Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nova: Policie vyšetřuje Němce za masakr Čechů z konce války

Německá policie začala vyšetřovat dva muže, kteří se údajně podíleli na konci druhé světové války na masakru 63 českých obyvatel ve Velkém Meziříčí. Sedmasedmdesátiletí Gerhard Göbel a Rudolf Malik se na popravách bezbranných civilistů podíleli jako členové Hitlerjugend, uvedla televize Nova.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

horstlee

ach jo..

Měli je hned po válce pověsit na stromy. Teď už je pozdě. Tak jako měli pověsit po 89´ komunisty. Jak se říká: pozdě bycha honit. Rv

0/0
23.8.2007 8:58

Ahaman

Teď začne naše policie

vyšetřovat masakry při odsunech Sudeťáků.:-)

0/0
22.8.2007 22:52

killy

Hmmm. A teď jsou platnými členy Landsmannschaftu ?

0/0
22.8.2007 11:50

Richard 1. Lví srdce

Kanada

Posílit spolupráci v rámci Partnerství pro bezpečnost a prosperitu severní Ameriky (PSP) bylo hlavní náplní summitu, ke kterému se sjeli v kanadské obci Montebello americký prezident George Bush, jeho mexický kolega Felipe Calderón a kanadský premiér Stephen Harper. USA, Mexiko a Kanada založily partnerství PSP v roce 2005, aby usnadnily vzájemnou obchodní výměnu a posílily bezpečnost po atentátech z 11. září 2001 včetně ochrany hranic a infrastruktury. Ve společném prohlášení tehdy uvedly, že spolupráce v rámci partnerství se bude zvlášť týkat energetiky, dopravy, finančních služeb a technologií.

:-)

0/0
22.8.2007 9:54

ciankal

Masakruji se nevinni

Co sem se z clanku nedocetl je ,jestli byli z neceho obvineni a popraveni.

0/0
22.8.2007 1:04

Richard 1. Lví srdce

Kanada: Další expanze ropného průmyslu v Albertě

ConocoPhillips Inc., třetí největší americká ropná společnost, plánuje investici v miliardách dolarů do výstavby ropovodu z kanadské Alberty do Mexického zálivu. Zde bude importovaná ropa dále zpracovávána ve zrekonstruovaných rafinériích. Prodloužení ropovodu do Mexického zálivu významně otevře tento trh kanadským ropným pískům. Cílem rozsáhlého projektu je snížení závislosti USA na dovozu ropy ze zámoří. Conoco úzce spolupracuje na těžbě ropy s kanadskou firmou EnCana Corp. Obě firmy předpokládají vývoz až 400 000 barrelů denně. Odhaduje se, že v roce 2020 by těžba ropy v Albertě měla dosáhnout 3,5 milionu barrelů denně. V současné době těžba stále roste a v provincii jsou realizovány rozsáhlé projekty a investice většiny velkých těžařských korporací.

0/0
21.8.2007 23:50

Richard 1. Lví srdce

Re: Kanada: Další expanze ropného průmyslu v Albertě

Kromě expanze vývozu ropy na americký trh se očekává také průnik do Asie. Do výstavby ropovodu Gateway, vedoucího z Alberty na pobřeží Kanady odkud bude ropa vyvážena do asijských zemí, se zapojila již i Čína. V horizontu pěti let je nutná výstavba ropovodů o kapacitě cca 1 milion barrelů/den. TransCanada Corp. plánuje výstavbu ropovodu Keystone do jižního Illinois k rafinerii Wood River a dále do Oklahomy. Kapacita tohoto ropovodu bude 435 000 barrelů/den v prvním stadiu výstavby (otevření 2009), v konečné fázi od roku 2011 až 590 000 barrelů/den. Enbridge Inc. pokračuje na výstavbě ropovodu Alberta Clipper do amerického středozápadu, jehož kapacita bude 450 000 barrrelů denně.

0/0
21.8.2007 23:51

Richard 1. Lví srdce

Re: Re: Kanada: Další expanze ropného průmyslu v Albertě

David MacInnis, prezident Canadian Energy Pipeline Association, řekl, že výstavba sítě ropovodů do Mexického zálivu bude klíčová pro expanzi producentů ropných písků v Albertě. Rozvoj může být mírně utlumen regulacemi ze strany místních i federálních vlád.

