2007 11:20

Bouše

Feldkurát Katz:
"Dobře, podívejte se tady na toho vojáka. Toho jsem si vypůjčil na dnešek od obrlajtnanta Feldhubra, je to jeho pucflek. A ten nic nepije, je ab-ab-abstinent, a proto půjde s marškou. Po-poněvadž takového člověka nemohu potřebovat. To není pucflek, to je kráva. Ta pije taky jenom vodu a bučí jako vůl."
 
"Ty jsi abstinent," obrátil se na vojáka, "že se ne-nestydíš, pitomče. Zasloužíš pár facek."    
0/0
27.8.2007 9:53

Estébák

Havel

Havel zblbl z chlastu,Klaus ze svého Ega.A oba by měli držet hubu a být rádi,že nejsou v kriminále kam oba patří !!![>-]

0/0
27.8.2007 6:54

Sporadany_obcan

Re: Havel

možná by ses měl zamyslet sám, z čeho jsi zblbl ty a kam patříš a pak někoho soudit.

0/0
27.8.2007 9:41

dr.Dvojka

já bych chtěl bejt taky zapšklej a starej

a jmenovat se Havel, každej den bych měl jednu osmnáctku k obědu a devatenáctku k večeřiV jsem 1 cz

0/0
27.8.2007 0:12

el-lobo

Re: já bych chtěl bejt taky zapšklej a starej

Ty jsi hlavně vůl.

0/0
27.8.2007 0:20

gentlastwo

článek není tak strašnej..

Starší   lidi  mají   odpor  k  novotám..

To snmad  každý  ví

0/0
26.8.2007 23:15

Sporadany_obcan

Re: článek není tak strašnej..

Pokud chtěl autor sdělit jen toto, co vy jste vyjádřil přesně jednou stručnou větou, tak k čemu ten článek?

Na druhou stranu nějaká seriozní psychologická studie by ukázala, že nejen starší, ale i mladší a že jde jen o statistické rozložení a o míru toho odporu k novotám atd. atd....Ale ten článek si něčeho takového vůbec nevšímá..

Je strašnej...;-)

0/0
27.8.2007 0:09

sageorg

Tak.........

tento článek je opravdu,ale opravdu nepěkný průjem!:-P(Y)

0/0
26.8.2007 22:41

vdanicek

Michale Musile vy toho nechapete vic

V tom ze oba Vaclavove jsou trochu odtazeni od skutecnosti mate pravdu. Yo ze kdybych JA byl jak se dnes rika manager or developer a jak se rikalo riditel ND najspis bych kvuli Havlovi udelal vyjimku. To by zalezelo na kvalite hry.

Druhou otazku Vam vysvetli nasi bratri muslimove az zacnou rubat krestanske vojaky (krizaky) ve veku tri let a vyvrazdi Vam rodinu. Pak budete razem proti imigraci a pro narodni krestansky stat.

Pro musli(y)mi jsou nebezpecni i krizaci v povianu vzpomenete si na mne.

0/0
26.8.2007 20:00

Sporadany_obcan

Re: Michale Musile vy toho nechapete vic

S panem Musilem opravdu nemá zřejmě bvýznam takto věcně reagovat, protože dal svým článkem najevo, že kdo si myslí něco jiného než on, je to senilní pitomec. A protože tuto myšlenku jako takovou by mohl tak leda publikovat maximálně někde ve svém blogu, dal tam do rolí těch senilních pitomců naše poslední dva prezidenty.

Nadto pan Musil má asi nějaký další duševní problém, neb si zřejmě tiše čte naše kritické příspěvky, ale tak nějak zřejmě z principu nezareaguje a nezareaguje....Rv

0/0
26.8.2007 21:28

m24

MF Dnes

Jak se říkalo dřív: Mládí vpřed ! ... a staří na svá místa, jsme vždy dodávali. Na zástupce šéfredaktora nejprodávanějšího deníku v ČR pěkný blábo.

0/0
26.8.2007 10:06

m24

Re: MF Dnes

...blábol.. abych to upřesnil.

0/0
26.8.2007 10:07

Sporadany_obcan

Pane Musile a Vám je prosím kolik let?

Sám jste napsal článek na úrovni kvality pera senilnějícího dědy. Nebudu se vůbec dotýkat osob, o něž Vy se máte potřebu otírat (co už je snadnějšího, než "zasvěceně" cokoli psát zrovna o prezidentech...), protože o ně nejde.

