Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zavinil skandál s rušičkami, dostane 500 tisíc a rentu

V několika věznicích měly již přes čtvrt roku fungovat rušičky, které by znemožnily vězňům používat mobilní telefon. Dodnes systém nefunguje a není jasné, zda stát dostane zpátky miliony, které za rušičky zaplatil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Venison

Zavinil skandál s rušičkami, dostane 500 tisíc a rentu

Jo,a kdybych já zavinil skandál s nepřipravenou prezentací pro šéfa, tak dostanu leda kopanec a možná podpodru..ať žije Kocourkov :)

0/0
3.8.2007 17:47

Venison

Re: Zavinil skandál s rušičkami, dostane 500 tisíc a rentu

...podporu...

0/0
3.8.2007 17:49

Albert Nerom

p. Kreuzzieger je prostě eso

Naši investigativní novináři by se měli zajímat o to, jak si "pomohl", když ještě dělal ředitele věznice v Olomouci. A i na Generálním ředitelství Vězeňské služby to nebyly jen ty rušičky.

0/0
3.8.2007 10:26

Bonda

Výsluhové renty a "opční akciový program" členů dozorčí rady ČEZ - dojení státních financí se shodou napříč politickým spektrem

Na dojení státních financí různými formami se shodnou politické strany stejně, jako na odměnách a prebendách poslanců a senátorů a na jejich imunitě. Opční akciový program členů DR ČEZ, který nás řadí do středoasijské politické kultury, zahájili Paroubkovi melody-boys a valach s gulami Topolánek se jej kupodivu všemi silami snaží podržet a rozvíjet pro své nohsledy. Přitom se jedná o kriminální čin bílých límečků "par excelance", za který by např. v USA dostali všichni aktéři desetileté tresty. Ale desítky milionů pro každého člena dozorčí rady jsou tak lákavé sousto, že "tuto aktivitu není dobré kriminalizovat". Vlády se vymění, a zase se půjdou napakovat vyvolení druhé strany. A ty, hloupý voliči, nás zvol a tohle neřeš - od toho jsme my, političtí odborníci, neboť my nejlépe víme, kam mají peníze ze státních podniků téct. Rv

0/0
3.8.2007 1:23

65c02

Může mi někdo vysvětlit filosofický základ na kterém stojí výsluhové renty

pro některé skupiny státních zaměstnanců?

Že dělají nebezpečnou práci? No dobře, proč ale tedy na rentu mají nárok i úředníci zalezlí v kancelářích? Pro se renty nevztahují pouze na výkonné jednotky (pořádková policie, URNA, apod...), které se opravdu s nějakým nebezpečím setkat mohou?

Proč se možnost výsluhových rent nevztatuje obecně na veškeré pracovníky pracující v rizikovém prostředí? - Např. na lékaře onkology připravující cytostatika, nebo třeba na lékaře operující pod rentgenem? - Že si tito lidé svou práci vybrali dobrovolně a navíc dostávají rizikové příplatky? Vždyť úplně ten stejný případ jsou i státní zaměstnanci na které se vztahují renty - i oni si svou práci vybrali dobrovolně a pracují-li v nebezpečí, mohou dostávat rizikové příplatky. Tak nač nějaká renta?

Může mi to někdo vysvětlit?

0/0
2.8.2007 18:50

Bonda

Tunel napříč politickým spektrem

Výsluhové renty a "opční akciový program" členů dozorčí rady ČEZ - dojení státních financí se shodou napříč politickým spektrem (Bonda, mail, 03.08.2007 01:23 ) | reagovat

Na dojení státních financí různými formami se shodnou politické strany stejně, jako na odměnách a prebendách poslanců a senátorů a na jejich imunitě. Opční akciový program členů DR ČEZ, který nás řadí do středoasijské politické kultury, zahájili Paroubkovi melody-boys a valach s gulami Topolánek se jej kupodivu všemi silami snaží podržet a rozvíjet pro své nohsledy. Přitom se jedná o kriminální čin bílých límečků "par excelance", za který by např. v USA dostali všichni aktéři desetileté tresty. Ale desítky milionů pro každého člena dozorčí rady jsou tak lákavé sousto, že "tuto aktivitu není dobré kriminalizovat". Vlády se vymění, a zase se půjdou napakovat vyvolení druhé strany. A ty, hloupý voliči, nás zvol a tohle neřeš - od toho jsme my, političtí odborníci, neboť my nejlépe víme, kam mají peníze ze s.p. téct.

