Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šlechetný Klaus zachraňuje Terezku

Loni rozplakal či rozzuřil národ případ malé Sáry Barao. Její matka ji unesla po nepovedeném manželství z Portugalska. Dívenka neviděla pak léta svého otce, až do chvíle, kdy soud rozhodl, že vinna je únoskyně a dítě se vrátí k otci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pianissimo

Setkani na pomoc Terezce 9.7.14hod Praha MINISTERSTVO SPRAVEDLNOSTI

http://www.terezka.nazory.cz/jak_pomoci.htm

setkani na pomoc terezce 9.7. 14hod budova ministerstva

Dekujeme vsem

0/0
5.7.2007 19:07

Hanns1111

Re: Setkani na pomoc Terezce 9.7.14hod Praha MINISTERSTVO SPRAVEDLNOSTI

a JAK chceš pomoct Terezce? a co bude na transparentech? Tátové nebraňte se? nebo Za bolševika byla větší spravedlnost? ;-);-D

0/0
7.7.2007 13:08

ANFI

Hele-Komárku...

On je namouduši lepší jeden osvícený monarcha než pomatená demokracie přerůstající ve všeobecný bordel, ne-li anarchii. V tomhle státě si nikdo demokracii ještě dlouho nezaslouží...

0/0
5.7.2007 13:30

Beastly_Dragon

Re: Hele-Komárku...

To je pravda, ale Klaus ma do osviceneho asi tak daleko jako pramen Amazonky ke sve delte ci Sahara k destnym pralesum. IMHO v tomto state je osviceny clovek tezko k nalezeni a ti, kteri by byli vhodnymi kandidaty se Ti na politiku z vysoka vis co... Prave proto, ze jsou osviceni....

0/0
6.7.2007 13:58

whocares

Hmmm, zajímalo by mě,

co by Komárek napsal, kdyby Klaus na dopis Terezky nereagoval ... :-/ 

Zřejmě se JFH zapojila do prezidentské kampaně "Kdokoliv proti Klausovi", soudě podle dalšího vypečeného článečku v tomto vydání od pana Škrabala (nomen omen?)....

0/0
5.7.2007 11:44

zbynek._s

Re: Hmmm, zajímalo by mě,

Napsal tohle, a také dobře to napsal. Otcové Klausovi dávno psali, jako že je tady na soudech bordel, ale on jim ještě neodpověděl. No snad s tím něco udělá, když už to sám taky vidí. Trvá to dlouho a nejmíň dvba tisíce soudců by se tu dalo vyházet. Tak by ovšem klesly justici a vědátorům kšefty a proto tolik vyváděj. Ostatně vyšetření požadovala matka, tak co z ní dělaj chudinku? Dobře jí tak, ať teď zaplatí ty púokuty a bude pokoj.

0/0
5.7.2007 13:24

PavelKoran

PANE KOMÁRKU ...

mám z Vašeho slintu pocit blivna. JSte opravdu hodně ubohá zrůda a ze své posedlosti zlým Klasuem byste se měl léčit. Neopíchal Vás třeba do zadečku nějaký pán s knírem - když jste byl malý?

0/0
4.7.2007 23:29

eloš

Jak Komárek,

tak soudruh sokol, nebo co, vědí, že do Prezidenta si mohou beztrestně kopnout. V tom je ten Sokol hlupec a Komárek nefér.

0/0
4.7.2007 23:14

eloš

Re: Jak Komárek,

Gogol

0/0
4.7.2007 23:16

eloš

Re: Re: Jak Komárek,

soudruh gogol

0/0
4.7.2007 23:17

NERATHRATHA

Autor -

jak říká pan Schwarzenberg - MAGOR ! U nás se říká HŇUP !

0/0
4.7.2007 18:14

_Karel_

tak tak :)

jo, někdy holt je třeba vzít rozum do hrsti a přinést kůži na trh :-))) protože i soudci je třeba někdy říct, že je magor, když aplikuje zákony s vědomím, že pokud rozhodne jakkoli v mezích zákona, nic se mu nestane.

0/0
4.7.2007 15:31

gogol_jl

Po dlouhe dobe temer 100% souhlas s Komarkem

Klaus sice nema zakonodarnou iniciativu, ale zakon, resp. ucinna penalizace, ktera by zabranila jednomu s rodicu nerespektovat prani soudu, tady chybi a v tomto obecnem smyslu se jiste soudruh Klaus vyjadrit muze. Nemuze a nesmi, na rozdil treba ode mne, napadat soudni rozhodnuti, protoze je sam soucasti demokratickeho systemu.

