Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úřad vlády platí exministra Pavla Němce

Dosud není jisté, zda exministr spravedlnosti Pavel Němec vstoupil do kauzy vicepremiéra Jiřího Čunka. Jisté však je, že Němec je na výplatní listině Úřadu vlády. Zároveň připouští, že se nedávno setkal s nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Howard

A konecne se kauza Cunek zamete pod koberec...

Vazne bezva, tak se jim to klukum povedlo, najit nekoho, kdo Cunka ocisti a neobzaluje. A hotovo, za par mesicu bude nevinny jak lilium a nikdo si nevzpomene, komu za to "vdeci".

Pardon, ale trikrat FUJ.

A pani Vesecka? Nechapu, proc doposud tak sympaticka pani saha k tak netradicnim a nezvyklym resenim (nebo spis chapu, ale nechce se mi verit).

A spravedlnost? Zapomente, holt Kocourkov - u nas se zatluce uplne vse, az je mi z toho smutno.

0/0
13.6.2007 19:09

papanikula

ty ma prostoto je tu nekdo,kdo vero nemcovi ,byt jedine slovo?

0/0
13.6.2007 18:25

KarlKubrt

Re: ty ma prostoto je tu nekdo,kdo vero nemcovi ,byt jedine slovo?

... no jasně , přeci já!!!!!;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
13.6.2007 20:18

gocu

Náhodná setkání třetího druhu

1. Pospíšil-Salichov

2. Němec-Salichov

3. Němec-Vesecká

Premiér Topolánek i včera trval na tom, že s Němcem nijak nespolupracuje. „Netušil jsem, že Němec má na úřadu vlády externí smlouvu. Ale musím říct, že je mi to jedno,“ řekl LN poté. „Rozhodně není pravda, že by pan Němec nějak ovlivňoval kauzu pana Čunka. To je věc státního zastupitelství. A je mi celkem jedno, kdo o tom co píše či co si kdo myslí, je to nesmyslná spekulace,“ dodal premiér.

Vyhlášení vítězů: kauzu vicepremiéra čunka na zásah NSZ(Vesecké) "vyhrává" státní zástupce Salichov, což v souladu se zákonem shledává ministerstvo spravedlnosti.(Pospíšil). Jak prosté :-):-©Rv

0/0
13.6.2007 13:52

gocu

No vida

Premiér Topolánek i včera trval na tom, že s Němcem nijak nespolupracuje. „Netušil jsem, že Němec má na úřadu vlády externí smlouvu. Ale musím říct, že je mi to jedno,“ řekl LN poté. „Rozhodně není pravda, že by pan Němec nějak ovlivňoval kauzu pana Čunka. To je věc státního zastupitelství. A je mi celkem jedno, kdo o tom co píše či co si kdo myslí, je to nesmyslná spekulace,“ dodal premiér.:-©Rv

0/0
13.6.2007 13:35

Wes Parmalee

!!!

Další z ODSáckých sviňáren... Rv

0/0
13.6.2007 11:00

eBalkan

Re: !!!

Copak, nevoni ti bejvalej Paroubkuv koalicni partner ? ;-D;-D;-D

0/0
13.6.2007 13:06

honzaf

Vesecká a iDNES

Veseckou podle důvěryhodných zdrojů, obeznámených se situací, které si ale nepřály být jmenovány ovlivnil nejmenovaný redaktor z MF DNES.

Důvodem podle tohoto zdroje mělo být, aby v uhasnající kauze Čunek bylo v tzv. okurkové sezóně o čem psát. ;-D

0/0
13.6.2007 10:37

Vosta Jindra

Re: Vesecká a iDNES

ona byla před podáním obžaloby uhasínající?8-o

0/0
13.6.2007 10:40

qoknu

Topolánek

stejný jako Paroubek.Oba arogatní hlupáci.;-€

0/0
13.6.2007 10:32

Yaroukh

Re: Topolánek

a když to budeš opakovat dostatčeně dlouho, dvě-tři tobě podobný nablbla přesvědčíš

0/0
13.6.2007 11:08

modrá šlápota

Re: Topolánek

Neurážej Jirku:-(:-(:-(

0/0
13.6.2007 12:25

pawn

paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Předně bych chtěl uvést, že jsem pravicový volič (je tu běžné hned kritiky vlády označovat za socky apod.), Jsem však velký zastánce dodržování práva, což není zvykem u žádného politika bez ohledu na to, kam patří. Bohužel však paní Vesecká podle mého přistoupila jako státní zástupkyně na politickou hru a velmi mě zklamala. Nenašel jsem totiž ¨dosud nic, co by její postup ospravedlňovalo ze zákonného hlediska.

