Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Brněnští strážníci zastřelili pitbula. Roztrhal yokršíra

Brněnští strážníci museli zastřelit pitbulteriéra, který spolu s dalšími dvěma psy roztrhal yorkšírského teriéra. Tři pitbulové pobíhali bez vodítka a náhubku, jejich majitel nebyl na blízku. Nejagresivnějšího psa museli přivolaní strážníci usmrtit, ostatní dva převezli do městského útulku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wewerak

Hm

vono na druhou stranu, takový ty trpasličí pinči, srnčí ratlíci či jak se ty ňafající krysy jmenujou, to jsou pěkný zmetci, už několikrát při setkání s nimi na chodníku se mě ty maličký šmejdi pokusili kousnout, jednou úspěšně, po té, co jsem ho nakopl, jeho panička dostala hysterický záchvat, tak jsem recipročně musel kousnout já jí...

0/0
9.7.2007 10:13

kalifkaca

pitbull?

Ja se sice v Cechach moc nevyskytuju, ale nevzpominam si, kdy jsem tady videla pitbulla. Nemaji treba na mysli bull teriera? Ne, ze by tady nidko pitbulla nemel, ale tri, kteri pobihaji volne je ponekud podezrele. Asi to byli velci stekajici psi.

0/0
9.7.2007 9:59

wcbaba

Jiný úhel pohledu

v článku se píše, podle strážníků se jedná o problémové psy, kteří se pohybovali bez vodítka a náhubku častěji.To strážníci neřešili a čekali až něco provedou ? Blbě zaparkanované auto řeší ihned. Nejsem z Brna ale určitě existuje vyhláška řešící  pohybu psů na volném prostranství .......jenže to je asi vše a nikdo nevyžaduje resp. nepostihuje její nedodržování. Pamatuji doby kdy bylo zcela samozřejmé, že pes ve městě byl na vodítku a měl "košík" - nikoho ani nenapadlo to nedodržovat.

0/0
7.7.2007 9:52

tyrael

Re: Jiný úhel pohledu

Je rozdil resit auto a psa. Nemaji moc moznosti, muzou udelovat blokove pokuty, ale psa odebrat nemuzou.

0/0
7.7.2007 10:19

imax

Tak ještě kulku majiteli...

...a je to myslím vyřízený....:-(

0/0
7.7.2007 9:50

Bohous.23

Hnusný pes

Stejně nechápu jak si někdo může pořídit pitbula.

0/0
7.7.2007 0:07

tmf

Re: Hnusný pes

proč hnusný, to je věc vkusu, někdo má rád holky jiný zase vdolky. U nás byl v užším kole při výběru psa, zvítězil RTW. Ale je možné, že až nás opustí tak si ho pořídíme. On je totiž tak hnusnej až je KRÁSNEJ, zkus ho někdy pozorovat a případně se s ním pomazlit.

0/0
7.7.2007 0:22

Czechdoodle

Re: Re: Hnusný pes

Aby ses z něj případně neposral. :-/

0/0
8.7.2007 10:33

PoiuzTre

...

Pro zdejší kynology i amatéry: Ten termín "bojové plemeno" je společenský a mediální výraz, však také nevím, kdo by tvrdil, že je to kynologický výraz. Jde o to upozornit veřejnost, příslušné orgány a v neposlední řadě majitele psů, že psi mohou být nebezpeční, a to v některých situacích i ti, považovaní okolím za nejhodnější bytosti na světě. To že mnoha psům - jednotlivcům může jednorázově hrábnout v bedně pokud vím potvrzují i kynologové. A proto by bylo lepší, kdyby ti, kdo stále dokola opakují, že to a to plemeno je naprosto neškodné a že se proti psům média a celý svět spikli, konečně řekli, čím to tedy je, že nějací psi trhají jiné cizí psy a občas i děti, aby se to co nejlépe řešilo a pokud možno přestalo stávat.

0/0
6.7.2007 23:47

tmf

Re: ...

a tak mne napadá, co dělat s tím plemenem kterému také občas rupne v bedně, někoho zabije nebo vezme zbraň vystřílí třeba školu ... Tomu plemenu se říká homo sapiens. Co dělat s jeho rupáním v bedně a pokud nahlédneme do statistik tak ročně usmrtí mnohem víc lidí, než všichni bojoví i nebojoví psi dohromady.

