Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Drážďanům hrozí kvůli mostu škrtnutí ze seznamu UNESCO

Do října musí radní saského města Drážďany změnit plán výstavby nového mostu přes údolí řeky Labe. UNESCO pohrozilo, že jinak tuto část města vyřadí ze svého seznamu kulturního dědictví. Byla by to první památka z 830 zapsaných.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ruger

To je legranda - nějak chudák zde píše pyroman churchil, asi mu na

aktivu rudé mládeže zamlčeli, že to byl Stalin , kdo opakovaně atakoval brity , aby Drážďany srovnali se zemí (" tako taktická operace výrazně odlehčí vojskům rudé armády a zlikviduje nejenom dopravní infrastrukturu , zajišťující zásobování nacistických vojsk")

A možná bys Ty osle měl zavzpomínat, kdo válku vyvolal..

0/0
26.6.2007 10:33

Hari Seldon

Re: To je legranda - nějak chudák zde píše pyroman churchil, asi mu na

Churchill nebyl pyroman a sekeru si zcela jistě nezasloužil, ale vybombardování a vypálení Drážďan byly kontroverzní spojeneckou akcí, která byla provedena pár měsíců před koncem války a na její celkový výsledek již neměla žádný vliv. Pokud by se taková bojová operace hodnotila dnešní optikou, tak by byla naprosto nepřípustná, protože zasáhla hlavně civilní obyvatelstvo. Průmysl a Wehrmacht byly již v únoru 1945 prakticky zničeny.

0/0
26.6.2007 10:42

Ahaman

Drážďany mají nejhorší za sebou,

nejvíc jim hrozil pyroman Churchil.:-P

0/0
25.6.2007 20:35

Fanda Šmanda

Re: Drážďany mají nejhorší za sebou,

Jasně. Zapomněl jsi ještě pozdravit po Vašem - Heil Hitler. Trapáku, přečti si něco z hostorie a nezapomínej na příčiny a následky.:-P

0/0
26.6.2007 8:44

Lumen Co-morous

Drážďany

Vždy když jedu kolem, tak je mi zle při vzpomínce na statisíce nevinných obětí Churchilovy nenávistné povahy. Za genocidu v Drážďanech měla Churchila čekat sekyra.

0/0
25.6.2007 18:29

Moc uřvaný našeptávač

Re: Drážďany

Pane kolego, bombardovani Drazdan ma na svedomi osobni zadost J.V.Stalina. Ten v ramci dohody o soucinnosti operaci na Vychodni a Zapdni fronte zadal o bombardovani Kolina nad Rynem, Drazdan a par dalsich mest. Nemecke tanky Tiger totiz zacaly pusobit Sovetum problemy a zpomalovani postupu fronty. Drazdanske bombardovani melo puvodne padat na Kolin nad Rynem, ovsem kvuli pocasi byl kurz letu zmenen na nahradni cil. V dusledku mohutne protiletadlove obrany v oblasti Drazdan museli piloti shodit bomby primo nad mestem, kde je prekvapil flak, aby mohly vystoupat vyse a zmizet. Tovarny Krupp byli sice zdemolovany na padrt, ale az v druhe vlne. Za masakr tak muze vicemene shoda nahod a soucasne flak drazdanskeho protiletadlove oddilu, ktery donutil bombardery shodit naraz vse co nesly bez zacileni na puvodne planovane prumyslovo-vojenske cile. Churchila z toho laskave vynechte.

0/0
25.6.2007 18:45

Fanda Šmanda

Re: Drážďany

Vždy když jedu kolem, tak je mi zle při vzpomínce na milióny nevinných obětí nacistické hrůzovlády, která způsobila nepředstavitelné hrůzy v celé Evropě. Zničená města a obce jako Rotterdam, Coventry, Lidice, Oradour, Stalingrad, Petrohrad, Kragujevac, a další jsou trvalými připomínkami toho kdo tu válku způsobil a byl poté po právu potrestán. Nelze zapomínat na časovou posloupnost. Čím kdo zachází, tím také schází.

0/0
25.6.2007 19:22

mattonka

Re: Re: Drážďany

A ještě s tím rozdílem, že bombradování Dážďan nemělo za cíl vybití civilistů- jako třeba Vámi zmiňované Lidice... Z příspěvku nahoře mi běhá mráz po zádech.

