Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ondřejově matce hrozí po zpřísnění obvinění až 12 let

Brněnské krajské státní zastupitelství převzalo případ kuřimského týrání a hned zpřísnilo obvinění Kláry Mauerové. Matce týraného Ondřeje hrozí nově až dvanáct let vězení. Dosud to bylo osm let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vitouchP

Proč

Proč to dělal ? protože Kateřina Mauerová byla kamarádka jeho manželky a jeho syn  s ní byl na táboře.

0/0
9.12.2007 22:19

TomášM

12 let to zase trošku přehánej

kdyby ho rozsekala sekerou bude jí hrozit to samé?

0/0
1.6.2007 22:53

SlusnyClovek

Re: 12 let to zase trošku přehánej

Za vraždu manžela dávají klidně míň, leckdy v rozpětí 5-10 let, stačí aby řekla, že ji bil.

Před časem nějaká zabila, co předtím už 11 let dostala za vraždu nějakého muže. Tak mi to nepřipadá úměrné.

Bulawa ožralý zabil v bezohledné jízdě tři policisty, dostal tři roky. Pro něj by podle mě bylo 12 let dost málo.

Asi jako odškodné. Podle nějakých tabulek za ztrátu celé horní končetiny nebo oka asi třicet tisíc. Lepší je někoho zmrzačit, než urazit nějakého politika. Tam si může politik nárokovat stamilionové odškodné.

Zmrzačení z nemocnic (chlapec po banální operaci - nyní mozek nefunguje, nebo muž co mu odoperovali zdravou ledvinu místo nemocné - dostali několik milionů - za zničené zdraví i zbytek života.) Zato obchodníci s krví a nejapný ale pravdivý výrok ministra Bojara vysoudili stovky milionů, ne-li miliardy. Lidský život se v Česku moc necení, náhrady - jak pro koho. Záleží, koho člověk urazil.

0/0
1.6.2007 23:28

SlusnyClovek

Re: 12 let to zase trošku přehánej

A aférka kolem tohodle případu i výše hrozícího trestu je stejný kocourkov, jako mnou výše zminované případy.

0/0
1.6.2007 23:29

kerim003

at uz jsou do hajzl.

kru.a  a kdo potresta soudkyni, pracovnice socialky a pani Sabatovou apana Patocku za napomahani k  trestnemu cinu???????

0/0
1.6.2007 11:53

Warhead_AiB

...

wrwrrrmm

0/0
1.6.2007 10:02

kill7

sakra

dneska nevysílaj ?

kdy bude pokračování?

0/0
1.6.2007 9:52

OldFaker

Už spekulace o výši trestu...

...v této výměře, svědčí o tom, že ji někdo potřebuje odklidit - určitě se nepočítá s tím, že se dožije propuštění, velice bych se divil, kdyby bylo jednání veřejné a už vidím mlžení okolo svědků... 

0/0
1.6.2007 7:51

Anjela

Re: Už spekulace o výši trestu...

že by pán byl jasnovidec?

Má pravdu, je za tím mnoho víc. Třeba podvody politiků, podvody zaměstnanců státu, trestná činnost vymyšlených zaměstnanců státu a dokonce i únosy dětí a jejich prodej za úplatu do ciziny vymyšlenými asociálními pracovníky za spoluúčasti soudců, taktéž vymyšlenými a dokonce i pokusy na dětech a mnoho jiných věcí týkajících se trestné činnosti zaměstnanců státu, ale naruby a nelegitimních jako zaměnstanci státu. V tom to právě je. Nelegitimních!Rv

Klaus to dostal písemně jako mnoho jiných věcí. Náhody neexistují dokonce ani u baby setu a ta vymyšlená státní zástupkyně dost těžko vysvětlí jak to, že si hraje na státní zástupkyni, když toto ve skutečnosti neexistuje, ale podvodníků příživnických je plná  vymyšlená státní správa a administrativa. To proto, že byl velice hrubým způsobem porušen Kompetenční zákon.Takže si kupte zbraně, budete to potřebovat.

0/0
1.6.2007 21:24

qaqa

Ale zato

propustíme dvojnásobnýho psychopatickýho vraha, heč !

