Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poplatky zlepší kvalitu léčby, slibuje autor reformy

Vládní reforma, která prošla v úterý Sněmovnou, mimo jiné počítá se zavedením poplatků u lékaře. Kolika a za co přesně budou pacienti v ordinaci platit, podrobně čtenářům iDNES.cz vysvětloval Pavel Hroboň, náměstek ministra Tomáše Julínka a hlavní autor reformy zdravotnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sorgedoktor

Obhájkyně zájmu pacientů...

Chtěli jsme  mít Ameriku, tak jimáme!!Dobrý praktický lékař snad nemussí ani moc umět.Musí mít trpělivost       zpovědníka,  býčí nadledviny  a  komerční morálku  levantinského   lichváře..

0/0
4.9.2007 22:17

sorgedoktor

President Lékařské Komory

m.j.uvedl, že    u Obvodního  lékaře se   bude  čekat  v  průměru

o 90 minut   déle

0/0
29.8.2007 21:35

luko5

Re: President Lékařské Komory

To je logické, s tím autor poplatků asi nepočítal. Ale já dopředu říkám, že poplatky platit nebudu, ať si ta doktoři s Julínkem vyřídí!!!:-P;-)

0/0
29.8.2007 21:43

rbursik

Tak tomu nerozumím

Ať mi někdo vysvětlí na co si platím zdravotní pojištění, tak teď jí dám např 30 kaček, naúčtuje pojišťovně další náklady na mé ošetření, Vyjdu z ordinace ven, abych se nadechl a za každý recept zaplatil dalších třicet kč, To mi připadne jak si doktoři udělali, svou loby další příjem. Jak to budou účtovat, to nabízí se k tolika podvodům, nejsem osel a prosím, nedělejte je z nás.

Radim Buršík  

0/0
23.8.2007 16:33

wcbaba

Re: Tak tomu nerozumím

Ale pozor z těch 30 kaček odvede lékař zhruba polovinu do státního rozpočtu - fór je v tom, že už ne do kolonky zdravotnictví, ale do kolonky daně - jinak si z lékařů dělá stát výběrčí daní - a k zamezení podvodů jako doprovodnou činnost reformy zřídí úřad na kontrolu a ten jak to šacuju odsaje na svou činnost těch 30 korun za recept a všichni budou spokojeni

0/0
23.8.2007 19:01

obhájkyně zájmů pacientů

Poplatky nic nezlepší

Poplatky zůstanou v kapse lékaře či lékárníka, takže nezlepší pro pacienty nic, naopak stáváme se v podstatě jedinou zemí na světě, kde budou zatíženy poplatky i děti, nezaměstnaní a další skupiny bez příjmů či s mizivým příjmem. Radím postiženým občanům, aby při první platbě dali věc k soudu s odvoláním k Ústavnímu soudu, aby požádali o právní výklad pojmu bezplatná péče, jejíž nárok pro občany je zakotven v Listině základních práv a svobod.

0/0
23.8.2007 15:28

wcbaba

Doporučovala bych autorovi reformy,

aby honem postoupil léčení....

0/0
23.8.2007 14:24

irinek

Musím se smát

už tomu titulku.Kdo to bude hodnotit a kdy za situace,kdy (už!) dneska nejsou ani lékaři z poplatků nadšení (viz informace na internetových serverech)

0/0
23.8.2007 12:28

Barbarela

Re: Musím se smát

Ano,praktická lékařka se kterou úzce spolupracuji přímo proti těmto poplatkům veřejně vystupuje i s ostatními praktickými lékaři v našem kraji.Ale je jim to houby platné.Ona v tom prý rozhodně nespatřuje žádnou spásu,ale spíš komplikace pro sebe,zdravotní sestru,kterou zaměstnává a kompl. pro pacienty....Toto není můj názor,jen referuji,co mi bylo sděleno.Věřím však,že se najde i spousta lékařů,kterým se reforma líbí.

