Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus se zastal Terezky, napsala mu z psychiatrie

Desetiletá Tereza poslala z psychiatrie dopis prezidentovi Václavu Klausovi. Zdravou dívku poslal před týdnem do léčebny v pražské motolské nemocnici soud. Školačka žádala Klause o pomoc. Chce prázdniny jako ostatní děti. Prezident vyzval soudce, aby svůj verdikt pokud možno změnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Esme.Zlopocasna

ja teda nevim, ale vedet...

 jako decko, ze tyhle "nadherny" prazdniny mi zaridil v podstate fotrik ( bylo by mi opravdu jedo, ktery soudce byl ten magor.. fotr to inicioval).. tak k nemu tuplme nechci.. ale to se asi nedozvime, protoze nez holcinu pusti nejspis medialni bublina splaskne:-/

0/0
10.7.2007 15:59

geene.dag.ivo

díky pane prezidente,

že jdete příkladem celému českému národu v dodržování Listiny práv a svobod - NIKDO NESMÍ ZASAHOVAT DO SOUDNÍ PRAVOMOCI - soudy jsou N E Z Á V I S L É ! ! ! ! !  Rv

0/0
6.7.2007 22:23

venoch

Re: díky pane prezidente,

Tak tohle mohl napsat jen clovek ktery nema deti. Ktomu se snad ani neda nic dodat.

0/0
7.7.2007 3:50

zbynek._s

VLÁDNE FEMINOČURDISMUS, FUJ ČR!

Co bylo úkolem znalců? Posoudit zda rodiče nevykazují psychopatologické rysy, poznat jejich výchovné předpoklady, určit, kdo z rodičů se jeví vyrovnanější a vyzrálejší osobností pro výchovu  a má pro výchovu lepší předpoklady, posoudit, kdo z rodičů vykazuje více tolerantnosti vůči druhému rodiči tak, že mu umožní vyváženě se podílet na výchově nezletilé. Posoudit...zda a který z rodičů nezletilou indoktrinuje a vztahuje ji do problémů ... Dále posoudit vztah matky a otce k nezletilé a míru empatie matky a otce vůči nezletilé. Dále posoudit osobnost nezletilé, vztah k matce, otci, k babičce ze strany otce paní E. Ch., prostředí u obou rodičů, čím je tento vztah ovlivněn a čím byl utvářen zejména od rozvodu rodičů, zda tento vztah doznal od doby rozvodu rodičů či v průběhu předchozích řízení," aj. Co je na tom špatné? Vůbec, netrvat na splátkách pokut matce a uvažovat  o přirozeném otci, jako škůdci to je - sociálfašismus! Je tu zle  a dětská  kriminalita.Vládne feminočurdismus!

0/0
5.7.2007 21:21

Daja.01

Re: VLÁDNE FEMINOČURDISMUS, FUJ ČR!

Hezké uvolnění, znalci měli posoudit???. Znáš nějaký soud, který opravdu přihlíží k posudku znalců. Já z vlastní zkušenosti vím, že  ne. Mohla bych se zeptat, jak může soud rozhodnout o tom, že se má dítě stýkat s jedním z rodičů, když ten s ním jezdí opilý v autě (při odběru  2.6 promile), znalec ho posuzuje  jako ve 40-ti nevyzrálou nezodpovědnou osobu, ale soud tak rozhodl. Tohle je normální? Není a nikdo mi to nevymluví.!!

0/0
5.7.2007 21:29

pianissimo

terezciny stranky

http://www.terezka.nazory.cz/

0/0
5.7.2007 12:23

pianissimo

PRO VSECHNY KOMU ZALEZI NA RESENI"

setkani dne 9.7.2007 ve 14 hod před Ministerstvem spravedlnosti.

piste podnetyhttp://podnety.cz/podnet-cislo-20070703134911

0/0
5.7.2007 12:09

qualcom

zavři kejhák

papá tunel a piš další pič%viny,ale tvoje vlády nastartovaly soudnictví do stavu v jakém je

0/0
5.7.2007 11:32

pianissimo

VYZVA !!!!!! Prosim zachrante Terezku.

http://docs.google.com/View?docID=dx4v6z5_295ftzscq&revision=_latest

0/0
4.7.2007 15:47

boskooov

Zdravý rozum zůstává stát

Zdravé děcko je na psychiatrii a duševně chorý soudce soudí dál...;-€Rv

0/0
4.7.2007 15:32

Jenda.Pracka

Pozitivní zpráva.

