Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Iráku se bála celá britská vláda. Kromě Blaira

Tony Blair před pěti lety uvažoval, že odejde z funkce britského premiéra a nebude usilovat o znovuzvolení. V právě vydaných pamětech to napsal jeho někdejší blízký spolupracovník Alastair Campbell. Z knihy také vyplývá, že jediný člen vlády, který v roce 2003 nepochyboval o invazi do Iráku, byl právě Blair.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Richard 1. Lví srdce

Al-Káida hrozí válkou Íránu

"Dáváme Peršanům a lídrům Íránu dva měsíce na to, aby se stáhli z Iráku," uvedla irácká odnož Al-Káidy, nazvaná Islámský stát. Prohlášení zveřejnila na internetu.

"Pokud Írán nesplní naše požadavky, povedeme vůči němu brutální válku. Naše ruce vám nedají pokoj," uvádí se v textu, podepsaném jedním z předáků irácké Al-Káidy Abú Umarem Bagdadím.

;-D

0/0
9.7.2007 19:44

Operation Northwoods

Re: Al-Káida hrozí válkou Íránu

Hm, tak to má Irán špatný. Teď proti němu budou válčit Američané i Al-Kajda společně. Jako za starých zlatých časů v Afganistánu...:-)

0/0
9.7.2007 23:25

Operation Northwoods

Re: Al-Káida hrozí válkou Íránu

Hele, Američané i Al-Kajda zase mají společného nepřítele. Jako za starých dobrých časů v Afganistánu... :-)

0/0
9.7.2007 23:28

duhastrecht

Re: Re: Al-Káida hrozí válkou Íránu

Al Kajda bojovala v Afghánistánu spolu s USA, lháři ulhaný?

0/0
10.7.2007 11:18

morbidni_kreten

Re: Re: Re: Al-Káida hrozí válkou Íránu

anop proti CCCP nevzdělanče!!!!;-D

0/0
11.7.2007 0:36

Operation Northwoods

Plány americké armády na provedení teroristických operací

Celý dokument v pdf formátu:

http://www.gwu.edu/~nsarchiv/news/20010430/

:-©

0/0
9.7.2007 19:36

Operation Northwoods

Re: Plány americké armády na provedení teroristických operací

In his new exposé of the National Security Agency entitled Body of Secrets, author James Bamford highlights  a set of proposals on Cuba by the Joint Chiefs of Staff codenamed OPERATION NORTHWOODS.  This document, titled “Justification for U.S. Military Intervention in Cuba” was provided by the JCS to Secretary of Defense Robert McNamara on March 13, 1962, as the key component of Northwoods.  Written in response to a request from the Chief of the Cuba Project, Col. Edward Lansdale, the Top Secret memorandum describes U.S. plans to covertly engineer various pretexts that would justify a U.S. invasion of Cuba. 

0/0
9.7.2007 19:39

Operation Northwoods

Re: Re: Plány americké armády na provedení teroristických operací

These proposals - part of a secret anti-Castro program known as Operation Mongoose - included staging the assassinations of Cubans living in the United States, developing a fake “Communist Cuban terror campaign in the Miami area, in other Florida cities and even in Washington,” including “sink n;ing] a boatload of Cuban refugees (real or simulated),” faking a Cuban airforce attack on a civilian jetliner, and concocting a “Remember the Maine” incident by blowing up a U.S. ship in Cuban waters and then blaming the incident on Cuban sabotage.  Bamford himself writes that Operation Northwoods “may be the most corrupt plan ever created by the U.S. government.” :-©

Nový Pearl Harbor, propagovaný  neokonzervativci s vazbou na Izrael, se povedl.  :-©

0/0
9.7.2007 19:41

Richard 1. Lví srdce

V Červené mešitě drží radikálové ženy a děti jako lidské štíty

Bývalý pákistánský premiér Čaudrí Šudžát Husajn má přesvědčit ozbrojence zadržující ženy a děti, aby je propustili.

:-©

0/0
9.7.2007 18:15

martas38

Re: V Červené mešitě drží radikálové ženy a děti jako lidské štíty

Pinku ty ruzovy veminko, pozor at si nenablijes do kalhotek!

0/0
9.7.2007 19:12

Operation Northwoods

Operation Northwoods

Na začátku sedmdesátých let připravili vysocí američtí vojenští stratégové plány na teroristické činy, při kterých hodlali obětovat životy amerických občanů; cílem bylo získat podporu americké i světové veřejnosti pro válku s Kubou. Plán pod kódovým jménem Operace Northwoods zahrnoval několik možností: zavraždění kubánských emigrantů, potopení lodi s kubánskými utečenci, únos letadla, vyhození americké lodi do povětří a přípravu násilných teroristických činů v různých amerických městech, při kterých měli zemřít občané. Vrchní americké velení zamýšlelo obětovat i americké vojáky. V plánech se píše: "Mohli bychom vyhodit do vzduchu americkou loď v Guantanamo Bay a obvinit z toho Kubu," a o kousek dále: "seznam obětí uveřejněný v americkém tisku by jistě pomohl zvednout vlnu národního pobouření a nepřátelství vůči Kubě."

http://zpravy24.pantax.cz/2003/05/01.05.03.htm

http://abcnews.go.com/US/story?id=92662&page=1

0/0
9.7.2007 18:04

Operation Northwoods

Re: Operation Northwoods

Vedoucí poradců dokonce navrhoval využít možné smrti astronauta Johna Glenna, pokud by zahynul při svém pokusu o oblet Země, jako záminku pro válku s Kubou: "Kdyby se stalo," píše se v plánech, "že raketa vybuchne a John Glenn zahyne, bude naším cílem dodat nezvratné důkazy, že za to mohou komunisté na Kubě."

