Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ondřej se vrátil z nemocnice do Klokánku

Sedmiletý Ondřej, kterého týrala matka, se dopoledne vrátil z nemocnice do dětského centra Klokánek. Tam se dostal před týdnem poté, co jeho třicetiletou matku Kláru Mauerovou zadržela policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka-Praha

koukam ze by bylo mozna lepsi kdyby ten soused zadnou kameru nezkousel..

0/0
23.5.2007 14:52

Closer

týraná oběť?

To, co se našlo v té komoře, byl strašný šok pro všechny. Svázaný nahý chlapec na holé podlaze. Okamžitě je na stole slovo "týrání dítěte". Ano, je to naprosto nepřípustné, co s ním jeho matka prováděla, ale zkuste se na to podívat očima obžalované. Ondřej je na každé fotografii rozjařený, nadšený, že ho někdo fotí... jde jednoznačně o velmi aktivní dítě. Podle dopisu Aničky (když nepopíráme jeho pravost) je jasné, že mít doma takové dítě by bylo dost na úplnou rodinu. Jak si poradí matka třech dětí s extrémně zlobivým dítětem? Dokončení známe všichni. Prostě jí praskly nervy, už něvěděla, co s ním má dělat. To není omluva toho, jak s ním naložila! Jen že mince má vždycky dvě strany. A v tom milionu článků a výpovědí žalostně chybí výpověď obžalované. Jediné, co řekla, bylo, že to bylo pro ni moc těžké. Prostě toho raubíře nezvládla. Na tom klukovi to může, ale nemusí nechat žádné následky. Hlavně pokud to bral jako trest za svoje zlobení. To spíš nička by potřebovala pomoc...

0/0
22.5.2007 17:11

Rada8

Re: týraná oběť?

a právě proto, že měla doma dvě hyperaktivní děti je trošku podivné, že se mermomocí chtěla starat ještě o jedno dítě údajně postižené. nezdá se vám?

rupnutí nervů je něco jiného, než systematické dlouhodobé svazování. a výroky žer, nucení dítěte jíst ze země vlastní zvratky a podobně mluví za vše. to není rupnutí nervů. a vím o čem mluvím, mám dvě hyperaktivní děti, z nichž jedno až do 6ti let spávalo pouhé 4 hodiny denně. přesto jsem je opravdu nejen nesvazovala, nezavírala do komory, nevysvlékala donaha, ale ani na ně neřvala žer!

p.s. napadlo vás někdy, proč tu tzv. aničku chtěla do péče právě ta s hyperaktivními dětmi, rozvedená, bez práce a ne další dvě sestry - které jsou bezdětné?

0/0
22.5.2007 20:50

Closer

Re: Re: týraná oběť?

Ne všechny matky jsou "dokonalé". Ne všechny ženy dokážou být matkou. Člověk je schopen mnohem horších věcí, když je zahnán do kouta. Ani trochu se ji nesnažím očisťovat. Ale co by z toho týrání asi měla? Zřejmě Vám nikdy neruply nervy. Nebo k tomu prostě nemáte sklony. Ale viděla jsem už tolik žen, co mlátily vlastní děti, když jim ještě nebyl ani rok. Jak člověk dokáže fyzicky ubližovat kojenci? To za normálního stavu mysli zřejmě nelze...

Tím rupnutím nervů mám na mysli změnu psychického stavu, kdy člověk začne dělat to, co není přirozené. A pak se diví, kam až to nechal zajít.

0/0
23.5.2007 14:33

blekkal

Re: týraná oběť?

Jsi úplně mimo "kvjetinko". A věř mi, každá žena, která zjistí, že se přecenila má možnost požádat o pomoc.

Už jen to, co všechno vyvozuješ z maskované fotky hodně vypovídá o tobě a tvém uvažování.

Nezapomeň, že na druhé straně jsou fakta, důkazy, video, nikoli nějaká ujetá úvaha o "raubíři". I tento chudák kluk pomůže poukázat na to, jaké hyeny ve skutečnosti dokáží být "matky", kterým soudy tak ochotně svěřují děti do péče.

Co taková tvoje "tichá hodná sestra", co ji "řezal otec řemenem", byla jen takový "raubíř", nebo něco horšího? Také bych to mohl říct podle fotky s pruhem přes oči, nebo ne?

Méně ženského vlivu, méně učitelek, méně feministek s jejich genderově korektní ideologií - to je co je třeba.

0/0
22.5.2007 20:58

Closer

Re: Re: týraná oběť?

