Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Americká společnost Boeing dostala od Pentagonu zelenou k zahájení plánování stavby americké protiraketové základny v Česku a Polsku. Potvrdil to mluvčí americké Agentury pro raketovou obranu Richard Lehner. Dohoda podle něj opravňuje Boeing začít s plánováním a zahájit přípravné práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Azarael

proč ho nestavíme my?

 Tak mě tak napadlo, proč vlastně má radar u nás stavět boeing? Proč ho nedostanou jako zakázku české firmy? takhle budeme mít z radaru kuloví:-P všechny prachy pěkně potečou zase spátky do ameriky a češi utřou nos, akorát tu budem mít nakýblovaný cizí vojáky a na zadku velkej terč "střílejte sem" :-©

0/0
28.7.2007 12:45

Richard 1. Lví srdce

Vězněného lékaře prý v Libyi při výsleších pekli jako kuře

Drogy, elektrické šoky do nohou a genitálií nebo vypouštění psů - i tak si údajně vynucovaly libyjské úřady přiznání k úmyslnému nakažení více než 400 libyjských dětí virem HIV na palestinském lékaři Ašrafu Hadžudžovi. Zdravotník, který byl spolu s pěti bulharskými zdravotními sestrami v severoafrické zemi osm let vězněn a opakovaně odsouzen k trestu smrti a na svobodě se ocitl až tento týden, popsal dnes večer své zážitky v pořadu nizozemské televizní stanice EénVandaag.

"Zeptali se mě, kolik dní jsem nejedl. Řekl jsem jim, že čtyři," líčil devětatřicetiletý lékař jeden z výslechů. Muži, kteří jej vyslýchali, prý poté zakřičeli "pečené kuře", připoutali ho za ruce a nohy k železné tyči a točili s ním jako s drůbeží na rožni.

0/0
27.7.2007 23:21

Richard 1. Lví srdce

Re: Vězněného lékaře prý v Libyi při výsleších pekli jako kuře

Hadžudž v pořadu mluvil arabsky a televize jeho výroky v titulcích překládala do holandštiny. Vězni podle něj hned na počátku často střídali cely. V jedné z nich prý bylo horko jako v sauně, nebyla tam žádná ventilace; třikrát byl vystaven útoku psů, popisoval podmínky, v nichž byl držen od roku 1999.

Aby se dostal na svobodu, podepsal prý prohlášení, že s ním bylo zacházeno slušně. "Odpovídal jsem jim, co chtěli," přiznal Palestinec, který v červnu dostal bulharské občanství. Poté, co byl tento týden v úterý převezen do Bulharska a omilostněn bulharským prezidentem, nizozemská vláda uvedla, že očekává, že bude žít v Nizozemsku, kde jeho rodina dostala v roce 2005 politický azyl.

:-©

0/0
27.7.2007 23:22

morbidni_kreten

:-P

Plány George Bushe vytvořit v Evropě systém protiraketové obrany utrpěly ve čtvrtek podstatnou porážku. Kongresový výbor totiž drasticky seškrtal výdaje, plánované na tento projekt.

Výbor pro nákupy snížil Bushem navrhovaný rozpočet (310 milionů dolarů) na přípravné práce pro raketovou obranu v Evropě o 139 milionů dolarů. Schválil finance na radarový systém v České republice, ale vyškrtl výdaje na antirakety v Polsku, což je nejkontroverznější část obranného systému. ;-DR^

0/0
27.7.2007 23:08

Richard 1. Lví srdce

Rusko musí platit za vraždění v Čečensku

Evropský soud pro lidská práva ve čtvrtek odsoudil Rusko k vyplacení odškodného 163 864 eur (zhruba 4,5 miliónu Kč) pěti ruským občanům z Čečenska, jejichž příbuzní byli zabiti ruskými vojáky v Grozném v únoru 2000.  Rodiny zabitých a ruská nevládní organizace Memorial, která stížnost k soudu podala, rozsudek evropského soudu uvítaly, ale nadále žádají od Moskvy řádné vyšetření případu a potrestání viníků.

Příbuzní obětí ve stížnosti uvedli, že ruské úřady řádně nevyšetřily okolnosti vraždy jejich blízkých. Odvolávají se na několik článků ústavy, které zaručují právo na život, právo na účinnou obranu, povinnost zajistit řádné vyšetření všech případů a zakazují nelidské nebo ponižující zacházení s lidmi.

:-©

0/0
27.7.2007 22:09

Júlinek šíšal

Pan Klvaňa

je skutečně ředitelem pro právní a firemní záležitosti tabákové společnosti British American Tobacco. Pracuje na pracovní smlouvu pro vládu. Prohlásil představitelům samosprávného území České republiky (Štítov), že přijíždí jako soukromá osoba jednat s několika starosty o umístění amerického radaru na území České republiky.

Tím se veřejně vyloučil z funkce vládního mluvčího a stal se dle vlastních slov osobou soukromou, obhajující soukromé zájmy, zastupující sama sebe. Ač to popírá, starostové i potvrdili, že jednal o možnostech financování mimořádných požadavků obcí, dotčených eventuelní výstavbou radaru.

