Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékař odsouzený za smrt pacienta zůstal v nemocnici

Lékař, který chyboval při operaci a patnáctiletý pacient nakonec zemřel, zůstává v prostějovské nemocnici. Tomáš Hruban ale dva roky nesmí operovat. Soud ho v červnu potrestal takzvaným soudním příkazem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dezo-Conka

Lékař

prováděl operaci laparoskopicky,asi se to učil.Měl u něho být kolega, co to umí.Nebo měl jet na stáž na jiné pracoviště.To všechno stojí peníze a na vzdělávání lékařů není čas ani peníze,ostatně někdo musí psát na stroji popouštěcí zprávy,písařka je pro špitál dražší než mladý lékař.Krvácení po operaci je komplikace,která se občas stává, z různých důvodů.Dle mého názoru v tom případě větší vinu nese pooperační JIPka  nebo ARO.Při operaci menisku kdysi zemřel i fotbalista Fiorentiny.Každý výkon je zatížen určitou mortalitou,koronarografie 1:100/hlavně u akutního infarktu myokardu,Třince ma snad 1:800 ?/....čím lehčí výkon,tím to procento je menší.Lidí umírali po injekci Palerolu,po RTG s kontrastní látkou.....jsou dokonce závažné alergické reakce na protilargické léky.

0/0
22.8.2007 13:27

36903690

Odsouzený lékař nesmí operovat.

Bude mu umožněno podávat pacientům Heparin.:-©:-©:-©

0/0
22.8.2007 12:45

sorgedoktor

Blanko nebudte sprostá..

Právníci  od   Dreyfusovy   afery až po  dnešek  udělali tisíce  chyb,pověsili  nevinné  atd atd..

No a lékař když se zmýlí...no   taky je to   člověk

0/0
22.8.2007 10:58

freshgrind

Re: Blanko nebudte sprostá..

no...a když se budu drbat v autorádiu (nepozornost jako nepozornost) a převálcuju např. Vaše dítě ...taky se spokojíte s vysvětlením že profi řidiči už nadělali chyb a jsou to taky jen lidi...??

Holt stalo se a nikdo to nevrátí, problémem zůstává jak tohle řešit.. protože tyhle kiksy se budou dít vždycky, jde o to jak se potýkat s následky.. hm?

0/0
22.8.2007 11:08

Filosofelita

Re: Přžíměr k autoradiu není relevantní

Kdybyste takjako  vzal  v úvahu, jako  zodpovědnost má lékař a jakou opravář.

Včera opravář ledničky si za 1 hodinu práce účtuje 380 Kč a za hodinu práce lékaře praktického se

kalkuluje polovina.Až jich odejde hodně do Angli, Německa..Budou léčit    Rumuni..

To   bude   veget..

0/0
22.8.2007 13:36

freshgrind

Re: Re: Přžíměr k autoradiu není relevantní

Myslíte třeba opraváře cestovního letadla nebo autobusu? Není opravář jako opravář, chápu ale je i rozdíl mezi logopedem a neurochirurgem..

No co se mě týče... já naše doktory rád podporovat budu, jinak tu opravdu budou rumuni a spol. (slováci tu jsou už dávno), ale musí dát stimul hlavně vláda..

0/0
22.8.2007 13:40

Blanka z Bejrůtu

Doktoři...

Jim je jedno, jestli někomu ufiknou levou či pravou ledvinu nebo nohu, hlavně že se řeže :-P

0/0
22.8.2007 10:45

Flamberg

...

Tedy, kdyby mého klučíka nějaký takydoktor zaříznul, tak mi asi rupne v bedně a půjdu ho umlátit...

Život je svině...

0/0
22.8.2007 10:19

Zelenej Raul

...

Bohužel nekvalitní pooperační péče včetně lajdáckých operací je veřejné tajemství mnoha nemocnic. Lék? Mnohem přísnější tresty a především změna fungování našeho zdravotnictví.

0/0
22.8.2007 10:18

Muadib

Re: ...

Hm, zřejmě jste velký znalec našeho zdravotnictví a máte objektivnmí informace. Nebo vycházite jen z toho šrotu, co produkují naši "novináři"? Potom by jste se měl zamyslet nad tím, proč se u každého zloděje, vraha, defraudanta atd. vždycky uvedou max. inicály jména, kdežto u lékaře se uvede plné jméno a málem barva spodního prádla. Proč se nemluví o soudech s těmi zloději a vrahy? Ale pořád se mluví o soudech s lékaři?

Já bych to viděl spíše na řízenou PR akci a obrovské politikum. Léčím již nějakých 30 let, zcestoval jsem kde jakou zemi, ale garantuji Vám, že se nemáme za co stydět. A nebo ještě lépe. Zkuste si popvídat s některým doktorem, který si šel vydělat třeba do Angle. Oči Vám polezou z důlků...

0/0
22.8.2007 10:26

JayDeeSq

Re: Re: ...

že to někde je ještě horší znamená že u nás to je dobrý?já vím pro lékeře je to tu dobrý to máte pravdu..ale nějak zapomínate na pacienty..(Y)

0/0
22.8.2007 10:31

Muadib

Re: Re: Re: ...

pro lékaře dobrý? Tady? Po 30 letech praxe, nejvyšším možném odborném vzdělaní + 2 superspecializace 29.000,- brutto? Sprostí pacienti vyškolení nesmyslnejma seriálama typu Chicago Hope, Stefanie atd. Naopak pacient se u nás mají jako nikde jinde. Sanitky v Německu nebo Holandsku? No to zapomeňte, jezdí se taxíkem. Operace šéfem nebo zkušenějším lékařem? Řádný příplatek ve stovkách až tisícíh Euro. Čekání na operaci - kýla v Anglii tak dva roky, pokud si nepřiplatíte. A hrubé jednání se zdrav. personálem? To by jste si mohli zkusit. Letíte ven a neštěkne po Vá pes. Kouříte? Fajn, zvýší se částka pojistného. Nechodíte ne preventivní prohlídky? Totéž.

Tak se zamyslite nad tím, co jste to tam napsal-a...

0/0
22.8.2007 11:49

johoho

Re: Re: Re: Re: ...

Mají víc než toto a dřív.

Seriály souhlas.

Ale u toho pojistného kecáte: máte možnost NEPLATIT - ale tady platit musíte, a pak ještě připlatit. Klidně bych bral, že si připlatím, protože bych měl našetřeno.

A preventivní prohlídka? Tady na ni máte zákonný nárok, ale když si o ni poždáte, doktor se vám vysměje.

0/0
22.8.2007 12:33

Muadib

Re: Re: Re: Re: Re: ...

Jsem chirurg s 30-letou praxí, II atestatace, licence pro endoskopie a cévní chirurgie, vedoucí školicího pracoviště, CSc.... Tabulkový plat mám 29890,-. Od července. Předtím to bylo méně.

Neplatit máte možnost v US, v Evropě ne. V US se ale dává do zdravotnictví nějakých 18% rozpočtu? - nevím přesně, u nás asi 7%

Nevím, kde žijete, ale v US si to skara pohlídáte, aby ta prohlídka proběhla. Že by se Vám vysmál doktor v ČR moc nevěřím, ale pokud ano, tak běžte za jiným - pokud ještě máte kam. V dohledné době  to moc nepůjde, obvoďáci vymírají...

0/0
22.8.2007 12:42

_Aleister_

Re: Re: Re: Re: Re: ...

když se ti vysměje, máš právo podat stížnost na ČLK. a tam si ho pěkně podají. takže nepaušalizuj, některé to uráží.

0/0
22.8.2007 13:35

Najdete na iDNES.cz