0/0
3.8.2007 1:28

sageorg

Tak.........

to jsou ty paradoxy,které dokáží opravdu nasRath!(Y)

0/0
2.8.2007 14:45

glader23

absurdistan

Todle mi proste hlava nebere. Ostatni humusnosti ceskeho absurdistanu:

www.ceskyabsurdistan.blogspot.com

0/0
2.8.2007 14:39

rooman

Jako na vojne Cim vetsi pruser tim vice medaili

0/0
2.8.2007 12:35

Kanálka

Jo, ...

... tak tomu říkám rentiér. A je za vodou.

0/0
2.8.2007 12:32

R@VI

Dobry navod ...

jak vytriskat z toho zkorumpovaneho statu nejakou tu odmenu ...

0/0
2.8.2007 12:23

maroons

že by lehce nějaká sumarizace?

Co takhle že by Idnes v souladu se zákonem o informacích požádala ministerstvo financí nebo jinou k tomu kompetentní instituci, aby jí sdělilo celkovou výši vyplácených rent bývalým státním zaměstnancům. ?

Už se na tu cifru těším ;-€

0/0
2.8.2007 12:04

maroons

doživotní renta?

Může mě někdo vysvětlit, kde ta banda co vytváří zákony bere morální ospravedlnění nebo přinejmenším tu drzost vytvářet zákony tak, že se i takovýmto "úředníkům" vyplácejí DOŽIVOTNÍ  renty...?! 

O tom jestli se na věci obecného zájmu dá nebo nedá nějaký milion se vedou dlouhosáhle protahovací diskuse, ale že tady tečou miliardy (kdo ví, kolik takových šmejdů ještě je...) to jaksi ponechává ministertva klidná. To je bord** !:-©

0/0
2.8.2007 11:55

pepin0

Re: doživotní renta?

Pověsit Langera za koule do průvanu a nechat vyschnout .

Člověk který měl pracovní úraz dostává rentu k platu která se mu může snížit popřípadě i odebrat.Nejdéle ve věku 65 let je mu zcela odebrána i když se nyní věk do důchodu zvyšuje,tak tato renta se neprodlužuje,je to ostuda této i předchozích vlád.

Navrhuji pro policajty a bachaře uzákonit rentu do maximálního odchodu do penze.

CO VY NA TO OBČANÉ.

0/0
2.8.2007 12:08

Gandalf007

Re: Re: doživotní renta?

To už dávno platí, takže to nemusíš navrhovat... R^

0/0
2.8.2007 12:24

65c02

Re: Re: doživotní renta?

Co s tím má společného Langer? Posledních 8 let vládla ČSSD a pokud vím, tak Langer nikdy jejím členem nebyl!

0/0
2.8.2007 18:30

Pecin

Re: Re: Re: doživotní renta?

Však ono to není z rozhodnutí vlády ale na základě zákona schváleného Parlamentem, viď? :-) A když mrkneš na výsledky hlasování tak tam hlasů "nevládních" poslanců najdeš... habakuk!

0/0
3.8.2007 11:54

YaTaky

Proc platit dane?!

;-OA ted mi nekdo reknete proc platim dane? NA tyto vyzirky nebo na opalene nebo na policajty, kteri berou uplatky nebo na vojaky, kteri nikde nebojuji..nebo...na ho.no (Y)

0/0
2.8.2007 11:28

Praotec

Re: Proc platit dane?!

