Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Silnice smrti: vítejte zpět

První prázdninový víkend zemřelo na silnicích osm lidí. O dvou svátcích minulý týden jich bylo zabito sedm. Je to sice o něco méně lidských obětí než před dvěma lety, ale mnohem více než loni po zavedení přísného silničního zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

C.Connor

Já vím, že už to tu zaznělo,

ale souhlasím s tím, že by nebylo špatné se inspirovat v zahraničí a nejen u silničního zákona - stále všichni (popravdě neznám osobně nikoho konkrétního) chtěli do EU, tak ať některé zákony převezmou z evropských států - tedy ty, které fungují a jsou u nás aplikovatelné, to snad nemůže být tak těžké - něco přeložit a opsat...ne?;-)

0/0
11.7.2007 17:18

Montaigne

prý vysoce postavený řidič

takže poslanec či něco podobného, a že prý nikoho mobilováním za jízdy, potažmo držením volantu jednou rukou a rozptýlením pozornosti, neohrožuje, ... dobrej kretén,... proč mě to u těchto lidí nepřekvapuje?:-©

0/0
11.7.2007 8:15

Dr No

To že z parlamentu vycházejí legislativní zmetky

je nutným důsledkem toho, jak funguje náš politický systém. Parlament by měl teoreticky představovat zastoupení občanů a měl by vytvářet zákony, akceptovatelné většinou občanů. Místo toho se poslanci prakticky bezvýhradně řídí stranickým principem - tedy vůlí uzoučké skupinky lidí ve stranickém vedení. Další absurditou je poslanecká imunita, která fakticky staví všechny poslance mimo ůčinnost všech zákonů, které "schvalují" pro nás ostatní blbce. Takže jediným tématem, kterému věnují pánové poslanci vlastní osobní invenci jsou záležitosti jejich vlastních prebend.

0/0
10.7.2007 23:11

Dr No

To že z parlamentu vycházejí legislativní zmetky

0/0
10.7.2007 23:04

jenik z DO

Pro mě je taky záhada proč se naši zákonodárci,

Ti "šikulové" nenechali inspirovat zákonem z Německa??!! Pokud tam hrubě porušíte pravidla,jako rychlejší jízda o několik desítek km/h,předjíždění na plné čáře atd..policajti jsou neúprosní...už to na nich poznáte,že smlouvání by se nemuselo vyplatit,jde z nich respekt. Ale přitom jejich zákon je i celkem rozumný..tolerují tam jízdu v obci do 60 km/h i když mají padesátku...nebo můžete vyjet i s nějakým malým promilem alkoholu,takže si dvě decky po obědě klidně mužete dát,ale nesmíte bourat,to pak máte smůlu...nebo často když vás vidí,že jedete bez pásů,jen vás upozorní,aby jste se připoutal...

Ale to bychom u nás museli mít funkčí policii...nebo spíše schopne politiky,kterí vypracují i strategii pro chování a výcvik policistů,jak zákon používat prakticky,také i pro úředníky k rychlemu vyřizování přestupků a pokut,aby opravdu působily i preventivně....

Proč třeba neběží v CT reklamy,jak jezdit bezpečně v rámci osvěty a to v hlavním vysílacím čase??? Opravdu u nás chybí dobrá vůle!

0/0
10.7.2007 3:41

jbroz50

škoda, že se vymýšlí silniční zákon a nepřevezme se

fungující z jiné země, ideálně z Německa. Tím by se odstranily všechny nesmysly, které v něm jsou a nastavily by se rozumné parametry. Ať už to jsou rychlostní limity, alkohol nebo bodový systéme.

A pak taky by to chtělo převzít technické normy. To že se u nás ještě můžou stavět křižovatky, kde jsou na všech stranách přechody pro chodce v podstatě přímo v té křižovatce, že se montují semafory, kde trvale svítí červená a teprve až před nimi zastaví auto přeliknou na zelenou, nebo semafory na místech, kde projede 5 aut za 10 minut a každé musí kvůli tomu zastavit - to jsou jen některé z mála hovadin, které úmyslně blokují provoz, ztrpčují život a ve svém důsledku vedou ke zvýšení nehodovosti.

