Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bém: Někdo si koupí auto, já jel na Everest

Primátor Pavel Bém se po zdolání Everestu plně vrhl do práce na pražské radnici. Hned po návratu ale už nestíhá a čtenáře iDNES.cz nechal téměř půl hodiny čekat. Prozradil, že do expedice investoval 200 tisíc ze svého. "Někdo by si koupil auto, jiný by jel k moři, já na hory," uvedl Bém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Uličník

Tak to mě nenapadlo

že se dá srovnat nákup auta a výlet na skálu.Radši si každé 2měsíce koupím nové auto a zabiju se v něm, než bych dělal rampoucha;-D

0/0
5.6.2007 13:55

snehul

nesmyslna castka

Pokud se člověk rozhodne lézt na Everest, může zvolit dvě varianty – výstup z nepálské stany (z jihu) nebo z tibetské (čínské) strany, tj. ze severu. Podle toho se odvíjí cena povolení k výstupu. Nepálci požadují poplatek za povolení k výstupu (Expedition permit) velmi vysoký. Pětičlenná výprava zaplatí za výstup „normálkou“ 50 tisíc USD, šestý a sedmý člen si mohou přikoupit místo na permitu každý za 10 tisíc USD. Pokud má expedice více členů, musí si koupit permity dva. Z tibetské strany se kupuje povolení tzv. „na hlavu“. Každý člen výpravy zaplatí poplatek za výstup (cca 5000 USD), ale v něm jsou obsaženy mimo povolení k výstupu další služby (doprava z nepálsko-tibetských hranic do tzv. čínského základního tábora, ubytování s polopenzí při cestě do BC a zpět, 3 jaci na osobu pro přesun z tzv. čínského základního tábora do předsunutého BC a samozřejmě stejný servis cestou zpět). Takže mnoho výprav v současné době volí cestu z Tibetu, protože je mnohem levnější než z nepálské strany

0/0
5.6.2007 12:31

kosmopolita

Za čí peníze jel na Everest?

Možnosti:

1/ za cizí (viz střet zájmů)

2/ za své, které ušetřil za nekoupení auta

3/ byl tam zadarmo, vše zaplatili Šerpové

P.S. vybírejte uvážlivě?

0/0
1.6.2007 14:38

gagaryn

***

Když se zeptali horolezce Béma proč na ty hory vlastně leze odpověděl:"Protože ty dary jsou."R^

0/0
1.6.2007 8:37

Polární Zajíc

Nechtělů by se nějaký horolezec vyjádřit k Bémově expedici?

Co si myslí o Bémově expedici odborníci - horolezci? Jaké další věci ho usvědčují z toho, že na Everestu vůbec nebyl?

0/0
31.5.2007 22:32

Polární Zajíc

Argumenty svědčící pro to, že Bém na everestu nebyl. Zřejmě byl na školení pro agenty někde v Rusku...

1) Není známo jediné jméno některého z účastníků expedie Béma na Everest.

2) Počet účastníků expedice byl uveden až v dneší MF, na 1.straně.

3) V expedici byli jen 4 horolezci (jména mimo Béma dodnes nebyla veřejnosti sdělena) a 3 šerpové. Jak taková miniexpedice mohla vynosit materiál, atd. pro tak náročný výstup?

0/0
31.5.2007 22:12

Nome

Re: Argumenty svědčící pro to, že Bém na everestu nebyl. Zřejmě byl na školení pro agenty někde v Rusku...

Hele ty mraženej králíku, než začneš plkat nesmysly, zjisti si fakta. Kdo byl v expedici bylo znamo dávno předtím, než vyrazili ;-)

0/0
1.6.2007 8:28

Polární Zajíc

Důkazy o tom, že Bém na Everestu nebyl, jsou následující"

4) Není známo, zda na vrchol šel i někdo jiný z té expedice mimo Béma. Je to normální toto nesdělit?

5) Bém byl na vrcholu bez brýlí a za pálícího slunce. Jak to, že nemá po návratu problémy s očima?

6) Bémova pletˇ  nevypadá jako ošlehaná "everestským" počasím.

