Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Advokát Sokol: Nesoudím morálku svých klientů

Tomáš Sokol je jedním z nejznámějších českých advokátů. Zastupuje kontroverzní postavy Radovana Krejčíře či Bohumila Kulínského. Jejich morálku ale soudit odmítá. "Je-li mi z někoho špatně od žaludku, tak z lidí, kterým je všechno jasné a s každým udělají krátký proces," řekl čtenářům iDNES.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

milicova

Morálka???

Lidé, jejichž jména si veřejnost spojuje s těmi nejhoršími zločiny, disponují také ve většině případů mimořádnými finančními prostředky. To je pro pana Sokola zajímavé. Právník a morálka jsou dva neslučitelné pojmy. Právník a peníze - to jsou kamarádi.

0/0
31.5.2007 13:59

Deleter

No a co?

Soudí ji snad taková prodavačka, uklízečka, zahradník, kadeřnice, lékař, architekt, zedník, hospodský, výpravčí?

0/0
31.5.2007 9:56

indiferent

Co to je " advokát "

Četli jste " Martina Edena " z péra J.Londona ? Tam mu sděluje potenciální tchán : byl byste dobrým advokátem...A M.Eden mu odpovídá : ne pane, mám charaktér ! Toď vše !!!!!;-D;-O

0/0
31.5.2007 8:37

Alioth

Re: Co to je " advokát "

o herectví se říká,že je to duševní prostituce.. ale podle mého názoru není větších duševních prostitutů,než je pan Sokol a jemu podobní.. :-/

0/0
31.5.2007 9:49

varix

Jsem rád, že jsem nestudoval práva

Tvrdit s ledovou tváří o gaunerovi, že je nevinný, na to už musí být hodně silný žaludek. Je pravda, že i gauner má právo na spravedlivý soud, ale takováto tvrzení vyvolávají i pochybnosti o morálních vlastnostech obhájce.

Už delší dobu se nedivím Janu Werichovi a Jiřímu Voskovcovi, že po  úspěšném absolvování práv (na přání rodičů) zabalili diplom do futrálu a šli se živit něčím jiným, kde nemuseli mluvit proti svému svědomí.

0/0
31.5.2007 0:54

doktor_bota

Re: Jsem rád, že jsem nestudoval práva

Hezky si odporuješ...

0/0
31.5.2007 9:54

Polární Zajíc

O čem dnes nepsát: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INTENZIVNÍ šíření!!!)

O čem dnes nepsát: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INTENZIVNÍ šíření!!!)

http://www.cibulka.net/petr/index.php?akce=statistika

0/0
30.5.2007 22:20

Tomáš Nemravný

Po tom chlastu už nějak blbě vidím...

Já ten nadpis četl jako "Advokát Sokol: Nesmrdí peníze mých klientů"...

0/0
30.5.2007 21:49

Abgrešt

Re: Po tom chlastu už nějak blbě vidím...

Vždyť Sokol je zrovna takový gauner jako ti, které obhajuje. Ten si nevezme jako klienta nějakého chudáka, protože z něj má ho..., ale bere si samé zazobance, kteří mají nakradeno a mají ho z čeho platit. Je to vlastně nestojí ani korunu a Sokol je spokojený. Jemu je jedno odkud prachy jsou, hlavně že jsou.(Y)(Y)(Y)

0/0
30.5.2007 22:32

Deleter

Re: Re: Po tom chlastu už nějak blbě vidím...

A ty máš starýho favorita a hlad. To je, co? ;-D

0/0
31.5.2007 9:56

iuos

hmm

on pomáhá díky platným zákonům na svobodu různým grázlům - podle zákona jsou čistí, podle morálky moc ne... kolik lidí stahuje z netu muziku/filmy/hry a ohání se tím, že podle zákona je to povoleno?;-)

0/0
30.5.2007 21:20

SlusnyClovek

Re: hmm

"Pirátská" kopie odrhovačky, kterou člověk stejně zadarmo slyší např. v restauraci, tv, rádiu, nebo pomáhat zločinci ujít trestu - za tučný balík peněz a osobní prestiž, to bych neporovnával.