0/0
9.7.2007 17:08

Tomáš Nemravný

Re: škoda, že se vymýšlí silniční zákon a nepřevezme se

Hlavně by museli být policajti na silnicích vidět, jako v Německu nebo Rakousku... Včera mne předjel na D1 exot s VW Transporterem, jel tak 140 a ani mu nevadilo, že má za sebou vozík se dvěma motorkama...

Dojel jsem ho asi po 5 km, před ním jelo tak stovkou policejní Mondeo a nějak neměl odvahu ho předjet... Jenže policajti po chvilce odbočili na nutné občerstvení k motorestu a exot měl zase volnou cestu...

0/0
9.7.2007 17:42

zdeseny obcan

Re: Re: škoda, že se vymýšlí silniční zákon a nepřevezme se

Jsou videt tam kde se zadna nehoda nestala co clovek pamatuje ale kde se zato velice snadno vybira.

Nejsou tam kde doachzi k nebezpecnym situacim, nejsou v centrech mest, pred skolou a na podobnych nevynosnych mistech.

0/0
9.7.2007 21:43

lolek77

Re: škoda, že se vymýšlí silniční zákon a nepřevezme se

Aby bylo málo nehod museli bychom z Německa převzít nejen zákon, ale i kvalitu silnic a dopravního značení.;-D

0/0
10.7.2007 23:26

Stary opryskany livanecnik

Re: Re: škoda, že se vymýšlí silniční zákon a nepřevezme se

Nebo i ty politiky co? ;-D

0/0
12.7.2007 3:48

Outu

Re: škoda, že se vymýšlí silniční zákon a nepřevezme se

Oni kdyby nepolitikařili, tak by to šlo. Koukls někdy jak pracují? To fakt stačí. Dají návrh na 5 minut přestávky - hlasování. Přestávka -Projde. Jeden poslanec však vetuje, že potřebuje 7 minut. DOBŘE! Nejdříve musí odhlasovat, že to co odhlasovali, předtím, neplatí, Pak se hlasuje znova, jestli se může nanovo hlasovat. TO PROJDE. Hlasujou o návrhu na 7 minut přestávky, NEPROJDE. Jelikož si někdo vzpomněl, že potřebuje 10 minut.  A jsme na začátku. Nejdřív musí odhlasovat, že to co od-neodhlasovali předtím, neplatí, pak to PROJDE. Pak znova hlasují o novém návrhu. TOTO pravidelně trvá tak 30 minut a více,no a k tomu mají těch odhlasovanejch10 minut. v podstatě je to hodina v háji v lepším případě, pokud někdo nenapadne, že hlasovací zařízení selhalo.... KDO tohleto vymyslel, schválil, a toleruje, je sabotér.... KOCOURKOV. Tady pomůže jen oprášení historie. (DEFE) Nikdo z nich bulvár nečte, ale měsíce válčí kvůli i soukromým rozmíškám za naše peníze. Pořádný zákony pak nemá kdo udělat.

0/0
8.12.2008 0:32

PetrPavelHavel

Stále jen ty rychlostní limity

Rychlostní limity slouží pouze jako alibi pro policii a některé účastníky silničního provozu. Hromadné omezení rychlosti by mělo být pouze tam, kde to je nezbytně nutné. Řidič by měl přizpůsobit rychlost své jízdy především situaci před sebou a za sebou (hustota provozu, hustota pohybu chodců), svému IQ, pohotovosti reakcí, únavě, době spánku v předchozí noci, svému věku (příliš mladí a nezkušení a příliš staří=zvýšené riziko nevypočitatelných reakcí. Pokud je mi 25-50 let, mám najeto aspoň 100 tis. km, dosud jsem neboural, IQ je 130, rychlost reakcí je výborná, v noci jsem spal, mirkospánky netrpím, na silnici je málo aut, chodci nejsou vůbec - je naprosto nesmyslné jet za těchto okolností 50tkou. Leda kvůli fízlům. Z bezpečnostního hlediska představuje mnohem větší problém vystrašený důchodce s IQ kolem 90, beroucí množství prášků ovlivňujících pozornost, který tak úzkostlivě sleduje značky, že to napálí do prvního auta před sebou.....