0/0
1.6.2007 7:40

dejavu26

Proč týrané děti milují své týrající rodiče

Pod článkem názor psychologa, proč tomu tak je a taky názro právníka na tuto problematiku u nás

http://www.meredit.cz/Dusevni-a-telesne-zdravi/Psychologie/Moje-mama-me-tyrala-ale-ja-ji-presto-stale-miluji?Itemid=1

0/0
31.5.2007 22:13

SlusnyClovek

Re: Proč týrané děti milují své týrající rodiče

Ondřej tak miluje mámu, že na ni vše pověděl. Děti rády žalují, on by motiv měl. A víme, že ne každé žalování je pravda, to může dosvědčit každý rodič nebo učitel základní školy.

Hlavní důkaz obžaloby, kromě chycení při činu - zavřeného Ondřej - jsou výpovědi sedmiletého chlapce. To je dosti málo.Navíc výpovědi chodí prostřednictvím policie, tak je otázka, co vůbec řekl. Podepsal asi vše, pokud umí psát...

Že policisté umí lhát jak tiskne, to je případ např bývalého prezidenta Husáka i dalších vysokých důstojníků, kteří zapírali do poslední chvíle. Proč věřit co nakukají policisti. Jsou to lidi, kteřá páchají trestnou činost jako ostatní - braním pokut do své kapsy počínaje, korupcí a přepadeními konče. Důvěryhodní jako každý jiný Čech, tj. nejde jim příliš věřit.

0/0
31.5.2007 22:22

mrkevmrkevmrk

Re: Re: Proč týrané děti milují své týrající rodiče

copak, Ordinace v růžové zahradě už skončila, že slušný trouba zase chrlí rozumy na netu? dejte si studenou sprchu a nechte žít lidi, co se snaží dělat svou práci. vaše generalizování je fakt nechutný!

0/0
31.5.2007 23:11

qoknu

Re: Re: Proč týrané děti milují své týrající rodiče

Každý normální člověk ví, že u výslechu nezletilého musí být buď rodič nebo sociální pracovník. Kdyby jste četl pořádně, tak v jednom z prvních článků na začátku tohoto případu to bylo napsáno, kdo byl přítomen u výslechu.:-(

0/0
1.6.2007 10:05

Anjela

Re: Re: Proč týrané děti milují své týrající rodiče

;-D

0/0
1.6.2007 21:25

Polární Zajíc

Největší viníci z toho vyjdou beztrestně, nebo vše dělali na pokyn tajných služeb, což je nejmocnější součást našeho státu.

Až dají tajné služby pokyn, aby nebyl trestán nikdo, kdo se podílel na jeho operaci, směřující ke změně identity jejích agentů, tak z toho všichni akrétři vyjdou beztrestně. Obě Mauerové dostanou potvrzení od psychiatra, že byly nesvéprávné. O podvodníkovi a lháři rudolevém Patočkovi se bude mlčet že lhal a tr. činům napomáhal. ˇˇSkrdla si bude, jako zkušený a nedotknutelný estébák, dělat z vyšetřovatelů legraci.

0/0
31.5.2007 21:58

SlusnyClovek

pokrač.

včetně nahých fotek dětí? Páska přes oči vyřeší vše? A co etika? Lid chce bavit, spíš mi připadá.

Stejně teda nechápu, proč pak neexistuje statistika zločinnosti např. Romů. Je to sice osobní údaj, na rozdíl od náboženství nebo sex. orientace to na nich stejně každý pozná, co jsou zač. Tak proč to tajit?

Děsí mě všemocnost policie - zastrašuje svědky ve prospěch Čunka. Proč nevadí křivé výpovědi Urbanové? Proč není obvinění i vůči ní? Jiné důkazy než její bláboly totiž nejsou.

0/0
31.5.2007 21:06

Rada8

Re: pokrač.

proč nepsat, že vraždu spáchal bílý křesťan? tak jste to myslel?

ať se na to díváte jak chcete, tady prostě unikly záznamy. a pořád za sebe tvrdím, zaplaťpánbů za to. jinak by se to zametlo pod stůl, matka na psychinu na pár metrů a pak šupky děcka zpátky. ne. toto je opravdu problém. nejen ondry, nejen jakuba, nejen toho, že paprsek s cca 2500 dětmi vedly pošahaný baby, ale toho, že stát odebere nemocnou anetu kterou její rodiče milují a ona je jen proto že má špinavý nohy a matka si nepotrpí na pořádek (citace cimického: bordel v bytě, šťastné dítě), a přidělí neexistující dívku pomatencům. zkus si požádat o dítě do poručnictví. pak napiš, kolik chtěli posudků, kolikrát u tebe byla sociálka atd....  

