Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

USA prodloužily sankce proti Lukašenkovi

Americké sankce namířené proti financím běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a devíti dalších představitelů jeho režimu budou platit další rok. Rozhodl o tom prezident George Bush, který Bělorusko označil za "poslední diktaturu v Evropě".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

-= rEvoluce =-

4 milióny mrtvých jde na vrub USA a GB

Nejnovější data z března letošního roku, poskytnutá těmito vědci a Dr. Polyou, vykazují počet jednoho milionu mrtvých ve válečném Iráku v důsledku invaze. Podle Ženevských konvencí je hlavní povinností okupačních sil poskytnout bezpečí civilní populaci a zajistit hospodářský chod společnosti, což se ani po letech nepodařilo. Takže hlavními viníky irácké tragédie jsou podle regulí této úmluvy i podle mezinárodního práva Spojené státy a Velká Británie.

Dr. Polya po zevrubném studiu zpráv OSN ohledně zvýšené úmrtnosti v okupovaném Afghánistánu došel k závěru, který pak prezentoval v samostatné zprávě. Od napadení Afghánistánu jednotkami NATO v čele se Spojenými státy zde „navíc“ zemřelo 1.4 milionu afghánských žen a dva miliony dětí do pěti let věku, a tento fakt ještě nebyl nikým zpochybněn.

0/0
15.6.2007 8:32

Richard 1. Lví srdce

Muslimové opět útočí

Při výbuchu bomby nastražené na silnici v provincii Jalá na neklidném jihu Thajsku dnes zahynulo sedm vládních vojáků. O útoku, který je připisován místním islámským radikálům, informovaly thajské úřady.

Exploze vojáky podle agentury AP zastihla v průběhu hlídkování. Vojáci na místě zemřeli a jejich vůz byl kompletně zničen, uvedl policejní představitel Anirtu Himberb.

Na jihu převážně buddhistického Thajska převládá muslimské obyvatelstvo. Vláda z násilností, které vypukly na počátku roku 2004 a vyžádaly si už okolo 2200 mrtvých, obviňuje místní islámské separatisty. Nejvíce obětí hlásí provincie Jalá, Narátchivát a Pattání.

:-©

0/0
15.6.2007 8:22

morbidni_kreten

:-P

ano, je to poslední diktatura v Evropě, s tím musím souhlasit, ale ne na světě, ta největší je v USA:-DDDD

0/0
15.6.2007 7:57

Richard 1. Lví srdce

Re: Ty jsi blbec

Diktatura je totalitní režim, ve kterém se stát snaží ovládat jedince nejen politicky, ale ovlivňovat i další sféry jeho života, především soukromou. Jedinec je podřízen státu a ztrácí veškerou svobodu činnosti. Stát se snaží ovládat jedince již od mládí pomocí různých mládežnických organizací (Hitlerjugend, Pionýr…). V dospělosti je člověk pod neustálým dohledem místních představitelů vládnoucí moci. Totalitní stát používá tajnou policii. Tato represivní složka je určena k boji proti skutečným či domnělým odpůrcům režimu a má široké nástroje k sledování člověka. Tajná policie má často svá vězení či mučírny, kde je provinilec trestán a vyslýchán.

V tomto typu státu spolupracují všechny tři moci (zákonodárná, výkonná, soudní) na potírání kritiků režimu. Odpůrci prosedí ohromnou dobu ve vězení a jejich rodiny jsou často perzekvovány. Tito lidé, kteří vědomě a úmyslně bojují proti režimu (např. tiskem nelegálních novin) bývají označováni jako disidenti.

0/0
15.6.2007 8:28

Najdete na iDNES.cz