Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policejní velitel čelí stíhání, nepustil náboje na trh

Inspekce ministra vnitra navrhla obvinit vysokého důstojníka policejního prezidia ze zneužití pravomoci, zjistila MF DNES. Plukovník Antonín Kreml, který má na starosti dohled nad zbraněmi, měl způsobit milionovou škodu firmám, kterým bezdůvodně bránil uvést na trh vyzkoušené náboje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fantan

A co takhle právní stránka věci?

Netuším, proč se tady vůbec nezmíní  jasný fakt: Kreml rozhodl ve věci, v níž rozhodnout ze zákona nesměl - tr.čin zneužití pravomoci. Toto nezákonné rozhodnutí publikoval v TV současně s výhrůžkou, že pakliže držitelé ZP, kteří si toto střelivo legálně koupili, jej bez náhrady neodevzdají, budou stíháni pro nedovolené ozbrojování.

Tohle je tr. čin vydírání a šíření poplašné zprávy, spáchaný veřejně. O tom se zatím vůbec nikdo nezmínil! Přitom všechny důkazy jsou k dispozici - ten jeho televizní projev si lze kdykoli pustit. Už od sdělení obvinění měl být přinejmenším postaven mimo službu a ne, aby náměstek prezidenta sdělil, že počká, až se pan Ing. Kreml vrátí ze zahraniční dovolené. Jestli mu umožní, aby odešel sám, měl by být stíhán za napomáhání pachatzeli tr. činu a případnou penzi pro Kremla by mu měli dát zaplatit.

Ohledně průbojnosti a určení třídy nábojů bych to nechal na kompetentním úřadu (p.Štěpánek). Laicky o tom klábosit je k ničemu a vlastní názor taky. Je na to zákon!

0/0
15.8.2007 0:43

Yesname

Re: A co takhle právní stránka věci?

Nemohu mít svůj názor, když neznám znění zákona? Takže za socíku jsem nemohl mít svůj názor na to zřízení, dané zákonem? Protože jsem neznal detailně učení těch několika demagogů? Jste směšní. Pana Kremla hodnotit nehodlám.

0/0
15.8.2007 18:21

MrKoko

Kreml za katr..

...no hlavne at uz pustej do prodeje ty patrony, nez mi dojdou zasoby;-D

0/0
14.8.2007 22:50

Fikos

Re: Kreml za katr..

to mi povídej,já už musel kupovat od těch práskačů z Vlašimi

0/0
14.8.2007 23:30

MrKoko

Re: Re: Kreml za katr..

No jeste se daj ty rusky wolfiky...ale o chlup drazsi a myslim, ze ne lepsi.

0/0
17.8.2007 16:33

QT1

Re: Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

A píšu snad v původním příspěvku něco jiného?

Mým příspěvkem jsem se ptal, jakou mají souvislost protitankové střely s ochuzeným uranem z amerických A10 v Srbsku s regulací střeliva pro pistole.

A když už odbočujeme od tématu, tak i píšu, že na zdraví obyvatel Srbska a celé bývalé Jugoslávie a otravách toxiny se podepsala především občanská válka a ropné produkty v zemi (=potravinách) a vodních zdrojích, až potom uranové střely. Navíc, mnohem víc těchto střel se používalo v Kosovu (což ani Miloševič nepovažuje za Srbsko), které je na tom ohledně toxinů a ropných látek v potravinovém řetězci mnohem hůře, protože nad území Srbska se A10 až tolik kvůli výborné jugoslávské PVO nepouštěly a jiná letadla tuto výzbroj nepoužívají...

0/0
14.8.2007 17:02

Deratizátor

Salichov nebo Vesecká ho z toho vyseká....

Tak nač se bát?:-/

0/0
14.8.2007 16:01

fel_low

Re: Salichov nebo Vesecká ho z toho vyseká....

Neodkrysil jste si mozek?8-o

0/0
14.8.2007 16:04

Deratizátor

Re: Re: Salichov nebo Vesecká ho z toho vyseká....

Jen si beru příklad z deromizátora Tschunka a jeho aféry.

0/0
14.8.2007 16:06

astrix

Nomen omen

Kreml R^

0/0
14.8.2007 15:15

fel_low

Re: Nomen omen

Nojo, tom věděl už Mlynář senior, že mráz přichází z Kremlu...

Mimochodem, jak se jmenoval ten důchodce, co prohrál ve volbách a pak žral před kamerou brouky? Kremlička, ne? ;-D

0/0
14.8.2007 16:05

hitcher

Soudruh Antonín Kreml

plnil pouze příkazy z Kremlu - kázeň musi byt - dovolte mi odejít.