8-o8-o

Dalším nápadem bylo vyprovokovat válku mezi Kubou a některou zemí Latinské Ameriky a pak zasáhnout. Rovněž se uvažovalo o možnosti podplatit některého vysokého generála v kubánské vládě, aby nařídil jednotkám zaútočit na Američany na jejich základně v Guantanamo, čili, jak upozorňuje Bamford, přinutit někoho k vlastizradě. V plánech také bylo provádět nízké přelety bojových letadel U-2 nad Kubou tak dlouho, dokud Kubánci jeden stroj nesestřelí, což by posloužilo jako záminka k válce.

0/0
9.7.2007 18:05

Operation Northwoods

Re: Re: Operation Northwoods

Kopie dokumentů zde:

http://www.truthera.com/2007/05/29/abc-news-uncovers-operation-northwoods/

0/0
9.7.2007 18:08

Operation Northwoods

Neokonzervativci, Izrael a Irák

Dalším významným dokumentem 90. let pocházejícím z neokonzervativních kruhů je policy paper, který napsali Richard Perle, Douglas Feith a David Wurmser pro izraelského premiéra Benjamina Netanjahua roku 1996. Dokument s příznačným názvem „Čistý rozchod: nová strategie pro zabezpečení státu“ (A Clean Break: A New Strategy for Securing the Realm) nabádal izraelskou vládu, aby se nevzdávala nároků na území zabraná roku 1967 a přerušila izraelsko-palestinský mírový proces, založený na principu výměny těchto území za mír. Místo takového appeasementu se měla s arabskou nevolí k Izraeli vypořádat změnou mocenské rovnováhy v oblasti, a to především „odstraněním Saddáma Husajna od moci“ a jeho nahrazením jordánskými Hášímovci, známými svou smířlivou politikou vůči Izraeli. To bylo charakterizováno zároveň jako prostředek k zadržování Sýrie i jako „důležitý strategický cíl Izraele o sobě“, neboť pacifikace Iráku by převážila mocenskou rovnováhu v oblasti ve prospěch Izraele.

0/0
9.7.2007 17:50

Operation Northwoods

Project for the New American Century

Dokumentem z neokonzervativní líhně 90. let, jenž snad nejjasněji vyjadřuje ambice této skupiny, je zakládající manifest thinktanku příznačně nazvaného Projekt pro nové americké století (the Project for the New American Century) z roku 1997, podepsaný vedle Wolfowitze dalšími neokonzervativci – Normanem Podhoretzem, Elliottem Abramsem, Eliotem Cohenem, Lewisem Libbym,výše zmíněným Frankem Gaffneyem – a navíc dvěma čelnými politiky budoucí administrace Bushe Jr., náležejícími do druhého výše zmíněného proudu – Dickem Cheneym a Donaldem Rumsfeldem.

0/0
9.7.2007 17:40

Operation Northwoods

Re: Project for the New American Century

Zakládající prohlášení vyzývá Ameriku k tomu, aby „formovala nové století v souladu s americkými zásadami a zájmy“ a aby prostřednictvím své „zahraniční politiky prosazovala americké principy v zahraničí“ a budovala takový vojenský arzenál, jenž jí umožní být politickým vůdcem světa. Ve zprávě Projektu ze září 2000 – rok před 11. zářím – je naznačeno, že Amerika se stěží odhodlá k urychlenému vydání dostatečných prostředků na udržení globální moci, nenastane-li „nějaká katastrofická a katalyzující událost – jako nový Pearl Harbor“. 8-o8-o8-o

0/0
9.7.2007 17:41

N.W.O

911: The Greatest Lie Evers Sold

;-Ohttp://video.google.ca/videoplay?docid=6952102263921897950;-O

0/0
9.7.2007 15:55

N.W.O

Re: 911: The Greatest Lie Evers Sold

New chairman of the Arkansas Republican Party Dennis Milligan said that there needed to be more attacks on American soil for President Bush to regain popular approval.

V

http://tinyurl.com/29ta62V

0/0
9.7.2007 16:07

Richard 1. Lví srdce

Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

Podzemní vězení s ostatky několika stovek těl z dob sovětské okupace země bylo objeveno v Afghánistánu.

Masový hrob v podzemí bývalých kasáren policii ukázal 70letý Afghánec, který dříve pracoval pro Rusy a před nedávnem se vrátil zpět do Afghánistánu.