0/0
9.7.2007 16:49

Warhead_AiB

Re: Stále jen ty rychlostní limity

no tak to jsme trosku daleko s tim IQ ale budiz :-)

0/0
9.7.2007 16:52

PetrPavelHavel

Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Jak jsme daleko? Můžete napsat svůj příspěvek tak, aby dával smysl? Nebo jsem vás ve svém příspěvku snad urazil? Našel se v něm někdo? Nechci nihoho zesměšNovat, ale samozřejmě nemohu zabránit tomu, že se potrefené husy poznají a zakejhají? Toto je váš problém? Nebo máte jiný?

0/0
9.7.2007 17:06

Warhead_AiB

Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

vy mate zjevne problem a to nutit vas nazor ostatnim , jen jsem nenapadne poukazoval na to ,ze je statisticky prokazano ,ze nejlepsi ridici maji vetsinou nizsi IQ ;-) a odpoved na kterou cekate : Ne neni to muj pripad ;-)

0/0
9.7.2007 17:09

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Kde je taková statistika, která by prokazovala, že nejlepší řidiči mají nižší IQ? Podezřívám vás, že lžete a vymyslel jste si to. Přece jezdci formule 1 mají většinou aspoň maturitu. Dementa jsem tam neviděl. Mezi diskutujícími ovšme ano......

0/0
9.7.2007 18:04

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Všiml jsem si, že píšete i o několik řádek níže. Prosím beru zpět, co jsem napsal, nevšímejte si toho. Neplatí to. Nechci tu vést diskusi, spletl jsem se.

0/0
9.7.2007 18:12

Warhead_AiB

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

ok tedy :-) jezdci f1 jsou svetla vyjimka to je pravda ale wtcc , wrc, mtx ;-)

0/0
10.7.2007 9:21

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Stále jen ty rychlostní limity

;-D;-D;-D;-D no tos musel potit krev než jsi to splodil co ;-D;-D;-D

0/0
9.7.2007 16:59

PetrPavelHavel

Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Píše se dyslektik a zplodil - nebo jsi skutečně postižený?

0/0
9.7.2007 17:02

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

jo jsem od boha dyslektik  a ke všemu řidič profesionál  kategorie  N3R^ a ted se o tebe pokouší infarkt ;-D;-D

0/0
9.7.2007 17:05

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Když je někdo dyslektik, neznamená to automaticky, že by musel mít nízké IQ. Může mít IQ průměrné, nebo dokonce nadprůměrné. Ve svém příspěvku jsem tě nechtěl urazit, zbytečně ses tam našel, třeba jsi bystrý muž a dosud jsi nezpůsobil dopravní nehodu. Nebvím, proč se tě moje řádky tak dotkly.

0/0
9.7.2007 17:09

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

protože píšeš hloupost s tím stářím ovšem člověk který má 80 už to bude horší ale např. já znám řidiče profesionála  je mu 72 let a prolezl dokonce i zákonem daným vyšetřením.

0/0
9.7.2007 17:13

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Ne, nezlob se, ale diskutovat mohu pouze s tím, kdo pochopil můj příspěvek... Ty to nejsi. Je mi líto. Zkus si popovídat jiným.

0/0
9.7.2007 18:06

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

a tak to pardon no ono kdyby bylo vysvětlení možná by to bylo jednodušší ale to už bych chtěl moc že

0/0
9.7.2007 18:19

PetrPavelHavel

Re: Stále jen ty rychlostní limity

Policie se zaměřuje pouze na vybírání pokut za překročení rychlosti, přestože jsou závažnější přestupky, které bezprostředně ohrožují účastníky provozu. Např. nedání přednosti v jízdě, nebo nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozodly. Jezdím denně, mnohokrát se mi stalo, že jsem jel po hlavní a z vedlejší mi vjel do cesty nějaký nedočkavý asociál a ignorant, musel jsem prudce zbrzdit. Nebo někdo předjíždí v zatáčkách, aniž by viděl do protisměru. To také policii absolutně nezajímá. V životě jsem neviděl policii, která by podnikla nějakou akci za dodržování bezpečné vzdálenosti mezi jedoucímí vozidly. Zaměření se pouze na rychlost je výmluva, zjednodušování si práce, mnohokrát i buzerace těch, kteří nehody nezapřičiňují. Je to cedění komára, přičemž velbloud jim uniká. Považuji to za zlý záměr médií, zákonodárců, policie i mnohých diskutujícíh.

