Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Koreje chystají summit, mohly by ukončit válku

Lídři Jižní a Severní Koreje se teprve podruhé v historii setkají na společném summitu. Prezidenti Roh Moo-hyun a Kim Čong-il budou jednat koncem srpna v severokorejském Pchjongjangu. Obě země, které zůstávají formálně ve válce, by po více než padesáti letech mohly dosáhnout příměří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Richard 1. Lví srdce

Pod nick Pilat se přihlásili dva zaměstnanci společnosti UPC Česká republika, a.s.

Všimněte si, že v diskusi ”Rusko zprovoznilo vlastní protiraketový systém” pod nickem Pilat se v noci zase přihlásili dva zaměstnanci společnosti UPC Česká republika, a.s. Pod jedním nickem je číslo 7930 a pod druhým je číslo 152. Mezi oběma příspěvky je časové rozmezí 11 minut.

;-D R^

0/0
9.8.2007 5:11

Julínek šíšal

Dobrá fotka

Kim na ní vypadá, jako by si právě šlehnul. :-)

0/0
8.8.2007 19:14

timur lenk

kim čong ir

"I am so ronery." ;-D

0/0
8.8.2007 16:21

Richard 1. Lví srdce

KLDR už má komunismus

Miliony obyvatel KLDR si nemůže komunismus v praxi vynachválit.

;-D

0/0
8.8.2007 13:58

Rudolff

Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Jenže asi je potřeba strašák...tak budeme klackem dráždit krysu zahnanou do kouta....a stavět radary :-/

0/0
8.8.2007 10:46

not suitable for food

Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

vzdyt by si s. k. nikdo nevsimal, kdyby furt nevydirali, nemyslis?

0/0
8.8.2007 11:09

Needle

Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Co jim zbývá v tom totálním embargu a izolaci?? Vždyť jim zmrazí i peníze na účtech, kdykoli se jim zamane...

Stejně jako na Kubě zkoušejí metodu "cukru a biče"...přiškrtit..nechat vyhladovět...a pak přijít s potravinovou pomocí...a stále dokola...Jenže tím trpí miliony obyčejných lidí.. Rv

0/0
8.8.2007 12:28

Mirco1

Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Severní Korea by se od hladomoru v roce 1995 bez mohutné neustálé plynoucí pomoci vyhladověla sama. To není totiž Kuba, kde zasadíte na zahradě židli a ta vám do měsíce obroste, Severní Korea by se tak tak dokázala sama uživit při optimálním ekonomickém výkomu, ale už rozhodně ne při centrálně plánovacím nesmyslu.

A do totální izolace se uvrhli dami, slyšel jste někdy pojem "juche"? Víte co znamená? Znáte historii ekonomických vztahů Severní Koreje před rokem 1991?

Při vaší nevzdělanosti bych laskavě pomlčel o těch ošklivých "oni".

0/0
8.8.2007 12:35

Needle

Re: Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Přiznám se, že jsem si pojem "juche" musel vyhledat...ale to, jak byl tento pojem tendenčně a emotivně předkládán "bezbrannému" čtenáři..na mě zapůsobilo v tom smyslu, že vám vůbec nezávidím tento druh "vzdělanosti", kdy se nedokážete povznést nad válku ideologií...a používat nezávislý rozum. Jasně, že SK není ideálním státem..ani dobrým..ani schopným...Ale pro toho, kdo dokáže chápat v souvislostech je pochopitelné proč se tam nachází...   Tady jsme trochu pokrytciRv

0/0
8.8.2007 13:07

Mirco1

Re: Re: Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Já ten pojem zkoumal z rozhodně především faktografických zdrojů, nikoli "vysvětlovacích" - čili jak v základních tezích od Kim Ir Sena, tak především v jejich revizích z 90. let od Kim Čong Ila, tak ve vztahu ke klasickému Marxismu, k Maoismu (z něhož čerpají čím dál víc), tak dokonce i ke konfuciánství.

A já ty souvislosti, proč se nachází tam kde nachází znám, počínaje žebráním Kima u Stalina už od schůzky v Moskvě v březnu 1949, aby mu umožnil zaútočit na Jižní Koreu, i od nevěřícné reakce sovětského velvyslance Štykova, když se dozvěděl, jakým nesmyslem hodlá Kim svůj útok na Jižní Koreu odůvodnit. Studenoválcečná historie Koreje je  celkem i můj koníček :)

0/0
8.8.2007 13:52

Needle

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Mě především vadí, že necitlivou studeno válečnickou politikou jsou některé režimy zatvrzovány v totalitě. V minulosti byly vháněny do náruče Moskvy. Takový Fidel Castro, se po převzetí moci dušoval, že není komunista a že nejde o komunismus....jenže totálně nepřátelský přístup USA...snaha vyhladovět Kubánce ho vehnala do náruče Moskvy. Kdyby USA nebyly tak arogantní, kubánský režim i hospodářství by dnes vypadaly jinak... My budeme moralizovat...ale máme máslo na hlavě

0/0
8.8.2007 14:29

Mirco1

Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

A ještě bych jen dodal, že např. omezení  peněžní výměny se Severní Koreou a zmrazení jejich vkladů nařídila i Čínská centrální banka - především proto, že se stejně jako američtí vyšetřovatelé domnívá, že autorem falešných tz. "superdolarů" je právě KLDR, která je prostřednictvím diplomatů pašuje do světa .. a Čínská centrální banka jich rozhodně má v trezorech dost na to, aby se jí to líbilo.