Vy jste ve svém článku úplně pomotal a hodil "do jednoho pytle" dvě naprosto rozdílné věci:

1) Reálnou schopnost orientovat se v aktuálním dění, schopnost adekvátní reakce na změny, schopnost získávat a uplatňovat nové znalosti, stručně řečeno INTELIGENCI a

2) Určitý myšlenkový, více či méně racionálně odůvodněný, směr, např. uznávání tradičních hodnost, konzervatismus apod., o kterém lze s jejich nositeli vést jistě polemiky...(o kterou jste se ale vůbec nepokusil)

Jinými slovy, klesnul jste (pokud bylo kam klesat) svým příspěvkem na úroveň lidí, kteří daleko méně sofistikovaně, ale v konečném důsledku zcela shodně jako vy, vyznávají následující rovnici: "Kdo má jiný názor než já = blbec." 

0/0
26.8.2007 8:03

JBetak

Re: Pane Musile a Vám je prosím kolik let?

Pěkně jste svůj příspěvek strukturoval, trefně jste všechno pojmenoval, přesto Vám moc nerozumím, mám pocit, že reagujete na nějaký jiný text. Nejspíš to je tak, že tam aktivisticky hledáte něco, co tam není. Článek není ani o jednom, ani o druhém, ale o čemsi třetím, o prosté skutečnosti, že oba jmenovaní pánové jsou staří.

0/0
26.8.2007 13:28

Sporadany_obcan

Re: Re: Pane Musile a Vám je prosím kolik let?

Pokusím se vysvětlit. O té prosté skutečnosti, co máte vy na mysli, by snad nemělo cenu psát článek.

Všimněte si ale, že autor nejprve zkritizuje Havla z toho, že je vlastně nešikovný hňup, když si nedokáže zorganizovat něco v divadle, což by jinak asi zvládla i sekretářka....a tím naráží na jeho IQ schopnosti...No a náramně se mu to hodí jako východisko, aby zkritizoval i další věci, s IQ ani věkem nemajícími nic společného (to, co uvádím jako za 2)) a do celého toho svého guláše přihodí pro jistotu i Klause...

Nic aktivistického, spíš naopak u autora mi to tak trochu připadá.

0/0
26.8.2007 13:49

JBetak

Re: Re: Re: Pane Musile a Vám je prosím kolik let?

A to je ono. Já tam žádného nešikovného hňupa necítím, ani nic o jeho IQ. Je to o někom, kdo stál chvíli opodál a není mu už 50. Musil taky dává najevo, že ví, že s dlouhodobým obsazením ND by nic neudělala ani sebekvalifikovanější sekretářka. To, co uvádíte za 2), se snad týká jen pasáže o Klausovi, a souhlasím, přihazovat ho tam nemusel.

0/0
26.8.2007 15:03

Sporadany_obcan

Re: Re: Re: Re: Pane Musile a Vám je prosím kolik let?

Ok, zdá se, že se to mezi náma téměř vysvětlilo. Jen bych dodal, že jsem se nijak nechtěl a nechci zastávat Havla, on je opravdu, jak autor naznačuje, v mnoha věcech asi odtržený od reality (a to je to, co já nazývám tím "hňupismem" ;-)). No a ohledně vaší poslední věty potvrzuji naprostý souhlas R^ 

0/0
26.8.2007 15:49

Sporadany_obcan

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Musile a Vám je prosím kolik let?

A jen tak na okraj, je fajn si tady tak občas vytříbit myšlenky, názory atd., pokud chtějí i ostatní a nemají za cíl jen např. nadávat apod...Takže dík R^

Jen nechápu, proč se samotné diskusi vyhýbají vlastní autoři. Na jiných serverech je zcela obvyklé, že do diskuse pod příspěvkem se vloží i sám autor příspěvku, ale tady na iDNES to vypadá, že se tomu vyhýbají jako čert kříži - ale proboha proč, čeho se bojí?

Pane Musile, původně jsem oslovil Vás....;-)

0/0
26.8.2007 15:53

celtic

Havla si vážím....

už jenom proto, že ho bolševici nenávidí...R^:-)

0/0
25.8.2007 22:33

dj giovanni

Re: Havla si vážím....