Protoze take tramvajaci chteji zdibek z te almuzny co dostavas za nevykonanou praci preci. A dane to je okrajova zalezitost....;-D

0/0
2.8.2007 11:58

our_city

Renty jsou opravdu na vztek lidem,

to nebudu raději komentoval,ale mě zaujalo,že p.Kreuzzieger nebyl k zastižení.To je kec,normálně se vyskytuje v místě bydliště.Kdo chce nechat slyšet i druhou stranu,tak to udělá.Novináři,trochu si věci usnadňujete.Některé věci tu uvedené mi nesedí-opravdu to zavinil jediný člověk,ředitel VS nic netušil?Myslím,že každý vedoucí pracovník má odpovědnost za svěřený rezort.P.Kula se udržel v křesle,přestože jako vedoucí pracovník musel vědět o výběru firmy a podmínkách,za jakých se rušičky měly instalovat.Dejme přednost prokázaným a odsouzeným skutkům,ne novinářským spekulacím a jednostrannému ovlivňování veřejnosti .Jak říkám,nic tak lidi nenas..e jako řeči o penězích.Počkám na obvinění,pak budu vynášet soudy.Nevím o tom víc,než co mi předložili novináři?Vy ano?

0/0
2.8.2007 11:04

maroons

Re: Renty jsou opravdu na vztek lidem,

no a co jako? To vůbec nic nemění na tom, že kdyby začal znovu "pracovat", jako šéf archivu, vydělal by si 35 a za to že nedělá nic dostává ještě víc..! Co je to vůbec za bor*** ? Jak se vůbec někdo může odvažovat žvanit o deficitu státního rozpočtu, když se s našimi daněmi zacházi takto...?!?

Chce se mě zvracet.... :-©

0/0
2.8.2007 11:50

our_city

Re: Re: Renty jsou opravdu na vztek lidem,

Nic jako,vím,že to místo nedostane.Jinak souhlasím,snad jen,že jenom vybrané skupiny státních zaměstnanců,nikoliv všichni,dostávají rentu.A bude hůř,velká většina poldů,bachařů a vojclů čeká na 1.leden,pak teprve budou podávat výpovědi a hrabat renty.Jen mě štve,proč se tu nemluví i o příspěvku na bydlení vojclů,ten je taky pořádný,a vyplácí se,i když jsou třeba oba manželé u vojáků.Že by snad spolu nežili a pronajímali každý pro sebe byt.Ten třetí,svůj,pak mohou pronajímat za tržní ceny jiným,ne?

0/0
2.8.2007 14:35

Bonelord

Je to banda vzajemne se kryjicich lumpu!

Jinak by mu ted dali k uhrade skodu, kterou zpusobil!;-€ Vubec se mi nechce platit dane, abyz nich zili takovyhle vyzirkove!Rv:-©

0/0
2.8.2007 10:57

blastula

Co jiného než Kocourkov

může kočičí klan  vybudovat.

0/0
2.8.2007 10:55

rene

Reforma veřejných financí

Jsem zvědav, jestli reforma veřejných financí počítá s šetřením i v téhle oblasti. Neřeknu veteráni, ale vůbec nechápu, proč by např. měli dostávat výsluhy nějací gumáci, co na vojně nic nedělali, seděli v kanclu a hráli si na vojáky.

0/0
2.8.2007 10:46

blastula

Re: Už si ani nehrají na poctivé

Kdo by to šetření vyšetřoval?Myslíš, že by snad došlo na  sebemrskačství? Naivko.To bylo v módě ve středověku, ale dneska si kapři rybník nevypustí

0/0
2.8.2007 10:58

rene

Reforma veřejných financí

Jsem zvědav, jestli reforma veřejných financí počítá s šetřením i v téhle oblasti. Neřeknu veteráni, ale vůbec nechápu, proč by např. měli dostávat výsluhy nějací gumáci, co na vojně nic nedělali, seděli v kanclu a hráli si na vojáky.

0/0
2.8.2007 10:38

burdyho kleste

Ja bych chtel take jit k policii delat skandaly

za pul melounu klidne jednou mesicne a jeste bych se sabnul se sefem, ktery me znovu prijal

0/0
2.8.2007 10:32

Lízal

Kocourkov - neuvěřitelný humus !!!

