Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děti bránily ohroženou školu křídou a pastelkami

"Neberte nám naši školu!" volali žáci při happeningu, který včera v podvečer začal před základní školou Horáčkova v Praze 4. Doprovázeni vojenským terénním vozem a vyzbrojeni barevnými "pastelkami středního doletu", které má škola v emblému, pak s rodiči vyrazili na pochod k nuselské radnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svobo24

Je cosi shnilého ve státě nikoliv dánském...(úvaha)

Já se Krištofa na té schůzi zeptal,jak to je s těmi jeho kšefty,ačkoliv to je jasné-ten nebožák si prostě hrabe jak umí a hlavně honem,dokud tam je.V podstatě za to nemůže,protože je jen symbolickým obrazem celé naší společnosti.Jde jen o korupci a osobní zájmy nějaké loby na komunální úrovni s cílem získání lukrativních pozemků.Bohužel v našem případě se tyto hyeny neštítí jít i přes stovky dětí.Slušné a rozumné argumenty zástupců školy proto vypadají až skoro směšně a tito lidé to dávají svým výsměchem všem jasně najevo.V normálně fungující demokracii s funkční legislativou a s jasnými nepsanými morálními hodnotami by něco takového nebylo absolutně možné,takoví lidé by se na tyto posty ani nedostali a když,tak by museli okamžitě rezignovat stejně jako patrně v současné i minulé době celé politické vedení, parlament atd. Ale proč by to dělali, když se nikomu nic nestane.Ti,kteří by jim mohli být nebezpeční jsou stejně zkorumpovaní jako oni a ti, kteří nejsou,tak zase nemají žádnou moc

0/0
6.6.2007 16:06

pirát

zachraňme Horáčkovu

Nesouhlasím s radnici v Praze 4 RvX,protože chce sloučit školu Horačkovu s jinou školou. :-©...PROTEST...:-©Musejí nám opravit školu.;-€;-OBráním svojí školu.(Y)

0/0
5.6.2007 17:20

mather

Prašiví politici

Pěkně jsme si zvolili naše politické vedení! Je to pořád dokola, všichni jen hrabou ve svůj prospěch, Krištof je toho důkazem. Na schůzce učitelů jiné školy na P4 klidně řekl, že má osobní zájem na některých budovách. Proč ho nemůžeme vyhodit a proč pořád musíme tolerovat ty politické vyžírky? Jediné co na ně zatím pořád platí, je zájem médií a negativní články o nich. Tak jen do nich a žádné podmínky od člověka, který nemá zájem na kvalitní výuce našich dětí nebudeme tolerovat...;-O

0/0
5.6.2007 9:51

ucitelZS

Re: Prašiví politici

Tak si to koukejte všichni pamatovat aspoň do příštích voleb. Já osobně patřím do jiného chlívku voličů (Praha 11), ale s místními zastupiteli mám bohaté NEGATIVNÍ zkušenosti. Pokud nemyslí přímo na sebe a své zájmy, tak je v centru jejich nesobeckých očí užší nebo širší rodina. Zeptejte se např.pana Krištofa, kdo vlastní další podíly na jeho soukromých školách, pokud on sám má pouze minoritní podíl!!!;-€

0/0
5.6.2007 13:23

v.h.

Re: Re: Prašiví politici

To je právě ten problém - ono je totiž v podstatě jedno, jestli (alespoň na Praze 4) má školství pod palcem ODS nebo ČSSD - obě strany se shodnou v tom, že Horáčkova v soušasné budově ne.

Když Tarkó tvrdila, že Horáčkova tak, jak je, odporuje novému školskému zákonu (těžko říct, když tentýž úředník MŠMT poskytl 2 zcela opačná stanoviska v této věci), tak Horáčkova změnila svúj učební program. Dnes je jediným problémem (alespoň jsem ze strany Radnice jiný nezaznamenal) nedostatek peněz na rekonstrukci. A když se rodiče začnou starat o získání dotací na rekonstrukci z jiných zdrojů, tak Radnice nechce?

Mě by se také líbilo, kdybych mohl své děti přihlásit do stejně kvalitní školy, kterou bych měl blíž - bohužel, naše spádová škola prostě kvalit Horáčkovy nedosahuje. A Radnice místo toho, aby motivovala horší školy se zlepšit, tak se snaží ty lepší školy likvidovat (bez ohledu na to, kdo tam zrovna sedí).

