Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Terezu převezli z psychiatrie do léčebny, viděla maminku

Desetiletá Terezka opustila psychiatrickou léčebnu pražské nemocnice v Motole. Na základě středečního rozhodnutí soudu našla dočasné útočiště v Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy. Podle České televize ji tam převezli dopoledne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slidic

Syndrom zavrženého rodiče není věc nová

http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=12

0/0
11.7.2007 21:22

homerfigure

Maminku?

Spíš psychopata, kterýho měli zavřít místo ní!

0/0
9.7.2007 9:18

Anjela

Cizí dítě majetkem "odborníků"

V české republice se vše cizí stalo majetlkem těch, kteří si myslí, že na cizí mají právo. Dokonce i na cizí děti.

Nejdřívě to jsou kluci Meuerovi, kteří jsou vězněni v údajném domě ohrožených dětí a nakonec se ukáže, že skutečně jsou ohrožovány sektou podivných žen, v jejích bytostné potřebě naplnit svou vizi o své velké rodině, ale z cizího..

A tak se ze dvou chlapců stali skuteční vězni duševně nemocné idiotky.

Která má dokonce chaos v oblasti poškozování práv. A druhý případ jako by z oka vypadl tomu prvnímu a vždy se objeví"hodný" soudce , který to nakonec "rozštípne" tak, že u oběti se stane oběť podruhé a tím je na mysli opět věznění cizího dítěte duševně nemocným primitivem, který rím vyřešil svůj problém, který přenesl na dítě...zneužitím úřední moci k trestnému činu uvěznění dítěte, které nespáchalo trestný čin a ani přestupek, jenž by si vynutil umístění do specialisovaného odděllení. No...trestný čin, dokonce na dítěti, není úřední výkon, ale vždy trestný čin.

0/0
7.7.2007 22:21

Anjela

Všechno je jinak!

Tady není účelem se zabývat mámou, tátou, ale údajnými odborníky, kdy jeden říká hot a druhý čehý, protože tito údajní odbporníci jsou pouze údajní odborníci, ale už nikoliv vědci.

Protože vědec ví, že pouze dítě určuje kdo je a není pro ně přijatelný-a už vůbec ne přípustné- manipulací s psychikou dítěte toto měnit!

Jenže vznikem firmy Politik s.r.o. a jejich vymyšlené společnosti(bláznů) vznikla i nestabilita, chaos v živočišném druhu, což se promítlo i do vývoje rodin a vznikly nestabilní rodiny a následně další zmatení politici plní vizí ze zničených dětí ideorodin na povel.

Vznik rodiny je dán jinými faktorty a ne blázny s psychologismem a psychiatrismem, kteří vůbec nejsou žádní vědci.

Ale pouze hokusáři pokusáři na cizích dětech. To ano.Rv Takže Terezka a Mauerovi kluci jsou pouze oběti údajných odborníků...

0/0
7.7.2007 22:13

Beranal

Áť mi někdo vysvětlí jedno

pokud jde o tu Terezu kterou soudce nařídil umístit od psychicky narušené matky do ústavu tak tady Fond ohrožených dětí a jejich lokaj Humnal ječí jako pominutí o věznění, zkažených prázdninách atd.. Na druhé straně předsedkyně tohohle feministického veřejně nejenže schvaluje držení Ondry a Jakuba M. v jejich zařízení Klokánek ona dokonce nestydatě obhajuje i to nezákonné znemožňování jakéhokoliv kontaktu s normálním otcem, babičkou, dědečkem, že prý se kluci tímto způsobem úžasně "uklidnili a zveselili". V tom Klokánku to tedy není zřejmě věznění a zkažené prázdniny a to ani v situaci když ti kluci mají zcela normálního otce a prarodiče, kteří mají o kluky zájem. Dovede si někdo představit jak by tyhle fanatické baby ječeli kdyby se matka vůbec s tou Terezou nemohla vůbec stýkat. Zkrátka se ukazuje že u fanatiků je to vždycky stejné jejich konání a kvikot postrádá tu elementární špetku rozumu.