0/0
4.7.2007 14:42

RoninW

Komárku

trochu se vzpamatujte, prezident tu není aby psal nové zákony. Navíc zákony na které narážíte nejsou až tak špatné, jen soudci jsou líní řešit víc než je nutné. A svý činem jednoznačně ukázal kde má soudnictví mezery - (všude ;-D)  Přestože Klaus věděl, že ho nařknou lidi z populismu, přesto ho to neodradilo a pomohl cizímu dítěti v těžké situaci. Toho není každý politik schopen

0/0
4.7.2007 13:24

ANFI

Re: Komárku

Přesně tak! R^

Tady to Klausovi kterej už se na to nemoh dívat kdejakej tlučhuba vyčte. Co pro tu holku udělal Komárek? (Y)

0/0
5.7.2007 13:23

modranebeska

:)

znáte tu pohádku o soudci OOko nebo jak se jmenoval..... přišly dvě ženy a obě tvrdily, že jsou matkami malého miminka ... obě ho měly velmi rády, daly by mu první poslední ....a  soudce rozhodl, že je vidět, že to obě myslí vážně a že si myslí že jsou obě dobré matky a nařídil miminko rozpůlit ...a ta pravá mateřská láska rozhodla .... jedna matka se s pláčem vrhla na kolena k soudci a prosila ho at dítě nezabíjí že ho vzdá, jen at žije byt u jiné matky ....ale žije a je spokojené ...;-)   a soudce pak spravedlivě rozhodl kdo je ta pravá matka ... která dítě porodila ..... ;-)

no takové šalamounské soudce a rozhodování tu chybí ;-)

0/0
4.7.2007 11:51

Vanguard

Re: :)

To je Šalamounův soud z Bible.

0/0
4.7.2007 12:00

RoninW

Re: Re: :)

v podstatě již tehdy rozhodl v zájmu dítěte. Bylo mu prakticky jedno, kdo je jeho biologická matka (mohla to být i ta co ho chtěla nechat rozseknout) důležité bylo umístit dítě do rodiny, kde ho budou milovat. Jo šalamoun byl šalamoun

0/0
4.7.2007 13:31

zbynek._s

Re: Re: Re: :)Mohl rozhodnout lépe

Mohl rozhodnout lépe. Kdyby znal tátu, určitě by ho svěřil přirozenému otci. Ale to nešlo, porotože obě byly prostitutky, které spolu dělaly v jednom bordelu. Ten patřil té boihatší z nich. Musely být také obě požádně ožralé, když jejich výpovědi byly tak zmatené, že z toho Šalamoun nepoznal, která svoje dítě v opilosti zalehla,jak se stalo nedávno v Kladně. Navíc se jedna přiznala, že je jeho otrokyně. On měl tehdy 2.000 manželek a bezpočet souložnic. Tak to dal radši téhle, protože si asi nebyl jistý nebo co. Nakonec i ten moudrý Šalamoun z těch ženskejch a souložnic úplně zblbnul...

 Jó čtěte bibli, je tam moc poučení, zvlášť když se na ni odkazujete. Papež Pavel, velký Polák vám to taky říkal: rozšíří to vaše sociální cítění, povídal...

0/0
5.7.2007 13:19

Kanálka

Je to všechno podivný

Kdoví jak to je, nicméně to divadýlko, co předvedla ona matka před TV kamerami, které si nejspíš pozvala, když odváděla dceru do léčebny, opravdu hraničilo se zneužíváním dítěte. Jen nechápu, když už, proč tu holku nedali do dětského domova, Klokánka apod., proč ji strčili do nemocnice? Ale pro Klause je to teď celkem snadný způsob, jak nahonit pozitivní body. 

0/0
4.7.2007 10:46

Bouše

Pane Komárku,

když jsem viděl váš rozhovor s JUDr. Choděrou v pořadu ČT "Před půlnocí", nevěřil jsem, že můžete být tak nedovtipný a přikládal jsem to vaší momentální indispozici. Z vašeho článku je teď ovšem zcela jasně vidět, že jste za celá ta léta novinaření nic nepochopil. :-/Rv 

0/0
4.7.2007 10:32

Ahaman

Re: Pane Komárku,

R^Taky jsem jednou viděl jeden jeho rozhovor-děs a hrůza. Je to hlupák.

0/0
4.7.2007 10:35

Jenda.Pracka

Je to na žalobu u soudu pro lidská práva.

Nikdo nesmí být svévolně uvězněn.

Terezka nepřekročila v ničem trestní zákon.

V čem se liší uvěznění v kriminále od uvěznění v psychiatrické léčebně? Podle mne pouze v nepodstatných maličkostech.