0/0
31.5.2007 21:53

SlusnyClovek

Re: Re: pokrač.

S těmi pošahanými babami se asi shodnem. Když někdo spáchá vraždu, tak nepotřebuji vědět, jestli byl žid nebo mohamedán nebo jehovista - pokud nepůjde o vraždu rituální. Tak jsem to myslel.Taky jsem myslel, že pokud zveřejní údaje o neodsouzené pachatelce, tak proč zveřejnují údaje tolika lidí kolem - deset příbuzných, různé známé, členy sekty. Zabavování náboženských materiálů? Kde to jsme? Ještě totalita, tehdy to dělali estébáci rádi.

Je X horších případů - skutečná týrání (zlomená žebra, krvácení do mozku atd.), sex. zneužívání dětí v rodině a nenadělá se tolik povyku. Tady jde o méně - nevhodný trest, dlouhodobě by dítě poznamenal, krátkodobě bezvýznamný z hlediska jeho vývoje. A mluvit o 12letech - víc než za leckterou vraždu? Pěkný kocourkov.

0/0
31.5.2007 22:14

Rada8

Re: Re: Re: pokrač.

no tak tady se neshodneme. podle mě zlomená žebra a půlroční tyranie svazováním atd atd....je nesrovnatelné. ta žebra srostou, ....dobrou noc:-)

0/0
31.5.2007 22:28

opportunity

Re: pokrač.

Křivé výpovědi Urbanové? Jestli máš důkazy že nemluvila pravdu, šup s nimi na policii, Čunkův advokát ti poděkuje.

0/0
31.5.2007 22:00

SlusnyClovek

Re: Re: pokrač.

Důkaz - např. domlouvání se Urbanové s policisty na jejích výpovědích. Psalo se o tom, zabývá se tím inspekce ministerstva. Kde je důkaz, že ona mluví pravdu a svědkové lžou. Zatím to vypadá naopak. Tvrzení proti tvrzení. Ale to je trošku jiné téma. Nicméně vyšetřuje to bývalý estébák Obst. Poukázal na to Štětina, tak se s tím snad pohne.

Já taky nikomu nedokážu, že neexistujou marťani. Ve vědě se vždy dokazuje tvrzení, že něco není dokázat nejde. Ještě jsem neviděl jeden solidní důkaz proti Čunkovi.

0/0
31.5.2007 22:18

SlusnyClovek

Právo na soukromí a ochranu osobních údajů

Např. ani zaměstnavatel nemá právo se ptát zaměstnance nebo uchazeče na sexuální orientaci nebo politické či náboženské přesvědčení. To jsou osobní údaje, které nemá právo nikdo zveřejňovat, pokud je nezveřejní dotyčný sám/a. Chápu, když zveřejní plné jméno i bydliště odsouzeného a trestný čin. Není nutné zveřejnovat, jestli byl dotyčný Rom (to se opravdu nezveřejňuje, homosexuál - o tom se taky mlčí, jaké byl víry - to se kupodivu už zveřejnuje, i když jde spíš o příslušnost ke skupině, co člověk věří, do hlavy nikdo nevidí) Pokud se zveřejnují odsouzení, tak by stačilo čin, který spáchal, sexuální zaměření zmínit např. u činů s tím spojených, ne u krádeže nebo korupce. Ale nechápu, jak můžou zveřjnovat osobní údaje neodsouzených lidí. Téměř prokazané to je zatím u jedné osoby, není jasné co (půl rok nebo pár dní?). Proč mám vědět, že nějaký Škrla vedl odnož nějaké sekty? On taky Ondřeje trápil? Proč znám jméno B.Škrlové i kdyby se vydávala za Aničku? Proč důvěrné údaje o dětech, v