7) Bém není žádný velký sportovec. Jak mohl toto člověk, netrénovaný (mimo namáčení sosáčku do sklenice s alkoholem) zvládnout?

8) Z jeho cesty je jediná fotka, a evidentně amatérsky nakašírovaná - ta se Rusům ve školícím středisku pro výchovu agentů, kde nejspíš Bém celou dobu byl, moc nepovedla.Kolem horní části jeho těla je bílý obrys, hory v pozadí evidentně z nějaké jiné fotky...

0/0
31.5.2007 22:12

morrissey

tak to má za měsíc ne?

:-)

0/0
31.5.2007 18:20

Live_in_the_death

já prosím

redakci Idnesu!!! Prosím už ne Bém a jeho lezení na Mt.Everest. Tokovou PR kampaň jsem nezažil a přitom jde o prd. Ano je to skvělý čin pro člověka, ale co znamená pro Prahu nebo pro ČR, Evropu, svět? Velké nic. To je jako bych vyšel na Sněžku nebo na Praděd

0/0
31.5.2007 14:07

lahve

koks

200 000? Za to by bylo koksu... wow!

0/0
31.5.2007 12:59

Circle

-

:-) Není nic lepšího než komerční lezení. [>-]

0/0
31.5.2007 12:58

aktapol

Bém: Někdo si koupí auto,

Někdo si koupí auto, já si koupím Everest!

0/0
31.5.2007 9:34

Lubos1390

Někdo si koupí auto, někdo jede do Bimálájí ...

Bém oboje ;-D

0/0
31.5.2007 9:00

Sid2007

DOTAZ střet zájmů: Pane MUDr. Béme, kde je seznam sponzorů a PROČ zbůhdarma vyhodili 1.750.000 Kc?

Nějak ta "lieberální NEVIDITELNÁ RUKA! dělá v řídném vzduchu Himalájí ještě větší zázraky, než normálně, za Klausovy éry. --- Tak pan doktor nám tvrdí, že expedice stála NEJMENOVANÉ sponzory 85.000 USD, řekněme někakých 1,7 mil Kč. Pokud nám pan doktor PO PRAVDĚ a oveřitelně nedoloží, kdo tyto sponzoři jsou a jaké bylo jejich UVAŽOVÁNÍ a zdůvodnění RENTABILITY "daru", tak si musíme myslet, že 1) buď neracionálně vyhazují peníze svých firem nebo organizací, atd. nebo 2) pan doktor je naivní člověk, nepřžíslučný k výkonu veřejné funkce a chránění věřejného zájmu. --- Kdyby jsme byli právní stát, minimálně politická opozice, když ne NGO by si na financování kauzy hloubkově posvítily. Kdo to u nás začne?

0/0
31.5.2007 0:42

ce groupe asocialle

Re: DOTAZ střet zájmů: Pane MUDr. Béme, kde je seznam sponzorů a PROČ zbůhdarma vyhodili 1.750.000 Kc?

bem ze sveho zaplatil dve ste tisic. predpokladam, ze nebyl jedinym ucastnikem expedice, pouze se o tech ostatnich tolik nemluvi. a pokud bylo rekneme devet lidi, kazdy dal tech dve ste tisic czk, tak se razem dostavame k castce srovnatelne s uvedenymi naklady. nebo on byl bem v tech himalajich opravdu jenom sam ? ;-)

0/0
31.5.2007 13:27

Sid2007

MUDr. Bém si vykalkuloval, že medializace jeho horolezectví mu vynese: Proto BILBOARDY a teď krmení médií Čomolungou

Kdyby měl "čistě soukromého koníčka" rybaření, četbu, čtrykování, hůže by se tím na bilboardech, médiích zviditelňoval. Ale vymlátit z analogií mezi horolezectvím a !výzvami" práce politika, tomu nejenže nemůže odolat, ale vědomě tak činí, ždímá to, co se dá. Bohužel - i s jeho údajnými 200 tis z vlastní kapsy, sponzorigem, který NIKDY u politika není zadarmou - nás to na platech jeho námšstků, sekretářek, pracovníků magitrátu, kteřín za něj zaskakovali, krmily média, sledovali a debatovyli jeho "pokrok" v ČLR jsme zaplatili rozhodně více než 200 tisíc jeho na neplacené volno a splbněný sen. NEJVĚTŠÍ čkody ale jsopu na projektech, které se kvůli plnění jeho snu opozdí, zpomalí, nevyjdou. Tam jsou to milióny a možná víc: Jako praviřák, konzerva by měl vědět jaká je skutečná cena šeho: ať mu to Klaus ekonomicky vyčáslí, ten spočítá co ochrana klimatu stojí.