Je to na žalobu u soudu pro lidská práva s požadavkem odškodnění. Pokud nebude mít za advokáta zrovna lempla, měla by Terezka uspět.

0/0
4.7.2007 10:30

senchaid

ach, to české stádo...

1) případ bára: hysterická matka, která se neuměla úplně vyrovnat se životní stituací, ve které se dobrovolně ocitla, ji z portugalska unesla, což uznal portugalský i český soud, takže se malá bára vrátila zpět. její otec se však rozhodl, v zájmu toho, aby to na malé báře nazanechalo doživotní traumata, její výchovy vzdát, když ji bude moci vídat. proto portugalský soud nově rozhodl tak, že bára půjde do česka.

2) případ tereza: soudce sice nerozhodl úplně nejlíp, jak mohl, ale v rámci zákona a v zájmu neovlivňování dítěte, které ještě není natolik rozumově a volně vyspělé, aby mohlo posuzovat životní situace jako dospělý. klaus naopak ukázal, že mu princip oddělenosti tří mocí ve státě nic neříká, že jako reprezentant moci výkonné bude kdykoli zasahovat do moci soudní, a to vždy, když na tom populisticky něco vydělá.

0/0
4.7.2007 10:11

senchaid

Re: ach, to české stádo...

v obou případech české stádo syčí na soudy. v jednom případě, že je malá holka "ukradena z národní pospolitosti" a ve druhém, že rozhodují "špatně". tleská se tomu, kdo tyhle nálady dokáže využít, i když to znamená popírání právního státu, který právě jediný je zárukou práv pro všechny.

:-©

0/0
4.7.2007 10:13

Heralik3

Re: Re: ach, to české stádo...

He? Co to meleš trubko? Klaus se do toho nemotal, až když mu napsala ta holka. A on, narozdíl od tebe, má na to právo.

0/0
4.7.2007 10:39

senchaid

Re: Re: Re: ach, to české stádo...

nemá ne to právo, heraliku3

0/0
4.7.2007 10:55

Lisinha

Re: ach, to české stádo...

ad 2: tak proč to dítě někdo nepošle, řekněme, na tábor s nějakýma skautíkama nebo někam k normálním lidem, ale zavře ji do špitálu? A to už je putna, jestli do blázince nebo na internu, obojí je pitomost..... při tom, jak vypadá průměrný český špitál, je to taky na trauma, zvlášť když je člověk zdravý, takže mu takový pobyt nemůže být nejmenším přínosem.

A Klaus nikomu neporoučel činit rozhodnutí - ono se to tak stává, že když se cítím ukřivděně, tak nepíšu paní Novákové z Lhoty pod Kosířem, ale prezidentovi. A proč by se tento nemohl vyjádřit k nějaké věci ve státě, kde jest hlavní ozdobou?

0/0
4.7.2007 13:19

senchaid

Re: Re: ach, to české stádo...

třeba taková zařízení nejsou. myslím tím s odborníky, kteří mohou vypracovat znalecký posudek, ne skautské tábory :-)

1) klaus je prezident republiky, to je úvazek na 24 hodin, vždycky vystupuje jako hlava státu. 2) prezident je moc výkonná, soudce moc soudní. jedna druhé nemůže a NESMÍ ovlivňovat výkon její pravomoci. a přesně to klaus udělal.

0/0
5.7.2007 11:20

gogol_jl

Re: ach, to české stádo...

Ac se nezname, napsal bych to uplne stejne. Jen bych asi vynechal nadpis "ceske stado", protoze podobne prvoplanove se chova kazdy narod v Evrope (vcetne mnou obdivovaneho UK), tedy neni na tom nic specificky ceskeho.

Strucne receno - nejdriv at si kazdy zjisti co nejvice faktickych informaci - a pak at hondoti.

Ad Klaus - ano, presne. Populista Klaus nerespektuje zakladni deleni moci ve state a proto je AKUTNIM nebezpecim pro tuto zemi.