0/0
9.7.2007 17:01

Demeter

.

Tak ty limity dodržujte a nemáte se čeho bát. ;-D

0/0
9.7.2007 17:31

PetrPavelHavel

Re: .

Je mi líto, ale vy jste můj příspěvek také nepochopil. Bohužel. Už podle dřívější diskuse mi mohlo dojít, kde jsem se to dostal a s kdo mi tu asi bude psát příspěvky. Co se dá dělat. Máte pravdu vy a já se hluboce mýlím, beru zpět všechno, co jsem napsal. Berte to tak, že jsem nic nepńapsal, nevšímejte si toho. Diskutujte tak, jak jste byli zvaklí a stěmi, se kterými jste byli zvyklí. Prosím.

0/0
9.7.2007 18:10

Outu

Re: .

Limity mi vadí, neuznávám to plně, jelikož to neodpovída stavu na silnicích. Jak jedu, tak se snažím "přežít",  (hlídat aby mi někdo nevlítl z vedlejší, chodci cyklisti atd.) Pokud jsem na hlavní, to neznamená, že mi všichni dají přednost. "Memento mori" "Pamatuj na smrt" Asi jsme měli štěstí na učitele v autoškole. Rychlosti nedodržuju. Jezdím tak jak to silnice a okolí dovoluje. Neriskuju zbytečně. Jedu obcí, a nekoukám, kdo je kde známý, a jaký kozy má kočka na levým chodníku. Spousta lidí to tak dělá. Zdravěj se i s autama blikaj na sebe, troubí jak trouby, a jedou, navíc  více jak 50. Jsem za volantem, sleduju silnici a bezprostřední okolí, a nemám čas pozorovat jestli projel kámoš v novým fáru, to mě prostě na cestě nezajímá. Dávám bacha, aby do mne někdo nenapálil aniž bych byl schopen zareagovat.  A s tím pocitem jezdím. Jedu mimo obec třeba 50, a v obci 80, ale musím to mít pod kontrolou. Nechci nikomu ublížit, natož sobě a svým blízkým, které třeba vezu. Zodpovídám za to.

0/0
8.12.2008 1:15

emicka

Re: Stále jen ty rychlostní limity

Aha, ja jsem na to prisla, to je vlastne zcela genialni napad. IQ 130 a vyse maji jen clenove Mensy, mam dojem. Takze kdyz dostanou ridicak jen oni, bude na silnicich velmi, ale velmi bezpecno, nebot hustota provozu nam timto vyrazne poklesne. :-)

0/0
9.7.2007 19:05

emicka

Re: Stále jen ty rychlostní limity

Ale vazne: nesouhlasim s tim, ze bych se  mela ridit jen uvedenymi parametry a ignorovala treba 50tku v obci. Vzdycky se muze stat neco, co nemuzu ovlivnit, jako treba dite, co se najednou rozbehne do silnice nebo magora na masine, ktereho pres auta za mnou vcas nevidim, v noci vyskakuji do jizdni drahy mensi nebo vetsi zvirata a neosvetleni chodci a cyklisti. Timto chci prohlasit, ze  urcite limity nejsou zbytecny vymysl.

0/0
9.7.2007 19:11

PetrPavelHavel

Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Kde jsem psal, že mají dostat řidičák pouze ti, kteří mají IQ vyšší než 130? Máte problém pochopit psaný text, nebo jste skutečně na tom tak špatně se svým IQ, že česky nezvládáte? Když byla u nás v obcích 60tka, bylo stejně nehod jako je dnes. Pokud se bojíte, nejezděte vůbec. Samozřejmě, že čím menší rychlostí pojedete, tím menší následky případné srážky s čímkoli budou. Když budete s autem pouze stát na parkovišti, bude už hrozit pouze ťuknutí při parkování - a to od souseda. Nejlepší a nejbezpečnější bude, když auto prodáte. Když už se chcete bavit o příčinách nehod, jsou někde jinde. Řešení existuje. Není navíc nijak nákladné, ani nemožné. Z policejních statistik vyplývá, že 80% dopravních nehod má na svědomí 20% řidičů. To ukazuje jednoznačně na to, že ne každý člověk by měl dostat řidičský průkaz a pokud už oprávnění k řízení má, mělo by se v případě pachatelů nehod - recidivistů přistupovat k mnohem důraznějším postihům včetně doživotního zákazu řízení.