0/0
6.7.2007 10:33

Daja.01

Re: Áť mi někdo vysvětlí jedno

Ty víš že její matka je psychycky narušená?

Ty znáš otce a prarodiče obou kluků?

Pokud ano a máš posudk na svoje tvrzení, máš pravdu, ale pokud nemáš neodsuzuj a neschvaluj. Otec který nepoznal, co se děje v rodině s jeho synem, neprojevuje o jeho chování žádný zájem, není normální otec a totéž prarodiče, pokud se s chlapci stýkali pravidelně.

A co se týká Terezy, jsem přesvědčena, že její matka byla psychicky narušeným rádoby otcem k tomuto kroku donucena. Tady nejde vůbec o Terezu, ale o to, kdo chce být vítěz. 

0/0
6.7.2007 13:00

zbynek._s

Re: Re: Áť mi někdo vysvětlí jedno

Myslíš, že se tak jako ona může normální ženská chovat? Jestli ano, tak ti Pámbu odpusť, a raděj děti neměj, nebo je hned doveď na policii a ušetříš jim táhání po takových vědátorech jako je HiUMHAL a cestu polepšovnama...

0/0
6.7.2007 13:28

Daja.01

Re: Re: Re: Áť mi někdo vysvětlí jedno

Neuvedl jsi kterou myslíš, ale na tom nefrčí. V obou případech není normální ani jeden z rodičů. Jinak děti mám, rozvedená jsem taky a rozhodnutí soudu o styku syna s otcem, vynesená bez ohledu na posudky odborníků,  vedlo k tomu, že syn zal v 10-ti mít noční můry a noční pomočování. Ale neboj pod 1,5 roku  braní léků už je v pořádku, ale vztah k otci je přes styk tam kde předpověli odborníci.  Dle jeho slov v 18-ti letech zažádá o změnu příjmení (já si ponechala to od bývalého), jenom aby ho nedávali do spojitosti s ním. A teď chlape raď. Tyhle kauzy jsou jenom mediálně zviditelněné, ale o těch "normálních" nikdo neví.

0/0
7.7.2007 11:32

_m-

Re: Re: Re: Áť mi někdo vysvětlí jedno

Jenom malý dotaz. Co víš o práci doktora Humhala, tedy krom toho, že na tuhle konkrétní kauzu má jiný názor než ty (a oprávněně se domnívám, že podložený).

0/0
9.7.2007 10:17

jiten

Re: Áť mi někdo vysvětlí jedno

Když už jsme u toho, zde je něco o "Klokánku":

Klofánek: fond ohrožující rodiny

http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=3875

Pomáhá Klokánek ohroženým dětem?

http://www.tyden.cz/na-kordy/pomaha-klokanek-ohrozenym-detem/

0/0
6.7.2007 14:59

Tobinka

Re: Áť mi někdo vysvětlí jedno

Osobně si myslím, že pokud se spolu rodiče dokáží dohodnout a bydlí blízko sebe, je u staršího dítěte střídavá péče docela dobrý nápad. Tedy myslím u dítěte, které původně žilo s oběma rodiči v jedné domácnosti.

Akorát se obávám, že by většina tatínků dala od střídavé péče ruce pryč, když by zjistila, že zahrnuje například to, že se rodiče střídají i v tom, kdo si vezme "paragraf" na nemocné dítě.... Nemluvě o praní, vaření a podobných věcech. Bývalý manžel kolegyně si střídavou péči představoval tak, že mu ona předá dítě s jídelní taškou, kde bude navařeno na týden a taškou čistého prádla a při návratu ji on předá dítě i se špinavým prádlem. Když na to nechtěla přistoupit, vodil kluka po hospodách, nebo mu k obědu ohřál párek. Nakonec tohle uspořádání museli zrušit, podotýkám, že z jeho popudu, prý kvůli práci. Že má náročnou funkci a týdenní péči o syna nezvládá, tak najeli na klasické víkendy.