Nevadil by mi obháce zločince, který by usiloval o mírný trest - na základě skutečných polehčujích okolností. Např. u zabití zdůraznoval skutečný psychický stav pachatelky, předchézí týrání ze strany zabitého manžela apod. Toto by mohl dělat i čestný člověk. Hájit ale zločince a za úspěch mít jeho nepotrestání může dělat jen někdo bez jakýchkoli mravních zásad a skrupulí. Advokát Sokol je bývalý politik, takže se zřejmě na tutto práci hodí. Navíc je schopný, jak intelektuálně, tak všehoschopný. Takže advokát je asi dobrý. Člověk ale nikoli.

0/0
30.5.2007 21:25

Tomáš Nemravný

Re: Re: hmm

R^

0/0
30.5.2007 21:50

issac

Re: Re: hmm

Já bych jenom rád podotkl, že advokát má povinnost hájist svého klienta - to je jeho úloha a povinnost. Je na soudu, aby zločince odsoudil. Advokát je jedním z prostředků ochrany práva a jednou ze záruk na spravedlivý proces -  tedy ani nemůže svého klienta soudit. Představte si situaci, kdy byste byli obviněni za zločin, který jste nespáchali (není to tak nemožné) a žádného advokáta byste mít nemohli. Pokud byste přiznali právo na spravedlivý proces sobě, musíte jej přiznat i ostatním - je rozhodně lepší presumpce neviny než viny!

0/0
30.5.2007 22:57

issac

Re: hmm

"Stahování" autorských děl či výkonů z internetu rozhodně zákonem povoleno není. Povoleno je si udělat kopii díla z originálu pro vlastní potřebu. Autorům se ovšem vrací prostředky z tzv. náhradních odměn (např. z nenahraných nosičů). Pokud se to někomu nelíbí, není nad to změnit a zavést stejný model jako např. v Irsku či Lucembursku - žádná možnost legálně rozmnožovat autorská díla/žádné náhradní odměny..........ale to by se autorům a jejich kolektivním správcům asi moc nelíbilo :-)

0/0
30.5.2007 23:05

Bůh Nejvyšší (7)

Stejně tak by se to nelíbilo spoustě stahovačů :-)

0/0
31.5.2007 0:10

SlusnyClovek

Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Myslím, že i např nacističtí zločinci či sám Hitler by měli právo na advokáta. Druhá věc je, že i advokát má právo si vybrat klienta - pokud není přidělen ex offo. Pokud jde někomu o spravedlnost (o to usilují soudci, státní zástupci, policisté - teda, měli by), tak jsou placeni a jednají v zájmu spravedlivé věci.

Advokát - hájí-li nevinného, usiluje taky o spravedlnost. Hájí-li zločince, pak to lze dělat tak, aby našel polehčující okolnosti a nemusí jít o jednání proti spravedlnosti.

Pokud ale někdo hájí zločince a jde mu o to vyhrát proces bez ohledu na to, co bylo, protože je za to placen, je to taková placená děvka.

Ani nejde přirovnat k lékařům. Lékař, který léčí, např. břišní operace, si může slušně vydělat. Plastický chirurg poskytující kosmetická zlepšení už často neléčí, jen zlepšuje vzhled, odstraní kosmetický defekt. Komerční medicína - pseudozkrášlování vycpávkami prsou - to už není medicína, ale čistý byznys, využívající znalostí z lékařství.

0/0
30.5.2007 21:18

SlusnyClovek

Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Ale ani ten plast. chirurg, který uspokojuje marnivost žen nejedná v zájmu nenaplnění spravedlnosti - nepotrestání klienta.

Jakýsi francouzský advokát hájil nacist. zločince, nechutně při tom obviňoval jejich oběti. Nevadilo mu to, za prachy vše. I ta prostitutka je slušněšjí, než advokát, který za peníze se snaží krýt zločin.

0/0
30.5.2007 21:21

cassul

Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

To je na diskusi. Nemluvě o tom, že platí li presumpce neviny, pokud člověka soud neodsoudí, je po všech stránkách nevinný. Takže se nedá předem říct, kdo je gauner... A jak známo, peníze nesmrdí...