Když je nátlak veřejnosti podpořený prezidentem republiky, tak to jde někdy rychle.

http://zpravy.idnes.cz/terezka-opusti-psychiatrii-rozhodl-soud-fph-/domaci.asp?c=A070704_115206_domaci_klu

Kéž by naše soudy takhle pracovaly také v ostatních mediálně nezajímavých případech.

I když Terezce to moc nepomohlo. Děcák, léčebna respiračních poruch anebo blázinec? Velký rozdíl v tom opravdu nevidím. Jestli bylo přihlédnuto k zájmům dítěte, nejsem si jist. Připadá mi to takové "aby se vlk nažral..."

0/0
4.7.2007 13:39

Beranal

No Blesk nikdy nečtu

Ale tohle je zajímavé, tož myslíte pánové a dámy že se dá p. Chocovi vyčítát že chtěl potvrdit to otcovství když jeho milovanou načapal před oznámením otěhotnění in flagranti jeho brácha a to dokonce s exposlancem US ???;-D

http://www.blesk.cz/Clanek79323.htm

0/0
4.7.2007 12:53

_m-

Re: No Blesk nikdy nečtu

No to se mu opravdu vyčítat nedá, i když ta nevěra mohla mít různé příčiny, že. Ale mě překvapuje ta náhle vzplanuvší láska k nechtěnému dítěti.

0/0
4.7.2007 12:58

5alfa

Re: Re: No Blesk nikdy nečtu

Soudí se o to, aby mohl vídat dítě už několik let. Žaluje ČR u Evropského soudu, že není schopna prosadit to, co mu zdejší soudy potvrdily. Na dítě platí, ale vídat se s ním mu matka znemožňuje.

Proč tedy plkáš o "náhle vzplanuvší lásce"?  8-o

0/0
4.7.2007 13:07

_m-

Re: Re: Re: No Blesk nikdy nečtu

Podívej se  - žena mu zahýbá, pak přijde s tím, že je těhotná s ním čemuž on (právem) nevěří, po porodu nejprve přesvědčuje, potom žaluje že dítě je jeho, on se tomu brání - a potom soud rozhodne - a on najednou to dítě chce?

Mně to moc přesvědčivý nepřipadá.

Mimochodem - dítě má právo na oba rodiče, ovšem nikoli povinnost oba rodiče milovat.

0/0
4.7.2007 13:12

Jenda.Pracka

Věci z různých úhlů různě vypadají.

Málokdo tady kritizuje soudce z neschopnosti. Jenže na každou věc jsou různá hlediska pohledu.

Jinak věc vidí soudce, jinak pan prezident a jinak desetiletá Terezka o kterou se tady jedná. Pan prezident chce po soudci, aby celou věc znovu posoudil a zvážil, zda je nutné Terezku proti její vůli o prázdninách držet v PL, lidově řečeno v blázinci.

Totéž co pan prezident chci taky já a totéž dle jejího písemného vyjádření chce taky malá Terezka.

Chvála našemu panu prezidentovi, že se zabývá taky jednotlivě malými občany naší republiky.

Věřím, že se malou Terezkou bude soudce znovu zabývat, alespoň na popud našeho pana prezidenta. Prázdniny totiž Terezce nesmlouvavě ubíhají a já bych byl hodně moc naštvaný, kdyby si pan soudce v klidu odejel na dovolenou a malou Terezku nechal zbytečně v blázinci. Blázinec je totiž jak víme pro blázny a nikoli pro zdravé děti. Zda je nebo není někdo blázen musí posoudit odborníci, ale v tomto případě je třeba jednat opravdu rychle.

0/0
4.7.2007 12:45

Jenda.Pracka

Re: Věci z různých úhlů různě vypadají.

Jednat opravdu rychle neznamená jednat tak, jak je u našich soudů zvykem. To by se Terezka z toho blázince nemusela dostat ani napřesrok;-D!

0/0
4.7.2007 12:47

5alfa

Re: Re: Věci z různých úhlů různě vypadají.

Nečetl a nečetl a nečetl zdůvodnění. Jak dlouho může maximálně tohle opatření trvat. Do kdy musí být napsán znalecký posudek...

Ale plácá a plácá... ;-D;-D

0/0
4.7.2007 12:52

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Věci z různých úhlů různě vypadají.