0/0
10.7.2007 9:03

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Rozdíl v řádu stokorun v systému malusu/bonusu za rok s/bez nehod je směšný a v žádném případě motivačně nediferencuje řidiče. Určitě jiná píseň by to byla v případě, kdyby museli nedbalí a špatní řidiči sáhnout hlouběji do svých peněženek (řádově v tisíci/desetitisíci korunových položkách). Nechápu, proč pojišťovny stále kryjí ty špatné a nemotivují ty dobré.

Další podmínkou nezbytnou ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu by byl přísnější systém výdeje řidičských oprávnění. V článku o inteligenci píšu o tom, že obecná inteligence uschopňuje člověka ke každé činnosti. Cituji: „Přesto je jasné, že k výkonu jakékoli činnosti je zapotřebí určité sumy obecných schopností. I k výkonu tak běžných a triviálních činností jako je např. udržování denní hygieny člověka je zapotřebí určité kvality myšlení. Mentálně retardovaný v pásmu idiocie tyto úkony již nezvládá, nebo pouze s obtížemi a s pomocí ošetřovatelů. Inteligence se projevuje ve všech sférách konání člověka.

0/0
10.7.2007 9:04

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Člověk s vyšší inteligencí je schopen zkoumat jevy jednak do větší hloubky, jednak rychleji než člověk s nižší inteligencí. Nezasvěceného možná překvapí, že lidé s vysokým IQ nejenže se rozhodují rychleji, oni jsou rychlejší i při tisknutí knoflíku (např. soutěžní hra). To znovu potvrzuje, co vědci už dávno znají, ale co laikovi připadá jako čirý protiklad – lidé s vysokou inteligencí jsou většinou dobří v mnoha činnostech včetně těch, které vyžadují fyzickou zdatnost, manuální zručnost apod. „ Řízení vozidla není výjimkou. Schopnost reagovat v kritických situacích, schopnost udržet pozornost, vnímání, přesnost – to jsou atributy obecné inteligence, ale současně předpoklady řidičova umění. Navrhoval bych lidem s IQ pod 90 nevydávat řidičské průkazy. Jsou příliš velkým nebezpečím na silnicích.

0/0
10.7.2007 9:05

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Součástí absolvování autoškoly by mělo být odborné psychologické vyšetření (zatím se zkoumá pouze zrak, sluch), změření reakčního času na podnět, změření délky koncentrace, schopnost odolat únavě, rychlost rozhodování, predispozice ke zkratovitému chování, schopnost zvládat zátěžové situace a další zátěžové testy, které by vyloučily z provozu ty, o nichž jsem se zmínil výše (oněch 20% řidičů). To, že umím vyplnit za a nebo za b v testu současné autoškoly mně umožní ovládat zbraň na kolech vážící víc jak jednu tunu? Neuvěřitelné! To jsou podstatné věci. Bohužel asi nejsou politicky průchozí a jsou značně nepopulární. Jenže životy lidí podle mě za to stojí. Místo poctivého, hlubokého zamyšlení se nad podstatou a příčinami nehod pořádáme nárazové akce typu Kryštof, nebo vymýšlíme nicneřešící bodový systém.