0/0
30.5.2007 21:35

SlusnyClovek

Re: Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Nejsem proti presumpci neviny, ale jako advokát často o vině vím. A hájí se zpravidla tak, že se snaží maximálně tu vinu zakrýt a dokázat nevinu, i když skutečnost byla jiná. Např. že byli nacist. pohlaváři zločinci se dalo tušit. Chtěl jsem říct, že hájit zločince, kde advokát ví co to je zač, chce náturu. A slušné peníze jsou vydělat i jinak - hájit slušné lidi, pracovat jako soudce, žalobce, vyšetřovatel. Dělat něco jen pro peníze, bez ohledu na faktickou nemorálnost počínání, to chce náturu.

0/0
30.5.2007 21:40

cassul

Re: Re: Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

To je to římské právo, raději propustit sto vinných než odsoudit jenoho nevinného. Tohle z toho vyplývá, obhajování zjevných gaunerů je sice zdánlivě pochybné, ale ve skutečnosti jde o nenapadnutelný, úctyhodný a výnosný způsob podnikání...

0/0
30.5.2007 21:49

issac

Re: Re: Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

.....a kdo má dělat obhájce zločincům, aby měli ústavní právo na spravedlivý proces?

0/0
30.5.2007 23:13

doktor_bota

Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Blábláplácplesk, takto by se tvůj elaborát dal asi zhodnotit.Rv

0/0
30.5.2007 21:23

SlusnyClovek

Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Když se ti to nelíbí, tak to nečti, chytrolíne. Diskuse má být na přinášení věcných argumentů. Urážet a přitom nic neříct, to dokáže kdejaký blbeček.

0/0
30.5.2007 21:27

doktor_bota

Re: Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Když napíšeš metrovou slohovku, ze které je patrné, že tématu naprosto nerozumíš, těžko reagovat argumenty.

0/0
30.5.2007 21:38

SlusnyClovek

Re: Re: Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

Tvůj jediný argument - nerozumím tématu. Taky na to těžko reagovat, protože je zcela obecný, ničím to nedokládáš. Takže konkrétního neříkáš nic, kromě urážení.

0/0
30.5.2007 21:41

doktor_bota

Re: Re: Re: Re: Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

No, tak abys mohl usnout:

Advokát hájí skutečně spravedlnost, nicméně ta je až do konečného výroku soudu jen věcí názoru. Tzn. obžaloba má jeden a obhajoba druhý. U soudu mají formálně obě strany stejnou šanci. Tvoje představa, že by se měl advokát dohodnout s protistranou a místo cesty k nevinně prosazovat mírnější trest je naprosto zcestná a hloupá.

Dále, advokáty rozhodně lze přirovnat k lékařům, i Sokol zastupuje exoffo, kdy si nevybírá, stejně jako lékař. Velké případy dělá samozřejmě kvůli reklamě, ale to není podstatné - KAŽDÝ má právo na advokáta a on má prostě se složitými případy hodně zkušeností.

0/0
30.5.2007 21:47

issac

Re: Za peníze obhajuje každého, to něco o něm vypovídá

A jak byste to dělal vy?! No jo, on to udělal, tak se přiznáme a uděláme spravedlnosti za dost. Jenže to byste advokáta dlouho nedělal pane, protože byste sám porušoval zákon i stavoské předpisy. Advokát není soudce. Hlavně oni vám ti zločinci těžko řeknou, zda ten zločin spáchali. Za to, že se podaří dostat zločince na svobodu nemůžete svalovat vinu na advokáta - ten dělal co měl(pokud při tom neužíval nezákoných postupů), ale neschopní zákonodárci, chybující policie a soud!

0/0
30.5.2007 23:12

udolak

Sokol = zlo

Schopnej parchant co své schopnosti dal do služeb všehoschopnejch parchantů.