Pamatuj si 5alfo. Zdůvodnit lze cokoli čímkoli zejména pro právnicky vzdělaného soudce, který podobných zdůvodnění píše kvanta o jakých se Ti ani nezdá. Tak je to.

Jak dlouho může maximálně tohle opatření trvat. Do kdy musí být napsán znalecký posudek... Jsou na to sice normy, ale klidně to může trvat do konce prázdnin. Soudce si pojede na dovolenou a po dovolené by to snad ještě v termínu mohl stihnout;-D Že prázdniny utíkají je věc nepodsatná. Pozdě bylo už minulou neděli. To právě začínaly prázdniny, jenže tomu Ty nemůžeš rozumět.:-(

0/0
4.7.2007 13:14

Jenda.Pracka

Katastrofální je

že postačí aby Terezka začala otci tykat (co jí to udělá) a přijala od něj dárek, třeba ten mobil s foťákem (může se hodit) pak stačí říct že má tatínka ráda protože jí koupil mobil a je z blázince venku. Že to bude láska jenom slovy je věcí druhořadou. Soudci nezbude než Terezku na prázdniny pustit z blázince. Pokud to Terezku nenapadne samu, tak si svůj pobyt v PL zaslouží, protože by to mohlo znamenat její sníženou inteligenci.

Můžeme za těchto okolností vinit dítě z pokrytectví? Nemůžeme. Můžeme vinit soudce, že ji k takovému pokrytectví nutí? To ano. To můžeme. Je to katastrofa ti naši soudci.

Pane Bože, do čeho jsi tu duši dal?!;-D

0/0
4.7.2007 13:22

_m-

Re: Katastrofální je

Terezce je 10 let - ještě není takový pokrytec jako my.

0/0
4.7.2007 13:25

Jenda.Pracka

Re: Re: Katastrofální je

Do jakého věku lze za takových okolností udělat z dítěte pokrytce? Mám pocit že někdy na to může stačit týden. Zejména za dobré spolupráce soudce s blázincem.

0/0
4.7.2007 13:31

seppikub

Uz tady z toho

panoptika take nekdo  napsal Klausovi ? ;-D

0/0
4.7.2007 11:47

kitr

Správné je jen to, co řekne a udělá Klaus.

A ještě to co udělají a řeknou lidé, kterí mu lezou do zadku.

0/0
4.7.2007 11:41

celtic

Máme Klauna....

soudů netřeba....!:-)

0/0
4.7.2007 11:36

Generál Ugarte

Re: Máme Klauna....

Celto, ty jseš prý kovanej...

Tzn. zvládáš práci s kovem. Byl bys schopen zalátat dvě díry v trupu křižníku General Belgrano?

0/0
4.7.2007 11:39

Vodník+

NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Naše soudy jsou velice zvláštní a svérazné instituce. Ve svém rozhodování a myšlenkových výkladech jsou tak nezávislé, že jsou nezávislé i na zdravém rozumu a tento případ je toho zářným příkladem. O tom svědčí i sborový kejhot potrefených opeřenců kdykoliv si někdo odváží přijít s kritikou jakéhokoliv případu. A že příkladů špatné práce soudů je tolik, že by se jimi aly dláždit ulice může vzít každý jed.

Pokud Sládek  řeší rodinné problémy zavíráním zdravých dětí do blázinců, měl by takové zařízení napřed sám navštívit, alespoň měsíc tam pobýt jako chovanec a teprve na základě této zkušenosti kvalifikovaně rozhodovat. To však v našem ČESKOBLBSKU ani náhodou nehrozí.

0/0
4.7.2007 11:25

Beranal

Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Přečti si laskavě to soudní rozhodnutí, tohle totiž zcela výjimečně není ten případ kdy soudy rozhodují v rozporu se zdravým rozumem.:-)

0/0
4.7.2007 11:28

utanův stín

Re: Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Ale ano, má to hlavu a patu. Ale důsledek toho rozhodnutí je mimo zdravý rozum. :-)

0/0
4.7.2007 11:44

5alfa

Re: Re: Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Mimo Tvůj rozum, protože neznáš všechny souvislosti, spis a důkazy. To ještě nemusí znamenat, že je to i mimo zdravý rozum... :-)

0/0
4.7.2007 12:19

utanův stín

Re: Re: Re: Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

K tomu, abych posoudil důsledky mi stačí můj rozum, nepotřebuju spis a důkazy, ani souvislosti. A zdraví tedy nechám stranou. :-)

0/0
4.7.2007 12:26

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

V tom případě je dobře, že nejsi soudce. Na city a amnestie je tu prezident.

