Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie si zaparkovala vůz na zákazu zastavení

Druhý nejčastější prohřešek pražských řidičů proti pravidlům silničního provozu - stání v zákazu zastavení - není cizí ani policejním vozům. Ve středu ráno si jedna z hlídek takto pohodlně "odložila" vozidlo bezprostředně za značkou zákazu zastavení na pražském Andělu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tonda Brno

další příspěvek pro MI.czech

Policejní auto přijíždí ke křižovatce rychlostí cca 40 km/h, na semaforu naskakuje žlutá a pak červená, policejní auto zapíná maják a projíždí křižovatku a dále pokračuje stejnou rychlostí.

Policie měří rychlost téměř vždy na místech, kde je pravděpodobné, že nachytá co nejvíce řidičů, to je na širokých silnicích ve městech nejlépe 4 pruhy, kde se nepohybují chodci. Ještě jsem je neviděl na opravdu nebezpečných místech.

Další jejich oblíbenou činností je botičkovat auta na různých zákazech, kde to ale nikomu nevadí.

0/0
27.7.2007 8:51

MI.czech

Re: další příspěvek pro MI.czech

Pokud jde o Váš první postřeh, kdy policejní vozidlo projíždí křižovatkou rychlostí 40km/h na červené světelné znamení STOP se zapnutým výstražným světelným znamením modré barvy, tak nechápu jaký v tom vidíte problém. Popsal jste situaci, kdy policisté ve všech směrech dodrželi zákon. Jakou v tuto chvíli vykonávali služební činnost a za jakým záměrem je čistě spekulativní otázka.

0/0
27.7.2007 21:04

MI.czech

Re: další příspěvek pro MI.czech

To že policisté měří rychlost a řeší přestupky účastníků silničního provozu na místech kde nachytají nejvíce řidičů a ne na místech, která jak uvádíte jsou nebezpečná, je zřejmě pochopitelné. Také by jste měřil rychlost právě tam, kde je porušována, kde může právě tyto akce vidět nejvíce ostatních účastníků silničního provozu (což působí jaksi výchovně). Naopak by jste neměřil rychlost na místech, která jak uvádíte jsou nebezpečná. Policisté mají navíc mnohdy pevně stanoveno, kde mají tyto akce provádět. Pokud si myslíte, že je to někde důležitější, nebude pro Vás jistě problém jak je zde vidět vyvinout iniciativu a osobně o tom informovat místní oddělení policie, jistě Vám vyjdou vstříc. Jsou tu přece pro Vás!

0/0
27.7.2007 21:05

Zdenda-69

Re: Re: další příspěvek pro MI.czech

hmmm, teď tu o Sněhurce...... takže hlavně ať to co nejvíce lidí vidí - to, že o pár kilometrů dál může víc lidí reálně zahynout (pravda ne za takového dohledu veřejnosti) je druhotné.....ta prevence se dá přece dobře dělat i tam, možná o to účinněji, protože to bude v místech, která jsou skutečně nebezpečnější ...... S tím vyjítím vstříc to beru jako humor ..... ;-)  

0/0
30.7.2007 18:00

MI.czech

Re: další příspěvek pro MI.czech

Botičkování vozidel, je doménou spíše městské policie, státní na to není tak vybavena. Ovšem zákazy o kterých mluvíte nevadí zřejmě hlavně vám. Pokud s Vámi uvedeným dopravním značením  nesouhlasíte vyviňte prosím také občanskou iniciativu a nekritizujte za to policisty, kteří pouze vykonávají svoji pravomoc a plní své povinnosti.

0/0
27.7.2007 21:07

MI.czech

další příspěvek

5.

Policistům bych doporučil jet na zákroky pomalou jízdou, dle pravidel o silničním provozu a při tom houkat majákem, dále pak před zákrokem zaparkovat vozidlo tak, aby to nikomu nevadilo, řešit zákrok tak, aby si na Vás občan nemohl stěžovat a až v poslední řadě se starat o to, co vlastně ten občan chce. Inu všechno je jen uzavřený kruh a policie bude i taková jakou si ji občané zaslouží, tedy jak si jí budou vážit a jak se k ní budou chovat.