0/0
23.8.2007 14:17

sorgedoktor

Re: Re: Musím se smát.No vidíte..

Již  se   tvoří   organisace k vymáhání pohledávek...Však   běda  lékařce z Olomouice...

co když  někdo   nebude mít na   zaplacení a pak umře??

To   zapaltí  lékař..

0/0
4.9.2007 22:20

pernas

To je jak u blbých

To se furt píše:

Běžte k doktorovi, protože když něco zanedbáte, může to mít špatné následky...

Nechoďte k doktorovi, zatěžujete systém, stejně si tam chodíte jenom pokecat...

A pohádky o tom, že na vše existují léky bez doplatku - našel jsem takový, ale napodruhé jsem doplácel i za něj.

A jak přesvědčit doktora, že pro předpis někdo nechce furt courat, že to zabírá čas, ale nechce napsat víc balení. Takže teď to nebude jen čas ale i peníze... Jasně, je to zatím pár korun, ale jde i o princip.

0/0
23.8.2007 8:29

_Aleister_

Apfel: snad pochopíš, že naprostá většina postupů zde odpovídá standardům a kautelám které se používají v USA. ale produktivita práce a HDP je v ČR hooodně nižší. docílení stejné úrovně jde často na vrub nadšení zdravotníků, kteří ze svých mezd sanu

chápeš, že nejdříve musí být kde brát? ve společnosti, kde tvorba materiálních hodnot vlastní prací je out a namáhavá, kdekdo chce být psychoogem, právníkem, manažerem či filosofem, leč bez potenciálu da Vinciho.

0/0
23.8.2007 0:47

sorgedoktor

aMr Aleister...Vůbec nepochybujte...

   vše   zhorší.Možná že  pár   krkounů  lékařů   bude s nadšním vybírat 30 Kč.V současné době   na malých obvodech se drží tak tak nad   vodou.V Uherčicích na okrese Znojmo   zkončila lékařka   sebevraždou a 2 roky tam nikdo není..

11   vesnic, 900 obyvtel a to ještě     nějkteřé   chodí jinam

0/0
23.8.2007 18:14

apfel

Poplatky

Hmm, já bych navrhoval platit u doktora úplně za všechno. A kdo na to nemá, ať se léčí odvarem z kopřiv. A nebo ať chcípne. Aspoň nebude zbytečně zatěžovat sociální systém. Ostatně, stát potřebuje pouze mladé, zdravé, úspěšné a ambiciózní. Pouze nevím, z které líhně je bude za cca 20 let brát. Přistěhovalci z rozvojových zemí to asi nespraví. Systém zdravotního pojištění bez nutnosti přímých plateb u lékaře - rovnost v dostupnosti nejmodernější medicínské péče pro chudé i bohaté je vymožeností moderních, vyspělých ( a bohatých ) států. Platby u lékaře za všechno jsou doménou nejchudších zemí Afriky, Afghanistánu atp. A kdo by chtěl argumentovat USA, tak tam stojí zdravotnická péče pro nic moc majetného občana za hov.o.

0/0
23.8.2007 0:27

_Aleister_

Re: Poplatky

rovnost může být jen tam, kde všechny strany jeví vůli udělat maximum. zde v ČR, kde většina nechce moc dělat a jen brát, není z čeho brát. proto platit.

0/0
23.8.2007 0:37

matesakoid

Re: Re: Poplatky

Jestli t to doslo, tak tady kazdy povinne plati socialni a zdravotni "pojisteni"

Stat ti naopak za to v beznem zivote prakticky nic neposkytuje a od teto chvile nebude poskytovat ani to malo.

Kolik potrebujes na prekonani poradne chripky? 4 dny... no, leky na chripku si zacalujes sam, za navstevu doktora taky zaplatis a jeste dostanes ze sveho zdravotnio pojisteni ktere odvadis uplny PRD

0/0
23.8.2007 1:24

dvorka.l

Re: Re: Re: Poplatky

Plně s Tebou souhlasím. Myslím, že reformou docílí toho, že místo, aby lidi se "snažili" co nejrychleji vymarodit a jít do práce, každý se na to vykašle a bude doma co nejdéle.