ODS Praha 4 má ideální příležitost uskutečnit svůj volební program - proč to nedělá?

0/0
6.6.2007 3:11

Pucmeloud007

K cemu skola??

potreba jsou tupe ovce, co budou konzumovat a ne se prilis srat do toho co delaji mocni.

0/0
5.6.2007 9:31

anbáze

Šetří na správném místě_

Tak mne přes víkend napadlo, jestli oni Ti radní nepřišli na "Koláče" proto, že jsou z radnice naučeni šetřit. A teď by měli připět do kasičky? :-(

0/0
4.6.2007 8:26

esme 1

Re: Šetří na správném místě_

No nemusí ze svých soukromých úspor...tolik po nich nechceme :-).

0/0
4.6.2007 19:40

v.h.

Nikoliv šetření, ale předposr...

Ne, v tom bych problém neviděl... Horší je, že by zblízka a na vlastní oči viděli, PROČ je ta škola jiná, jak vlastně funguje mohlo by jim sepnout, že je fakt blbost zasahovat do chodu této školy. A to se nejspíš kříží s jejich osobními plány a záměry, takže eventuelně by se mohlo ozvat jejich svědomí. A to přece nemůžou potřebovat.

Navíc by se před ministryní mohli jen dost blbě vymlouvat na to, že jim chybějí peníze a zároveň odmítají dotaci na opravu školy z fondů EU.

Takže to je jen naprosto normální předposr..., spojená s vědomím neudržitelnosti oficiálně prezentovaných důvodů a s reálným nebezpečím toho, že by politici Prahy 4 mohli být donuceni ke konkrétním slibům. To bylo moc velké riziko...

0/0
6.6.2007 3:31

pepe999 from Great Britain

Proc ten povyk???

Kvuli skole, kterych je v CR jeste pomerne dost?? K cemu skola?? Kdyz vidim ty idioty jako VladaK, kterej za soudruha do skoly musel povinne a co z neho vyrostlo, tak pochybuju, ze je skola pro deti nejaka budoucnost...;-D;-D

0/0
3.6.2007 14:05

v.h.

Re: Proc ten povyk???

To je ten problém - takovýchto škol je v ČR poskrovnu. Horáčkova je škola, která své žáky připravuje na život. Vědomosti, ty dětem umí do hlav nalít v podstatě každá škola, ale "používat hlavu", umět si práci rozdělit mezi sebe, nést za své činy odpovědnost, atd. Jak říká ředitel jednoho pražského gymplu - studenti z Horáčkovy toho neumějí víc, ale umí to používat, umí se učit, umí přemýšlet a umí spolupracovat.

A největší vtip je v tom, že to obec nestojí ani o korunu víc než jiné školy. Ale místo toho, aby se Radnice snažila tento funkční (ale pro učitele náročný) model výuky prosadit i na jiných školách, tak se tuto školu snaží "znormalizovat". Na druhou stranu, děti se tak alespoň v útlém věku naučí, že nic není zadarmo a dobré věci že stojí za to bránit

0/0
4.6.2007 6:11

ucitelZS

Priority radnice

Držím palce Horáčkovce!!!;-)

Mimochodem je zajímavé, že radnice požaduje ukončení "mediálního tlaku" a zcela nenátlaková, nepolitická a nezpochybnitelně pozitivní akce jako "Koláče" jí nestojí za pozornost.

0/0
3.6.2007 14:01

dissenter

Re: Priority radnice

Pokud zastavíte mediální tlak, ztratíte vše, čeho jste doposud dosáhli. Pokud se nebudou bát zveřejnění následků svých činů, budou intrikovat ve svůj prospěch. Prohru Vám neodpustí. Nejhorší je, když necháte úředníky v klidu!!!

0/0
5.6.2007 9:28

kasia

Horáčkovu ubráníme

Je trochu škoda, že školáci musí chodit až před radnici, aby si zasloužili  trochu pozornosti. Bez pastelek, kříd, povyku, kamer a tisku by snad nikdo nevystrčil nos ze dveří  úřadu. Potvrdilo se to 1. června na Den dětí, kdy se ve škole konala tradiční charitativní akce Koláče. Nikdo z radnice i přes pozvání se neobtěžoval školu navštívit. O to větším překvapením byla návštěva samotné ministryně školství Dany Kuchtové. Co tomu říkáte, pane Krištofe, paní Staňková, jenž zasedáte ve školské radě a pane Pražáku s vašimi odlišnými prioritami.