Pokud nepotřebuješ ani spis ani důkazy, buď pozdraven Mr. Urválek... ;-D

0/0
4.7.2007 12:29

5alfa

Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Najdi si na NETu, co říká jeden z psychologů "o zdravém dítěti" které chorobně nenávidí vlastního otce bez nějaké zjevné příčiny.

Jakmile "toto zdravé dítě" zabije v dospělosti druhého rodiče, budeš tady také mektat proti milosti, jak se to stalo u Čáslavské-Odložilové? :-P

0/0
4.7.2007 11:35

_Sandstorm_

Re: Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Nemám rád souseda. Není mi deset, a tak do něj nekopu, ale rád ho nemám. Co kdybych ho za čas zabil? Já to přeci nemohu vědět, copak sám sebe znám? Musí rozhodnout odborník a soudce!

To jsou mi argumenty, jak z 30. - 60. let. :-/

0/0
4.7.2007 11:57

5alfa

Re: Re: Re: NEZÁVISLÉ SOUDNICTVÍ

Pokud mu i na veřejnosti vyhrožuješ zabitím, je Ti 10 let, možná je načase začít korigovat Tvou výchovu... :-P

0/0
4.7.2007 12:21

Beranal

Otřesné jaké emoce vyvolá jeden bulvární a zcela nepravdivý titulek t

Tohle už MF Dnes opravdu přehnala ono je rozdíl dát zavádějící titulek "Američané zabili civilisty v Iráku" na tom se může tak akorát ukojit pár antiami bláznů ale tady se z toho zavádějícího titulku "Zdravou dívku zavřeli na psychiatrii", a článku kde nebyly vůbec uvedeny ty důvody toho "uvěznění" vyvolaly opravdu emoce bez rozumu, směřované proti slušnému a rozumnému soudci který se tu hroznou situaci ve které to dítě léta žije snaží řešit. Mladá fronto tohle je opravdu už hnůj na úrovni nejhoršího bulváru, to už je snaha ubližovat a škodit.;-€

0/0
4.7.2007 11:12

5alfa

Re: Otřesné jaké emoce vyvolá jeden bulvární a zcela nepravdivý titulek t

Je to jejich právo psát si, co chtějí.

Rozumný člověk zapochybyje už v tom, zda je to malá holka opravdy zdravá, pokud do otce kope, říká že ho zabije a vyhrožuje, že když dostane facku, tak zavolá policii.

A to vše v 10 letech po láskyplné výchově matky. Té matky, která brání tomu, aby se dítě a otec vídali. Ten otec, který platí. Ten otec, který se chce s vlasním dítětem setkávat, když mu soud dal několikrát za pravdu a odsoudil matku k několika pokutám, že nerespektuje soudní nařízení. Ten otec, který žaluje ČR u evropsého soudu, že ČR nedokáže prosadit jeho (soudem několikrát potvrzené) právo na to, aby mohl vlastní dítě navštěvovat.

Nevím kolik takových "zdravých dětí" má kdo doma. A pokud matka 2x odmítne soudem navrhovanou léčbu, která by nemusela končit hospitalizací, pokud se rodiče nedokáží dohodnout, jak dceru léčit, pak toto předběžné opatření soudce chápu...

Jakmile se najde vhodnější lokalita než Motol, jistě nebude problém Terezku přemístit.

0/0
4.7.2007 11:32

_Sandstorm_

Re: Re: Otřesné jaké emoce vyvolá jeden bulvární a zcela nepravdivý titulek t

Nemít někoho rád je už psychickou poruchou?

0/0
4.7.2007 11:53

5alfa

Re: Re: Re: Otřesné jaké emoce vyvolá jeden bulvární a zcela nepravdivý titulek t

Nemít rád ne, bezdůvodně nenávidět - jak tvrdí někteří psychologové - obvykle ano. V

0/0
4.7.2007 12:22

wwwand

Zavřít zdravé dítě do léčebny,

aby se dva nerozumní dospělí mohli domluvit, tak to je fakt nevyvratitelná logika... Ještě že pan soudce myslel i na to, aby se rodiče nemuseli rozhodovat na honem, a tak jin dítě zavřel na celé prázdniny.