:-)

0/0
21.8.2007 23:51

Pilat

Re: Re: Re: Kanada: Další expanze ropného průmyslu v Albertě

ted nevim jestli je to uspech tvuj, nebo nas kanadsky ;-D jinak to ma sve negativni stranky ty ruzovy panthere, domy v alberte zdrahly uz 2x a vice, ve sluzbach je nedostatek pracovnioch sil, protoze nemuzou se platove vyrovnat olejarskemu prumyslu. v neposledni rade se nezadoucne zvysuje zajem USA o Kanadu. viz protesty proti schuzce "Three amigos" v Quebecku :-/(Y)

0/0
22.8.2007 4:57

boubin1362m

Re: Re: Re: Re: Kanada: Další expanze ropného průmyslu v Albertě

... zdrahly ?8-o Myslis jako ze - zdrhly (pryc ?) nebo se zadrhly ( jejich vystavba ?), tezko rict ..:-/ nezadoucne ?8-o   hmm, v Kanade  uz fouka ze strnist - ze by tim pruvanem odsud i nova gramatika ?:-)

0/0
22.8.2007 22:47

Montaigne

Re: Kanada: Další expanze ropného průmyslu v Albertě

Růžene, nemáš ropnej písek ve své (Y)? A co na to Kamil?;-D

0/0
22.8.2007 9:04

QT1

ČR by měla požádat o zastavení vyšetřování

Nikdy jsem neměl rád Němce. Vychovávali mně v tom, že to jsou fašouni, co nás chtěli zlikvidovat. Později se mi naskytla možnost číst literaturu podporující názor obou stran. Dospěl jsem k názoru, že germáni tu dělali těžké prasárny a zaslouží si odsouzení. Jenže oni své zločince soudili. Ne každého, ale dostal-li se někdo k soudu za válku, odsoudili ho. My ne. My naše zločince omlouváme. Prý se kácel les a létaly třísky. Jenže těch třísek bylo moc a častěji to byl cílený zásek než nehoda. Jenže my zločince neodsuzujeme. My je omlouváme. Prý byla taková doba.

Ve světle této argumentace by měli být ti Němci osvobozeni. U nás by jistě byli. Pokud by byli členy KSČ. Ideologicky to není problém, mezi NSDAP a KSČ není takový rozdíl.

Oni měli norinberský proces. Proto mohou soudit své zločince. My jsme nic takového neměli. My jsme měli samet. Než u nás proběhne Norinberk, měli bychom mlčet a požadovat osvobození pro ty, co tu dělali jen, co později bylo prohlášeno za "oběť ducha doby"...

0/0
21.8.2007 23:09

weneto

Re: ČR by měla požádat o zastavení vyšetřování

No nevím. Tvůj nadstátnický a nadnárodní nadhled je sice možná pěkný, ale pakliže někdo zavraždí pár desítek lidí měl by dostat provaz. Ve světle tvé argumentace mi vyplývá že dokud bychom po válce neodsoudili všechny němce co přeběhli ke komunistům měl by dostat K.H.Frank milost a také to že dokud stát neodsoudí všechny své zločince neměl by chtít soudit ty na druhé straně? - morálně snad hezké ,ale v tom případě by například Polsko mělo omluvit Katyň. Je rovněž dobré nezaměňovat si příčiny s následkem. A duch doby kolik Poláků, Francouzů a nakonec i Maďarů kde se hromadně odsouvalo Německé obyvatelstvo bylo souzeno - je nutné si připustit i ten smutný fakt že kdo rozputal a prohrál válku kde zemřely desítky miliónů lidí je vždy v nevýhodě -  nicméně na odsun čechů z pohraničí v roce 38, který se týkal i mé rodiny by se rovněž nemělo zapomínat.

0/0
22.8.2007 10:08

QT1

Re: Re: ČR by měla požádat o zastavení vyšetřování

Asi si nerozumíme. KHF byl odsouzen po právu. Souhlasím s odsunem, bylo to dobré i pro ně, kdybychom je neodsunuli, docházelo by k pogromům. Němcům velmi pomohl Norinberský proces, oni se se svojí historií vypořádali skutečně pořádně. Samozřejmě na to mělo velký vliv, že neměli na výběr, protože byli pod okupační správou spojenců a ti se o procesy postarali.