0/0
6.7.2007 20:32

Vaeca Caeva

...

I z dopisu, který ta

10-ti letá dívka napsala prezidentovi, je cítit, že jí někdo "vedl

ruku". A pokud je opravdu z její hlavy,potom  - pardon - ale na tu

psychiatrii patří. A paní matka by nejspíš potřebovala "napravit" zleva

i prava, aby přestala dítě užívat jako nástroj pomsty.

0/0
6.7.2007 10:06

Vaeca Caeva

...

Druhak -

z celé té kauzy je cítit manipulace.Už reportáž která to celé

odstartovala, byla značně jednostranná a matka té dívky v ní

vystupovala jako nositelka jediné pravdy.Mám z toho prostě pocit, že

matka se mstí otci přes jejich dceru. .

0/0
6.7.2007 10:05

Vaeca Caeva

Otřesné!!!

Je otřesný, že postmanželský spor řeší prezident republiky.

Jednak

- a to jsem příznivec V. Klause - je to bezprecedentní zásah moci

výkonné do kompetencí moci soudní. Není na prezidentovi republiky, aby

komentoval rozhodnutí soudce či vyzýval k jeho změně!

0/0
6.7.2007 10:03

Notrdame

Byl bych neskonale rád,

kdyby někdo toho dementa soudce okamžitě vyhodil a vzápětí zavřel do psychiatrické léčebny, kam se svými názory zcela jistě patří! Před jakýmkoliv vynesením rozsudku soudce, by mělo být toto rozhodnutí nejdříve posouzeno ostatními soudci, než bude vyneseno, protože jinak dochází k takovýmto excesům, kdy zřejmě psychicky nezralý soudce vynáší nesmyslné rozsudky. Nyní již plně chápu, co měl pan Klaus na mysli tím, že soudci by měli být starší a zkušenější.

0/0
6.7.2007 8:40

pancho10

Re: Byl bych neskonale rád,

Moje řeč.

0/0
6.7.2007 8:54

Beranal

Re: Byl bych neskonale rád,

Přečti si ten rozsudek a potom uvidíč co to blábolíš za nesmysly !!

0/0
6.7.2007 10:19

New Greybeard for administrator

Ale stejně nerozumím tomu,

co s tím má společné psychiatrická léčebna. To, že se rodiče hádají a ubližují  dítěti by snad mělo soudce vést k tomu, že do psychiatrické léčebny umístí rodiče a ne zdravé dítě.

0/0
6.7.2007 0:35

zbynek._s

Re: Ale stejně nerozumím tomu,Nevadí, vysvětlím.

Jde o právní záležitost.Má dvě roviny.

 1. Zdravotní: Díky působení politických vědátorů (dr.Humhal a spol) a samotné asociální matky, kteří si chtějí dítě odcizené otci usurpovat, vzniklo podezření na vznik syndromu zavrženého rodiče (angl. zkr.PAS). Soudce to chtěl dg. ověřit. 2. Podle mezinárodní zdravotní organizace OSN (angl.zkr.WHO) je systémovým týráním pojímána trvalá nebo dlouhodobá nedostupnost jednoho z rodičů či chronická výměna rolí.  Soudce chtěl ověřit podíl rodičů, nikoliv však podíl české justice, který  je zde jako ostatně vždy umně maskován rodičovským sporem. Žijeme totiž v sociálfašistickém státě, který z nedostatku politiky vůči rodině,  přejal pro ni  ideologii právně kvalifikovaného zločinného období. Podle ní, jsou děti společné,(jak vše)  otec  nejstarším a nejzavilejším vykořisťovatelem. Žena musí pracovat. Děti vychovávají kolektivní zařízení. V těchto učilištích komunismu později jen vymění hračky a budou to domovy důchodců. Dědictví jde na vládnoucí třídu.