Jakým právem soukromá osoba (za niž se předem prohlásil a žádal přitom vyloučení tisku a veřejnosti) jedná v tomto smyslu?

;-D

0/0
27.7.2007 16:44

Júlinek šíšal

Re: mno, podle této informace to vidím asi tak,

že pan Klvaňa je zplnomocněn firmou British American Tobacco pořídit pozemek pro její aktivity v čížsku. ... tak teď aby si sousedé pořídili místo upsetů měřič radarového záření, jestli firma nebude švidlovat, a svou aktivitu společnou s US Air omezí na získaný pozemek ...:-P

0/0
27.7.2007 16:49

Júlinek šíšal

Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě

I kdyby Bush snížení rozpočtu na raketovou obranu v Evropě vetoval, opozice Kongresu proti tomuto projektu je tak velká, že to naznačuje, že pokud Demokraté příští rok vyhrají prezidentské volby, plán na raketovou obranu v Evropě bude zrušen. Opozice amerického Kongresu proti projektu raketové obrany v Evropě také posílí odpor Ruska.

* Výbor se zástupci obou politických stran seškrtal celkové výdaje na obranu

* Prezident zřejmě nepoužije svého veta

;-D

0/0
27.7.2007 14:49

Júlinek šíšal

Re: Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě

http://www.guardian.co.uk/usa/story/0,,2135891,00.html

;-D;-D

0/0
27.7.2007 14:51

Zedicus

Re: Re: Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě

super;-D

0/0
27.7.2007 14:53

Zedicus

Re: Re: Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě

jestli to teda je pravda

0/0
27.7.2007 14:54

N.W.O

Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

PS - akcionarem firmy Boeing je Bush family. Jak to nahoda . Neni divu, ze byl dedecek pana Bushe souzen za spolupraci s nepritelem. Jeste ze synacek zavcasu nastoupil u namornictva. A to v dobe, kdy veskera produkce bauxitu sla z USA diky Bushovi do 3. Rise. Inu rodinna tradice, rodinne cileRv

0/0
27.7.2007 14:25

klv

Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

nepřipadáš si někdy nedoceněný

co funkce kolovrátku ?

0/0
27.7.2007 14:30

N.W.O

Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Klidne to zopakuji po milion pate /jak rikal jeden skritek v ceske pohadce/ Dokud to ti lidi hloupi nepochopi!R^;-D

0/0
27.7.2007 14:32

klv

Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

takže jinými slovy , ty jsi ten chytrý a my ti hlupáci,

jen nevím proč si o tobě myslím že jsi mnoho rozumu nepobral 8-o

0/0
27.7.2007 14:35

N.W.O

Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Abych to mohl vysvetlovat lidem na tve "urovni" musi to vypadat hloupe. Jinak by to nikdy nepochopili. Sam si toho nazornym prikladem, aspon to uznejR^

0/0
27.7.2007 14:37

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

tak to teď zkus chytře, třeba budeš mít větší úspěch,

uznávám že nejsem na tvé duševní úrovni

naštěstí ;-D

0/0
27.7.2007 14:39

N.W.O

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Jestlize si v blbosti libujes a jeste se s tim chlubis, uz nemam, co bych dodal k te tve "urovni"!

0/0
27.7.2007 14:42

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

co jsi to říkal o něco níže o urážkách,

o ty náš šlechetný ;-D

0/0
27.7.2007 14:46

Zedicus

Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Nepřipadáš si blbě když nejsi schopný argumentovat jinak než urážkama? Tak to vyvrať !A potom nadávej.

0/0
27.7.2007 14:34

klv

Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

jíž se stalo několikráte, ovšem drahý NWO nepřijmá jiné argumenty než své ;-D

proto ten kolovrátek, neustále dokola a dokola, ale když se ti to líbí a věříš mu je to tvoje věc

0/0
27.7.2007 14:37

N.W.O

Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Povazujes-li sve urazky za argumenty, nedivim se , ze si myslis, ze umis vyvracet fakta mnou predkladana;-D;-DR^

0/0
27.7.2007 14:38

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

jenže ty nepředkládáš fakta, v tom je ten hlavní problém, a pokud se týká urážek, chlapče chlapče, jsi to ty kdo tu hlásá že všichni jsme hlupáci a nikdo nedosahuje tvé duševní velikosti;-D

0/0
27.7.2007 14:41

N.W.O

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Vyvrat mi ma fakta o Bush family. Pak se muzeme bavitR^

0/0
27.7.2007 14:44

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

ano můj zmatený příteli celé Spojené státy obchodovaly s Německem před tím než byla vyhlášena válka mezi USA a Německem, a aby sse nezdálo že USA někomu straní vyhlásily zákon " zaplať a odvez" a jen tak mimochodem na území Německa bylo spoustu podniků které měly majetkovou účast z USA, mohl by jsi mi prozradit jak mohli vědět před válkou že to dopadne jak to dopadlo,