0/0
26.7.2007 23:11

Hanns1111

Re: další příspěvek

ale oni to tak DĚLAJÍ - pro ně občan JE až na posledním místě !? ty jsi včerá přijel z jůesej ?;-D

0/0
27.7.2007 13:43

MI.czech

Re: Re: další příspěvek

Nedivte se, různé situace výkonu policistů jsou velmi specifické. Jsou postaveni mezi mlýnská kola systému z hlediska zákona a omezování práv občanů, kdy je toto mnohdy v rozporu s  veřejným míněním a chápáním společnosti. Není tu vytvořena jakási rovnováha, která by jasně policistům říkala, co vlastně mohou a co nemohou. Mnohdy pak dochází k tomu, že policisté jsou na místě nuceni i jaksi improvizovat a to hlavně v tom smyslu, aby chránili sami sebe. Pokud v tomto systému věci fungují v souladu s veřejným míněním a zákony pak je zde uplatňována  metoda cukru. Jestliže však určité věci v tomto systému nefungují v souladu se zákonem a veřejným míněním, pak je uplatňována metoda biče. Obecně pak platí,kdo nic nedělá, nic nezkazí.

0/0
27.7.2007 21:51

MI.czech

další příspěvek

4.

Překvapuje mě, že je všude takové množství kritiků. Např. v naší zemi je jedno z nejvyšších čísel nehodovosti a úmrtnosti na silnicích v Evropě, každý nadává na situaci na silnici a když přijde přísný zákon o silničním provozu, tak je z toho strašná občanská a politická hysterie. Protože někteří političtí kravaťáčci, chudáčci  přichází o body a řidičáky. Tyto osoby se pak nestydí prezentovat na veřejnosti a v médiích, že je tento zákon příliš tvrdý. Bohužel jaká je občanská kultura, taková je i ta politická. Jak si lidé a média váží policistů jde krásně vidět i na příkladu, kdy se v policejním automobilu při cestě na zákrok zabijí tři policisté a v médiích se jako hlavní bod události  dozvíte, že věc bude prošetřovat ministerská inspekce. Ta má prověřit, zda nedošlo k pochybení těchto policistů. V protikladu s tímto je hned další zpráva, která říká, že českého vojáka někde v horách Afghanistánu zavalilo v automobilu padající kamení a rázem je z něho národní hrdina.

0/0
26.7.2007 23:10

MI.czech

další příspěvek

3. 

Připoutáni nejsou proto, že nikdy neví kdy budou muset například použít zbraň, navíc když máte na sobě někdy neprůstřelnou vestu asi 5kg,  opasek, který váží asi 2kg a ještě máte na kolenou pátrací mobilní zařízení na vyhledávání osob a odcizených vozidel, tak to není nic moc pohodlného na 12ti hodinovou službu. Samozřejmě, že je při tomto pohledu potřeba rozlišovat různé složky policie.

0/0
26.7.2007 23:09

Hanns1111

Re: další příspěvek

že nejsou připoutáni - to mně třeba vůbec nezajímá ......

0/0
27.7.2007 13:44

MI.czech

další příspěvek

2.

Policisté to mají zkrátka těžké, např. když jedou na tíseň (domácí násilí, rvačku, výtržnost, krádež, přepadení banky, pronásledují ukradené auto, nebo jedou na dopravní nehodu)  a používají výstražné světelné znamení, tak při tomto také porušují dopravní předpisy, jako rychlost, nedání přednosti, stání na nepovolených místech aj. Pokud při tomto způsobí nehodu, jsou samozřejmě viníky (tedy při ochraně zákona, práv občanů a jejich života a zdraví). Některé argumenty, kdy občané jako malí žalovníčci říkají ve smyslu "já nemůžu a on může" tedy ,že při jízdě policisté používají vysílačku, nebo mobilní  hovorové zařízení a dále že nejsou připoutáni mi přijdou absolutně scestné. Hovorové zařízení potřebují při své práci a to i při pohybu ve vozidle.

