Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za eutanazii plaťte předem, upozorňuje Dignitas

Forch je klidné městečko utopené v zeleni asi jedenáct kilometrů od Curychu. Je docela příznačné, že náš vlak tam má konečnou stanici. Pro mnoho lidí, kteří se rozhodli umřít, to je "konečná".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bobr31

Dotaz

Scháním někoho,kdo má na dignitas adresu

0/0
30.9.2007 12:07

habit

... celkem pochopitelné...

... z většiny klientů by platbu až po poskytnutí služeb vymáhali velmi těžko...

0/0
7.8.2007 10:13

Ruger

Přemýšlím, co je to za člověka ta naše sexxbomba

podle dikce myslím, že nepříliš bystrý levicový vyučenec, který ale dychtivě rád čte propagační materiály KS. Ale jinak nic jiného. Ignorant par excelance! Walter Komárek by pro něj byl se svými ekonomickými názory nejspíš imperialistický přisluhovač.

Add. Euthanázie - medicína předběhla etiku a pokrok v oddalování smrti nekoreluje se sílou utrpení, která někdy prodlužování  doby onemocnění doprovází. Každý člověk by měl mít možnost neumírat hnusně, ale švýcarský systém budí i otázky.

PS. sexxbombo! Něco tak hloupého a primitivního,jako jsou Tvé příspěvky se jen tak nepotká..

0/0
6.8.2007 13:59

pakoss

jsou to opravdoví průkopníci a poslové milosrdné a důstojné smrti.....

.....je důstojnější pro těžce nemocné a trpící skončit život takhle než se zabít skokem pod vlak, oběsit se nebo si podřezat žíly apt.

Člověk má právo na život i na důstojnou smrt R^!

0/0
6.8.2007 13:16

Sunny29

Šmankote,

jak  ta sexxbomba dokáže diskutovat sama se sebou. Schyzofrenie, či co? Tak myslím, sexxbombo, je načase, abys sepsala něco vlastního, pokud tě někdo za ty copyrighty neplatí.

0/0
5.8.2007 16:32

babacek

To je k zblití ! ! !

Rudé socky si téma eutanázie dokáží přizpůsobit jako agitku proti pravici a k propagaci svých rudých vizí.:-©:-©:-©

0/0
5.8.2007 15:42

babacek

Za eutanazii plaťte předem.

Jaké pak plaťte předem.Náhodou to odfláknou a budu se o peníze soudit.;-)

0/0
5.8.2007 15:38

dislektik-idnes si na mě zasedla

a není levnější skočit z Nuseláku

?

0/0
5.8.2007 11:26

useknutahlava

Re: a není levnější skočit z Nuseláku

Chtěl bych vidět, jak bys přelézal ten plot, když bys měl třeba něco s ramenem.

0/0
5.8.2007 13:30

babacek

Re: Re: a není levnější skočit z Nuseláku

On se neptal zda by to bylo reálné,ale levnější.;-D

0/0
5.8.2007 15:40

Sunny29

Re: a není levnější skočit z Nuseláku

Beru ten nuselák. :-)

0/0
5.8.2007 16:33

sexxbommba

Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Pěkné svinstvo (vyr usaty, mail, 04.08.2007 05:51 ) vlákno | reagovat

Povolení euthanazie je jenom přiznání vládnoucí garnitury k neochotě zajistit slušné zacházení se starými a nemocnými lidmi. Vesměs se jedná o lidi, kteří celý život pracovali a celý život platili státu daně. A když se má v jejich stáří stát o ně postarat, tak by je nejraději nechal „legálně“ zabít. Aby nedej bože, nestáli nějakou korunu navíc za utišující léky v bolestech, nebo za nějakou péči navíc. Pěkné svinstvo – nedáme ti utišující lék v bolesti, však ještě rád/a podepíšeš souhlas s asistovanou sebevraždou!!