0/0
10.7.2007 9:06

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Další příčinou neutěšeného stavu na silnicích je klamavá reklama automobilek. Zakázal bych ji. Automobilky se předhánějí v tom, kdo vyrobil tzv. bezpečnější auto s větším počtem hvězdiček v craschtestech a s větším počtem airbagů. Lidi tomu uvěřili a mnozí začali jezdit jako šílenci. Někteří díky těmto bludům šířených automobilkami získají pocit nesmrtelnosti, bohužel ale nechápou, že na silnici neplatí zákony reklamních agentur, ale fyzikální zákony (např. čelní střet dvou aut jedoucích rychlostí 130km/h). Jeden příklad za všechny: Hlinka měl velké silné auto s airbagy. Vzpomínáte jak skončil? Místo vymýšlení nových míst, kde do auta instalovat vzduchový vak, bych navrhoval povinné pravidelné kurzy bezpečného řízení pro řidiče a soustředění zaměřené na zvýšení koncentrace a schopnosti předvídat. A ještě bych neměl zapomenout na budování pocitu zodpovědnosti, to už ovšem v silách státu není. To je povinnost rodičů, kteří mají tyto vlastnosti vštěpovat svým potomkům.

0/0
10.7.2007 9:07

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Zrušil bych některá zbytečná omezení. Ještě nikdy nebyla nehoda způsobena tím, že někdo jel místo 50-tky 55km/h. Ale buď byl nepozorný, nebo nedal přednost, nebo nedodržel bezpečnou vzdálenost, nebo měl mikrospánek, nebo... dosaďte si sami. A tady se vracím na začátek. To jsou pravé příčiny dopr. nehod. Dispozice k lidskému selhávání. A ta je jiná u mužů, jiná u žen, jiná u mladých, jiná u starých, jiná u flegmatiků, jiná u choleriků. Jiná u nadprůměrně inteligentních a jiná u absolventů zvláštních škol. Na to můžete postavit co metr značku a bude to putna....

Poslední zhůvěřilostí, kterou pozoruji, je řízení silných aut sotva zletilými mladíčky, kterým fáro půjčil/koupil bohatý taťulda. Škoda, že zapadl návrh několika poslanců o tom, aby by se řidičům – elévům ve věkovém rozpětí 18 – 21 let vydával řidičský průkaz pouze podmíněně, asi tak, jako když vstupujete do zaměstnaneckého poměru na zkušební dobu.

0/0
10.7.2007 9:08

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Myslím, že by to mohlo mít výchovný efekt a mohlo to zabránit mnoha tragédiím, které jsem zrovna v době psaní tohoto článku zaregistroval v médiích.

Pomocí různých systémů (bodový apod.) si jen policie + politici usnadňují práci a hledají alibi. Však my jsme vymysleli tak krásný systém a vy řidiči přesto stále bouráte. Média tlačí na to, že člověk má právo být nesmrtelný. Všechny nemoci se už prý dají léčit, všechna rizika nehod se prý dají potlačit, či dokonce úplně eliminovat. Airbagy, systémy, povinné svícení, povinné dodržování dosaďte si čeho chcete..... Největší smůla pak je, když horlivému zastánci bodového, či jiného systému zmrzne úsměv na rtech, když mu policie zazvoní u dveří a oznámí mu, že už nemá manželku. Srazil ji řidič náklaďáku. Prý měl mikrospánek. Jak je to možné, jaktože jí systém neposkytl požadovanou nesmrtelnost? Myslím si, že to všechno je jenom taková hra. Dost naivní, dost dětská.

0/0
10.7.2007 9:10

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Tolik omezení, která platí v současné dopravě, vymysleli hlupáci. Hlupáci vymysleli pravidla pro hlupáky.

Příspěvky některých pokakaných zastánců pravidel a systémů k tomu přistupují jako k náboženství, na které se nesmí sáhnout. Kdo si dovolí na postátné telátko sáhnout, je mu ihned přána snad i smrt. Myslím, že je v tom krom tohoto naivního fanatismu ještě i obrovský strach ze smrti, který se tito lidé snaží přehlušit tím, že požadují bodový, či jiný systém, který jim onu nesmrtlenost jakoby zaručí. Pokud jste ani teď nepochopila můj příspěvek, nediskutujte se mnou.

0/0
10.7.2007 9:25

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=311501&tro1164_0_5

Tady jsou fakta, která hovoří jasně o tom, že čím více dopravních značek a omezení - tím více nehod.