Nehledě na to, že mě přijde docela absolutní nesmysl, aby za návštěvu u lékaře platili děti. Ono politikům je to jedno, protože ty těch 30Kč v peněžence ani nepocítí s těma jejich platama.

Koukám, že reforma se dělá proto, aby bohatli ty bohatý a "výhody" pro lidi byli výhodný jen pro ty s vyšími příjmy. ;-€

0/0
23.8.2007 8:19

pavouk

Re: Poplatky

S lehkou chřipkou nebo nachlazením se snad nechodí k lékaři, ne? Prostě si nakoupím volně dostupné léky, vezmu si čtvrtek a pátek volno, abych měl čtyři volné dny v kuse a vyležím se. Na to nepotřebuji doktora. K němu jdu teprve v případě, že se můj stav nezlepší nebo dokonce zhorší.

Ty poplatky se zavádějí právě kvůli idiotům, kteří lékařskou péči zneužívají a chodí k doktorovi s kdejakou hloupostí. Navíc normální člověk se pravidelně snaží udržet fit, v době chřipek a nachlazení bere víc vitamínů a provádí další preventivní opatření. Pravděpodobnost onemocnění chřipkou se mu pak prudce snižuje. (netvrdím, že je nulová). Člověk, který dbá o své zdraví a o prevenci, ba chřipku neměl dostat častěji než jednou za několik let.

Nechci reformu obhajovat a uznávám, že pár věcí je tam nedomyšlených, ale zrovna Váš příklad nebyl nejvhodnější

0/0
23.8.2007 8:35

j@ck

Re: Poplatky

"Ostatně, stát potřebuje pouze mladé, zdravé, úspěšné a ambiciózní"

To mas byt jako ty? A co kdybys mel treba komplikovany porod, uvizl v porodnich cestach o hodinu dyl a mel v dusledku kysliku poskozeny mozek. Pak uz bys nebyl ani uspesny, ani zadany, ale odkazany na pomoc druhych. Z filosofie tobe podobnych je mi na :-©.

0/0
23.8.2007 7:55

Barbarela

Re: Re: Poplatky

Souhlas,j@cku,ty hloupé řeči může mít jen skutečný HLUPÁK!!!

0/0
23.8.2007 8:04

pernas

Re: Re: Poplatky

Řekl bych, že nebyl pochopen, že ten příspěvek na který reaguješ byla smutná ironie...

0/0
23.8.2007 8:31

j@ck

Re: Re: Re: Poplatky

Aha, sorry, spatne jsem si to precetl :-)

0/0
23.8.2007 8:40

_Aleister_

Dobrý nápad. Jen aby to nedopadlo jako v SR, kde zavedení doplatků vedlo k tomu, že někteří diabetičtí hlupci chtěli ušetřit 60 za návštěvu lékaře a recept, a pak kočili v komatech na JIPu a jejich léčba pak stála desetitisíce....

0/0
23.8.2007 0:11

Horle

Copak běžíte na pojiš´tovnu, když vám teče okap?

Když teče okap, koupíte nový a vyměníte, to vás nezruinuje, ale až vám vichřice odnese střechu, na pojišťovnu zajdete. Se zdravím je to úplně stejné. Pojištění je pojištění (i když se chová jako daň) a má krýt závažné choroby a drahou kéčbu, na níž nikdo nemá. Rýmu si milerád zaplatím sám, ale hlavně musí zůstat peníze na vážné nemoci.

To samé platí pro pobyt v nemocnici. Copak lidé doma nejedí, netopí a nesvítí? Znám babku, která si pravidelně chodí před vánoci na 3 týdny lehnout do nemocnice a ušetří tak na dárky....

0/0
22.8.2007 22:09

blekkal

Re: Copak běžíte na pojiš´tovnu, když vám teče okap?

