Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Většina Čechů by uzákonila eutanazii

Podle téměř dvou třetin obyvatel Česka by měl právní řád umožnit eutanazii. Většina lidí si také myslí, že žena má právo se sama rozhodnout o případné interrupci. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

milchama

Tento ubohý národ, který si nechává ochotně vymývat mozek kdejakou

soustavnější mediální propagandou, před sebou nemá dlouhou budoucnost. Ale tento většinový názor na potraty a euthanasii má svou (nezamýšlenou) logiku. Pokud si už tak nízký počet dětí budeme ještě snižovat jejich zabíjením v mateřském lůně, pak nebude mít kdo živit stále více stárnoucí populaci, takže se bude jevit jen jako přirozené, že je třeba zbavit se pomocí nevyžádané euthanasie společenské "zátěže" - tj starých a nemocných. Vy, kteří jste přesvědčeni o svých "pokrokových" názorech, tak si na toto varování vzpomeňte, až na vás přijde řada u kata ("lékaře"). Inu, kdo jinému jámu kopá...:-©

0/0
9.6.2007 0:10

Beranal

Matení pojmů

Což takhle nemluvit o eunthanasii ale o asistované sebevraždě, eunthanasie to by připadalo v úvahu u lidí zcela bezmocných. Normální bych viděl mluvit o asistované sebevraždě, tedy to provést tak aby ten konečný úkon (spuštění) učinil sám umírající. To snad by nebyl až takový problém aby se toto pod dozorem sázkově vybraných notářů provedlo. Lékaře bych z toho vypustil aby se nemohli používat ty ideologické bláboly o jejich přísaze.

0/0
8.6.2007 22:30

Abdéřan

Re: Matení pojmů

Také bych to tak viděl, nejhorší na dobrovolně páchaných sebevraždách je jejich hrůzná (mnohdy trýznivá) realizace (věšení, střílení, skoky z mostů, pod vlak atd.). Když se svobodný člověk svobodně rozhodne ukončit svůj život, měl by mít šanci učinit tak pokud možno důstojným způsobem.

0/0
9.6.2007 7:33

Tomsy

To je zajímavé

to je zajímavé zjištění , že proti euthanasii je starší část obyvatelstva. 

0/0
8.6.2007 20:38

milchama

Re: To je zajímavé

Na tom není nic až tak zajímavého. Ti, kteří se v důsledku svého věku a s ním spojenými nemocemi stávají pro příbuzné a společnost nepohodlnými, mají strach, že legalizace euthanasie umožní jejich jimi nevyžádanou tichou likvidaci. Ti, kdo jsou dosud mladí a relativně zdraví jsou pro legalizaci euthanasie, neboť pak bude daleko snazší zbavit se oněch sociálně aj. nepohodlných, když už jednou legálnímu vraždění narozených otevřeme dveře...Rv

0/0
8.6.2007 23:43

bobr.23

nooo

to nevim vzhledem ktomu že se unas osrava uplně vsechno tak mužeme bejt radi že eutanazie legalní není a mělo by to tak zustat..přece jenom sme bananistan :-)

0/0
8.6.2007 16:02

Najdete na iDNES.cz