0/0
4.8.2007 21:56

sexxbommba

Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Vystihls to přesně, to je součást té jejich zvrácené penzijní reformy, kdy budem navíc  povinně cedit prachy na důchod, přes pochybné soukromé pojišťovny a pak aby Ti nemusely nic platit, tak vyrazí  parta agentů soukromé důchodové pojišťovny objíždět domovy důchodců (dá-li panbůch, jestli nějaké vůbec zbydou), nebo objíždět rodiny s nabídkou "destinásobku" měsíční renty, pokud babičku odvezou "legálně" zavraždit - utratit jako obtížné zvíře, i když by tu mohla ještě 5-X let pobejt.

0/0
4.8.2007 22:05

sexxbommba

Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

 Vše, co obnáší MODROPTÁCKÉ úchylné reformy do sebe zapadá. Psal jsem to již několikrát, čím nižší odvody státu - konkurence o co nejnižší daně - je cesta do pekel. Jinak kromě jiného tento systém s nízkými daněmi a bez soc. systému ji 2x v minulém století přivedl svět do totálních sraček, dvěma svět. válkám. Komunismus se po světě šířil vždy po sv. válkách, kdy lidi měli hlad a zbraně. Kdo nechce komunismus, nechť nebourá 50 let fungující kapitalismus s rozumnými daněmi a soc. systémem. Mám pocit, že nyní budujem zvrácený absurdistán a že u moci je zločinecká lůza, která ve všech pádech skloňuje jen peníze.

0/0
4.8.2007 22:07

belgian chocolate

systém s nízkými daněmi

mají třeba USA, které 2x v minulém stoltí sociálně uvědomělou Evropu z vlastních výkalů vytáhly

0/0
5.8.2007 13:29

sexxbommba

Re: systém s nízkými daněmi

Ani USA se válka nevyhnula, imperialisti se rvali o kořist.A USA si namastily na válce jen kapsu, šáblli se s náckama o nerabovanou kořist z celého světa, kterou náckové stihli odvést do západní zóny a tyto špinavé prachy USA vyčistily přes Marshalovu "pomoc". Nám ukradené zlato vracely 30 let, to se potom kapitalismu v USA daří i s nizkými daněmi. Jinak to, že bohatství západu nebylo jen systémem, ale zlodějinou, dokládá názorně fakt, že poražené Německo a Japonsko měly po USA již v 50. a 60. letech nejvyšší živ. úrovní na světě. A přitroublí Čecháčci ještě řeknou, že to je Japonskou a Německou pracovitostí a pílí. A z okradench  a zdevastovaných zemí ještě jezdili lidi otročit do Německa (Jugoslávci). Je ště, že komunisté u nás aspoň tuto podtupu zatrhli. Kdežto dnes modroptáci jsou hrdí, když jim tam mládež jezdí dělat služky a jiné podřadné práce.

0/0
5.8.2007 16:15

sexxbommba

Re: Re: systém s nízkými daněmi

opr.: japonskou..., německou...

0/0
5.8.2007 16:18

useknutahlava

Re: Re: systém s nízkými daněmi

"že poražené Německo a Japonsko měly po USA již v 50. a 60. letech nejvyšší živ. úrovní na světě. A přitroublí Čecháčci ještě řeknou, že to je Japonskou a Německou pracovitostí a pílí."

Pracovitost a píle nestačí. Např. pracovitost a píle vynaložená na budovácí socialistického hospodářství se může výsledkem minout. Což dost věcí vysvětluje.

0/0
5.8.2007 16:31

useknutahlava

Re: Re: systém s nízkými daněmi

"Nám ukradené zlato vracely 30 let, to se potom kapitalismu v USA daří i s nizkými daněmi."

Nevím, jaké kradené zlato vám USA vracelo 30 let. Nicméně kapitalismu s nízkými daněmi se v USA dařilo i dávno před světovými válkami, dávno před tím, než začal nějaký nacismus vůbec existoval.

0/0
5.8.2007 16:39

useknutahlava

Re: Re: systém s nízkými daněmi

"že poražené Německo a Japonsko měly po USA již v 50. a 60. letech nejvyšší živ. úrovní na světě."

Schválně jsem se díval do statistik HDP a zjistil jsem, že to jsou velkolepé lži. A to jsem schválně vybral statistiky per capita, aby Německo a Japonsko nebylo diskriminováno rozlohou.