Brzdi. Argumentuješ pro lidi, kteří když jim odejdou stěrače jdou... a seženou si v noci jiné na parkovišti :-)

0/0
22.8.2007 23:26

pavouk

Re: Copak běžíte na pojiš´tovnu, když vám teče okap?

Naprosto s vámi souhlasím

0/0
23.8.2007 8:37

Koncepce

No to doufám

jinak chraň tě ruka páně!

0/0
22.8.2007 21:59

gentlastwo

Celá ta reforma je...sociální eutanasie..

Fakt  je, že když  bude  na vybranou:Budto léky, nebo se nažrat..

Každeý  půjde rád do pytle..

0/0
22.8.2007 21:57

blekkal

Re: Celá ta reforma je...sociální eutanasie..

Kolik tak projíš měsíčně? 9000,-? Pak si připlatíš 360,-. Kolikrát jsi každý měsíc u lékaře? 1x? Pak za návštěvu a recept zaplatíš každý měsíc 60,-.

Celkem 420,- Kč/měsíc a žiješ si sakra luxusně a nezdravě.

Kouříš? Přestaň. Ušetříš 30*50 = 1.500,- měsíc. :-) Hádej proč nechtějí komunisté dražší tabák? ;-)

Pindale.

0/0
22.8.2007 23:24

wcbaba

Pro nespokojené, staré a nemocné je třeba zavést eutanazii

0/0
22.8.2007 20:43

singlemalt

Re: Pro nespokojené, staré a nemocné je třeba zavést eutanazii

splňuješ zadání. Rád ti pomůžu.:-)

0/0
22.8.2007 20:46

Nazdar blbci

Vřele doporučuji

http://www.blisty.cz/2007/8/22/art35891.html

0/0
22.8.2007 19:47

mongrel

Re: Vřele doporučuji

slatanina

0/0
22.8.2007 20:14

Nazdar blbci

Re: Re: Vřele doporučuji

Zapomeň na to, Kuře.

0/0
22.8.2007 20:17

blekkal

Re: Re: Re: Vřele doporučuji

Blicí listy?

Ano, pokud jsi sociálkomunista, tam tam se můžeš identifikovat se smečkou :-)

0/0
22.8.2007 23:28

matesakoid

Re: Re: Re: Re: Vřele doporučuji

blektale blektale, tahle "reforma" sebere prachy vsem vcetne modracku nadsene vykrikujicich blahem.

Horsi je, ze je nikam ani neprida.

0/0
23.8.2007 1:26

pavouk

Re: Vřele doporučuji

Jak může proboha někdo se zdravým rozumem doporučovat cokoliv publikovaného na Britských listech?

0/0
23.8.2007 8:39

papanikula

poplatky za recept a uspora dle hajzlbaby julibnka experta pres ekonomii zdravotnictvi hrobone

tak je nema lekar predepisovat!!!!!!

Pochopite ,ze za predepsany lek je zodpovedny Lekar.!!!

0/0
22.8.2007 19:41

singlemalt

Re: poplatky za recept a uspora dle hajzlbaby julibnka experta pres ekonomii zdravotnictvi hrobone

chápu, že ty jsi zodpovědný svému diskusnímu chlebodárci. Předepsal ti nesmysly a ty:-© je postupně vnášíš do diskusí.

0/0
22.8.2007 20:26

blekkal

Re: poplatky za recept a uspora dle hajzlbaby julibnka experta pres ekonomii zdravotnictvi hrobone

Ne komunisto. Ale jako obvykle jsi jen projevil svou neschopnost chápat prostá fakta, přestože už ti je tu několik lidé včetně mne vysbětlilo, skoro i s obrázky pro tupce.

Znovu - TY BÝT PACIENT A TY DĚLAT SPOLUROZHODOVAT O MEDIKACE BRÁT. STAČIT CHTĚLA DĚLAT.

