Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

G8 pod zeleným vlivem

Zdánlivě odvážné a v každém případě velmi líbivé (pro toho, kdo nedomýšlí souvislosti) je "rozhodnutí" vrcholných politiků G8 snížit do roku 2050 emise takzvaných skleníkových plynů o padesát procent oproti současnému stavu. Je třeba jim však položit tři jednoduché otázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sojkovec

Ale no tak

Pan Klaus není debil, jen je neuvěřitelně sebestředný. Jeho ekonomické vzdělání nezpochybňuju a dost současných problémů správně pojmenuje. Ale jakmile se začne plést do věcí, kterým nerozumí (nikdo nerozumí všemu, ani VK ne), zesměšní se a pak se nelze divit, že jednodušší lidi mu nebudou naslouchat už vůbec. Spíš bych rád věděl, co ho vlastně nutí neustále být proti někomu v opozici, i přesto, že důkazy o oteplování existují (BTW nepřesvědčivý důkaz není důkaz, je to asi jako zámek, který nejde zamknout), diskuze je pouze o tom, do jaké míry se na tom podílí činnost lidská, to se opravdu neví. Ve skutečnosti se těmito výkřiky VK řadí na tutéž stejnou úroveň, jakou dosahují různí ekofanatici, jen s obráceným znaménkem. Občan VK má bezesporu jako každý z nás právo na svůj názor, včetně práva prezentovat jej, nicméně toto právo postrádá, hovoří-li jako hlava státu.

0/0
13.6.2007 11:54

jirkaxman

BOŽE

Pan prezident Václav Klaus by si měl zajít na vyšetření mozku, protože

takový blbosti jaký v poslední době chrlý ze svých úst jsou

neuvěřitelné a neospravedlnitelné!!!! Nechápu jak takovýto člověk se dostal až na post hlavy státu. Doufám,

že příští volby nevyhraje, protože tohle je už vrchol. Stačí, že uráží

pana Ala Gora.

0/0
11.6.2007 17:53

Vosta Jindra

Tak už je to jistý

Je to debil, nic víc k tomu dodávat netřeba. Naštěstí debil bez jakéhokoli vlivu.

0/0
11.6.2007 17:05

mistr_dzarda

Jedna otazka panu prezidentovi

Myslite si, ze soucasne smerovani lidske civilizace je spravne???

Zjevne ano a zjevne se hluboce mylite. Pochopte prosim, ze Zeme neni nase a neobnovitelnym zdrojum se nerika neobnovitelne jen tak. Pochopte prosim, ze 6 miliard lidi nemuze mit tolik vydobytku, kolik si jich v soucasnosti "uzivaji" obyvatele zapadu.

Pochopte sirsi souvislosti a verte, ze mnohe, co v soucasnosti povazujeme za ulehcovani zivota nam ve VELMI blizke budoucnosti bude VELMI na skodu.

Clovek neni pan Vesmiru a je to prave lidska pycha, touha po moci a majetku, ktera dovedla lidstvo do krize, ve ktere se v soucasne dobe bezesporu nachazi.

Pravda a Laska zvitezi nad lzi a nenavisti - o jak neoposlouchatelne a pravdive toto je! Respekt Vaclav Havel!V

0/0
11.6.2007 13:02

provas

3 otazky

Na první dve otázky neznám odpoved ani u beznych zakonu a podobnych norem a závazků vytvářených politiky. není mi jasné, proč si někdo s funkcí prezidenta klade otázku č.3. Politici činí rozhodnutí s dopady jen na dobu svého mandátu? Kdyžskončí volební období sněmovny přestanou platit zákony tou sněmovnou schválené? Ne. Měl by to vědět i pan prezident.

0/0
10.6.2007 17:00

ellukas

Ono trhu se někdy musí napomoci

Viz automobilová doprava. Dokud nebyly nařízeny např. bezpečnostní pásy a katalyzátory, tak žádný výrobce k jejich použití nepřistoupil, neb spotřebitelé se řídí především cenou. A katalyzátory jako takové neocení. A u nás např. soukromé TV se brání digitalnímu vysílaní jako lvii. Netvrdím, že za nějakých ideálních podmínek by tomu tak bylo také, ale máme reálný trh s reálnými subjekty, které je nutno někdy pošťouchnout tím správným směrem. A v případě emise skleníkových plynů navíc hraje svou roli čas.  