Tak sem napiš z jakých statistik jsi čerpal, abys nevypadal jako prolhaný bolševik.

0/0
5.8.2007 17:00

useknutahlava

Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

"nechť nebourá 50 let fungující kapitalismus s rozumnými daněmi a soc. systémem."

v ČR?;-D;-D;-D to mi vysvětli, jak ODS rozvrátí ten 50 let fungující kapitalismus.

0/0
5.8.2007 13:36

sexxbommba

Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Tento 50 let fungující poválečný systém - kapitalismus s rozumnými daněmi a solidním sociálním systémem porazil dokonce reálný socialismus. Až nyní hamižným kapitalistům narostl opět hřebínek a chtěli by opět jako v předválečné době hamounit jen zisk a nekontrovaně investovat jen pro zisk, nepoučili se z velké  hospodářské krize, kdy investice byly k lejnu, neboť zboží neměl kdo kupovat, když lidem dalay almužny a nebyla žádná pojistka, která by táhla spotřebu z povinných odvodů státu (státní sektor, soc. systém...) a byl z toho jen hlad, války, utrpení, svrab, neštovice, filcky a semibarevné blechy (Y)

0/0
5.8.2007 14:45

sexxbommba

Re: Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

A zapomněl jsem napsat, že zakomplexovaní modroptáci utržení z řetězu nasazují všemu korunu, jsou papežštější a FAŠISTIČTĚJŠÍ než BUŠISTÉ.

0/0
5.8.2007 14:48

useknutahlava

Re: Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Prostě se střídá období, kdy jsou akcie nadhodnocené s obdobím, kdy jsou akcie podhodnocené. Na to druhé se těším, protože je nejlepší čas k nákupu investic. To je normální, nevidím v tom nic špatného.

Krize roku 1929 je specifická tím, že centrální banka USA nedostatečně rozšířila nabídku peněz, což krizi zbytečně prohloubilo. Za to ale investoři nemohou.

0/0
5.8.2007 15:12

useknutahlava

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Ještě jsem se nedozvědel, jak ODS rozvrátí ten kapitalismus, který tady funguje již 50 let.

0/0
5.8.2007 15:18

sexxbommba

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Hlupáku, já nepíšu jen o ČR, naštěstí nejsme středem vesmíru.

0/0
5.8.2007 15:49

useknutahlava

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

"Vše, co obnáší MODROPTÁCKÉ úchylné reformy do sebe zapadá."

Tak to jsem nevěděl. Myslel jsem, že píšeš o reformách politické strany, která má v logu modrého ptáka, což jsem mylně považoval za ODS, která působí v ČR.

Jednou bych chtěl mít takové ekonomické a politické vzdělání jako máš ty, a bylo by mi jasné, že výše uvedené nemůže být ODS.

0/0
5.8.2007 16:26

useknutahlava

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

Co chtěl bolševický mozek vyjádřit mi nicméně nadále zůstalo ukryto.

0/0
5.8.2007 16:27

useknutahlava

Re: Z diskuze níže, jinak cenzor, když nemůže smazat příspěvek, protože je pravdivý, tak celý článek vyřadí z nabídky, tento článek už lze najít jen vyhledávačem..

očividně to nemáš v hlavně srovnané.

1. asistovaně zasebevražděn budeš podle svého dobrovolného rozhodnutí, nikoliv na příkaz státního úředníka.

2. asistované sebevraždy se provádějí již dnes, takže zákon je o tom jestli se bude asistovaně sebevraždit legálně nebo ilegálně, nikoliv o tom, jestli se bude asistovaně sebevraždit.

0/0
5.8.2007 13:41

sexxbommba

.Vypatlaní primitivové tomuto říkají důstojný odchod ze života

Právě povolením eutanázie dojdeme ke zrůdné praxi, že o Tvém vlastním životě BUDOU rozhodovat druzí, Tvoje děti, doktor, nebo třeba soused (který pro Tvoji nemohoucnost za Tebe musí  uklízet častěji chodbu). Všichni  pro Tebe v  děsně těžké situaci do tebe budou hučet, jak jsi na přítěž, že již Ti není stejně pomoci a tak Tě zdeptají s vidinou (děti dědictví a úlevy od péče a návštěv, doktor s vidinou  kšeftu z poplatku za smrt z další chycené "rybičky", soused s vidinou nové mladé sexuchtivé sousedky za kterou Tě rád vymění.... A nejhorší zrůdností je, že doktor to ještě dělá za PENÍZE. Kdyby to ještě udělal doktor se soucitu dle svého svědomí a lékařské přísahy (bez finančního zisku), budiž vyjimečně by zde mohl být trest - 0 roků dle současného u nás platného zákona....