0/0
30.5.2007 21:13

krabat_

"Je-li mi z někoho špatně od žaludku, tak z lidí, kterým je všechno jasné a s každým udělají krátký proces"

tak jaxe muze pratelit s klausem??? 8-o;-D

0/0
30.5.2007 20:59

pacers

Re: "Je-li mi z někoho špatně od žaludku, tak z lidí, kterým je všechno jasné a s každým udělají krátký proces"

Kdo je to Klaus?

0/0
30.5.2007 21:14

Wes Parmalee

Re: "Je-li mi z někoho špatně od žaludku, tak z lidí, kterým je všechno jasné a s každým udělají krátký proces"

Neministroval mu tenkrát?!

0/0
30.5.2007 22:19

Wes Parmalee

!!!

Ještě bych dodal, že je to kamarád Václava Klause a že spolu chodí hrát tenis a Todd jim podává míčky!

0/0
30.5.2007 20:13

Xavier-xxx

HELLO

Jsem advokát taham zločince a vrahy zpátky na svobodu a kašlu na vlnu následkůR^

0/0
30.5.2007 19:51

Beranal

To říkali určitě všichni služebníci mafie z řad advokátů

že jim vlastně nejde o nic jiného než o ten spravedlivý proces. A spravedlivý proces je že se kličkuje a hledají skuliny v zákoně, eventuálně podplácí a zastrašuje, klientovi se radí aby lhal jakkoliv trapně atd. atd.., zkrátka aby nějaký soudce mohl prohlásit že je nedostatek důkazů.

Já bych tuhle odpornou živnost p. Sokola omezil zcela jednoduše, stačí trošku upravit trestní zákon, tedy přiznal se, lituje svého činu sazba na 50% běžné sazby. Nepřiznal se a za pomoci drahého advokáta kličkuje a přesto mu to bylo dokázáno u soudu normální sazba + 50% bonus. Potom by byla spravedlnost pro všechny bez ohledu na finanční možnosti a každý zločinec by měl volbu, tedy jestli spolupracovat a litovat a dostat cca 2,5 roku nebo se snažit za pomoci Sokola vykličkovat ovšem za tu cenu že v případě dokázání bez přiznání to bude mít za 7,5 roku.:-)

0/0
30.5.2007 19:29

cheos

Hmmm

"Je-li mi z někoho špatně od žaludku, tak z lidí, kterým je všechno jasné a s každým udělají krátký proces"

Hmmm. Mně je zase na blití z lidí, kteří pro peníze udělají všechno.:-©

0/0
30.5.2007 19:28

traktorista operator

vo cem tady melete?

jen vam ukazuje,jak mizerne jsou zakony.Ze na tom vydela,je nasnade.Misto blbyho zavideni premyslejte,jak ty zakony zlepsit:-P

0/0
30.5.2007 18:48

deda lebeda

Re: vo cem tady melete?

To neni o zakanech, to je bohuzel o principech pravniho systemu v nedokonale, ale nutne demokracii.

A taky o lidech a jejich nazorech - a zrovna nektere, nerikam ze vsechny, nazory tohoto advokata jsou Rv

0/0
30.5.2007 19:08

traktorista operator

Re: Re: vo cem tady melete?

uz jsem rek:-P

0/0
30.5.2007 19:12

Pason

Člověk bez morálky a charakteru,

kterému žádné peníze nesmrdí! Pracoval na ministerstvu a podílel se na zákonných normách společnosti. Teď obhajuje ty, kteří tyto normy nedodržují!  Kdyby měl charakter, mohl pracovat jako státní zástupce.O tom si nemohu myslet nic jiného, než že to je nedůvěryhodný bezcharakterní lidský odpad,Nechápu, co je na takovém člověku úspěšného. . Neopřel bych si o něj ani vidle.:-©

0/0
30.5.2007 18:47

mpes

Re: Člověk bez morálky a charakteru,

Souhlasím R^. Obhajovat vrahy a podvodníky a snažit se najít mezeru v tom, co sám pomáhal vytvořit - to je přinejmenším neetická prasárna.

0/0
30.5.2007 19:13

deda lebeda

Fishismus

Jak by rekl Richard - proc jsme zalozili tuhle kancelář?

Peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze - peníze  a ještě jednou peníze.