Renty byly zavedeny za Masaryka zejména pro legionáře, aby je odměnili za službu vlasti a aby také získali nové lidi pro vybudování nové armády a policie v ČSR.

Bolševici tyto renty s radostí ponechali, protože si tím kupovali rovněž nové a věrné "kádry" a odměňovali sami sebe z peněz pracijícího lidu.

V demokracii nemají plošné renty žádné opodstatnění. Jen státní zaměstnanci se zvláště namáhavou a rizikovou službou by měli být zvýhodněni po jejím ukončení. Nikoliv kancelářské síly.

A co je hanebnost a humus? Odměňovat lidi, kteří odchází se škraloupem! On je v podstatě vyhozen, ale protože zdrhne sám zavčas, tak mu dají odstupné a rentu. A za pár měsíců ho tam znovu přijmou a bude mít další výplatu k tomu. ;-€

To je neuvěřitelné !!! Kde to žijeme? Pro tohle jsme cinali klíči na Václaváku? [>-]

0/0
2.8.2007 10:29

front

absurdistaaaaaaan

tak panáček okradá stát, dostává za to plat, za nevykonanou nebo špatně vykonanou práci dostane půl mega odměnu, rentu 40 tisíc a ještě se nechá uklidit za 35 tisíc do archivu .... rozumím tomu dobře??? Důchodci! Hole vzhůru a hrrrrrrrrrrrrr na ně!!!!!

0/0
2.8.2007 10:17

Estébák

skandál

Čtu Trnky Brnky, nebo je to myšleno vážně ???[>-]

0/0
2.8.2007 10:15

MudaFuka

Kladenskou halu na tohodle zmetka!!

0/0
2.8.2007 9:40

plantaznik1

navíc bude až do smrti dostávat měsíční rentu přes čtyřicet tisíc korun.

to si delaji (Y)???

0/0
2.8.2007 9:38

opportunity

Re: navíc bude až do smrti dostávat měsíční rentu přes čtyřicet tisíc korun.

No hlavně že na nemocné děti se zase budou dělat sbírky :-/

0/0
2.8.2007 9:56

cufir-mufir

Strop

Nebylo nahodou uzakoneno, ze je strop pro vysluhy nejakych 8 tisic ? to uz to zase zrusili ? Pamatuju, jak v 96 - 8 hromadne odchazeli vojaci do civilu, protoze jim zavadeli stropy na vysluhy.... takhle stejda dostal kolem 30 tisic... Nebo bachari nemaji stropy na vysluzne ? to se mi nezda ? Proc je reditel ve sluzebnim pomeru ? To ma byt manager a ne gumak !

0/0
2.8.2007 9:29

ekspertyza

výsluha slušná

zajímalo by mě, z čeho je odvozovaná výše výsluh. Pravděpodobně z minimální mzdy

0/0
2.8.2007 9:20

Gandalf007

Re: výsluha slušná

K nahlédnutí v zákoně O služebním poměru - počítá se jako určité procento ze mzdy konkrétního pracovníka a toto procento se odvíjí od doby, kterou státu odsloužil. Minimum je 15 let a tomu odpovídá myslím cca. 10%.

0/0
2.8.2007 9:27

Dr No

Výsluhy a další prebendy

pro uniformované a i neuniformované zaměstnance ministerstva vnitra si bolševici zavedli jako úplatek, mající zajišťovat věrnost jejich hlídacích psů. Vzhledem k tomu, že lidé z těchto kruhů se dodnes pohybují na nejvyšších místech státního aparátu, nebyla samozřejmě sebemenší vůle toto absurdní zvýhodňování jedněch zaměstnanců před jinými zrušit. A má to samozřejmě svou hlubokou logiku - v životě to přece vždycky chodí tak, že jeden dře a jiný se z toho má dobře, takže proč by ti, kteří celý život dělali ho... neměli chodit do důchodu o řadu let dřív a dostávat několikanásobně víc peněz než ti, kteří celý život dřeli?