0/0
6.7.2007 9:34

_m-

Re: Re: Ale stejně nerozumím tomu,Nevadí, vysvětlím.

Dítě odcizené otci ????? 8-o8-o

;-D;-D

Otec o dítě nikdy nestál Když už ho soud odsoudil k tomu, že je otcem , tak  na schůzky vyměřené soudem nechodil. A teď se diví?

MIMOCHODEM, NAPADLO VÁS NĚKDY, ŽE DÍTĚ NENÍ VĚC, O KTEROU SE RODIČE PŘETAHUJÍ, ALE ČLOVĚK S VLASTNÍMI POCITY A MYŠLENKAMI?

0/0
9.7.2007 10:21

zbynek._s

Bude odvolána Stehlíková ?

Nemístné zasahování mionistryně Džamily Stehlíkové do ´přirozeného práva dítěte na oba rodiče, ohodnotilo po právu občanské sdružení K213 žádostí o její odvolání.Více na http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=417 

0/0
5.7.2007 22:30

babacek

Re: Bude odvolána Stehlíková ?

Džamila je klon Uhla.;-D

0/0
6.7.2007 6:38

pancho10

Mp ale...

musíte uznat že internet je mocná zbvraňR^A soudci ať jdou do pekel.

0/0
5.7.2007 19:28

P8000

Nájemný vrah..

Mě tímto způsobem sebrat dítě, našel bych si nájemného vraha na soudce. A vůbec bych se nestyděl Rv

0/0
5.7.2007 19:03

vratmesudety

Re: Nájemný vrah..

místo toho děláš na katastru telefonistu pro 2 a 3.patro

0/0
5.7.2007 19:05

singlemalt

Re: Nájemný vrah..

jsi mimo mísu. Vina by byla na tobě jako na rodiči, to by ses musel picnout sám. Dole je odkaz na soudcův výrok. :-)

0/0
5.7.2007 19:07

P8000

Re: Re: Nájemný vrah..

Zřejmě jsi mě nepochopil. Dítěti v tomto případě bylo jednoznačně způsobeno trauma na celý život. Soudce je grázl mstící se na dítěti..

0/0
5.7.2007 19:10

vratmesudety

Re: Re: Re: Nájemný vrah..

máš v prezidentský kanceláři službu u záchodku nebo co ?

0/0
5.7.2007 19:11

singlemalt

Re: Re: Re: Nájemný vrah..

to se neshodnem, vidím to opačně. Soudce chyboval jen výběrem zařízení, které mělo Terezu zbavit matčina patologického vlivu.

0/0
5.7.2007 19:23

Deleter

.

Hahaha, trauma na celý život, hahaha.

0/0
6.7.2007 0:40

pianissimo

SETKANI NA POMOC TEREZCE

Terezciny stranky

prosim zasilejte podnety : http://www.terezka.nazory.cz/

Setkani na pomoc Terezce

Setkani dne 9.7.2007 ve 14 hod před Ministerstvem spravedlnosti. Prijdte vsichni, kdo se aktivne podilet na reseni a ne jen diskutovat.Dekujeme vsem

0/0
5.7.2007 19:01

zbynek._s

Re: SETKANI ? VÝZVA k REZIGNACI

Výzva k rezignaci pro nemístné zasahování ministryně Stehlíkové do práva dítěte na OBA rodiče: http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=417

Zajímavé čtení, vřele doporučuji médiím!

0/0
5.7.2007 22:15

slidic

Re: SETKANI NA POMOC TEREZCE

Terezka má fakt smůlu. Nejdřív jí vymývá mozek zrůdná matinka a potom jí web  dělá takový debil. Viděl jsem už dost, ale takhle zpackanou webovou stránku  by stálo za to ocenit. Ing. Vlasto Čudanová, styď se.