0/0
25.6.2007 19:41

Lumen Co-morous

Re: Re: Re: Drážďany

Prosím, a co tedy bylo za cíl útoku na Dráždany - velkou dopravní křižovatku, kde se v tu dobu nacházela spousta lidí - přeevším civilistů - uprchlíků z Východního Pruska. Zlo se nesmí oplácet stejným způsobem.

0/0
25.6.2007 20:10

belgian chocolate

a jak se tedy prosím má oplácet zlo?

to mě opravdu rajcuje

0/0
25.6.2007 20:27

wildge

Re: Re: Re: Re: Drážďany

Oni budou katolik az do roztrhani tela, co?

0/0
25.6.2007 20:56

roman131729

Re: Re: Re: Re: Drážďany

proti zlu zlem,jste-li věřící pak oko za oko zub za zub

0/0
25.6.2007 22:01

Hari Seldon

Re: Re: Drážďany

Fando, nechci se zástavat fašistů a jejich zvěrstev, ale myslíš si vážně, že ti lidé, kteří se 13.2.1945 v Drážďaněch ukládali ke spánku byli zodpovědní za válku? Smyslem těchto bombardovacích útoků bylo podlomit morálku civilního obyvatelstva a byly svým způsobem stejně barbarské jako vypálení Lidic, jenomže v Drážďanech se upeklo za živa kolem 100 000 lidí. Ti skuteční zločinci, které máš na mysli, tak ty seděli v bezpečí svých krytů v Berlíně nebo odpočívali v Berchtesgadenu v Alpách. Civilních obětí v Drážďanech je mi stejně líto jako našich lidí z Lidic. 

0/0
25.6.2007 22:36

Fanda Šmanda

Re: Re: Re: Drážďany

Drážďany byly významným průmyslovým městem a dopravním uzlem. Spojenci vyzvali drážďanskou posádku ke kapitulaci, ta to odmítla. Nebyl nejmenší důvod aby spojenci (ať už výchdní nebo západní, to je fuk) obětovali tisíce životů svých vojáků při dobývání Drážďan (vzpomínka na Budapešť byla živá). Jednalo se o město agresora a viníka války, na rozdíl od Krakova, Ostravy či Paříže, kde spojenci podnikli náročné operace aby tato města zachránili nezničená. P.S. A nezapomínejme ještě na jedno: v Drážďanech byla jedna z nejhorších věznic nacistického Německa, kde seděla spousta lidí odsouzených k smrti svoji poslední "stovku". A řadě těchto lidí se při náletu podařilo utéci. Jistě, někteří z nich zahynuli, ale i tak.

0/0
26.6.2007 8:43

Hari Seldon

Re: Re: Re: Re: Drážďany

V únoru 1945 byly již Wehrmacht a německý průmysl na kolenou a existovaly pouze na papíře Hitlerových generálů. Plošné vybombardování a vypálení Drážďan pár měsíců před koncem 2. světové války je - podle mého názoru - jednou z řady kontroverzních akcí, kterou spojenci provedli a na výsledek války již neměla velký vliv. Zahynulo při ní příliš mnoho nevinných lidí. Z dnešního hlediska jsou již podobné plošné vyhlazovací operace, které mají za následek masivní civilní oběti, absolutně nepřípustné, takže její hodnocení nemůže v dnešní době vyznít pozitivně, ale je to memento této barbarské války. Tyto věci se tenkrát děly na obou dvou válčících stranách, kde to dost často odnesli ti nesprávní lidé.

0/0
26.6.2007 10:12

pvl1

Re: Re: Drážďany

Co jste to udělali? Já říkal VYCHLADIT ležáky.

0/0
26.6.2007 11:52

old fashioned Vince III....

Milbradt

ist ein altes dummes StaSi-ArschlochRv

0/0
25.6.2007 16:47

Naked and petrified

Re: Milbradt

Bestimmt hast auch Beweise dafür, nicht nur "sagt doch jeder". Stasi oder nicht - re ist wohl demokratisch gewählt worden...oder?

0/0
25.6.2007 17:53

Najdete na iDNES.cz