0/0
14.8.2007 14:21

něžný barbar

další kovboj

další kovboj na scéně...asi mu nechtěli dát všimné...

0/0
14.8.2007 14:15

aesim21

ta ceska...

...spravedlnost. Uz ji brani i dovoleny :-©

0/0
14.8.2007 13:47

65c02

A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Ať si každý koupí jakékoliv střelivo chce, ale ať taky nese pořádné důsledky svého jednání pokud s tím něco provede.

0/0
14.8.2007 13:41

Lama.Vikuna

Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Ještě že jen žertuješ. :-) Ochuzený uran, teflonem potažené projektily, pakpy rtuti v jádru projektilu....... To nejsou vůbec pěkné a bezpečné věci. Ještě, že je tady regulace. Spíš by měli většinu zbraní zakázat. A hlavně u opilých myslivců a policistů. :-)

0/0
14.8.2007 13:46

blekkal

Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Hmmm. A ta regulace zabraňuje tomu, aby si to koupěchtiví mafiáni nemohli koupit?

Ještě že jen žertuješ.... ;-)

0/0
14.8.2007 13:49

65c02

Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Tzv. ochuzený uran (zbavený svého izotopu 235) není ekologicky o nic škodlivější než olovo, které je tou nejběžnější součástí střel. Rtuť - samozřejmě by bylo zakázáno z důvodů jedovatosti tohoto prvku.

0/0
14.8.2007 13:56

Stíhací bombardér Havel

Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

To není jisté, tam kde ve velké míře používalo střelivo z ochuzeného uranu (Srbsko), tam mají lidé zdravotní problémy.,

0/0
14.8.2007 14:28

QT1

Re: Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Mít zdravotní problémy z průstřelu břicha, to jde i s normálním, několikrát povoleným střelivem.

Srbsko je nepochybně země s vyspělým zdravotnictvím, kde v důslledku války nejsou zamořené spodní vody a země ropnými látkami a kde nejsou lidé poznamenaní stresem z války a po celou její dobu měli správnou výživu, takže je zřejmé, že jejich problémy pocházejí z munice používající ochuzený uran.

To jsi nám chtěl tím příspěvkem říct?

Zapomněl jsi ale dodat, jak se ten uran ze střeliva dostane do organismu Srbů. Buď zásahem střelou (pak má ale ten člověk jiný problém než otravu uranem), nebo se rozptyluje z těch střel (že by ráno cvičně vystříleli zásobník do železné stěny?), nebo jinak - to nám pak ale neříkej, aby tě někdo nepředběhl s nobelovkou za chemii.

A nebo chceš naznačit, že to jsou uranové střely z amerických A10, pak ale nechápu, co má protitankové letadlo společné se střelivem pro pistole... Do AK-47 Srbové uranové střelivo nepoužívají, ale to jistě víš.

0/0
14.8.2007 14:44

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Tož, s tím zdravotnictvím v Srbsku hodně pohli američané a jejich mírové bomby, žeáno.;-D

0/0
14.8.2007 16:08

al-hmed

Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

A co je na teflonem potažených projektilech špatného nepište tu bludy.

0/0
14.8.2007 14:34

Lama.Vikuna

Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

No, jestli spíš nejde o to, že jak uranové, tak teflonem potažené střelivo má obrovskou průchodnost ochrannými prostředky. Tedy naše Polocie by byla v ohrožení. A tou rtutí jsem myslel obecně střelivo s nejednoznačným či proměnlivým těžištěm, tedy střelivo tipu vstup do těla patou a vyjdi za uchem. Popřípadě střel dopředu a zasáhni za rohem. :-)

0/0
14.8.2007 14:49

QT1

Re: Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Nikdo nestřílí při páchání tr. činnosti na policisty legálně drženou zbraní a legálně zakoupeným střelivem. Tedy kromě několika málo amatérů. Vždy pochází zbraně z černého trhu.

PČR tohle ví a její speciální jednotky vždy počítají s tím, že proti nim bude stát protivník se zakázaným střelivem a automatickými zbraněmi, nikoliv pistolemi. Takže na jejich bezpečnosti by se nezměnilo vůbec nic. Když jde PČR do akce, tak ji vždy připravuje tak, aby protivník ani nevystřelil, protože pokud už se střílet začne, je to loterie.