0/0
6.7.2007 0:40

pianissimo

Re: Re: SETKANI NA POMOC TEREZCE

a co jsi dokazal ty, ze se tady navazis do druhych? Asi nic, vid? Tak si bez lecit komplexy na stranky www.deprese.cz

0/0
6.7.2007 13:29

slidic

Re: Re: Re: SETKANI NA POMOC TEREZCE

Co se týče webových stránek, pak bych mohl uvést velmi dlouhý seznam. Jenže to dnes umí již ledaskdo, znám i pěkné a technicky dokonalé weby vytvořené dětmi, a to i s použitím Java scriptů. Proto je zarážející, že si na web Terezky vybrali zrovna takovou patlalku jako je jakási Ing. Čudanová.

Terezky je mi líto, dušička zmrzačená její povedenou maminkou se s ní potáhne celý život. Ale alespoň někdo už jednou ukázal prstem, že používat dítě jako zbraň proti otci není správné.Takových dětí, ve kterých matky pěstují syndrom PAS jsou u nás tisíce.

0/0
7.7.2007 8:37

pianissimo

Re: Re: Re: Re: SETKANI NA POMOC TEREZCE

V tomto casovem tlaku ale neslo o design, ale predevsim o obsah. Nikdo jiny v tu dobu nebyl, kdo by se nabidl, ze stranky udela. Dulezite je, ze se pocet navstevniku zvysuje a ze se lide zajimaji o Terezku a ne o to, jestli mame hezky udelane stranky.

0/0
7.7.2007 11:14

zbynek._s

HUMHAL AŤ RADĚJ MLČÍ

Psycholog Humhal je jednouz z těch kreatur, která má na kauze velký , krajně negativní podíl. proto by se měl stydět:HUMHAL AŤ RADĚJ MLČÍ!

0/0
5.7.2007 18:56

_m-

Re: HUMHAL AŤ RADĚJ MLČÍ

A, koukám. že se ozval další, kterému jeho bejvalka "nepůjčuje" děti. Řekla bych, že v tomto případě naprosto oprávněně.

0/0
9.7.2007 10:23

singlemalt

Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

a aby byla rošáda řádně dokončena, je třeba maminku převést na psychiatrii.:-P

0/0
5.7.2007 18:36

vratmesudety

Re: Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

a Klause na Mírov místo Kájínka.

0/0
5.7.2007 18:36

singlemalt

Re: Re: Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

a tebe ?

0/0
5.7.2007 18:39

vratmesudety

Re: Re: Re: Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

nejsem ateista

0/0
5.7.2007 18:43

singlemalt

Re: Re: Re: Re: Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

jj, boží hovádko;-D

0/0
5.7.2007 18:45

vratmesudety

Re: Re: Re: Re: Re: Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

doplň prosím řádek s pointou

0/0
5.7.2007 18:46

singlemalt

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Terezu převezli z psychiatrie do léčebny

jjumbík!

0/0
5.7.2007 18:48

dislektik-idnes si na mě zasedla

jak tak koukám všichni šijou do systému a do soudce

co tak si všimnou dvou povedených rodičů !!

0/0
5.7.2007 18:25

vratmesudety

Re: jak tak koukám všichni šijou do systému a do soudce

správně, o těch dvou pitomejch rodičích - ateistech nikde ani slovo

0/0
5.7.2007 18:26

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Re: jak tak koukám všichni šijou do systému a do soudce

nevím jestli jsou či nejsou věřící ale problém začal u nich a výsledek je hospitalizace dívky u psychouše

0/0
5.7.2007 18:31

singlemalt

Re: jak tak koukám všichni šijou do systému a do soudce

soudcovo zdůvodnění je logické a jasně vyargumentované. Jen ta psychiatrie nebyla úplně nejlepším řešením.:-/

0/0
5.7.2007 18:27

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Re: jak tak koukám všichni šijou do systému a do soudce

já netvrdím že systém je bez chyby netvrdím že soudce je neomylný ale nějak se mi zdá že diskutující přehlédly  kde začal problém!

0/0
5.7.2007 18:30

Najdete na iDNES.cz