0/0
2.6.2007 23:35

Anavy

Lekce pro naše děti

Dcera, která chodí na ZŠ Horáčkovu dostala během Happeningu od našich radních lekci ze života. Při předávání daru radním (se vzkazy dětí) stála přímo u jednoho ze zastupitelů a slyšela jak říká: "pochybuji, že si to všechno přečtu" a po chvíli ten samý člověk do megafonu prohlásil "všechno si to určitě přečtu".

Chci poděkovat našim radním, že naše děti připravují do života s nimi. :-) nebo spíš :-(

0/0
2.6.2007 17:28

Pandu

Demokracie nebo kde to vlastně jsme ...

Začínám být poněkud skeptický co se týče rozumných návrhů, které běžně navrhují občané směrem k naší vládnoucí garnituře - pak vznikají paskvily, že se normální člověk nestačí divit (některé zákony apod.).

Zde se snaží rodiče poukázat na nesmyslnost chystaných změn bez důkladných a pečlivých příprav - co jiného mají radní na práci (a zejména ti určeni pro oblast školství) než takovou přípravu, jednání a diskusi??? Možná, že pan místostarosta se nestíhá starat o své dvě soukromé školy a "práce kvapná, málo platná". Na co si volíme zastupitele na 4 roky, když se snaží svou práci sfušovat za 3 měsíce??? Otázku běžného přerozdělování peněz, si troufám tvrdit, zvládne zručná sekretářka s pár tabulkami. Na to tam ty naše "politiky" opravdu nepotřebujeme!

Radní, zastupitelé i úředníci: VZPAMATUJTE SE, NA CO NA RADNICÍCH JSTE!!! JSTE TAM PRO NÁS A PRO NAŠI BUDOUCNOST.

Vím, že některé změny musí bolet, ale chce to zdravý rozum a slušnou komunikaci!

0/0
2.6.2007 11:21

anbáze

Budou plnit sliby?

Podle zprávy proběhla po happeningu na radnici schůzka místostarostů s delegací rodičů.Místostarostové slíbili spolupráci radnice s rodiči při zajišťování prostředků na část opravy školy, z fondů EU. Jsou to sliby chyby, jak jsme se přesvedčili již mnohokrát, nebo je to míněno vážně? Rádi bychom věřili, blízká budoucnost nás přesvědčí. Děti jsou připraveny, kříd máme  dost, tak si můžeme dopisovat i na chodníku, ale pochybuji, že by tam něco napsali i naši zvolení představitelé.

0/0
1.6.2007 20:54

matěj a bratři

Co bude dál? Vlastně nevíme...

Přišli jsme ke škole, stál tam transportér a jeden tatínek tam něco řikal. Moc ho sice nebylo slyšet, ale nakonec jsme stejně odešli průvodem k radnici.Tam vyšel pan místostarosta a měl také nějaký výstup. Škoda jen, že ho také nebylo slyšet, až na závěrečné "Na shledanou!", takže vlastně vůbec nevím, co nás čeká. Doufám, že se vše obrátí k dobrému a škola bude fungovat jako dřív.R^

0/0
31.5.2007 21:59

anbáze

Re: Co bude dál? Vlastně nevíme...

Matěji a bratři,

1.6. na den dětí, kdy samy děti pořádají humanitární akci "Koláče", jejíž výtěžek bude použit na adopci jedné holčičky a jednoho chlapce  z Afriky nebo z Indie, které si děti vybrali samy ,(hlasovala i paní ministrině Kuchtová, která se nečekaně mezi námi objevila). Její návštěva všechny mile překvapila, protože nejen hlasovala, ale také si koupila naše koláče a prohlédla si školu. Moc se jí u nás líbilo, jenom budova školy ne,  bohužel ona o opravách nerozhoduje, ale nás to posílilo,  že o nás ví  a že nám přeje úspěch  v naší snaze  o nápravu.:-)

0/0
1.6.2007 21:07

padupa

Re: Re: Co bude dál? Vlastně nevíme...

Proč si nikdo z radnice, ač byli pozváni, nenašel chvilku času, aby se přišel na tuto humanitární akci, kterou škola pořádá již několik let,podívat? Mohl si popovídat i s paní ministriní Kuchtovou. Že by se báli  kontaktu s dětmi?:-/

0/0
2.6.2007 9:08

Najdete na iDNES.cz