0/0
31.5.2007 21:03

Diskutervas

Kombinace dlouhodobé svazování, ponižování, nahota a video

Mně z toho vychází sexuální motiv - varianta sadomasochismu apod. Majetek rodiny neodpovídající příjmům - prodej oněch materiálů? Anička bezesporu existovala! - mluvil o ní Ondra, viděli ji sousedé, byla nošena na zádech. Dívka bez identity - obchod s dětmi? Falešné děvče u soudu, taktéž v Klokánku - snaha zakrýt příznaky zneužívání?Domácí škola - aby děti nemluvily, co se děje doma a co jim logicky přišlo normální? Napojení na sektu? Maskování sexuálních motivů motivy náboženskými? Nebo snaha vlivných a namočených (odběr SM materiálu) tu věc zahrát někam jinam? Snaha věc znepřehlednit a udělat z toho frašku?

Prostě stále bych neopouštěl svou hypotézu o sexuálním pozadí kauzy.

Nějaké převtělování a jiné náboženské sektářské záležitosti? Dle mého názoru nesmysl, k tomu není třeba legalizace před úřady.       

0/0
31.5.2007 20:54

Anjela

Re: Kombinace dlouhodobé svazování, ponižování, nahota a video

musí se legalisovat vymyšlenými úřady. Dokonce i všichni svatí musí být schváleni jako legitimní, jinak by se nemohli slavit.

Propstě by úředně neexistivali a i kdyby stáli před úředníkem, tak by je nevbiděl a všechny by zapřel, protožýe neexistují úředně a tudíž nejsou.

Má to hodně společného s duševní poruchou ohledně vnímáíní reality. Je totiž nejvíce zastoupena právě ve státní správě a administrativě, taktéž vymyšlené. Podvodníky.Rv

0/0
1.6.2007 21:48

sladekm

já bych ji potrestal

úplně stejně jak ona svého syna !

0/0
31.5.2007 20:50

Diskutervas

Re: já bych ji potrestal

třeba by to pro ni nebyl trest, protože by se jí to líbilo.

0/0
31.5.2007 20:55

Ulrich

Sid 2007

Myslím, že značně zkresluješ. Z dostupných informací vyplývá, že Patočka znal Kateřinu Mauerovou jako přítelkyni své manželky a že se s ní běžně nestýkal. S adopcí začal pomáhat na základě její prosby.

A klidně to může být třeba tak, že psychika členů Škrlovy sekta se měnila postupně. Možná byly učení a praxe sekty zprvu zcela mírumilovné ( a v té souvislosti znal Patočka Kateřinu ) a teprve později přišel Škrla s celou řadou extrémních a nebezpečných věroučných prvků přišel a získal nad členy úplnou kontrolu.

0/0
31.5.2007 20:22

Beranal

Těžké ublížení na zdraví ???

To se zřejmě státní zástupce ožral a ráno v kocovině viděl hady, myši a těžké ublížení na zdraví, se divím že to hned nedali na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti.8-o

0/0
31.5.2007 20:18

Ulrich

Re: Těžké ublížení na zdraví ???

Taky mi to přijde přehnané, ale vždyť neznáme obsah spisu.

0/0
31.5.2007 20:24

Anjela

Re: Re: Těžké ublížení na zdraví ???

napiš bulváru, ten seženeR^ všechno.

0/0
1.6.2007 21:49

SlusnyClovek

Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

Dát 12 let za týrání - prokázané je jedno svázání a zavření do komory, dle zbytků na podlaze lze předpokládat týden. O půl roce není žádný důkaz - jen výpověď 7 letého chlapce - ústy policie (co opravdu řekl, a kdo mu řekl, co má říkat??). Za zabití v řízení opilosti několika policistů dostal Bulawa 3 roky, za zabití bezohledným řidičem matky s dítětem na přechodu leckdy není ani rok na tvrdo, spíš jen podmínka.

Za špatné zacházení s dítětem by spíš byla na místě domluva, dohled psychologa a sociálního pracovníka. Dítě snad dočasně odebrat. Ale zavírat na 12 let, když za vraždu je často jen 11let?