Já jsem se příspěvkem snažil říct, že mi vadí, že zatímco fašistické zločince odsuzujeme (správně), tak komunistické omlouváme, přitom ti udělali totéž. Komouši také prohráli svoji válku, měli by být odsouzení a stejně jako se ještě dnes dostájí přes soud esesáci rok před pohřbem, tak mi šedesátiletá komunistická prasata pouštíme od soudu čisté. Grebečníkové se jen smějí, vlastizrádci co sem pozvali ruské okupanty se smějí, bachaři sedí v parlamentu.

Chtěl jsem tím příspěvkem říct - než budeme mít vlastní Norinberk, tak to radši nekomentujme. To co dělají Němci je správné, ale nám to nepřísluší komentovat...

0/0
22.8.2007 12:53

Richard 1. Lví srdce

Izraelské rakety usmrtily pět Palestinců, z toho dvě děti, které přivedli radikálové

Izraelské rakety dnes zabily pět Palestinců v pásmu Gazy. Mezi oběťmi jsou tři palestinští radikálové a také dva chlapci ve věku deseti a 12 let. Izraelská armáda oznámila, že její letectvo provedlo útok na pozemní stanoviště, odkud byly odpáleny rakety proti Izraeli. Armádní mluvčí v této souvislosti dodal, že Palestinci ke svým záškodnickým misím často využívají nezletilé děti.

;-)

0/0
21.8.2007 22:32

ciankal

Re: Izraelské rakety usmrtily pět Palestinců, z toho dvě děti, které přivedli radikálové

Zmensila se tim snad populace na Zemekouli 8-o

0/0
22.8.2007 0:57

krabi

ty bys asi vyšetřoval i ten masakr u Stalingradu

;-D;-D

0/0
21.8.2007 22:21

fleret1

kdy konecne zacne vysetrovani masakrovani

Nemcu tzv. Narodnimi spravci a jejich zlocineckymi - komunistickymi gangy ? !!!!!

0/0
21.8.2007 21:53

Jan.Emil

Re: kdy konecne zacne vysetrovani masakrovani

Nikdy. Uvědomte si konečně že jste začali válku a po válce si na vás lidi zgustli. Třeba takový komu jste vystříleli rodinu považoval za spravedlivé, že vás Němců zmasakruje co nejvíc. Nečinila se vám žádná křivda, vy jste zmasakrovali mnohem víc lidí, miliony a češi jen desítky, tak možná stovky. Nehrejte si pořád na ublížené Němčoury.

0/0
21.8.2007 22:15

Wolfgang Otto Strohschneider

Re: Re: kdy konecne zacne vysetrovani masakrovani

Ale to přece není pravda. Nejvíce lidí zmasakrovali tvoji přátelé Rusové. A většina tvých českých spoluobčanů vesele kolaborovala s Němci.

Češi jen desítky, možná stovky?? Já bych to počítal spíš na tisíce a víc...

0/0
21.8.2007 22:18

Montaigne

Re: Re: Re: kdy konecne zacne vysetrovani masakrovani

jak to, herr obersturmbahnfuhrer, že vás po válce nikdo nepověsil?;-D

0/0
22.8.2007 9:05

ciankal

Re: kdy konecne zacne vysetrovani masakrovani

Za vlastizradu je trest smrti. Takze se vlastne nic nestalo

0/0
22.8.2007 0:58

Richard 1. Lví srdce

Kanada se do konce desetiletí stane třetím největším výrobcem ropy na světě

Produkce ropy se v Kanadě zvyšuje takovým tempem, že převýší na konci tohoto desetiletí výrobu v každém jednotlivém státě organizace OPEC s výjimkou Saúdské Arábie. Po Rusku bude Kanada na třetím místě.

Už dnes vyrábí Kanada více ropy než většina členských států OPEC a jen o málo zůstává pozadu za Iránem, Venezuelou a Nigérií.

:-) R^

0/0
21.8.2007 21:42

ciankal

Re: Kanada se do konce desetiletí stane třetím největším výrobcem ropy na světě

Kanada se asi stane stredobodem sveta ,protoze je jedina ,ktera ropu vyrabi

0/0
22.8.2007 1:00

JirkaNeprihlaseny

Re: Re: Kanada se do konce desetiletí stane třetím největším výrobcem ropy na světě

To není moc přehnané. Aby se z ropných písků získala ropa, musí projít procesem, který lze nazvat výrobou.

0/0
22.8.2007 8:29

Najdete na iDNES.cz