A mimochodem, speciální tříštivé střely, pokud by je bylo možné používat do legálně držených zbraní, by značně zvýšily obranyschopnost svých majitelů. Protože klasické střely útočníka s výjimkou přesných zásahů nezastaví, zatímco on sám tyto střely - nelegálně získané - používat může. A bylo by to i bezpečnější pro okolí v případě přestřelky...

0/0
14.8.2007 14:58

Pan Navratil

.

;-D Abychom nezabředli do debaty o taktice obrany, kdy mi myslím nick "mujglock" (jestli ne, tak se omlouvám) tvrdil, že když ho někdo přepadne v parku (což bude zezadu čili bez možnosti použití zbraně) a okrade, tak zloděje na odchodu střelí do zad (pokud mu zbraň zůstane, pochopitelně).

Máte také namyšlený takovýto komický postup?

0/0
14.8.2007 16:11

al-hmed

Re: .

Kdo se nechá přepadnout v parku zezadu se zbraní u sebe je  s prominutím idiot protože pokud nosím zbraň tak se primárně vyhýbám nebezpečným místům a hlídám si prostor okolo sebe a nechodím po ulici jako tupá ovce. To platí pro všechny lidi !!!! Bohužel to že žijeme v civilizované zemi neznamená že se spolu s námi po ulici nepohybují darebáci tudíž bychom měli svoje chování tomu přizpůsobit. Držení střelné zbraně vás neochrání před vlastním nezodpovědným chováním střelná zbraň je poslední obranná instance slušného člověka v demokratické zemi před zločinem. Aneb jak se říká kdo uteče vyhraje tzn. i když jsem ozbrojen radši se situlaci kdy bych musel střílet vyhnu zdrhnutím. :-)

0/0
14.8.2007 17:40

al-hmed

Re: Re: Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Olověné střely potažené teflonem se používají ve střeleckém sportu a mají za ůkol snížit zanášení hlavní olovem to s průchodností materiálem nemá nic společného proto je třeba vážit slova když používáte některé termíny. mimochodem pro lepší průraznost se nepoužívá teflon nýbrž ocelové jádro přibližně ve tvaru šipky. Takové střelivo v civilním sektoru v čr vůbec nejde koupit poněvadž je zakázané resp je kategorie A na vyjímku pro sběratelské a muzejní účely.

0/0
14.8.2007 15:13

QT1

Re: Re: A vůbec, proč nějaká omezení prodeje typu střeliva?

Takže pár axiomů:

1) Většina trestné činnosti páchané zbraněmi (kromě vraždy v afektu, ale ní jich tolik a častější jsou nožem, které nikdo zakazovat asi nebude) je páchaná nelegálně vlastněnou zbraní. Tedy bez evidence. Tedy koupenou na černém trhu, kde si do ní samozřejmě je možné koupit i nepovolené střelivo. Propašovat ho do ČR není problém.

2) Omezením možnosti držet střelnou zbraň se přesouvá odpovědnost za ochranu více na policii.

Pozor - konstatuji fakta, neříkám, jestli je lepší více nebo méně vyzbrojené obyvatelstvo a jestli má držení zbraní mezi lidmi vliv na používání zbraní pachateli, byť můj názor je jasný.

Co z toho plyne? Dalšími zákazy se páchání trestné činnosti neomezí (už dnes se nepoužívají povolené zbraně), ale zato se zvýší nároky na ozbrojené složky státu, přičemž není jisté, zda se bezpečnost obyvatel sníží nebo zvýší a zda je to efektivnější řešení než větší liberalizace držení zbraní. To jsou pouze fakta.

0/0
14.8.2007 14:53

R@VI

Cistka pokracuje ...

... ci vymena statnich uredniku na politickou objednavku po 53.?

0/0
14.8.2007 13:37

fext

Re: Cistka pokracuje ...

Nikoli, puvodni snaha potopit firmu, ktera si dovolila zcivilnovat legalni cestou armadni prebytky a nepodplatila tam, kde se to ocekavalo, se nesetkala s uspechem.

To obvineni z nelegalniho vyvozu zbrani na Slovensko byl naprosto zoufaly konstrukt.

0/0
14.8.2007 14:16

redback

To je blbý, víte kolik lidí by se tím dalo postřílet?

:-P

0/0
14.8.2007 13:37

Queribus

No co?

Odejde sám, dostane odstupný a padesát táců renty...

0/0
14.8.2007 13:28

maroons

Re: No co?