0/0
4.8.2007 21:37

sexxbommba

Re: .Vypatlaní primitivové tomuto říkají důstojný odchod ze života

Tomuto trotlové a vymaštěné hlavy říkají důstojný odchod ze života, aby člověk v nejtěžších chvílích svého života si musel od všech vyslechnout jak je na přítěž a v těchto těžkých chvílích se rozhodoval žít, či nežít, vědom si toho, že lékař je z jeho smrti má kšeft a živobytí. Chce se mi zvracet, podobně se mi chce zvracet z těch vypatlanejch hlav, co propagují radar.  Inteligentně a výstižně vyjádřili názor proti radaru interpreti viz odkaz níže.

<< <

0/0
4.8.2007 21:38

sexxbommba

Re: Re: .Vypatlaní primitivové tomuto říkají důstojný odchod ze života

To nemá chybu ! Klip ( je již třetím od různých autorů a interpretů), který výstižně vystihuje názor většiny občanů ČR na radar.Je možné ho stáhnout v audio i video verzi  a dá se posílat i mailem. Lze ho zdarma stáhnout zde :  [>-] w w w . d r a g o n i . z d e . c z  [>-]  Jinak prvním klipem na toto téma byl taktéž  výborný a najdete ho zde: http://zpravy.idnes.cz/multimedia.asp?m=a&styl=&c=A070326_103139_domaci_pei&r=domaci&idAudio=070326113117368 Ten třetí zrovna nemohu najít, ale časem ho sem umístím nahodile do různých  diskuzí.Můžete mi věřit,že co slíbím, tak držím slovo.V...

Pozn.: musel jsem si ulevit aspoň takto slovně.

0/0
4.8.2007 21:39

sexxbommba

Argumenty, že peklo nemocného je i peklem pro rodinu neberu

Vím, co to je a jak péče a už jen přítomnost takovéto osoby může zničit život ostatním příbuzným, ale od toho si snad platíme celý život zdrav. a soc. pojištění, abychom na staraá kolena měli servis odborníků v ústavech.... To dnešní přiblblíci a asociálové MODROPTÁCI  propagují rodinnou péči. Ale péči ústavů v rukou odborníků a ne vrahů, ne vraždit a ještě za prachy !!! Co potom s duševně nemocnými, tělesně postiženými ..., ti také mohou příbuzným udělat ze života peklo. Také je budeme vozit  utratit jako zvířata do Švýcar ?

0/0
4.8.2007 21:42

sexxbommba

Re: Argumenty, že peklo nemocného je i peklem pro rodinu neberu

Jinak lidi jsou děsně manipulovatelní, což dokazuje to, že řada lidí s eutanázií souhlasí ( proboha snad to není jen proto, aby nevybočovali z šíleného davu). Prostě nechaj si vymýt mozek, aniž by se nad problémem zamysleli ze všech hledisek a uvědomili si, jak se jim na stará kolena může toto vymstít a jak je to zneužitelné. Jak potom nemá být manipulovatelnej člověk, kterej již je ve stáří nemohoucí a trpí nějakou chorobou  a cítí, jak je všem na obtíž ???

0/0
4.8.2007 21:49

useknutahlava

Re: Re: Argumenty, že peklo nemocného je i peklem pro rodinu neberu

spíš si dokážu představit situaci, že starý člověk je desítky let těžce nemocen, trpí nepřestávajícími bolestmi, a rozhodne se zemřít a potomci ho budou přemlouvat, aby toto nedělal. záleží na rodinných poměrech.