 

0/0
9.6.2007 17:45

Englishman

Na první otázku znám odpověď, pane Klausi

Snížení emisí CO2 nelze dosáhnout jinak než snížením spotřeby ropy. T.j. údajný boj proti GO je ve skutečnosti snahou o vymanění se ze závislosti na Arabech a Rusech. Což je jednoznačné chvalitebné.

Bohužel si politici jako pracovní metodu poslání Arabů tam, kam patří, vybrali lež. Rv

0/0
9.6.2007 11:12

gogol_jl

Demagogie - od Klause

A. neexistence "přesvědčivých vědeckých důkazů" .... 2 možnosti - 1. nepřesvědčivých pro VK 2. až přesvědčivé důkazy budou, Klaus už dávno nebude - má VK právo sahat do životů miliardám lidí ještě půl století po ukončení jeho politického mandátu ? ´======== B. Pokud tedy vědci mají pravdu (90% ano) - mají právo svojí nečiností sahat do životů miliardám lidí ještě půl století po ukončení jejich politického mandátu ? ======== C. neregulovaná společnost - 100% ? Nebo 90% ? Jestli 100%, tak zrušíme všechny zákony, nebo sociální dávky pro mentálně postižené, nebo staré - pak je ale jediná možnost tyto lidi vystřílet. Ví Klaus co znamená slovo OBČANSKÁ společnost ?

0/0
9.6.2007 10:19

Rudá_záře_nad_Kladnem

Václave, už jen do února 2008.

Pak už budeš dělat ostudu jen sám sobě.

0/0
9.6.2007 9:26

Martin Kostera

Re: Václave, už jen do února 2008.

Jakou ostudu?

0/0
9.6.2007 9:58

Rudá_záře_nad_Kladnem

Např. převzáno z blogu Jiřího Tuttera

 Poté se přihlásil s nevinnou otázkou můj kolega. Pan prezident se na tu jízdu po Greenpeace řádně usadil v sedle, zabodnul ostruhy svých očí do kolegy (bože, právě o něj přicházíme), sevřel otěže své víry a mávaje bičem faktů dostal se od 0,6ºC, o kterých nechtěl mluvit, k největší ukázce nepokory, drzosti a manipulace, jaké jen jsou environmentalisté schopni: dokonalou dramatickou etudou plnou mimiky, kroucení hlavou, akcentů a hlasového pianisima při kterém jsme sotva dýchali zvěstoval konečný důkaz. Totiž ve třetí zprávě IPCC (International Panel for Climate Change) byl klíčovým argumentem “hokejkový graf” (nazvaný podle tvaru křivky znázorňující vývoj teplot od r.1000 do poloviny 20.století). Ten však byl poté pravými vědci vyvrácen a v poslední, čtvrté zprávě, považte, již vůbec nefiguruje!

0/0
9.6.2007 10:41

Rudá_záře_nad_Kladnem

Re: Re: Václave, už jen do února 2008.

“Potichu se vytratil, stáhli ho bez sebemenšího náznaku omluvy! Deset let se kajte a mlčte!”. Ránu z milosti, prosím! Oči jsem opět otevřel až za hlasu svého kolegy: “Nahrál jste mi na smeč, pane prezidente. Mám tady kompletní poslední zprávu IPCC sebou a ten hokejkový graf je tam na stranách…“ a vyjmenoval hned tři! Teď ho nechá zastřelit jako nepřítele (maje)státu! Pan prezident však neztratil glanc a bez uzardění pohovořil o ztrátě tvaru hokejky a zapochyboval o verzi zprávy, o které je tady řeč. Je to přece jen formát! Vykroutit se z takové šlamastyky ani si při tom nepobryndat tu opravdu krásnou kravatu!

0/0
9.6.2007 10:41

ellukas

A co freony?

Jak trh se svou individuální kreativitou vypořádal s nebezpečím narušení ozonové díry? Nebyl zde desetkrát účinnější zákaz produkce freonů než cokoliv jiného.