0/0
7.7.2007 0:04

PoiuzTre

Re: Re: ...

Jo, ale k tomu snad máme obory psychologie, psychiatrie a spoustu ostatních věd. O tomto problému se vede spousta seriózních debat. A nikdo také neříká, že všichni příslušníci lidstva jsou nebezpeční a nikdo neoponuje, že žádní nejsou nebezpeční a že ty školy vystříleli ufoni. Zjistilo se například, že spousta vrahů dětí byli pedofilové ze striktně katolického prostředí, kterým by zřejmě neruplo v bedně, kdyby měli blízko bydliště psychiatra sexuologa a nemuseli se bát společenského zatracení, protože se "prozradili" . Ale o těch psech slyším z médií i tady na diskuzi jen oba protipólné postoje, což problém nevyřeší.

0/0
7.7.2007 0:43

kulhanek21

běžte už s tím někam...

... každý středně velký žlutý pes s velkou tlamou je pro senzacechtivá média pitbul... moc bych se divil, kdyby to v tomhle případě byli čistokrevní pitbulové (= např. registrovaní u adby)... oni ti čistokrevní pitbulové totiž dost stojí - a volně pobíhat po městě 3 x 20 ths czk by nechal jenom blbec...

0/0
6.7.2007 22:31

_verdi_

Re: běžte už s tím někam...

to je fakt novina Rv;-D

Paris Hilton 8-o8-o to vás nazajímá Rv

;-D;-D;-D

0/0
6.7.2007 23:03

Kocourek69

Tyto

"milovníky" psů, kteří si pořídí bojová plemena, která neumějí ani vychovat, nevěnují se jim a navíc je nechají volně pobíhat bez náhubku vysloveně miluji. Dneska roztrhali psa a zítra roztrhají malé dítě.RvRvRv

0/0
6.7.2007 22:23

kulhanek21

Re: Tyto

... člověče, vy tomu teda rozumíte ... kdybyste znal pitbuly, věděl byste, že by to dítě spíš olízali než kousli - oni jsou to totiž poměrně velcí mazlíci a lidi přímo milujou... člověka pokouše vlčák, dobrman apod. (to jsou totiž rasy, které byly pro podobné "účely" šlechtěny)... (na rozdíl od piťáků)... vaše reakce zcela přesně odpovídá dlouhodobé masáži sdělovacích prostředků (pitbul: vrah dětí)... btw. žádná "bojová" plemena neexistují (jenom služební, pracovní a společenská) 

0/0
6.7.2007 22:39

Kocourek69

Re: Re: Tyto

Vždyť je to každou chvíli v novinách, že pitbul pokousal, či dokonce usmrtil nějaké dítě. V Německu dokonce zvažují zákaz jejich chovu právě kvůli nesčetným případům napadení dětí.

0/0
6.7.2007 22:46

kulhanek21

Re: Re: Re: Tyto

... s vámi asi nemá smysl diskutovat, protože nečtete, co píšu (viz výše)... (pro novu - a jak je vidno i pro idnes - se každý žlutý, dobře stavěný pes jeví býti pitbulem)... blahoslaveni chudí duchem...

0/0
6.7.2007 22:51

Kocourek69

Re: Re: Re: Re: Tyto

To byl Váš pes, anebo jak jste dospěl k závěru, že to pitbul nebyl?

0/0
6.7.2007 22:55

kulhanek21

Re: Re: Re: Re: Re: Tyto

ach jo... tak ještě jednou (naposled)... nechat pobíhat volně po městě psy za 60ths a více (aby mi je přejelo nějaké auto)... to bych se musel jmenovat krejčíř nebo kožený... nevím, jestli je ta dedukce tak nepochopitelná (?)... já to raději napíšu JEŠTĚ JEDNOU... žlutý pes s velkou tlamou nerovná se pitbul... tyhle nadpisy článků mě tedy TĚŽCE iritujou... 