0/0
26.7.2007 23:08

MI.czech

Snižuji reiting redakce idnes

1.

Nechápu jak může redakce, která se označuje jako nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na českém internetu uveřejnit zprávu tohoto typu. Tento článek není podložen žádnými  fakty, které by jasně vysvětlily, proč se stalo, to co se stalo. Samotná redakce idnes tím jen vyvolává nálady podobné těm xenofóbním a to ze strany občanů k samotným policistům, kteří je mají chránit. Snižuji tímto samotné redakci reiting z A na B - .

Jestli se na místě policisté něčeho dopustili, budou jistě na popud společnosti po zásluze potrestáni. Policisté z policejního obvodu Prahy II si to budou pak pamatovat a podle toho se budou při zákrocích ke svým občanům i chovat. Jak se říká, spravedlnost je slepá.)

0/0
26.7.2007 23:05

someone_else

Bezouška, prober se

"Pouze snímek či oznámení nestačí. Oznamovatel by

měl uvést přesně místo, datum, čas, abychom mohli postupovat jako u kteréhokoli jiného přestupku." Když tam někdo vyfotí civila, nikdo se ho na nic ptát nebude a ty šmejdi příživnický ho zkasírujou jen to fikne. A ať se zkusí bránit!

0/0
26.7.2007 22:09

Aveva

A pak že nejsou vidět na silnicích?

;-D;-D;-D

0/0
26.7.2007 22:05

Babul

Co tam je napsaný?

Nějak nemůžu přečíst tu dodatkovou tabulku.

0/0
26.7.2007 20:55

honza-v

z té fotky

stejně nikdo nepozná,jestli to auto stojí nebo jede:-/

0/0
26.7.2007 15:15

kozak52

to auto už pozoruji hodinu ,

a můžu potvrdit ,že stojí, muhahaha;-D

0/0
26.7.2007 17:07

homerfigure

Re: to auto už pozoruji hodinu ,

..půlšesťák?;-)

0/0
26.7.2007 20:11

DraXí

Okurková sezona...

No jo... okurková seznoa a idnes nemá co nabídnout... Tady policejní auto stojí ob den... občas to má i důvod (uklízej tam ty povaleče, ale to se často nestává, taky tam občas chytaj na tom zákazu vjezdu, ale většinou se to změní na vysvětlení cesty cizincům)

0/0
26.7.2007 15:01

babacek

Když mohou ..

Když mohou diplomaté tak proč by nemohli strážci zákona?;-)

0/0
26.7.2007 15:01

blastula

Takže podle většiny pravidla jsou od toho aby se na ně kašlalo

a bordelmamá  byla v klášteře  abatyší?

0/0
26.7.2007 14:54

Beerdy

No a? Tak j erovnou redaktoři popravíte, nebo je budete prvně mučit???

Vy jste mi ale lovci spravedlnosti, jděte se bodnout...Rv

0/0
26.7.2007 14:32

boskooov

To idnes objevil ameriku

Na tomto miste stoji policajti kazdy den. Mestska i statni policie. Na to ze ma Idnes sidlo zarohem od tohoto mista, tak se muze sama presvedcit.

0/0
26.7.2007 14:23

Beerdy

Re: To idnes objevil ameriku

mě ti začíná ta pseudoredakce už strašně sr*át, s těma jejich článkamam o ničem a ještě tě šikanujou neustálým odpíráním diskuse...shitmakeři jsou to!;-€

0/0
26.7.2007 14:33

oId fashioned Vince III.