0/0
5.8.2007 14:34

useknutahlava

Re: .Vypatlaní primitivové tomuto říkají důstojný odchod ze života

to, že tě tvé děti budou přemlouvat, ať chcípneš, není problém zákona. je to problém toho, jak si uspořádaš rodinné vztahy. pokud se bojíš toho, že dáš dobrovolně svolení ke své asistované sebevraždě, ale vlastně proti své vůli, tak se nech zbavit svéprávnosti.

0/0
5.8.2007 13:45

useknutahlava

Re: Re: .Vypatlaní primitivové tomuto říkají důstojný odchod ze života

v normálních rodinách by to fungovalo spíš tak, že by rodiče přesvědčovali prarodiče, aby ještě zůstali.

0/0
5.8.2007 14:27

jtach

tak mi tu censori smazali prispevek

A to jsem jen popsal informace o utraceni ne prilis nemocne manzelky (jednou mesicne krvacela). Dignitasove to za penize umoznuji.

0/0
4.8.2007 20:58

Notrdame

Autor článku je tak nechápavý

od narození nebo v té cizině zblbnul že nechápe ""Platba předem," zdůrazňuje leták na můj vkus poněkud cynicky." Jak by to asi nebožtík zaplatil?

0/0
4.8.2007 19:35

KarlKubrt

Re: Autor článku je tak nechápavý

... no přece ze záhrobí převodem z účtu.. to dá rozum, ne ???

;-D;-D;-D

0/0
4.8.2007 20:49

jtach

A co reklamace ?

Jakou maji zarucni dobu ? Davaji dozivotni zaruku ?

0/0
4.8.2007 16:19

Widlák

Re: A co reklamace ?

V takovem pripade je zaruka velice kratka... ;-D

0/0
4.8.2007 18:38

VLDX

Co to je za redaktoři?

Jestli tohle (redaktor) chce psát do novin, to si snad dělají legraci? Ať se dobrovolně vzdá tohoto zaměstnání a jde dělat něco pořádnýho, a ne pisálka, který prezentuje kusé informace! Za tohle by ode mě nedostal ani korunu:-©Rv

0/0
4.8.2007 16:10

blekkal

Re: Co to je za redaktoři?

No, pokud to myslíš tak, že bys vydával noviny, co říkají objektivní, pravdivá a nepopulární fakta, tak to bys ho stejně nemohl dlouho platit, protože bys zkrachoval :-)

Víš, naši drazí spoluobčané platí za úplně jiný druh duševní potravy. Holt - denní dávka emocí ;-)

0/0
4.8.2007 16:54

holkazdaleka

iDnes o Dignitas

Pani redaktori zapomeli napsat, ze Dignitas je spolek, ktery m.j. pomaha svym clenum (zivym, ale nemohoucim) s uradama, lekarema, v domovech duchodcu atd.

A pokud clen D. nechce umirat na hadickach, sepise "zavet" a D., pokud nutne, jeho posledni vuli prosadi. Ve Svycarsku je "DIGNITAS-Patientenverfügung" akceptovano ve vsech nemocnicich.

Eutanazie je D. nejmensi "kseft".

0/0
4.8.2007 13:40

belgian chocolate

no jo, milá zlatá

jenomže 1) pologramoti z idnes, kteří neovládají ani češtinu, si nejsou schopni tyto informace vyhledat 2) takovéto skutečnosti nejsou zdaleka tak senzační jako "továrna na sebevraždy"

0/0
4.8.2007 14:21

Vanislav

Re: no jo, milá zlatá

naprosto spravne, vzdyt novinari tu preci nejsou od toho aby vyvazene informovali obyvatelstvo

0/0
4.8.2007 15:49

belgian chocolate

tak novinář požádá o informace

dáma mu je s úsměvem a bezplatně poskytne, načež novinář o nich hovoří jako o "podstrčených". je vidět, že termín "hovado" sedí.

0/0
4.8.2007 13:04

kolacos

Re: tak novinář požádá o informace

;-D;-D;-DR^

0/0
4.8.2007 13:14

kolacos

no to da rozum

po uz asi platit nebude;-D

0/0
4.8.2007 12:39

Najdete na iDNES.cz