0/0
8.8.2007 12:37

-Chilli-

Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Naivkům jako jseš ty doporučuju knížku Pchjongjangská akvária

0/0
8.8.2007 11:22

Mirco1

Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Chudinky poté co rozpoutali korejskou válku jsou "zahnáni do kouta". Ve vší vážnosti říkám, že jste odporný člověk. Vy byste totiž ve vaší protiamerické nabroušenosti obhajoval zplynování Židů v nacistickém Německu od roku 1942 tím, že je zlá Amerika válečnými akcemi (poté co jí Německo válku vyhlásilo samo) zahnala do kouta.

A i vám bych doporučil nastudovat si, co to znamená "juche" a proč si tuto ideologii sami vybrali.

0/0
8.8.2007 12:41

Rudolff

Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

A já ve vší vážnosti říkám, že každý ortodoxní ideolog vašeho ražení je odporný člověk. Ať je to fundamentalismus křesťanský, islámský, fašistický, komunistický nebo ten současný "světnapravující" a "demokraciišířící". Vždy si takoví ideologové mysleli, že mají pravdu a slepě tomu věřili. Stejně jako vy nyní věříte na "osu zla" a "osu dobra" . Ne, milý pane...ta dělící čára nejde mezi režimy nebo národy...ale mezi lidmi rozumnými a fanatiky. Vy máte ve skutečnosti blíže ke Kim Ir Senovi než ke mně.Rv

0/0
8.8.2007 14:56

Mirco1

Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Tak to jste opravdu vedle jak ta jedle. Já totiž na rozdíl od vás mám o ideologiích které mi sedí, i o těch které mi nesedí, poměrně rozsáhlé a hluboké znalosti. A znám i manipulační metody, z nichž jednu se teď rychle snažíte zastřít "nadhledem". Totiž, že vy jste si nejprve vybral nepřítele a teď už se nej snažíte omlouvat všechny, kteří jsou také jeho nepřáteli a překrucovat kvůli tomu fakta.

Budiž, klidně si nenáviďte Spojené Státy třeba to šestého kolena, ale nepřekrucujte kvůli tomu historii, hloupými lži na téma "zahnaní chudáčci do kouta" - nastudujte si aspoň Korejskou válku a to, co jí předcházelo.

Jen se nebojte, Spojené státy vám dají i dost reálných důvodů, proč je můžete nenávidět, tak si netřeba vymýšlet lži.

0/0
8.8.2007 19:56

Rudolff

Re: Re: Re: Re: Nechte Severní Koreu volně dýchat a povede si jako Vietnam

Ideologové měli vždy rozsáhlé znalosti o těch ideologiích, které jim seděly i těch, které jim neseděly. Měli je vždy i důkladně vědecky podložené,pracovaly na tom různé rasové instituty nebo ústavy marxismu-leninismu.

Co jsou však platné informace a fakta, když si s nimi mozek (rozum) neporadí.

Je vidět, jakým způsobem přemýšlíte, jak docházíte k závěrům.Pakliže poukážu na nějakou hloupost, definujete to jako "nenávist". Kdo není s námi je proti nám-to bylo m.j. oblíbené komunistické heslo.

Myslím, že konstruktivní kritika prospěje USA a světu více, než slepá oddanost.  S Korea by mohla být už jinde (postupně se demokratizovat jako Vietnam atd) kdyby nebyla neustále udržovaná ve stavu "smrtelného ohrožení".

Když jste takový znalec, mohl byste vědět, že sama Jižní Korea tlačí na USA aby tlak na SK polevil. JK si totiž uvědomuje to, co jsem se vám asi marně snažil vysvětlit.:-/

0/0
9.8.2007 15:47

Mirco1

Hezké...

... Severní Korea zase z Jižní vymáčkne tolik hospodářské pomoci, kolik může, a za to milostivě umožní pár lidem z rozdělených rodin se setkat a možná propustí někoho z těch v 70. letech unesených z Jižní Koreje nebo z Japonska. Zatím víc ta trapná a dnes už v Jižní Koreji velmi kritizovaná a částečně opuštěná "sunshine strategy" nepřinesla. Ostatně stejně jako Carterova détente politika v sedmdesátých letech.

Mimochodem pisálci z iDnes - příměří mezi oběma zeměni existuje, to co jste měli na mysli je patrně, že by uzavřeli formální mírovou smlouvu, která by ukončila korejskou válku.

0/0
8.8.2007 9:58

-Chilli-

Re: Hezké...

R^

0/0
8.8.2007 11:22

wildge

Re: Hezké...

Souhlas.

0/0
8.8.2007 12:16

Najdete na iDNES.cz