¨jo, přesně tak. :-©

Myslím že je to ale naprosto typická ukázka toho, do čeho všeho může ještě pořád žvanit nějakej fízl (a tutově bývalý "exponent")... ! Že by náboje od konkurence prodával nějakej kámoš, nebo alespoň "sponzor"...?

0/0
14.8.2007 13:36

Pan Navratil

O vestu ani tak nejde,

spíš jde o to, že tu někdo má prázdnou kapsu.

0/0
14.8.2007 13:28

Coitus_exitus

Policejní vestu prošiju i svým 7.62 Tokarev

Na policejní vestu stačí 7.62 Tokarev s ocelovým jádrem, které se dají běžně zakoupit v leckterých prodejnách se střelivem. Faktem je, že to není povolené střelivo, avšak jest běžně dostupné.... ;-D

0/0
14.8.2007 12:56

cassul

Re: Policejní vestu prošiju i svým 7.62 Tokarev

7,62Tokarev je běžné střelivo. Vysoká průraznost je daná vysokou energií a malým průřezem střely. Kremla se jako trouba projevil už v době "pytlíčku součástek" k M1 Garand.

0/0
14.8.2007 13:04

65c02

Jak je vůbec možné, že se v dnešní době může vysoký policejní důstojník

nosit jméno "Kreml"? Co je to za pořádek? Okamžitě přejmenovat na "Pentagon"!;-D

0/0
14.8.2007 12:54

redback

Re: Jak je vůbec možné, že se v dnešní době může vysoký policejní důstojník

Protože vysocí důstojní ci dělají furt pro KGB. :-P

0/0
14.8.2007 13:38

Michal001

redaktor, kterej to psal je pako

Neumí číst a ani psát..... Panebože ČÚZZS nikdy netrvrdil, že puškové střelivo neprostřelí neprůstřelnou vestu..... achichouvej, tak to vypadá, když žurnalista prd ví..... a dělá moudrýho.

Neprůstřelné vesty se podle odolnosti dělí do různých tříd.  Běžnou puškovou municí prostřelíte téměř každou ....

Navíc kategorizace střeliva se nedělá podle toho, jestli s tím jde prostřelit vesta, kabát, nebo Kreml

0/0
14.8.2007 12:53

Michal001

Re: redaktor, kterej to psal je pako

No apoň že to opravili......

0/0
14.8.2007 13:21

Bonelord

Re: redaktor, kterej to psal je pako

R^;-D

0/0
14.8.2007 14:20

Fikos

Re: redaktor, kterej to psal je pako

Ten závěr je extratřída ;-DR^[>-]

0/0
14.8.2007 23:28

65c02

Slyšeli jste o nábojích Libra SNAIL?

Ty jsou údajně schopné prostřelit  skrz jakoukoliv současnou osobní balistickou ochranu - jakoukoliv neprůstřelnou vestu kterékoliv kategorie.

0/0
14.8.2007 12:51

Queribus

Re: Slyšeli jste o nábojích Libra SNAIL?

Taky s nima zametli, teď se to dělá někde na Ukrajině misto tady...

0/0
14.8.2007 13:31

Karel Polivka

To je ale dobytek,

ten Langer...

0/0
14.8.2007 12:50

Fikos

Re: To je ale dobytek,

Tondo už máš po hehe,nesváděj to na Langra :-P

0/0
14.8.2007 23:29

V2kt0r

Prostrelit neprustrelnou vestu...

...v tom pripade bych se spise ridil logikou a zapracoval na tech vestach...nebo snad ne? Neco bud neprustrelne je, nebo neni...tim,z e zakazu to, co to prostrelit dokaze, nicemu nepomuzu. Nebo se snad uz nejaky kriminalnik nekdy zajimal o to, zda jeho naboje jsou ci nejsou homologovane?

0/0
14.8.2007 12:32

PatrikChrz

Re: Prostrelit neprustrelnou vestu...

Úplně neprůstřelná neprůstřelná vesta "sestrojit" nejde - tedy tak aby jí bylo možné nosit. Speciální náboje jsou schopny prostřelit i několikacentimetrový plech.

0/0
14.8.2007 12:40

PatrikChrz

Re: Re: Prostrelit neprustrelnou vestu...

...omyl v jednotkách, chtěl jsem napsat samozřejmě několikamilimetrový plech.

0/0
14.8.2007 12:41

freak2

Re: Re: Re: Prostrelit neprustrelnou vestu...

žádnej omyl - u speciálního průbojného střeliva není nějaký to číslo oceli větší problém:-)

0/0
14.8.2007 12:47

Najdete na iDNES.cz