Re: Re: To idnes objevil ameriku

to prote, že AHA je proti ýDěsu FAZ:-)

0/0
26.7.2007 14:59

etg

asi bych vyrazil na jednodenni sledovacku

fotorepotera idnes. Druhy den by cumel ja puk, az by nemel ridicak. Ja musim rict, ze mam zatim se statakama vcelku dobre zkusenosti. Po Praze me staveli parkrat a vetsinou slusni a i bezproblemovi (nemusel jsem hledat trojuhelnik v kolegove sluzebnim aute, jednou jsem udelal trosku zahadny manevr, tak me jenom zastavili, co ze jsem to vlastne delal, i pri pokutach mohli byt prisnejsi - nechteny vjezd do zakazu a podruhe nechtene odboceni v mistech kde jsem to neznal...). Akorat jednou me zbytecne zastavili v noci na konci nuselaku, kdyz jsem jako jediny jel 70 na 70tce 8-o;-D a asi jsem kvuli tomu ztratil pri loveni dokladu z batohu flash disk :-/.

0/0
26.7.2007 14:01

Beerdy

Re: asi bych vyrazil na jednodenni sledovacku

Jsou to taky jenom lidi a tahle buzerace jim asi chu´t k práci nepřidá...zbytečný do nich furt šít.

0/0
26.7.2007 14:34

lundgreen

Policie

ul. Podskalská x ul. Trojická, http://police.kvalitne.cz/566.jpg , zajímalo by mě co si tam zapálenýho podávali... ;-D

0/0
26.7.2007 13:41

pivak

To je toho

Ja to delam taky. Znacky zakazu zastaveni jsou, aspon u nas , rozmisteny tak blbe, ze se vestinou neda zaparkovat nikde jinde. Pokud tam je dost mista a vim, ze se dlouho nezdrzim, tak bych to tam klidne pichnul taky.

0/0
26.7.2007 13:34

medved_cz

Neodkladny zasah

Policista potreboval neodkladne zasahnout pisoar.

0/0
26.7.2007 13:33

honza158

-

Nas nedogonat R^

0/0
26.7.2007 13:25

killy

To je úroveň !

Stejně dlouhej článek, jako kdyby nějakej něrgoš v někom nechal kudlu... Prostě každá ptákovina se musí mediálně pořádně rozmáznout.....  (Jediný, co bych podotkl k fotce: Stojej zbytečně daleko od obrubníku....)

0/0
26.7.2007 13:20

Diablo1

Pohoda jazz

Nevim jak vy, ale ja bych si taky parkoval jak bych chtel kdybych vedel jak to chodi a jak se co da ututlat...

0/0
26.7.2007 13:01

Alcator

Policie - The Immortals z filmu 300?

- "Můj pane! Xerxes proti nám pošle svou elitní jednotku. Nesmrtelné! Říká se, že je nejde zabít!"

- "Nesmrtelní? Hm, tohle jejich označení budeme muset prozkoušet..."

- Policisté nemusí být v autě připoutaní. Bezpečnostní pásy jsou v autě proto, aby v případě čelního nárazu zastavily křehké lidské tělo, které má tendenci pohybovat se dopředu a poškozovat se o volant atd. Z logiky věci vyplývá, že jestliže policisté nemusí být připoutaní, nehrozí jim při čelním nárazu žádné zranění. Z toho plyne, že nemají křehké lidské tělo. Z toho plyne, že to nejsou lidé (všichni lidé mají křehké tělo, které snadno utrpí při čelním nárazu v autě vážná zranění). Pokud policisté nejsou lidé, jejich zabití není vraždou (vražda je definována pouze vůči jiné lidské bytosti.

Fakt nevím, zda policie dělá dobře...

0/0
26.7.2007 13:00

kestrik

Človíčku, uprav si trochu tu "svoji" logiku

Buď jsi opravdu takový jeliman,  nebo neúspěšný provokatér.

A takových je pořád dost.

Ach jo!