Jak nenávidí? Bolševici a estébáci  Havla milují protože jim umožnil přepsat na ně majetky, které sice ovládali už za totality ale přece jen s nimi nemohli volně disponovat.

0/0
25.8.2007 23:33

wcbaba

Re: Havla si vážím....

Celtiku prober se Havel je náš člověk, akorát když se vožere plácne nějakej nesmysl nebo něco podepíše....

0/0
26.8.2007 8:10

Sporadany_obcan

Re: Havla si vážím....

Tuto úvahu si dovoluji hodnotit jako hodně jednoduchou, povrchní a navíc v případě těch bolševiků chybnou...Rv

0/0
26.8.2007 8:26

skeptický optimista

Ale vždyť má Havel pravdu

Ale vždyť má Havel pravdu. Ono se to fakt "nevyvíjí dobře, všechny ty hypermarkety, globalizace, světový obchod s potravinami... ". Takový názor nezastává jen Havel, ale mnoho jiných povětšinou spíše mladších lidí.

0/0
25.8.2007 18:54

Ruger

Re: Ale vždyť má Havel pravdu

;-D ;-D;-DTakový názor nezastává jen Havel, ale mnoho jiných povětšinou spíše mladších (a blbějších) lidí...

Pozor! Jsou blbí a zároveň mladí, to ale neznamená , že je to většinový názor mladých lidí. Tihle jsou jenom málo vzdělaní, líní a žijí si v blahobytu západního světa.

0/0
25.8.2007 22:30

trojuhelník

Re: Re: Ale vždyť má Havel pravdu

aby mohlo být několik bohatých a žít blahobytu, musí hodně dalších škudlid za pár korun v chudodě, ale tím se nezabývej...

0/0
26.8.2007 10:20

Tomáš Nemravný

Re: Re: Re: Ale vždyť má Havel pravdu

Správně, daleko lepší to bylo za bolševiků, kdy měli všichni houno, až na pár vybraných soudruhů...

BTW spolužák jednou polemizoval s kantorem na téma komunismus a přidělování podle potřeb, jak prý to bude, když u nás bude ten komunismus, v některých státech ještě ne a on pocítí potřebu jet na cestu kolem světa.

Prý se sejde stranický výbor, tu jeho potřebu posoudí, a když bude oprávněná, přidělí mu peníze, aby přežil v těch nekomunistických státech ;-D

0/0
26.8.2007 16:21

Janina7

Já myslím, že u Havla je to přesně obrácně!

Já myslím, že u Havla je to přesně obráceně! To byl celkem solídní alkáč a fěťák a v jednu chvíli se zdá, ani nevěděl jestli je disident, nebo premident komunistickýho režimu.

Havel je v situaci rychlokvašky typu Superstát, ale ve věku fotbalovýho trenéra Brůknera. Oba chvilku slavní na sklonku svého života a v iluzi, že jsou jediní kdo snědl, nebo alespoň šlápl do Šalamounova houna! Bůh jim obou žehnej, snad skonají v poklidu!

0/0
25.8.2007 13:31

trojuhelník

hele Musil

zapiš si své rozoumky do deníku a neotravuj na nejlepším mediálním servru v Evropě!

0/0
25.8.2007 10:43

Muslym

Re: hele Musil

Ale zvratky tu zůstávají po vás, a to v mnoha diskusích...

0/0
25.8.2007 11:56

trojuhelník

Re: Re: hele Musil

trochu seberelexe, synáčku z modrou kebulí:-)

0/0
25.8.2007 12:21

velky bratr

Re: hele Musil

Prismte, kterej server mas na mysli a proc to pises sem?

0/0
25.8.2007 13:56

Jarmila 1

jj

zrejme to nebude vekem, ze lidi blaboli, ale asi tvrdnutim jater a hlavne  odumiranim mozkovych bunek;-Dpodle nejnovejsich vyzkumu prisli vedci na to, ze pravidelne piti poskozuje trvale mozek a ze toho Havel uz vypil co8-o no pak se neni cemu divit, jen by ho nemeli poustet na verejnost,anebo jen na dobu urcitou;-D

0/0
25.8.2007 2:06

Jarmila 1

Re: jj

a pod dohledem statneho osetrovatele;-D

0/0
25.8.2007 2:07

teta1974

trebas

jj, dalajlama imho nepije, a jak je svezi a optimistickej...

0/0
25.8.2007 1:26

Najdete na iDNES.cz