Klíčový je § 25 tr. řádu - ten se týká soudů, ale SZ může rozhodovat per analogiam.: Odnětí a přikázání věci

Z důležitých důvodů může být věc příslušnému soudu odňata a přikázána jinému soudu téhož druhu a stupně; o odnětí a přikázání rozhoduje soud, který je oběma soudům nejblíže společně nadřízen.

Z toho jasně vyplývá, že příslušné bylo pro rozhodování o delegaci věci VSZ v Olomouci, neboť věc byla dosud šetřena u OSZ spadajícího pod KSZ v Ostravě a OSZ v Jihlavě spadá pod KSZ v Brně. Pro zásah NSZ v Brně jsem nenašel žádnou oporu ani v zákoně o SZ ani v jednacím řádě ani

0/0
13.6.2007 10:28

Ještějednounaposledy

Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Nechám se poučit, ale pokud vím, věc zatím k soudu nešla, pouze se mělo rozhodnout, zda Čunek bude obžalován. Jste si jist, že Vámi citované paragrafy jsou k věci?

0/0
13.6.2007 10:34

pawn

Re: Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Jak jsem napsal výše, státní zastupitelství rozhoduje podle § 25 tr. ř. per analogiam, protože vlastní předpisy, které by upravovaly delegaci věci, nemá. Příslušný § jmenovala také paní Vesecká ve sněmovně jako ten, podle něhož NSZ postupovalo.

0/0
13.6.2007 10:43

Ještějednounaposledy

Re: Re: Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

No, sám výše píšete, že "může" konat per analogiam. Formálně tu povinnost nemá. Stejně jako třeba pan Kubice neměl zakázáno formálně jít za poslanci se svou zprávou.

0/0
13.6.2007 10:47

pawn

Re: Re: Re: Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Tak přesněji: Může znamená, že delegace věci je na uvážení příslušného orgánu. Nemusí tak učinit, ale může. Pokud tak ale učiní, MUSÍ tak vždy v trestním řízení udělat podle § 25 tr. řádu. Soudy přímo, SZ per analogiam.

0/0
13.6.2007 10:49

pawn

Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

v pokynech obecné povahy. Naopak všechny tyto předpisy směřují k tomu, že NSZ nezasahuje do rozběhnutých věcí a jeho možnost ovlivnit trestní věci po důkazní stránnce apod je jasně vymezena (např. § 174 tr. ř.). Slyšel jsem z parlamentu od paní Vesecké, že obdobně rozhodoval o delegaci i Nejvyšší soud a tak vydedukovala, že může rozhodnout NSZ, ačkoli to výslovně stanoveno není. Hledal jsem příslušné judikáty (na druhou stranu zde nemáme precedenční systém a činnost SZ je přeci jen upravena jinak než činnost soudů), ale nenašel jsem nic, o co by šlo závěry paní Vesecké opřít. Pokud totiž se NS zabýval § 25 tr. ř. bylo to vždy až v rámci opravných (a to mimořádných) prostředků. Nikdy to nebylo v době, kdy věc posuzoval příslušný okresní soud, což by odpovídalo naší situaci.

Bez ohledu na faktickou stránku věci tak vidím po formální stránce v postupu NSZ značné pochybnosti a přestože jsem paní Veseckou dosud velmi uznával, velmi mě zklamala. Ocením případné jiné názory či vysvětlení.

0/0
13.6.2007 10:34

pawn

Re: Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Velmi zajímavý je také rozhovor s KSZ v OStravě:

http://www.novinky.cz//11/69/02.html

Je pozoruhodné, že tato věc neměla být s tímto orgánem (bezprostředně nadřízeným konzultována. Věc byla delegována mimo KSZ v OStravě a přitom nejsou známy důvody i z geografického hlediska, proč by případně nebylo vhodné pro došetření věci jiné OSZ v rámci KSZ Ostrava. Je běžné, že se mělo příslušné KSZ alespoň informovat. Ne opoziční politici ale samotný přístup paní Vesecké celou věc zpolitizoval. Bohužel.

0/0
13.6.2007 10:41

Ještějednounaposledy

Re: Re: Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Viz výše můj příspěvek. Totéž podle mne platí k panu Kubicemu, i když mohl mít stokrát pravdu.

0/0
13.6.2007 10:48

pawn

Re: Re: Re: Re: paní Vesecká je pro mě velkým zklamáním

Tohle nemá s jednáním pana Kubiceho nic společného. Postup NSZ i ostatních složek v rámci soustavy SZ je přesně popsán v zákoně. Nelze činit rozhodnutí mimo zákon. Zveřejnění zprávy není žádné rozhodnutí. Dlegace věci je rozhodnutí v trestním řízení s významným dopadem na jeho průběh.

0/0
13.6.2007 10:52

Bonelord

To je hnus velebnosti.

