Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čína mění příkrá hesla své populační politiky

Čínské úřady se rozhodly zmírnit tón sloganů, které mají propagovat politiku jednoho dítěte. Zakázána tak byla hesla typu: "Chovejte méně děťátek, ale více prasátek!"

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

loginname_

Vždyť....

tohle nás jednou čeká všechny. Země není nafukovací...... To jen Čína je pokroková a uvědomuje si to už dnes...... (na rozdíl od pánbíčkářů).

0/0
7.8.2007 12:19

Leto_Atreides

Čínu čeká ještě hlubší demografická krize než Západ

Pokud vynecháme etické hledisko, krátko a střednědobě se politika jednoho dítěte ekonomicky osvědčila. Rodiče i stát investují do menšího počtu dětí, takže "na hlavu" připadají vyšší investice; z hlediska trhu práce je tedy nynější generace podstatně kvalitnější než generace předchozí. Ale co za dvacet let? Uživí jeden potomek (pravděpodobně synáček) své dva staré rodiče? Tento problém je silně akcentován i v mnohem bohatších zemích, než ČLR je a asi kdy bude. Nevím, jak si to vláda "lidové Číny" do budoucna maluje - hodlá snad přestárlé fyzicky likvidovat třeba tím, že je přesune do starobinců s mizernou úrovní péče? Vůbec bych se tomu nedivil... My ale můžeme být rádi: vnitří problémy pravděpodobně ČLR odradí od expanze na západ. Rychle rostoucí ekonomika bude doslova hladová po pracovních silách, takže si mafiáni z Pekingu budou sotva moci dovolit udržovat dvoumilionovou armádu jako doposud.

0/0
7.8.2007 10:31

Slavek17

Co je dovoleno

"Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi" - aneb, co existuje v Číně už řadu let, vyvolalo by řev ochránců práv ve středu Evropy - přesto i u nás jsou skupiny obyvatel, které by bylo možno označit za nežádoucí. - Hluční, nemytí a v nepraných hadrech, nepřizpůsobiví, štítící se práce, rozkrádající zařízení z kovů a tím ohrožující nejen majetky, ale zejména bezpečnost na silnicích a železnicích... chjo!

0/0
6.8.2007 10:53

Monstrum Anonymič Anonymov

Richard 1. Lví srdce je špión

Pracuje pro americkou vládu jako agent Mossadu a CIa. Jeho tajným úkolem je špehovat lidi na idnes a odhalovat jejich identitu. Jako nástroje mu slouží kladivo a hřebíky ;-D

0/0
6.8.2007 9:57

Richard 1. Lví srdce

Proč několik blbečků obhajuje nick Pilat

Protože se pod tímto nickem přihlašují. Někdy i dva lidé ze společnosti UPC Česká republika, a.s. najednou, jak se to stalo s nickem Kanadan. V časovém odstupu 7 minut psali pod nickem Kanadan dva lidé ze společnosti UPC Česká republika, a.s., protože si myslí, že jim to tady někdo žere.

;-D R^

0/0
6.8.2007 8:27

maroons

Re: Proč několik blbečků obhajuje nick Pilat

no a co jako, jak to souvisí s článkem ?

A jinka ať si píšou ne? Vždyť je to super... ;-D

0/0
6.8.2007 9:11

Kocourek69

Ať si tam pozvou

"odborníky" z ODS. Ti jim to zajisté rádi vysvětlí, jak se to dělá i bez hesel aby porodní křivka klesla na nulu. Stačí jim na pár let svěřit ekonomická ministerstva a lidé budou mít strach mít děti z obavy že je neuživí. V ČR je tato ODSácká metoda ověřena dlouholetou praxí.RvRvRv

0/0
6.8.2007 5:24

Martin Kostera

Re: Ať si tam pozvou

Jistě, inteligente. I za sucho může ODS...

0/0
6.8.2007 8:31

Péťa.

Touha po narození chlapce

Docela nechápu preferování potomka mužského pohlaví jako "pokračovatele rodu". Obě pohlaví mají své místo, navíc matčina linie je v každém rodopisu jediná jistota :-)

0/0
6.8.2007 0:31

captain cook

Re: Touha po narození chlapce

Jak muze "Pokracovatel rodu " pokracovat, kdyz je chronicky nedostatek zen, ktere by jeho dite porodily?8-o Nektere oblasti v Cine jsou notoricke nedostatkem zen. V tech si mnozi "pokracovatele rodu" muzou leda koupit casopis a koukat na zenske na obrazcich.

0/0
6.8.2007 5:02

novinarska kachna

:D

reklama na Mcdonalds v tyhle vete je zajimava...

Jestliže nebudou slogany takovéto nízké kvality, které vyvolávají stížnosti a odpor veřejnosti, pozměněny a zůstanou na svém místě

0/0
6.8.2007 0:16

Najdete na iDNES.cz