0/0
4.7.2007 14:37

senchaid

Re: Re: ach, to české stádo...

taky mám rád anglii ;-)

0/0
5.7.2007 11:21

nogard

Pláčete na špatném hrobě pane Komárku

Zákonodárnou moc má u nás parlament, což jistě dobře víte, a svoje argumenty jen účelově ohýbáte z důvodů osobní antipatie. Ač jinak čtu vaše glosy celkem rád, tak tato je navýsost hlupá od A do Z Rv

0/0
4.7.2007 9:13

dykl

Re: Pláčete na špatném hrobě pane Komárku

souhas, bohužel souhlas, nechápu smysl tohoto článku:-/

0/0
4.7.2007 9:45

BenediktSpinoza

Komarek je ten picus

co sem prispiva pod nickem celtic:-P

0/0
4.7.2007 8:11

BenediktSpinoza

No nevim zda je Klaus zrovna "slechetny"

ale zdraveho rozmu ma rozhodne vic dost

0/0
4.7.2007 8:07

celtic

na anketní otázku :

Je správné, že prezident doporučuje soudci, jak má rozhodovat? Odpovídá velké množství bolševiků (klausofilů) ANO! Soudruhům se asi stýská po totalitě...!:-)

0/0
4.7.2007 8:02

BenediktSpinoza

co to meles, blbatko?

nejak jsem nezaregistroval, ze by Klaus tomu souci neco doporucil, pouze rekl, co by podle nej bylo vhodne. Tohle je presne to proc mame prezidenta - aby z pozice zdraveho rozumu korigoval ty nejkriklavejsi prehmaty

0/0
4.7.2007 8:10

celtic

Re: co to meles, blbatko?

R^;-D;-D;-D Máme Klauna....netřeba soudů....;-D

0/0
4.7.2007 8:15

Heralik3

Re: Re: co to meles, blbatko?

Ty jsi fakt debil. Kristus chce taky soudit lidi, je teda taky hovado?

0/0
4.7.2007 8:17

celtic

Re: Re: Re: co to meles, blbatko?

soudce není hovado....:-)

0/0
4.7.2007 8:34

vmvanjan

Re: Re: Re: Re: co to meles, blbatko?

ani soudce Berka není hovado?:-/

0/0
4.7.2007 10:18

Heralik3

Komárku Kommárku

Cos to zase vy*** za debilovinu? To jsi zas vsechno prochlastal a tak se snazis dostat honorar co to da? Sefredaktor by se mel silne zamyslet, jestli takovej pripad ma vubec cenu zamestnavat...

0/0
4.7.2007 7:52

Lucius_Malfoy

Za tento článek,

pane Komárku (a slovo pane píšu s krajní nechutí), zasloužíte jediné - plivnutí do obličeje.

0/0
4.7.2007 7:15

babacek

Pane Komárku jste svéprávný ?

Malá Terezka se na prezidenta obrátila z důvěrou vlastní dítěti a pokud by prezident žádost ignoroval nebyl by ne jen prezidentem, ale především člověkem.

A pokud si tyto adekvace neumíte dát dohromady bylo by dobré aby jste šel dělat něco jiného.:-(

0/0
4.7.2007 6:25

PavelKoran

Re: Pane Komárku jste svéprávný ?

Stoprocentně souhlasím.

0/0
4.7.2007 23:31

Dr No

Ještě lepší službu lidu a vlasti

by prezident udělal, kdyby doživotně nejmenoval soudci úchylné psychopaty, schopné takovýmto způsobem týrat nevinné děti.

0/0
4.7.2007 5:57

Mirco1

Re: Ještě lepší službu lidu a vlasti

Předpokládám, že by se jich měl před jmenovacím ceremoniálem zeptat "nejste náhodou úchylný psychopat, který tímhle způsobem bude týrat nevinné děti?". Mimochodem o tomto soudci nic nevím, jmenoval ho Klaus?

0/0
4.7.2007 7:49

karel60

Re: Re: Ještě lepší službu lidu a vlasti

I když si soudci často hrají na Pána Boha, jsou to jen lidé z masa a kostí se všemi slabostmi a emocemi. Klaus se nemusí na nic ptát, ale každý soudce by měl být podroben před svým jmenováním rozsáhlému psychologickému vyšetření. Děje se tak i u profesionálních řidičů, tak proč ne u soudců.

0/0
4.7.2007 8:13

Dr No

Re: Re: Ještě lepší službu lidu a vlasti

Jestli je člověk úchylný psychopat se dá většinou zjistit podrobným vyšetřením - což by u lidí, kterým se dává tak obrovská moc, mělo být samozřejmostí. Já vím, že prezident tyto věci nemůže zásadně ovlivnit ani nemůže za soudce, jmenované někým jiným, ale tento a spousta obdobných případů zcela evidentního lidského selhání soudců by měly vést ke změně systému jmenování a odvolatelnosti soudců a také zohlednění jejich osobní zodpovědnosti za jejich rozhodování. A v tomto směru myslím může nějakou iniciativu vyvinout i pan prezident. Nebo je tam jen pro srandu králíkům?

0/0
4.7.2007 8:22

karel60

Re: Re: Re: Ještě lepší službu lidu a vlasti

R^

0/0
4.7.2007 8:31

Najdete na iDNES.cz