0/0
31.5.2007 0:33

Polární Zajíc

Nešlo o zviditelnění, ale naopak o utajení...

Nešlo o zviditelnění, ale naopak o utajení...Bém byl na nějakém školení v Rusku, kde byl připravován na budoucí kariéru, nejspíš premiéra. Ta nešikovná medializace koelm jeho cesty na Everest tomu napovídá. ˇˇZádné menší krytí než výstup na nejvyšší horu světa...Ovšem chybí veškeré normální detaily - kdo to spopnzoroval, nevíme jméno jediného dalšího člena expedice, až dnes bylo v MF, že byli 4 horolezci a 3 šerpové. KDO byli ti horolezci? Chci slyšet jejich svědectv ! Proč nám nevyprávějí o udatných činech páně  primátora?Nemyslí, že byl na protialkoholním léčení, protože ráno po návratu byl tak zpitý, že nebyl schopen mluvit...Nicméně...

Ross Hedvicek: Pavel Bem (KGB?) se celou tu dobu nachazel v jihobavorskem Garmisch-Partenkirchen v protialkoholni a protidrogove lecebne...

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2007052502

0/0
31.5.2007 22:18

Diskutervas

Bém si měl určit priority - buď politika, nebo takto

dlouhý výlet. Pokud Bém v úřadu nechyběl, nechť se jeho funkce zruší, pokud se musely doložit rozhodnutí apod. , taky špatně.

0/0
30.5.2007 22:47

Diskutervas

Re: Bém si měl určit priority - buď politika, nebo takto

odložit.

0/0
30.5.2007 22:49

stastu

Re: Re: Bém si měl určit priority - buď politika, nebo takto

Poraďte mi prosím. Byl jsem letos dva měsíce na dovolené v Nepálu  a po návratu jsem zjistil, že jsem v práci nikomu nechyběl. Měl bych podat výpověď? Děkuji

0/0
30.5.2007 23:05

stastu

Re: Re: Re: Bém si měl určit priority - buď politika, nebo takto

Spravuji důležitý post na pozici vedoucího marketingového oddělí a mám pod sebou 200 lidí. Na dva měsíce jsem vytýčil plán a nařídil kroky, které se musí učinit. Firmě se dařilo průměrně dobře a některé obchodní zchůzky se musely odložit. Nyní se cítím naprosto fit. Také zjišťuji, že některé věci, jsem mohl činit jinak, když se dívám na chod firmy po dvou měsící a hned jsem tedy poupravil zaběhnuté systémy. Přesto se zdá, že firma v n mé nepřítomnosti fungovala též. Jistě by se našel i jiný creativní člověk, ale je možné, že pokud si neučiní odstup po 3. letech tvrdé práce tak jako já, může firmu strhnout do vlastního sereotyp a následné stagnaci. Přesto prosím poraďte, zda-li mám odstoupit, když mě rada firmy náležitě zvolila a s mými kroky i dovolenou souhlasí. Jediný, kdo se dívá skrz prsty jsou někteří řadoví zaměstnanci a můj soused, který pracuje na směny v Packardu. Díky za radu.

0/0
30.5.2007 23:15

stastu

Re: Re: Re: Re: Bém si měl určit priority - buď politika, nebo takto

oddělení, měsících* Fotky z Nepálu jsem umístil na svůj web a též po stěnách firmy, aby se i ostatní mohli potěšit či se také nadchnout pro větší cíle. K mému překvapení se ale na příští odborářské schůzi probírala výše mého platu.