0/0
10.7.2007 9:29

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

Nebo tady

http://www.lidovky.cz/ln_zahranici.asp?c=A061216_103441_ln_zahranici_svo

0/0
10.7.2007 9:32

don čičo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále jen ty rychlostní limity

vše, cos tu napsal, je hezké - takové vznešené blá blá blá, o kterém se dá dikutovat hodiny a hodiny...

- ale vše se dá napsat jednoduše a výstižně - lidi, nejezděte jak prasata, nejste na silnici sami!

- jo a jinak bohužel lidi jsou tvorové chybující (proto se na tužku dává guma) a tak i v automobilové dopravě bude docházet k chybám a ty budou končit tragicky (bohužel)

- jde jenom o to, aby si lidi začali víc vážit života, aby třeba kvůli po*ané práci nespěchali po dálnici 200, protože za 10 minut přece musí být na schůzce !!

0/0
10.7.2007 9:31

Outu

Re: Stále jen ty rychlostní limity

Moje řeč.

Př: NORMY bezpečnosti při práci, elektro, plyn apod..byly za komančů POVINNÉ! 

Převzali jsme z Evropy , že  jsou pouze DOPORUČUJÍCÍ.

A bezpečnost mimo silnice roste - v pohodě. Každý si hledí dělat tak, aby byl v souladu s doporučením, v opačném případě má velký PROBLÉM. Stejně bych to aplikoval na cestách, doporučená rychlost dle místních podmínek. Jak jedeš zchlastanej, taky můžeš dojet i stovkou ve tři ráno přes obec. ALE !!! pokud se něco někomu stane, sorry, jseš nadosmrti hotovej. A jestli si rozflákáš svoje auto??? -- tvůj problém, Byj jsi informován jak bys měl idealně jet. Vod toho máš řidičák. Nepojedu 100 v hustým provozu přes den kolem školy. Jedu tak rychle, jak to situace dovolí. Nemusím být pirát, když jedu po prázdné silnici 100. Mám přece oči, a vidím co si mohu bezpečně dovolit. A na kruháči zipuju.Pravda, že spousta šoférů, asi jezdí fakt permanentně ožralí, protože to co předváděj dnes a denně, nechápu. Jezdí, jako prasata. Proč to nevím. Chyba autoškol.

0/0
8.12.2008 0:59

dislektik-idnes si na mě zasedla

VÝBORNÝ ČLÁNEK

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
9.7.2007 16:36

sageorg

Co chcete?

Sami zákonodárci jdou ostatním příkladem ve stylu obecného pravidla - zákony jsou od toho,aby se porušovaly a co není přímo zákonem zakázáno je povoleno!:-P

0/0
9.7.2007 15:15

Warhead_AiB

uz bych ale nechal

toho "v CR" ;-) nevim proc vsechno musime zobecnovat na CR ;-) ja vim ze koncentrace prasat je vysoka ale uz mi to leze krkem jak na to kazdy odkazuje

0/0
9.7.2007 15:10

Deleter

.

To je jednoduché, zatímco úspěšné národy svá pochybení zapomínají a úspěchy vyzdvihují, u nás mám pocit děje se něco přesně opačného.

0/0
9.7.2007 16:41

pepe999 from Salford

Tomu rikam diskuse...

Rychlostni limit je proto, aby se lidi chovali na silnici jako lidi. Kdyz mam silnici lepsi kvality, tak to klidne muzu mastit i 120, bez problemu, ale clovek po silnici nejezdi sam a kdyz se potkaji 2 frajeri ve 120 na spatnem useku, tak maji v marnici pohotovost. Jezdete si jak chcete, ale lidi neumiraji kvuli zakonum, ale kvuli lidem...Rv

0/0
9.7.2007 14:52

honza2007

Re: Tomu rikam diskuse...

každý musí jet podle svých možností s schopností.....jak jsem to psal dřív;-€

0/0
9.7.2007 14:54

pepe999 from Salford

Re: Re: Tomu rikam diskuse...

A taky podle vyhlasky. Nicmene kazdy ma jine schopnosti a je lidskym zvykem(hlavne v CR) tyto hranice dost precenovat. To neplati pouze o soferovani, ale vseobecne. Dokud se tohle nezmeni, tak bude CR ve srabu furt...

0/0
9.7.2007 14:57

Najdete na iDNES.cz