Celé psaní o sektě je nesmysl. To není relevantní, každý může věřit co chce, žádná sekta neučí takto zacházet s dětmi. Vyšetřování vypadá víc než podivně - domovní prohlídky u členů sekty? Čím jsou oni vini. Zabavování náboženských materiálů - to jsme opět v totalitě?

0/0
31.5.2007 20:10

morbidni_kreten

Re: Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

běž zvracet někam jinam pane Grál;-D

0/0
31.5.2007 20:13

mrkevmrkevmrk

Re: Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

sice jste šílenej grafoman, ale s těmi 12lety souhlasím, je to opravdu neuvěřitelně přehnaný a hlavně to nic neřeší (kromě uklidnění davů). trenér, co dlouhodobě souložil se svou 13letou svěřenkyní dostal 7let...

0/0
31.5.2007 23:16

SlusnyClovek

Re: Re: Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

Těch případů nepoměru trestů je daleko víc, např. katerský princ za opakované zneužívání dostal rok a půl, pan ministr ho ale stejně pustil.

Mě děsí, že někdo si umane a je to tak. Policie si na někoho zasedne - a ten člověk za menší věc bude sedět víc jak za vraždu. Jiný vrah bude mít vlivného příznivce a ujde bez trestu. Připadá mi, že lidé jsou potrestání, jak soudce nebo st. zástupce napadlo - tj. podle gusta a ne podle nějakých zákonů.

Ta kauza vzbuzuje řadu pochybností o celém vyšetřovacím systému - to mě děsí, kdo to ovládá. Nějaký chlapec nebo jeho rodina tak významní nejsou. Bez živení kauzy médii by to už ani lidi nepamatovali, kdyby byla jen jedna zpráva o týrání.

0/0
1.6.2007 21:48

anžto

Re: Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

tam nejde jen o toho chlapce jako takového ale i o jiné věci - už jen to že lže a zatajuje skutečnosti ohledně barbory apod. ji určitě přitížilo - proto ta vyšší sazba

0/0
1.6.2007 9:00

SlusnyClovek

Re: Re: Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

Za lži se nezavírá. Politici lžou jak když tiskne, starosty malých vesniček počínaje a premiéry a prezidenty konče. Ti můžou beztrestně? Zločiny leckdy taky zakrývají a klamou lidi kvůli osovbním cílům. Tahle pokud lže, tak spíš jen ze strachu před trestem. Obžalovaný má právo nemluvit pravdu. Přiznat se je polehčující okolnost, lež ve svůj prospěch ale u obviněných trestná není. Trestné je křivé svědectví, tj svědčit falešné pro jiného člověka. Pro sebe to trestné není.

0/0
1.6.2007 21:43

Anjela

Re: Hon jak na čarodějnice - jak v tom filmu (Kladivo na čarodějnice)

kdepak týden ale to není důležité, důležité je výsledek a hlavně to, co se kolem toho děje, to je důležité, protože toto je určující ve výsledku.

Ondra říká to, co má říkat a Kateřina říká taky to, co říká a o tom to je.A názor vymyšlené státní zástuplkyně není důležitý, protože státní zastupitelství, které je spoluúčastné dokonce na vlastizradě dost těžko může hovořit o nějaké kompetenci a legitimitě a dalších věcech a už vůbec nemůže někoho obviňovat, protože ve skutečnosti státní zastupitelství neexistuje.A tajné služby?

No, to záleží na úhlu pohledu, protože to, co se presentuje jako tajná služba, tak vlastně tajná není, protože každý o ní ví, dokonce i děti, ale taková služba, o které nikdo neví, tak ta tajná je,  a proto se nemusí nikde schovávat a přesto schovaná je, tak taková je skutečně tajná , než tajné služby politiků, to znamená, organisované zločinné struktury k potlačování práv a svobod.

Tak to jsou ti škaredí. To ano.

0/0
1.6.2007 21:41

Diskutervas

Je tu někdo, kdo by mi stručně odpověděl, čím se vyznačuje sdružení

Hnutí grálu, či ta odnož Mravenci? Nechce se mi to hledat. Hlavně mě zajímají odlišnosti od podobných uskupení.

0/0
31.5.2007 20:00

Anjela

Re: Je tu někdo, kdo by mi stručně odpověděl, čím se vyznačuje sdružení

Hnutí Grálu je spolek alkoholiků a maskují svůj fetiš(půllitr) za Grál.