0/0
30.5.2007 23:23

stastu

Re: Re: Re: Bém si měl určit priority - buď politika, nebo takto

stereotypu*

0/0
30.5.2007 23:33

Polární Zajíc

Ross Hedvicek: Pavel Bem se celou tu dobu nachazel v jihobavorskem Garmisch-Partenkirchen v protialkoholni a protidrogove lecebne...

Ross Hedvicek: Pavel Bem se celou tu dobu nachazel v jihobavorskem Garmisch-Partenkirchen v protialkoholni a protidrogove lecebne...

http://www.cibulka.net/petr/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=13

0/0
30.5.2007 22:30

Polární Zajíc

O čem dnes nepsát: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INTENZIVNÍ šíření!!!)

O čem dnes nepsát: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INTENZIVNÍ šíření!!!)

http://www.cibulka.net/petr/index.php?akce=statistika

0/0
30.5.2007 22:30

VLDX

Bém: Někdo si koupí...

...auto, někdo jede na Everest a někdo si koupí auto a jede i na Everest, že Pavlíku?:-©(Y)[>-]Rv

0/0
30.5.2007 21:27

stastu

Re: Bém: Někdo si koupí...

Proč to nezkusíte také?

0/0
30.5.2007 21:37

Sid2007

Bém propagoval Prahu? Image Prahy trvale kultivují švidlíři taxikáři, kapsáři v metru, okrádající cíšníci

Přitom to ani nejsou sponzoři ODS a ´éma. Ty kradou, na zakázkách městu, výhodných pronájmech městu, atd. doslova stovky miliard. Ale gojimy, prostoduché masy si Bém koupí "pokořením Čomolungy (na kterou mu, viz, výšet nákladů přímých a nepřímých, stále ale také bez "všimného" sponzorům expedice) sámy masy vlastně zaplatily.

0/0
30.5.2007 20:33

stastu

Re: Bém propagoval Prahu? Image Prahy trvale kultivují švidlíři taxikáři, kapsáři v metru, okrádající cíšníci

Máte úplně ve všem do posledního písmenka pravdu :-)

0/0
30.5.2007 20:55

Sid2007

Dva dny po ´Bémovi, 18-letá teenagerka z USA také "pokořila Čomolungu": bez MRTVÉHO šerpy a dotací dań poplatníků

Ale někteří Češi stále k přežití potřebují buď 1) dostatek piv v hlavě nebo 2) aby "zlatí hoši z Nagana" nebo jiní GLADIÁTOŘI "se lvíčkem na prsou" dali soupeři kus pryže častěji, než soupeř jej dá jejich brankáři nebo 3) aby "náš vlastní" postavou malý napoleónek (Klaus, Bém) atd. "záskal pro ČR prestiž", buď placeným proslovem na nějaké betvýznamné college v USA nebo zde "pokořením Čomolungy". Což kromě mnoha lidí, uvedené teenagerky také už dokázaly dvě ČEŠKY. A bez zaplacení ceny řivota šerpy (nějak ty ódesáci vždy dokážou profitovat, být na výsluní, ostratní za to platí, zde i životem).  ZAJISTÉ, zdolání hory je výborný osobní výkon, ale Bóm za naše peníze si nechá dotovat svého "čistě soukromého koníčka", NAVÍC ho on a ODS pak zneužívají, velice BESOUKROMĚ na OBŘÍCH BILBOARDECH, medializací plánů cesty, medilalizací "pokroku" výpravy a hlavně teď nmedializací "soukromého pokořitele Čomolungy". Já si takto "hrdost", placením B=mova holozezectví derivovat nepotřebuji.