A dále: Tohle je advokátní kancelář, sem morálka nepatří!

Jisté je, že podle práva je má hájit a dobře. Ale že na takového právníka nemají ostatní a že se mu pak dobře spí? Tož tak: :-©

0/0
30.5.2007 18:33

Stíhací bombardér Havel

bodejď by soudil morálku

hlavně že mu dobře platí

0/0
30.5.2007 18:26

jarslav

morálka

ze ta mu je cizí, je evidentní z vetsiny jeho odpovedí. Myslím, ze nejvíc urazil pouzitím výroku Wericha - ten svine nebyl.

Snad se to tomu ptákovi taky jednou vymstí, treba ho vytrestá nejaký jeho klient. Je mi z nej uprímne spatne, svou inteligenci pouzívá jen na hrabání, snad proto se i vykroutil z té otázky na verícího - tam by asi neproselRv

0/0
30.5.2007 18:14

Montaigne

Opravdu je tak dobrej

a nebo toho jenom na hodně lidí hodně ví?:-P

0/0
30.5.2007 14:27

Auggiecz

Re: Opravdu je tak dobrej

Oboje ;-)

0/0
30.5.2007 18:36

Montaigne

sedí Sokol na javori

a pozerá se , kde sú peniaze!:-P

0/0
30.5.2007 14:26

pepe999 from Great Britain

To uz si idnes muze pozvat k online bliti

kohokoliv. Sokol, exministr vnitra ma vazby snad na vsechny grazly ve statni sprave a to ani nemluvim o zakonech, ktere zcasti pomahal vytvaret. Diky tomu muzou jeho vesmes zlocinecti klienti chodit mezi lidma...:-©:-©

0/0
30.5.2007 14:14

drbas

pravnicka profese

pekne se tu vsichni rozcilujete, ale vlastne moc nevim proc.. chapu ze u jmen jako Krejcir se tezko respektuje "presumpce neviny", ale porad jeste neni odsouzen za nic, timpadem je pouze podezrely-obzalovany.. nic vic.. a podivejte se do historie, kolik lidi bylo tzv spravedlive odsouzeno a po letech se zjistilo, ze to bylo napr na politickou objednavku... Jak rikam, chapu, ze u jmen obzalovanych z tohoto clanku je to spis nepravdepodobne, ze by byli nevinni, ale dokud nejsou odsouzeni, tak tomu tak je a to se oklikou dostavam zpet k pravnikum, toto je proste jejich remeslo. T.Sokol je velice schopny pravnik a na tom, ze zastupuje medialne zname "vytecniky" to nic nemeni.. Pamatujte, ze i vy se jednou muzete (treba ne schvalne) ale dostat do problemu a bude na vas taky nahlizeno treba jako na jasne zlocince, a jediny kdo vas pak muze ocistit je takovyto pan... hm

0/0
30.5.2007 14:11

Beranal

Re: pravnicka profese

Tož ale kdyby se to porovnalo s tím kolik zločinců bylo nespravedlivě osvobozeno tak bych řekl že ty následky téhle druhé stránky "spravedlnosti" jsou 1000x strašnější. Ono je to úsměvné žít s vědomím že se tady dělá všechno v zájmu toho aby nikdo nemohl být nespravedlivě odsouzen, ovšem tady je i druhá strana mince nespravedlivě osvobození zločinci potom mohou dále vraždit, loupit, znásilňovat a dále tady je vytvářeno vědomí že zločin lze páchat zcela beztrestně. Místo těch soudkyň bych tam viděl radši počítače, tedy aby na základě všech zadaných dat z minulosti i přítomnosti hodnotili jaká je pravděpodobnost že ten člověk je zločinec, pokud by tam naskočilo určité číslo tak je ten člověk vinen. Potom by nemohlo docházet k tomu že soud osvobodí někoho o kom všichni vědí že vinen je, viz ten Kulinský v tom Hradci, jak to tam ta slepice může hodnotit na základě těch dvou svědectví dívek a dělat že neexistuje dalších 50 svědectví jinde.

0/0
30.5.2007 20:36

Najdete na iDNES.cz