Základna ve které byly stovky těl nalezeny, patřila v 80. letech sovětskému ministerstvu obrany. Mnoho mrtvých mělo zavázané oči a svázané ruce.

"Na místě je nejméně 15 místností plné mrtvých těl," uvedl generál Ali Šáh Paktiwal pro BBC. Rusko na nález masového hrobu zatím nijak nereagovalo.

Starý muž, který policii navedl k místu kde se hrob nachází uvedl, že viděl lidi, které vojáci stříleli přímo v kasárnách.

0/0
9.7.2007 15:36

Richard 1. Lví srdce

Re: Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

Tato podzemní věznice je druhým masovým hrobem ze sovětských dob nalezeným nedaleko hlavního města. Loni byl hrob nalezen také jednotkami NATO nedaleko proslavené věznice Pul-e-Charki.

:-©

0/0
9.7.2007 15:36

N.W.O

Re: Re: Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

Británie: Podle dnešní zprávy v Daily Mail až osm lidí majících spojení na al-Káidu pracuje ve skutečnosti pro britskou policii.;-)R^

0/0
9.7.2007 15:47

soulbringer

Re: Re: Re: Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

dle zpravy Daily Mail - cool :o) vsadim se ze zitra napise i SUN neco v podobnem duchu :o)

0/0
9.7.2007 16:11

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

nojo ... ale kolik slušných lidí ... i tady ... blírků pudlíkovi říkávalo, že lhát se nemá ...:-P

0/0
9.7.2007 16:17

Montaigne

Růženko, ty ses už vrátila z Budapešti

z průvodu teploušů? A nerozbili ti alegorický homovůz?A nemáš moncla?;-D

0/0
9.7.2007 15:48

soulbringer

Re: Re: Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

kdo vi kolik takovych hrobu je v afganistanu... :o(

0/0
9.7.2007 15:52

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Masový hrob z dob Sovětů odhalen v Kábulu

nojo ... a kolik ještě bude, že? ...;-(

0/0
9.7.2007 16:18

N.W.O

Zajímavý konec roku v USA?

Between now and November, a lot of things are going to happen, and I believe that by this time next year, the American public’s going to have a very different view of this war, and it will be because, I think, of some unfortunate events, that like we’re seeing unfold in the UK. But I think the American public’s going to have a very different view," said the former senator from Pennsylvania

New chairman of the Arkansas Republican Party Dennis Milligan said that there needed to be more attacks on American soil for President Bush to regain popular approval.

http://tinyurl.com/29ta62

Vlády používají strach, ne jako ´nejzazší řešení´, ale jako to první, druhé i poslední. Vše, co dělají, je založeno na strachu.

0/0
9.7.2007 15:23

N.W.O

Iráku se bála celá britská vláda. Kromě Blaira

Lidé by se neměli bát svých vlád, vlády by se měly bát svých lidí

Vlády používají strach, ne jako ´nejzazší řešení´, ale jako to první, druhé i poslední. Vše, co dělají, je založeno na strachu.!

0/0
9.7.2007 15:18

Montaigne

Hezký a výstižný (asi?) překlep

Kniha se jmenuje The Bliar Years...;-D

0/0
9.7.2007 14:04

Lord_Arnoui

Re: Hezký a výstižný (asi?) překlep

jj taky jsem zaregistroval, pobavilo mě to R^;-D

0/0
9.7.2007 14:36

Montaigne

Re: Re: Hezký a výstižný (asi?) překlep

ne nadarmo měl přezdívku bla bla Bliar;-D

0/0
9.7.2007 15:25

N.W.O

Re: Re: Hezký a výstižný (asi?) překlep

Británie: Podle dnešní zprávy v Daily Mail až osm lidí majících spojení na al-Káidu pracuje ve skutečnosti pro britskou policii.

Zpráva není příliš jasná. Praví se v ní, že MI5 připravila seznam obsahující jak civilní pracovníky, tak pracovníky rozvědky. Někteří se dokonce zúčastnili tréninku v teroristických táborech v Afghánistánu a Pákistánu.

Očividně se někdo snaží vysvětlit účast britské policie v buňce al-Káidy jako infiltraci. Podle mého názoru je pravděpodobnější, že britská policie si sama hraje na al-Káidu.

0/0
9.7.2007 15:27

vver440

Iráku se bála celá britská vláda. Kromě Blaira

myslím, že je načase, aby Blairovi poděkovali pozůstalí po atentátech v londýnský MHD:-)

0/0
9.7.2007 13:57

Beranal

Re: Iráku se bála celá britská vláda. Kromě Blaira

Také je načase abys poděkoval své mámě a tátovi za to že přivedli na svět někoho tak duševně mdlého.:-)

0/0
9.7.2007 17:15

vver440

no to sou bláboly, tomu by snad nevěřilo ani malý dítě

Američané pocit, že jsou ve válce, a že musejí zabránit teroristům v uchvácení moci. ;-D;-D;-D

0/0
9.7.2007 13:42

Najdete na iDNES.cz