Ale ty ty tvoje pindy stejně zkušíš za hoďku v nějaké další diskusi a budeš je vydávat za fakta, že?

Co Ústava, už jsi to četl, nebo ještě pořád nevíš, o čem mluvíš ťunťo? ;-)

0/0
22.8.2007 23:50

Dezo-Conka

Ta vakcína

proti chřipce se dělá z kmenu,co byly letos,virus mutuje,někdy vakcína proto slušně funguje,někdz méně.Prokazatelně ale vždy snižuje nemocnost.

0/0
22.8.2007 19:37

Dezo-Conka

Úmrtnost

na zápal plic je 10% i dnes.V období chřipek je i zvyšený výskyt tbc.A co straý člověk s diabetem,renální insuficienci a těžkou chřipkou ?Barbarelo přestaŃ už psát nesmysly ,RvRvRvprosím tě

0/0
22.8.2007 19:34

Barbarela

Re: Úmrtnost

Takže naposledy...máš v tom zmatek.Psala jsem o klas. průběhu a komplikacích.Staří lidé to mají celé složitější...Nerozebírala bych jednotlivé Dg.u star.lidí,ty bývají polymorbidní qa chřipka pro ně může znamenat ohrožení života.Má babička měla chron.lymf.lleukemii,by-pass na srdci...zemřela na chřipku.

0/0
22.8.2007 19:39

Dezo-Conka

Re: Re: Úmrtnost

já v tom zmatek rozhodně nemám,barbarelo skromnost přede vším,nedá se tak vše zjednodušovat a zevšobecńovat ,jat to děláš ty.Knížky jsou k ničemu,je třeba roky praxe a pokory.Už se na tebe nezlobímR^

0/0
22.8.2007 19:42

gentlastwo

Re: Re: Re: Úmrtnost..Ta Barbarela..je asi zaměstnána

redakcí.Již  delšídobu  sledujeme  její  písemné  projevy, je to   hrůza a děsX

0/0
22.8.2007 21:59

Barbarela

Re: Re: Re: Úmrtnost

Ale já se také nezlobím.Je to přece diskuse,nic osobního.Snažím se nikoho nenapadat,jen vyjadřovat své postoje a je mi jasné,že je nemá každý stejné jako já.R^

0/0
22.8.2007 22:27

blekkal

Re: Re: Re: Re: Úmrtnost

V případě Deža s tímto přístupem nemůžeš vyhrát, protože je to pouhý sociálkomunistický demagog.

Jeho pohrdání "knihami", které právě předvedl na úkor své "osobní zkušenosti" je pravým opakem pokory, kterou se zaštiťuje.

Stejně jako definice výroby chřipkové vakcíny, která se samozřejmě dělá na základě mnohem složitějšího výběru, než napsal. Tudíž zobecňuje tak, jak vytýká tobě, přestože ve tvých příspěvcích jsou jasná a exaktní fakta.

Pan kolega je totiž diletant a jen velmi špatně to maskuje :-)

0/0
23.8.2007 0:00

papanikula

Re: Úmrtnost

teda vas dva poslouchat, tod ukazka bud neznalosti nebo klinicke nezkusenosti,gratuluji Vam;-D

0/0
22.8.2007 20:10

blekkal

Re: Re: Úmrtnost

Kokůtku, ty jako člověk, který se pokusí v rámci jedné argumentace dát pět odkazů postupně do Ústavy a následně do Listiny základních práv a svobod a ani jednou se nestrefí jsi vážně dojemný :-)

A jak vidím, tak klasicky už zase nepíšeš mezery za čárkou ve větě, což u tebe prozrazuje nervozitu, horečnost a velmi blízký útěk z diskuse ;-D

0/0
23.8.2007 0:05

papanikula

pozor uspora leciv

tak je nema lekar predepisovat!!!!!!

Pochopite ,ze za predepsany lek je zodpovedny Lekar.!!!

0/0
22.8.2007 19:29

Najdete na iDNES.cz