  A zákaz produkce skleníkových plynů není o ničem jiném. Zkrátka ty firmy a ten ten ekonomický růst si musí kreativně najít nové cestičky. A nikdo se tomu nebrání.

0/0
9.6.2007 8:10

Martin Kostera

Re: A co freony?

Jen je otázka, jestli zákaz produkce CO2 něčemu pomůže. Jsou tu důkazy z historie, že nejdřív roste teplota a pak teprve CO2. Takže předpoklad, že za oteplováním Země může CO2 vypuštěný lidmi, je nezvratitelnou pravdou jen pro zelené mozečky. Klidně může být tento předpoklad zcela mylný...

0/0
9.6.2007 9:57

Prubojny___kapitalista

Má pravdu, Klaus

:-)R^ Zelená verbež se chová jako mafie a už teď lze v jejich chování vypozorovat základy budoucího teroru a diktatury. Jak píše Kulhánek - zelení všeho druhu od GreenPeace po SZ jsou ekofašos, fanatici, kteří ve jménu své víry - zelené planety dělají a budou dělat stejná svinstva jako fanatičtí nacisti. :-) Že zatím zelení nikoho neposlali do plynu? Nenechte se zmýlit. Když nastupovali nacisté v Německu, tak nejprve přišly na řadu útoky na nepohodlné lidi, vybíjení výkladních skříní a obchodů a masové protistátní akce - když se podíváte na ekofašos, s hrůzou zjistíte, že jednají úplně stejně. Stačí se podívat, kolik jen za minulý týden vyrabovali obchodů a zapálili aut 

0/0
9.6.2007 7:48

Rudá_záře_nad_Kladnem

Re: Má pravdu, Klaus

a ty jsou modrej fašos.

0/0
9.6.2007 9:27

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Má pravdu, Klaus

To naštěstí ne, fašos jsou socialisté ;-D

0/0
9.6.2007 10:05

rychlošípák

Re: Má pravdu, Klaus

...ale NEMÁ pravdu, ty blázínku! Vystudoval jsem geochemii, jsem pro jadernou energetiku, volím ODS (hlavně kvůli potřebě reforem), nemám rád zelené, ale za urychlením oteplování stojí činnost lidská! Ke změnám klimatu v historii země (střídání doby ledové a oteplování)  docházelo vždy a člověk to neovlivní. Přirozená změna klimatu však dává čas flóře i fauně se přizpůsobit, když ho nemají, vyhynou... Paleontologie, což je vědní obor (nevím jestli ho VK uznává, přeci jen to není ekonomie) nám podává nevyvratitelné důkazy! Většinou se to stalo po nějaké přírodní katastrofě (např. dopad meteoritu, výbuch supervulkánu). Lidé ten proces  urychlují (jsou takovou přírodní katastrofou) a proto nebude čas pro některé živočichy a rostliny na aklimatizaci. Člověk, který si umí spočítat kolik je 2+2 to pochopí, ovšem nejjednodušší obranou toho, kdo to nezvládne je svést to na zelenou verbež a ekoteroristy.  Zelení fanatici samozřejmě existují, ale zajisté existují i ekonomteroristé, nemyslíš? 

0/0
11.6.2007 8:53

Ja!

Milý pane prezidente

Z části souhlasím. Ale nabízí se otázka: Mám věřit Vám, ekonomovi se zajímavým názorem, nebo vědcům, kteří studují vědu spjatou s touto problematikou celý život?

0/0
9.6.2007 2:25

Martin Kostera

Re: Milý pane prezidente

Otázka zní - kterým vědcům. Oproti zelenému evangeliu totiž vědci nejsou zajedno co je příčinou současného velmi mírného oteplování. Je tu hned několik alternativ, o kterých je ale v zájmu zeleného evangelia téměž zakázáno mluvit - nejsou politicky korektní...

0/0
9.6.2007 9:54

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Milý pane prezidente

Přesně tak. Navíc jedna z hlavních rádobyvědeckých zpráv se ukázala být podvod, což ale kupodivu nikdo nebere v potaz. Tak daleko zelený fanatismus dospěl :-P

0/0
9.6.2007 10:08

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.