0/0
2.8.2007 9:17

dezzo

Re: Výsluhy a další prebendy

R^

0/0
2.8.2007 9:22

Gandalf007

Re: Výsluhy a další prebendy

Doktore No, jsi na omylu, výsluhy platí déle a v podobné formě v řadě evropských zemí - to není výmysl bolševika, i když to zní líbivě. Druhá věc je, že by zde měla existovat nějaká rozumná mez, např. max. 10 000 Kč těm nejdéle a nejlépe sloužícím policistům, hasičům, atd.

0/0
2.8.2007 9:24

dezzo

Re: Re: Výsluhy a další prebendy

Nasrat fizle. Berete plat? Berete. Tak o co kur. wa jde?

0/0
2.8.2007 9:28

cufir-mufir

Re: Re: Re: Výsluhy a další prebendy

a ne spatnej !

0/0
2.8.2007 9:30

Gandalf007

Re: Re: Re: Výsluhy a další prebendy

Tak to běž dělat Ty ubožáku, já bych to nedělal, ale Ty asi umíš jen kopat kolem sebe - no to je Tvoje věc... Rv

0/0
2.8.2007 9:30

dezzo

Re: Re: Re: Re: Výsluhy a další prebendy

Co to je za argument? Proc bych to mel jit delat. Prace pro dementy, ktere by stejne nikam nevzali. Ja delam praci, kterou jsem si vybral a ktera me bavi.

0/0
2.8.2007 9:41

Gandalf007

Re: Re: Re: Re: Re: Výsluhy a další prebendy

Protože takoví jako Ty by vyhořeli už na vstupních psychotestech. Tak dělej co Tě baví a neplácej nesmysly o tom, o čem absolutně nic nevíš, ale vlastně plácej si co chceš, internet snese všechno... Rv(Y)

0/0
2.8.2007 12:22

LaDinek007

Re: Re: Re: Re: Výsluhy a další prebendy

nam vsem nabizi rentu cim dal pozdeji dnes uz po 60 letech veku. nekdo ji ma po par odslouzenych rocich ve statni sprave.proc neco podobneho nedela nejaka soukroma firm? protoze ty plati lidi za praci a ne za to, aby od firmy odesli na rentu. argumenty typu bez si to delat sam vlastne nejsou argumenty ale je nvykrikem do hluboke cerne tmy

0/0
2.8.2007 10:29

Dr No

Re: Re: Výsluhy a další prebendy

I v jiných zemích jsou policejní složky oporou státu a politiků...

0/0
2.8.2007 10:07

ODSakEda

Re: Výsluhy a další prebendy

Tak tak, socialistická politika táhnoucí se ještě z dob socialismu a monopolně vládnoucích komunistů a a-sociální politila polokomunistů z čSSD ála Gross...

 Proč s tím Of a později ODS nic neudělala?! No jednak jsou v ní, i když v menšině, také karieristi, co na idee strany nehledí a jednak neměla nikdy v PS nad 50% křese! Nebo snad ano a nebyla nikdy s nikým v koalici?! (dokonce s čSSD, jako jediné východisko nejmenšího zla...-tak ale rozhodli voliči!)

 Prostě lidé -a to jsou i sami kandidáti-tedy i levicoví! a co sejich renty a j. týkají, stále volí i komunisty i postkomunistické socialisty, tak dobře jim tak... Kálejí na staré chartisty a emigranty a volí populisty... Hlavně že tzv. nové lidi, tváře... I z ODS!... Proč né jasné odpůrce levičáků, umělce, redaktory, vědce apod., co vystupovali proti minulému režimu??? U mě ve městě jsou na radnici minimálně 3 nejen komunisti, ale dokonce StB-áci!!!

0/0
2.8.2007 10:08

medved_cz

Re: Výsluhy a další prebendy

Mylys se. Takovyto system vysluh schvalila az CSSD jako odmenu za servilni policii. ODS se tento zakon nekolikrat snazila zrusit a dosahla pouze jeho odkladu. Takze toto je az oranzovy vymysl.

0/0
2.8.2007 10:22

redback

Je to spravedlive, komunisticke a spravne.

R^

0/0
2.8.2007 9:12

Najdete na iDNES.cz