0/0
26.7.2007 13:13

Alcator

Re: Človíčku, uprav si trochu tu "svoji" logiku

řekni mi jediný opravdu funkční důvod, proč by měli mít policisté, když zrovna nejedou k zásahu, výjimku na používání pásů. Prosím.

0/0
26.7.2007 14:16

regazzi

Re: Policie - The Immortals z filmu 300?

Moc čteš a pak je ti z toho špatně. Vem si hračky a utíkej ven :-)

0/0
26.7.2007 13:14

johny blunt

BAD COPS

Jo pochopil bych dyby parkovali takle blbě dyby se tam něco stalo....jenomže ty coury mizerný si parkujou jak chtěj i když si dou zrovna koupit svačinu....parchanti !!!;-D;-DRv

0/0
26.7.2007 12:51

regazzi

Re: BAD COPS

Ma pravdu, predsedo...;-D

0/0
26.7.2007 12:53

astrix

Re: Re: BAD COPS

a vvvvvv vvvo vvvo vo tom to je!

0/0
26.7.2007 12:55

jbigi

normálka

Jo pánové od policie si na silnicích dělají co chtějí. Už mě párkrát málem sestřelili v jednosměrce v protisměru když jsem ji přecházel a koukal jen do směru ve kterém auta mají jezdit. A pak mají být příkladem a hahaha

0/0
26.7.2007 12:17

astrix

Re: normálka

Nechápu, že když se ti to stalo poprvé, tak ses hned nepoučil. "Párkrát" znamená, že opakuješ stejnou chybu.:-)

0/0
26.7.2007 12:27

pepe999 from Salford

Clanek naprostro o nicem...

Stali nekde, kde nemeli. Nikomu se nic nestalo, vsichni jsou zivi a jede se dal. Mozna kdyby policajti nebuzerovali za nesmysly, takove clanky by asi nikdo nepsal....

0/0
26.7.2007 12:10

astrix

Re: Clanek naprostro o nicem...

No -- až se ti totéž stane, budeš mluvit jinak. Já jsem jednou zaparkoval na takovém parkovišťátku u jednoho objektu poblíž Vestce u Prahy a nevšiml jsem si, že je tam vyhrazené stání pro zaměstnance firmy. Bylo to v neděli a stál jsem tam jediný. Nicméně asi za půl hodiny jsem měl na autě botu (agilní vrátný). Kde je tedy ta shovívavost a lidský rozum? Jestli to dělají takhle, dobře jim tak!

0/0
26.7.2007 12:22

mmkk

Re: Re: Clanek naprostro o nicem...

Pokud to nahlásil vrátný, tak tu botu nasadit museli i kdyby nechtěli. Ale nebyla to Policie ČR, ale Městská, resp. obecní policie. A s nima se většinou diskutovat nedá. Jsou to d.e.b.i.l.o.v.é.

0/0
26.7.2007 12:28

astrix

Re: Re: Re: Clanek naprostro o nicem...

máš recht

0/0
26.7.2007 12:57

pepe999 from Salford

Re: Re: Clanek naprostro o nicem...

To je prave problem, uz jsem zazil, jak nas za jizdy zastavili tady v UK policajti s majakem. Kamosovi neslapalo jedno zadni svetlo a jel rychle. Normalne mu rekli v klidu, at si svetlo da do poradku a zpomali(o pulnoci nikdo siroko daleko) a stejne jsme jeli tak max 50 mph. Tomu rikam pristup, zadna buzerace...R^R^

0/0
26.7.2007 12:30

Mat_Hawk

pokud ta fotka odpovídá skutečnosti,

tak bych to asi fakt neřešila - liduprázdná ulice, v dáli tramvaj. Jen kdyby byli cajti stejně shovívaví i k ostatním.

0/0
26.7.2007 11:53

Hagrid23

:)

iVčera umí uvařit z vody víno. Teda v tomto případě hnusné krabicové víno. To sou články jak suché z nosu... příště si přečteme o tom, že po létě přijde podzim...

0/0
26.7.2007 11:31

Najdete na iDNES.cz