0/0
30.5.2007 20:26

Sid2007

Bém PROFESIONÁLNĚ lže: Horolezectví využíval na BILBOARDECH k politickému prosspěchu svému a ODS

Zaskočen tím, že někteří spoluobčané se nechovají tak, jak si on NAPŘED VĚDOMĚ a ZNAČNĚ medializovanou "soukromou cestou, splněním klubovského snu", "pokořením" Čomolungy sliboval, Bém teď pilně, spolu s ODS, dělá "damage control" PR, tedy "ošetření" škody na imagi. Dušuje se, že mezi jeho horolezeckým koničkem a jeho politikou není ani náhodou nic splečného. TO JE LEŽ jako věž! Před i povolební Praha byla zahlcena OBŘÍMI BILBOARDY horolezce Béma který "zdolá úskalí primátorování jako vrcholy velehor". Propaganda před cestou na Čomolungu, "průbežmé hlášení" z ní a hlavně medializace po cestě Čomolungy měly (a budou) v BILBOARDECH pokračovat. Bém musí ty, co nejsou "hrdí" že udělal to, co pár dní po něm dokázala US teenagerka, navíc BEZ SMRTI ŠERPY a bez daňových poplatníků, "pacifikovat". A "neplacené 2 měsíce" nás stály 1) platy náměstků, kteří za něj museli věci dělat 2) plat sekretářek přwed, za a po cestě krmící média 3) platy lidí na magist. v prac době sledovali jeho pokrok atd

0/0
30.5.2007 19:52

traktorista operator

Re: Bém PROFESIONÁLNĚ lže: Horolezectví využíval na BILBOARDECH k politickému prosspěchu svému a ODS

A?8-o:-P;-D;-D

0/0
30.5.2007 19:54

Vrchní našeptávač

Re: Bém PROFESIONÁLNĚ lže: Horolezectví využíval na BILBOARDECH k politickému prosspěchu svému a ODS

Bem alespon vyleze na Everest. Zato Paroubek sotva po schodech do prvniho patra Lihovaru, kde ma kancl... ;-D;-D

0/0
30.5.2007 20:02

Sid2007

Hlavně že jsi si !hrdost" na něj dobře zaplatil

Navíc jde o to, že Bóm a "liberýálové" z ODS mají velice kritické oko, když si "socka", třeba samoživitelka "drze" bere pár tisíc korun na základní životní potřeby détěte, --- Zde, "naprosto soukromý konířek" a "splnění klukovského snu pokoření Čomolungy" stálo daňové poplatníéky ČR, zejména pak Pražany, přes 2 měsíce neplaceného volna statisíce přímých výdajů (platy Bémových námestků, sekretážek, co živily média, koordinují PR appearance, platy zaměstnanců magistrátu, co 2 měsície sledovali a diskutovali "pokrok expedice". MNOHEM VĚŤŠÍ ale jsou nákldy, resp. škody z toho, že některé projekty, s rozpočty v muiliónech nebo i miliardách Kč díky Bémovu připravování se na "klukovský sen", jeho realizaci a teď MEDIALIZACI se pozastaví, zpomalí, mejsou dostatečně ošštřené, postihnou je púenále dodavatelů, atd. --- Bém vědomě ždíme svůj koníček k politické propagandě, navíc mnohem víc než socka, které vášnivě jako ódesák krititzje, si nechá "soukromého koníčka" všestraně námi dotovat. OK?

0/0
30.5.2007 20:15

trojuhelník

každý má svůj Everest

S Bémem v čele ODS, to je můj EverestR^

0/0
30.5.2007 19:35

Abdéřan

Poznámka k titulku

Bém si vyjel na Everest, auto (možná auta) má služební.;-D

0/0
30.5.2007 19:30

Kandelabr

Kdo je Bém - občan nebo politik

Občan Bém mě nezajíma, ale jako volič se ptám, kde byl 2 měsíce politik  Bém?!  Panáček nastolil nový trend pro politiky s koníčky - kdo bude ten další? Nevěřim, že by mezi politiky nebyl žádný vášnivý rybář, ornitolog atd. - každý má svůj "Everest". Já se těšim na chvíli, až si nějaký ministr vezme měsíc neplaceného volna na četbu Jiráska 

- to je taky obdivuhodný výkon :-)

0/0
30.5.2007 19:24

traktorista operator

Re: Kdo je Bém - občan nebo politik

blbej ses na to dost,vo tym zadna

0/0
30.5.2007 19:52

Sid2007

Naprosto soughlasím, ale !liberál B´m, ODS najednou kritický posudek o "sockách" na sobě neuplaňuje