To aby někdo neměl kecy, že jsme národ alkoholiků.8-o[>-]

0/0
1.6.2007 21:51

Diskutervas

Já si stále myslím, že ta náboženská sekta není hlavní motiv

tohoto případu.

0/0
31.5.2007 19:53

Anjela

Re: Já si stále myslím, že ta náboženská sekta není hlavní motiv

ne, není, mají v tom prsty mimozemšťané Českové z planety Česko a sdimense Nenormálnmo, kteří přiletěli na tuto planetu a přistáli v zemi Čechů na svém korábu zvaném legislativa a tím, že byli tito mimozemští bezdomovci vyhoštěni ze své planety, protože byli nenormální i na tu jejich dimensi, tak tady v zemi Čechů rozbili svůj stan, kterému říkají Parlament a přemýšlejí tam na zdokonalení své dimensiální lodi Legislativa.

0/0
1.6.2007 21:56

Sid2007

Pravdolásky ŠABATKA a Patočka pomáhali a "věří a chápou" bestiální muření, brainwashing dětí, švidly s adopcí a legalizací "Aničky", snahu vzdělávat se na falešné jnémo: Bude HAVEL lobbovat za odsouzeného Patočku?

Patočkovi dokladovaně nelze věřit slovo, navíc Mauerovým systematicky, dlouhodobě, vědomě a významně v nejrlúznějších trestných činech, počínaje "legalizací a adopcí Aničky" pomáhal, on dovedl pomocnici Šabattovou, zpracoval soudkyni R., soudní "znalce", atd. On dovedl 34-letouˇŠkrlovou do Klokánku, přitom v médiích tvrdil, že to nebyla ˇ34-letá žena, ale dívka, která: 

"cestou do Klokánku se na´jednou na louce rozeběhla nza motýlem a radostí hýkala"

Tipuji si, když by byl Patořka odsouzen, že pravdolásky, včele s Havlem, jako to udělali s odsouzeným Mlynářem, budou apelovat na inztelektuály ve světě, aby se za odsouzeného Patočku přimluvili.

0/0
31.5.2007 18:52

Ulrich

Re: Pravdolásky ŠABATKA a Patočka pomáhali a "věří a chápou" bestiální muření, brainwashing dětí, švidly s adopcí a legalizací "Aničky", snahu vzdělávat se na falešné jnémo: Bude HAVEL lobbovat za odsouzeného Patočku?

Nepřeháněj to s tou nenávistí. Neřekl bych, že "pravdoláskovci" jsou nějaká skupina zločinců. Možná lze polemizovat s jejich některými postoji, ale špatní lidé to nejsou.

Určité, byť značně neprůkazné podezření proti Patočkovi, že se na pokusu o vytvoření úřední identity fiktivní Aničky podílel, tady je. Ale nejsou absolutně žádné indicie ani jejich náznyky o tom, že by nějak zákulisně zpracovával soudkyni.

Není vůbec vyloučeno, že se Barbora Škrlová chovala před Patočkou infantilně, aby posílila iluzi o Aničce. A připomínám, že barbora vypadá velmi dětsky - je hubená a měří jen 155 cm.

0/0
31.5.2007 19:11

Sid2007

KONEČNĚ věcnejší debata? Ne tedy apriori "Koho to zajímá"?

Nejen média, kandidáti na volené funkce, politické strany, ale i státní zástupci, ohájci obžalovaných "nadsazují" při prezentaci své věci. Proto píšu o !pravdoláskách", ikdyž si nemyslím aani jsem nikde nepasl, že "pravdoláskovci jsou nějaká skupina zločinců". UVÍTAL bych, v zájmu věcné diskuse, kdyby jste mě na takový případ v mém příspěvku upozornil. Děkuji.