0/0
6.7.2007 23:12

Kocourek69

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyto

60 tisíc pro určité lidi zase žádné veliké peníze nejsou a za další nikde není psáno, že se incident odehrál na nějaké rušné výpadovce. Mohl se klidně odehrát v klidné vilové čtvrti, kde je riziko přejetí psa autem minimální.

0/0
6.7.2007 23:21

Yaroukh

Re: Tyto

a pozítří planetu

0/0
6.7.2007 23:08

tmf

Re: Tyto

mohl bych se zeptat co je to bojový pes? V žádné kynologické literatuře jsem se o podobném druhu nebo třídě nedočetl. To vymysleli hloupí lidé a novináři. Třeba stafordové, které tam TV Noha také řadí se v Anglii používají k hlídání dětí. Mám RTW a kdo k nám přijde našlapuje a vyhýbá se a klepe strachy asi tak prvních 10 vteřin. Pak ta naše krvelačná bestie sebou flákne o zem, překulí se na záda a chce podrbat a pohladit. A celá další návštěva probíhá hlazením a podivováním se, jak to, že ještě nejsou sežráni, když TV Noha to přeci říká, že tihle psi žerou lidi a hlavně děti. Za celý život mne pokousal: vlčáci asi 4x, jezevčík 1x, pekinéz 2x. Přicházím do styku krom RTW svého a známých i se stafordy, pitbully a spol a nikdy žádný problém. Dcera si celá léta hraje na zahradě, našeho RTW vodí na vodítku, povalí na zem, hrají si spolu, žádný problém. Přiznávám, že jako štěněti jsem našemu miláčkovi celkem jasně vysvětlil kdo je pán a kdo je pes a to se teď dlouhá léta vrací.

0/0
6.7.2007 23:25

Kocourek69

Re: Re: Tyto

Oni se pitbulové používají k nezákonným psím zápasům. Takže od tud pravděpodobně pochází ten zlidovělý název coby bojový pes. Jinak, co se týče u té četnosti a vážnosti pokousání, tak se v prvé řadě musí brát v potaz kolik procenty jsou pitbulové zastoupeny u chovatelů psů vůči ostatním plemenům a kolika procenty a s jakou vážností následků se na těchto incidentech podílejí.

0/0
6.7.2007 23:40

tmf

Re: Re: Re: Tyto

pokud vím, ofic statistiky neexistují, ale podle veterinářů a úrazovek se udává, že  nejčastější je napadení a pokousání vlčákem. Ale psi za to nemůžou, psa a zvláště ostřejšího by si měl pořídit po důkladném zvážení a je nezbytné věnovat mu alespoň první rok až dva pár hodin týdně. Kdo ten čas nemá tak ať si pořídí raději želvu. My třeba psa vybírali asi půl roku (dobré jsou k tomu výstavy) a pak jsem pár měsíců četl všechno možné o vybraném plemenu (RTW) a sháněl praktické zkušenosti.

0/0
7.7.2007 0:15

wcbaba

Re: Re: Re: Re: Tyto

Vidíš a vlčák jako plemeno neexistuje.

0/0
7.7.2007 9:33

peejay7

Re: Re: Re: Re: Re: Tyto

Budes se divit, ale existuje. Ceskoslovensky vlcak, vyslechteny krizenim nemeckeho ovcaka a vlcice.

Jde o pomerne mlade plemeno. Vypada to jako ovcak, ale je to sedy a trosicku mohutnejsi

0/0
8.7.2007 1:37

Lord_Arnoui

Chudák holka

Ta z toho bude mít asi taky hodně příjemnej zážitek n;:-/]

0/0
6.7.2007 22:16

Lord_Arnoui

Re: Chudák holka

:-/, prčic... Pos*aný smajly :-)

0/0
6.7.2007 22:16

Yaroukh

Re: Chudák holka

no tyvole tak nějak 8-o:-/

0/0
6.7.2007 23:10

Zarate

Re: Chudák holka

To teda jo. Venčí svýho mazlíka, v 16 sama dítě a před jejíma očima jí ho roztrhaj. Ta holka z toho musí být v šoku ještě teď:o((

0/0
7.7.2007 17:57

Najdete na iDNES.cz