0/0
27.7.2007 14:50

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

i kdepak, klvaňo ... nepředělávej tady historii ... cash and carry byla jen taková průhledná chytračinka na bošíky ... však si ale amíci ten válečný doprovod na půl cesty od tomíků nechali pořádně zaplatit ... od těch dob byla británie velmocí už jen na papíře ... s tou nestranností musíš jít do dřívějších dob ... třeba ten prezidentský přípis i benešovi o sudeťáckých problémech ... naštěstí tehdejší údajně vzdělaný (to není inkvektiva, jen opatrnost, neboť dnešním vládním zdrojům není co věřit) předseda ameriky z toho vyrostl ... nojo, ale pak umřel ... myslíš, že taková rychlokvaška jako je žorž nebo podobní panacy z toho také jednou vyrostou ? ...:-P

0/0
27.7.2007 15:41

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

zdar šášulo ;-D

0/0
27.7.2007 16:26

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Tak proč na něj vůbec reaguješ, když je zřejmé, že to nebude mít smysl?

0/0
27.7.2007 14:39

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

co kdybych ti Navrátiku vrátil teď tvoji repliku s před několika hodin ;-D

0/0
27.7.2007 14:42

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Klidně, amisračko.

0/0
27.7.2007 15:22

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

cs cs cs , Navrátilku to je úroveň, došly ti argumenty

ubohé

0/0
27.7.2007 16:26

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Na tebe nehodlám plýtvat energií, náběžná hrano.

0/0
27.7.2007 17:12

Zedicus

Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

A ty věříš, že ti všichni ti hlavouni na informačních servrech, zdělí všechno?A, že to "všechno" je pravda? Myslím, že se k nám obyčejným lidičkám zdaleka nedostane ani za nehet informací proč je to tak či onak. Každopádně myslím, že politik nevstupuje do politiky s tím, že by miloval bližní sbé, ale aby si vydělal prachy. No a proč by sii blb jako Bush nějaký nevidělal, když má možnost.

0/0
27.7.2007 14:42

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

samozřejmě že nám nesdělí všechno, ono to taky ani nejde, a že se mlží apodobně je také pravda, víš ale odsuď podsuď,

většina politiků nevstupuje do politiky pro peníze ale pro daleko mocnější lákadlo a tou je moc, mnozí by dali naopak vše co mají aby se k moci znovu dostali

0/0
27.7.2007 14:45

Zedicus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

No jasně a moc má jednu zajímavou vlastnost-ničí lidi. Těm lidem pak nezáleží na ničem jiném než na sobě a svojí moci. Bush sere na to jestli nás něco ochrání před něčím, jestli v tom má prachy, ale hlavně že si vidělá a přispěje to k jeho vlastní moci.

0/0
27.7.2007 14:50

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

poněkud kontroverzní prohlášení, systém bude dokončen v době kdy současný prezident nebude mít už žádnou moc a on to ví , a USA to nedělají pro nás, tak naivní snad nejsi

0/0
27.7.2007 14:53

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Děláš, jako kdyby moc v USA držel v rukou prezident ;-D;-D;-D

0/0
27.7.2007 15:28

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

napřed si přečti o čemže to mluvíme, pak se vměšuj, nebudeš vypadat legračně ;-D

0/0
27.7.2007 16:28

N.W.O

Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

No on by tu moznost nemel, kdyby mu napr. v CR byla oponentem jina vlada . /Jak je jen mozne, ze se tolik politiku po par letech pusobeni  napr. v Parlamentu stehuje do novych vil za Prahou 8-o;-)/

0/0
27.7.2007 14:46

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

můj zmatený příteli, vládě USA je uplně jedno jaká vláda s nimi podepíše dohodu,

0/0
27.7.2007 14:54

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

špatně, klvaňo ... správně mělo být, že vládě USA je úplně jedno, zdali nějaká vláda s nimi podepíše dohodu ...;-D

0/0
27.7.2007 15:44

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

ale šašulínku ;-D

0/0
27.7.2007 16:28

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

...vždycky takhle reaguješ, když tě někdo nachytá na tekutých švestkách? ... :-P

0/0
27.7.2007 16:51

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Nic jiného neumí, trapák...

0/0
27.7.2007 17:08

jeli.man

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

jsem si to vlákno přečetl opravdu celé, a jediné co mi nedá spát je, proč zrovna z Vás vypadl ten trapák? z celého vlákna jste totiž ten největší vy sám, a to mi promiňte, to je jen postřeh nezaujatého čtenáře. To vám opravdu dělá tak dobře exhibovat ve veřejném prostoru jako ehm, myšlením pomalejší jedinec? nechápu....

0/0
27.7.2007 17:21

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

tak teda ty si myslíš, že on je jeliman jako ty? 8-o

0/0
27.7.2007 17:27

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

Život, internet, ani idnes netvoří jenom toto vlákno, pane jelimane.

0/0
27.7.2007 19:50

klv

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boeing dostal kontrakt na radar v Česku

klídek Navrátilku ;-D

0/0
27.7.2007 19:54

celtic

pohoda...

:-)

0/0
27.7.2007 14:23

vágus z ODS

Re: pohoda...

Čau tak co dělá potetovaná ,chlupatá gorila co Ti ji chtěl ten bolševický zmetek doktor-bota poslat ??;-D

0/0
27.7.2007 14:40

Najdete na iDNES.cz