:-©

0/0
13.6.2007 10:07

kouc

A že si to kluci rozdělili

Topolánek - Němec,Paroubek -  Petr Dimun

0/0
13.6.2007 9:50

nacumi

kauza Čunek

Podle vyjádření krajské zástupkyně Andělové policie ani dozorující zástupce nepochybili v kauze Čunek,navíc se podle ní jedná o případ,kdy NSS zasáhlo do neskončeného případu,což za dobu své 20 leté praxe nepamatuje,stejný názor má i vrchní zastupitelství v Olomouci.osa Dalík-Topolánek-Vesecká-Salifov musí zamést kauzu pod koberec.Topolánek se před 3 týdny několikrát sešel s Němcem,evidentně lže,to samé Vesecká se sešla v posledních 14 dnech několikrát s Němcem,Němec,Vesecká se sešli se Salifovem,už tomu doufám všichni,i ti největší fandové Čunka rozumíte,bylo v zájmu zachování koalice smést kauzu Čunek pod koberec,Topolánek zůstane premiérem,Čunek vícepremiérem a předsedou strany,Vesecká Nejvyšší zástupkyní a Němec se napakuje z peněz daňových poplatníků.Němec odvedl stejnou práci jako v případě katarského prince,proč myslíte,že měl svatbu v Dubaji,protože mu tam otevřeli účet,na který mu přišla odměna za katarského prince.

0/0
13.6.2007 9:39

wildge

Topolanek

by zaprel i Talmanovou, kdyby se mu to ted hodilo.

0/0
13.6.2007 9:26

nacumi

Němec je lhář

Když jsem žádal úřad vlády,aby mi dal k dispozici smlouvu,na základě které pracuje Němec pro vládu a aby mi ukázalo,co konkrétního Němec na základě této smlouvy pro vládu udělal,které zákony pro vládu připravil,byla moje žádost zamítnuta.Němec není žádným legislativním odborníkem,v republice je pouze pár kvalitních legislativců,Němec působí v advokacii teprve 6 měsíců,předtím působil jako politik a před vstupem do poltiky dělal 2 roky v rodinné firmě,zabývající se dopravou,proto mě překvapuje,že mu byla prominuta povinná 3 letá koncipientská lhůta,náplní jeho práce není poskytování právních služeb,ale lobování v konkrétních kauzách,zjišťoval jsem si od známých,co pracují v Legislativní radě vlády a ti mi potvrdili,že Němec pro ně nic nedělá.Daňoví poplatníci platí Němce za ovlivňování státních zástupců v kauze Čunek,Toplánek lže,když říká,že neví,že Němec pracuje pro vládu,přitáhl ho Dalík se souhlasem Toplánka.Kdo měl pravdu v kauze kat.prince-Benešová,Katar případ nevyšetřuje.

0/0
13.6.2007 9:23

Overball

zase článek o prdu..........

........ nevidím na tom nic zajímavého. Ale co, alespoň si místní socky zase pěkně zakdákají.;-D

0/0
13.6.2007 9:03

jekkal

Re: zase článek o prdu..........

a křupan Topolánek jak krásně v TV krákoral

0/0
13.6.2007 9:12

wildge

Re: zase článek o prdu..........

Mne tedy vadi, ze clovek placeny uradem vlady se setkava se statnim zastupce, ktery je zalobcem v kauze jednoho z ministru.

A vadi mi to za kazde vlady.

0/0
13.6.2007 9:24

LimonadovyJoe

To je povaha

je to svým způsobem machr, ještě před rokem si nechal platit od bolševiků a teď je i na výplatní listině kapitalistů.

0/0
13.6.2007 9:02

Vosta Jindra

Re: To je povaha

stejně jako strana, jejímž jsi členem, že...

0/0
13.6.2007 9:17

wildge

Re: To je povaha

No ja nevim Limco, mne to prijde vsechno jako stejna sebranka.

0/0
13.6.2007 9:27

kosmopolita

Jak můžete být tak zlí?

Pan Němec je určitě slušný člověk, hlavně si to myslí on sám o sobě.

A to, že stojí zrovna on hned vedle toho prokurátora Salichova, je také jenom náhoda. Vždyť přece při 200 hostech je to velká 0,5% pravděpodobnost, že ta je.

Věřte trochu více politikům, jsou to slušní lidé, možná slušňejší než sami tuší.(Y)

0/0
13.6.2007 8:59

jekkal

Samá

modrá náhoda je to nyní v ČR

0/0
13.6.2007 8:57

madqwert

notoricky lhar topol - demisi!!!

:-©;-D

0/0
13.6.2007 8:31

thx

Je opravdu, ale opravdu směšné , když ODS,

která minulou vládu nevybíravě kritizovala, se neobeje bez pomci jejich nejneschopnějších členů....ODSáci , příště si laskavě zameťte před vlastním prahem, než otevřete zobák...!