Takže nakonec může být ta malá ráda, že jí ve vlastním zájmu (aby měla fakt festovní klid) nenechal zavřít na samotku do třetí nápravný. Tam by s dopisy k prezidentovy neprudila.

Anebo ji taky mohl rovnou věnovat nějaké rodině k adopci, nejlépe do ciziny, a byl by klid. A napořád a napořád a napořád...

0/0
4.7.2007 10:31

_m-

Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

R^

0/0
4.7.2007 10:33

5alfa

Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

Zavřít zdravé dítě do léčebny je hloupost. Jenže ani odborníci se nedokáží shodnout na tom, zda je ta dívka zdravá...

0/0
4.7.2007 10:34

Jenda.Pracka

Re: Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

Otázkou zůstává, jestli jsou zdraví ti odborníci a hlavně nejsou vyvráceny pochybnosti o tom, jestli je zdravý ten soudce. Nejsem si jist, zda bych se na tom s odborníky dokázal shodnout.

0/0
4.7.2007 10:49

5alfa

Re: Re: Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

Neznáš materiály, spis, nečetl jsi rozhodnutí soudce ani názory těch odborníků, kteří dávají soudci za pravdu.

Pak to vidíš jen z pohledu plačíci matky a medialně působivého tlaku, že dítě trpí. A matka svolá tiskovku, jak je jí (MATCE 8-o) ubližováno, že nemá svou holčičku doma. Ne jak je ubližováno Terezce, ale jí, nešťastné mámě... :-P

0/0
4.7.2007 10:55

Jenda.Pracka

Re: Re: Re: Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

To zavření do psychiatrické léčebny nebyl nejšťastnější nápad. Budeme mít dostatek míst v psychiatrických léčebnách, abychom tam takhle podle tohoto precedensu preventivně mohli zavírat kdekoho?

Nebudou naše psychiatrické léčebny o prázdninách přeplněny?

0/0
4.7.2007 11:23

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

Nebudou naplněny, stejně jako nikdy naplněny nebyly. Ale možná jiná rychlá možnost nebyla. Šlo o předběžné opatření - rodiče nebyli proti, matka chtěla blázincem dokazovat, jak moc psychicky je dítě z otce "down".

Jakmile se najde jiná lokalita, bude Terezka nejspíš přemístěna. Nezavírá se preventivně kde kdo. Dítě je svěřeno do odborné péče. Zkus si přečíst soudcovo zdůvodnění.

Jistě bys také protestoval proto předběžnému opatření, kdy soudce NAŘÍDIL transfuzi, když dva jehovističtí magoři v nemocnici vlastním tělem "bránili život" vlastního dítěte...

0/0
4.7.2007 12:17

_Sandstorm_

Re: Re: Re: Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

V tom je právě to kouzlo. O zavření nijak nebezpečného člověk, který se ničím neprovinil, rozhodují "odborníci" a soudci, důležité dokumenty jsou z důvodu "ochrany osobních údajů" nepřístupné. A souce nezávislý.

Nějak mi to připomíná Sovětský svaz, tam také bylo podle odborníků nenormální, aby někdo neměl rád jejich úžasné společenské zřízení.

0/0
4.7.2007 11:56

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Zavřít zdravé dítě do léčebny,

Možná máš pravdu, jen mi zkus popsat, jaké "výhody" z toho zavření soudce má, kolik majetku (jako v Sovětském svazu) si mohl od zavřeného nechat.

A nebo kterej vládní, okresní, místní potentát (jako v Sovětském  svazu) vydal soudu příkaz, aby člověka zavřeli do blázince... ;-D

Tady vidím slabé místo, jako v celém Sovětském svazu. :-P

0/0
4.7.2007 12:27

Jenda.Pracka

Třeba zvážit žalobu u Mezinárodního soudu pro lidská práva.

Došlo ke svévolnému uvěznění Terezky, která nespáchala žádný trestný čin.

Je lhostejno zda odnětí svobody je konáno v kriminále nebo psychiatrické léčebně. Taky psychiatrická léčebna někdy může plnit funkci kriminálu.

Podle úmluvy o lidských právech nikdo nesmí být svévolně uvězněn.

0/0
4.7.2007 10:18

Beranal

Re: Třeba zvážit žalobu u Mezinárodního soudu pro lidská práva.

Jeníku vezmi své peníze a začni konat, "Mezinárodní soud pro lidská práva" to je to pravé. ;-D 

0/0
4.7.2007 10:34

Najdete na iDNES.cz