Jistěže zde, my štěnáři, nemáme víc než "neprůkazné podezžení proti Patočkovi". Ikdyž je "investigativní novimář", tedy s okem bystřejším než průměrný občan, jeho "víra v Mauerovi" mohla po léta přehlížet, že Kateřina je  .najednou? - "dusšvně chorá". On do posledního dne zneužíval médií ka tomu, aby věc "manažoval", zatloukal: viz. Kateřina výborná pedagožka, s mojí ženou navíc dělaly hračky našim dětem, atd. atd. Patočka není naivka, je profík, ví jak masy a média masírovat. Jweho "bystrozrak" novináře, akktivisty, představitele politické strany, když po léta, v předním tisku a organitacích hřímá, jak řešit problémy státu (pokr

0/0
31.5.2007 19:24

Ulrich

Re: KONEČNĚ věcnejší debata? Ne tedy apriori "Koho to zajímá"?

Měl jsem z vašeho příspěvku pocit silné zášti, která neodpovídá dosavadním zjištěním.

Zásadní námitka: Proč by to Patočka dělal?

0/0
31.5.2007 19:28

Englishman

Re: Re: KONEČNĚ věcnejší debata? Ne tedy apriori "Koho to zajímá"?

Tu zásadní námitku lze  vznést u všech aktérů. NĚKDO ale NĚCO dělal, že? Nevíme přesně co a nevíme tudíž ani přesně kdo a rozhodně zatím ani netušíme proč.

0/0
31.5.2007 19:33

Ulrich

Re: Re: Re: KONEČNĚ věcnejší debata? Ne tedy apriori "Koho to zajímá"?

Ano ano, jistě. Ale v podstatě víme, že ta motivace ostatních souvisela s činností sekty. Pokud by se na tom všem Patočka vědomě podílel, musel by být nutně také členem. A to se mi nejeví jako pravděpodobné. proto u něj postrádám motivaci.

0/0
31.5.2007 19:41

Sid2007

Promiňte: premisa, že "pokud by se na tom P. vědomě podílel, musel by být členem sekty" je (vědomě? naivně?) DĚRAVÁ

Mohl s nimi - nebo s konkrétními členy, spíše ČLENKAMI - sekty "sympatizovat", nakonec sám opakovaně, veřejně, konzistentně tvrdil, že je slouholetým přítelem zadrřené a obviněné "lišky v kurníku" /péše o děti), sexy Kateřiny Mauerové.

Představa, že by prominentní aktivista, bbedávno předák SZ, šéfredaktor ne zcela bezvýznamných LN, atd. Patočka, který podle Janečka na LN s ním již vloni v létě u něj v bytě debatoval plány na udělání filmu o "adopci Aničky" byl tak naivní, nevěděl io tom, že když ne vechno, tak alepoň mnohé aspekty celé věci "smrdí do devátého nebe", že se zde dělají zásadní, opakované nšvindly s identitou lidí, "adopcí", atd. atd. To všechno "investigativní" žurmmalista, když se s Mauerovými druží, plánuje film o jejich adopční kautze, .... nic mu na tom "nehrálo"? Člověku, která dokáže vystrnadit plno lidí z LN? Dokáže intriky na republikové úrovni v SZ?  STALE, veřejně Kateřinu atd. hájí, až když ona na policii "píská", tak on je najednou OSEL a ona "dusševně chorá?

0/0
31.5.2007 19:53

Englishman

Re: Re: Re: Re: KONEČNĚ věcnejší debata? Ne tedy apriori "Koho to zajímá"?

S tím nemohu souhlasit. O činnosti sekty nevíme nic. Jediné, co o té sektě víme, je, že existuje nebo existovala a že jejím základem byl skautský oddíl. O tom, že by vytvoření Aničky souviselo s nějakou činností, tedy nevíme nic (alespoň já ne). Nejde jen o slova, prostě chci říct, že z faktu, že nějaká skupina lidí je nábožensky vyšinutá, nelze vyvodit, že jejich všechny jejich společné aktivity bezprostředně souvisí s tímto vyšinutím. Oni se třeba stýkají téměř výhradně s ostatními členy skupiny a proto vše dělají jen s nimi. Katolíci třeba také jezdí na dovolenou s jinými členy farnosti, ale ani je nenapadne, že by během dovolené zašli do kostela. Absolventi výběrových škol v USA i UK leckdy podnikají výhradně s jinými absolventy téže školy, protože těm věří, ostatním ne.

Členkou sekty mimochodem mohla být třeba Vanda Patočková.

0/0
31.5.2007 19:54

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.