1) MUDr. Bém vědomě, opakovaně svého "soukromého komíčka", horolezectví propagandisticky ždímal k politickým výhodám svým (a ODS): viz Prahou zaplavující OBŘÍ BILBOARDY s Bémem, horolezcem, co zdolává velehory jako výzvy postu primátora. Kdyby rybařil, četl Jiráska, propagandistické zneužití by bylo těžší: Nahodil jsem udičku na vás, voliče. Nebo: Mám ČSSD i vás na háku? --- 2) "Splnění soukromého klukovského smu, pokoření Čomolungy" nás, daňové poplatníky, pražáky NEPRAVICOVĚ stálo mnoho Kč: a) náměstci, které platíme, nuseli za něj zaskakovat b) sekretářky před, během i po cestě zaměstnané živením médií, dohazováním rozhovorů, aktualizací "pokroku" v ČLR c) ostatní zaměstnanci magistrátu a hlmPhy v prac době sledovali, diskutovali jak "boss" si dnes v ČLR počíná d) on, jeho rodina, ikdyž nměl nepl volmo, za naše peníze užívala benefity e) NEJVĚTŠÍ škody, mnohem více než několik set tisíc za body a ař d stálo Phu a nás to, že nepochybně projekty byly zpomaleny, kde jde o mld a mil Kc.

0/0
30.5.2007 20:06

traktorista operator

Re: Naprosto soughlasím, ale !liberál B´m, ODS najednou kritický posudek o "sockách" na sobě neuplaňuje

chudatko,tos dlouho tvoril;-D

0/0
30.5.2007 20:09

Sid2007

Ale netvořil: Nejsem traktorista, tak mě to tolik nebolí.

A uýž hybaj, máš podmítat, ne přemítat. Každý ke svému.

0/0
30.5.2007 20:17

qaqa

Ale my Vám to přejeme.

Jenom je smutný, že noviny psaly, že jste ve Švýcarsku / nebo jinde / v sanatoriu a válíte si šunky.Taky prej fotky jsou odjinud, nic není pravda a snad se jmenujete Anička.

0/0
30.5.2007 19:21

lolek77

Za svůj výkon si zaslouží obdiv.

Všem kritikům bych vzkázal. Lepší Bém na Everestu než Zeman v Bamberku (jestli Vám ještě paměť funguje).;-D

0/0
30.5.2007 18:51

sarax

Re: Za svůj výkon si zaslouží obdiv.

Obdiv si zaslouží každý kdo tam vyleze, ale říct: "Někdo si koupí auto, já jel na Everest".. je pokrytectví. Takhle argumentovat může ten, kdo to auto nemá!

0/0
30.5.2007 19:21

mereja

Miliarda

Pane primátore, sežeňte miliardu korun. Dle idnes ji Praha z fondů EU nemá.PS Vyhoďte ty úředníky , kteří to nezvládli.

0/0
30.5.2007 17:48

LuckyMike

zainvestované náklady na expedici

Než přejdu k věci, tak musím říct, že to byl od Béma velice kvalitní výkon. Na druhou stranu na Everest dneska může vylézt každý kdo má na to peníze a zdraví. Dneska je to hlavně o penězích, aby jsi si najmul dostatečný počet nosíčů a zkušených horolezců.

Mě spíše zajímá, pokud Bém investoval 200.000,- Kč, kdo zainvestoval ty zbývající peníze z celkových nákladů 85.000,- USD (1.800.000,- Kč)?

0/0
30.5.2007 17:42

Dr. Fe1

Re: zainvestované náklady na expedici

Zřejmě ostatní členové expedice ....

0/0
30.5.2007 17:44

Dr. Fe1

Jedině čas ukáže ....

... jestli ho z tý závislosti v Bohnicích dostali nebo ne .... :-/

0/0
30.5.2007 17:40

stastu

Re: Jedině čas ukáže ....

Léčil se snad někdo z Vaší rodiny či snad kamrádů v Bohnicích? Zda-li ano, přeji dotyčné osobě hodně zdraví. Jen mě zaráží, nespletl-li jste si diskuzi?

0/0
30.5.2007 18:05

Najdete na iDNES.cz