0/0
13.6.2007 8:30

aJFa against censorship terror

čím větší dement,

tím větší šance stát se poradcem moudrého Myrka ;-D:-©(Y);-D

0/0
13.6.2007 8:26

zab2

...

To je dobrý, Němče. Bylo tam na 200 expertů, a vy se postavíte zrovna vedle Salichova. Ještě jste měl říct, že ho neznáte. Topolánek lže jak svý starý. Dalík, jeho letitý hlavní poradce, který vykecá na skrytou kameru kroky ODS čtrnáct dní dopředu, taky nemá s panem premiérem nic společného. Jen jako běžná fyzická osoba má kancelář čistě náhodou na Úřadu vlády.;-D

0/0
13.6.2007 8:16

josepi

krátká paměť

Není to tak dávno,kdy Úřad vlády zaměstnával za podstatně větší peníze např.bolševika Šloufa,nebo fotografa,jehož jediným úkolem bylo připravit knihu o novodobém diktátorovi Jyrkovi apod..Ale o tom sockomouši jako obvykle taktně mlčí. ? ? ?

0/0
13.6.2007 7:36

rocky_krysa

Re: krátká paměť

Jo jo. A jak Jyrka zatloukal Krausovo kakao v Ghane.

0/0
13.6.2007 9:08

morbidni_kreten

:-P

excelentně to včera pan ex"ministr" obhájil toho katara:-DD

Prej, že aspoň že ho tu neplatíme ze svých daní:-DDTož to ať propustí všechny vězně neeeee:-DDDDD

0/0
13.6.2007 7:06

Abdéřan

Re: :-P

R^!

0/0
13.6.2007 7:17

pawn

Re: :-P

Od počátku považuji vydání pana prince za výsměch. Pan Němec, který o to tolik stál, hrál svou roli a říkal, že tam mu přece hrozí ještě větší trest a podobné bláboly. Dnes, když je vše jasné a on není ve vládě, už nám to může říct rovnou. Včera nám defacto vmetl, že jsme úplný hovada. Ta jeho odpověď neměla nic společného s obhajováním právního postupu. Propusťme tedy všechny pachatele-cizince a vyhoštěme je!! Škoda, že modrátor nereagoval na ty žvásty např. otázkou, jak s ušetřením na daních souvisí např. vysoká odměna překladateli a možné náklady se zajištěním důkazů (všechny jsou v ČR) pro katarskou stranu. Němec je svině.

0/0
13.6.2007 8:08

zbytek

Přeloženo do normální češtiny:

Expertní služby v braní úplatků.Rv;-D

0/0
13.6.2007 6:57

zberanek

??

Němec udělal pro ČR "dobrou práci". Bohužel jeho činnost ještě pokračuje.

0/0
13.6.2007 5:46

Slim1

Lži, lži, lži

Pan premiér neustále lže a pravdu řekne, jen když se zmýlí. Opravdu si všichni pravičáci, kteří se za dvě hodiny vzbudíte ke korytům myslíte, že je Mirek Topolánek je to pravé ořechové? Mít poradcem tajtrlíka Němce je ostudné stejně tak, jako mít Džamilu S., Vlastu P., Sašu V. ve vládě. Jak se praví - jaký pán, takový krám!!!! 

0/0
13.6.2007 5:44

joscer

Re: Lži, lži, lži

A jaký lid, taková vláda. Takhle nějak jsi to chtěl na závěr říci?

Já jsem pravicově založen, vstával jsem už v půl páté (jako každý pracovní den a ne ke korytu ale do normální práce) a nemyslím si, že Topolánek mluví pravdu jen když se zmýlí. Řekni (resp. napiš) v čem pan premiér v tomto týdnu lhal? A kdyby jsi článek četl pozorně, tak Němec je externí spolupracovník úřadu vlády, ne premiéra a to je velký rozdíl. Ty to možná ale nejsi s to pochopit.

0/0
13.6.2007 6:23

opportunity

Re: Re: Lži, lži, lži

Proč jenom v tomto týdnu? Paměť národa je tak krátká? ;-D

0/0
13.6.2007 7:02

joscer

Re: Re: Re: Lži, lži, lži

No právě, alespoň v tomto týdnu. Když původní přispěvatel píše, že neustále lže, tak určitě neustále lhal i v tomto týdnu, ne? Mě jde jen o to, aby to bylo z poslední doby a mohli jsme si to dobře všichni vybavit. Ale z jeho nereakce usuzuji, že od něj to byl opět jen výkřik do tmy.

0/0
13.6.2007 8:43

morbidni_kreten

Re: Re: Lži, lži, lži

"do normální práce":-DDD

ty si vůl jak lampa

0/0
13.6.2007 7:04

Najdete na iDNES.cz