Kdyby každá žena, co ujela, byla schopná si uvědomit že ujela, a pak o pomoc požádala, svět by byl krásný... Alkoholik se taky nejde léčit hned jak "zjistí", že je alkoholik. Ona navíc žádala o pomoc. Ale teorie, že nezvládla svoje děti, což ji poněkud psychicky narušilo, takže dělala, co dělala, je zřejmě příliš obyčejná. Jen blázen by na ni mohl ukázat prstem a prostě říct, ano, je to zlá stvůra, naplánovala týrat vlastní dítě (důvod?). Lidská psychika je mnohem komplikovanější. Kdo ví, co se jí odehrávalo v hlavě. Ale je to její syn. Jen opravdu nemocní lidé jsou schopni ubližovat vlastním dětem. A odsuzovat psychicky nemocného člověka je dost problematické. Psychické narušení ale nikdy nemůže omluvit činy.

Nevyvozuji závěry z jediné fotky. Je jich mnohem víc. Text, který napsal, je taky dost vypovídající. Výpověď lidí o Onřejovi také svědčí pro to, že je problémovým dítětem. Ale i kdyby byl sebeproblémovější, samozřejmě nikdy neměl být týrán.

0/0
23.5.2007 14:47

Rada8

Re: týraná oběť?

ještě bych dodala, že systematická promyšlená příprava na týrání - změna zaměstnání, odstěhování tam, kde je nikdo nezná, změna škol, to vše taky o něčem svědčí, ne? to není zkrat. to je chladně promyšlené. je normální se přestěhovat do kuřimi, jedno dítě přihlásit na školu na lesné a druhé na opačný konec brna do kohoutovic? když normálně bydlí v židenicích? vše bylo, aby okolí nevědělo, kolik dětí má atd atd...normální kalkul a ne ruplé nervy.

0/0
22.5.2007 21:03

_m-

Re: Re: týraná oběť?

Nebo psychická nemoc - jejímž spouštěčem opravdu mohly být ruplé nervy.

Ale já pomalu ale jistě přecházím na teorii sekty - něco se zvrtlo a Mauerové budou obětovány ve prospěch svých spolubratří a spolusester :-/

0/0
23.5.2007 10:53

Boguš

fgd

... do Klokánku? ....

Mám pocit, že za pár dnů bude o jednoho pohřešovaného chlapečka více. ...

0/0
22.5.2007 15:35

Boguš

Re: fgd

... rodinka už to má natrénováno .....

0/0
22.5.2007 15:36

maxim2

rychlá reakce

;-D

0/0
22.5.2007 12:58

pinguinone

.. maj prej pro nej ..

..casting  ;-(

0/0
22.5.2007 12:48

oracle29

Psycholog říkal že Ondra ví něco co nemá

a již se zde vyskytla myšlenka co že se to stalo s Annou, když za ní musela zaskakovat nějaká vychovatelka (která už je nejspíš mimo republiku/nebo dobře schovaná "pod zemí"). Tak snad se to konečně někdy dovím 8-o

0/0
22.5.2007 12:47

maxim2

s.nebo pí. redaktore - ko

to myslíte vážně? "Sedmiletý Ondřej, kterého? údajně ?týrala matka, se dopoledne ..."

0/0
22.5.2007 12:42

Closer

Re: s.nebo pí. redaktore - ko

Podle zákona a důkazů byl týrán. Tohle se s dítětem opravdu nedělá. Ale kde se dovolá matka, kterou týrá její vlastní dítě? A kde se dovolají problémoví puberťáci, které otec pravidelně fackuje, protože se flákají a jsou drzí? Taky tomu dotyčnému otci prasknou nervy, protože to dítě je prostě k nesnesení. Je milion rodičů, co mlátí svoje děti. Taky by se to dalo označit za týrání. Fyzicky někomu ubližovat je trestné. Co na to zákon o rodině?:-D Nejde tu ženu odsoudit jen tak šmahem. Můj otec řezal řemenem moji tichou hodnou sestru. Jen tak. Kde se dovolá spravedlnosti? Nic není tak jednoduché, jak to vypadá. Neadekvátně se chová hodně rodičů. Ale nikdo je u toho nevidí elektronickou chůvičkou.

0/0
22.5.2007 17:21

maxim2

Re: Re: s.nebo pí. redaktore - ko

s tím můžu souhlasit,nicméně reagoval jsem na slovo "údajně",které bylo v původní větě a bylo smazáno až po mém dotazu.

0/0
22.5.2007 22:20

mattonka

Re: Re: Re: s.nebo pí. redaktore - ko

Do rozhodnutí soudu je matka nevinná, i u nás funguje presumpce neviny

0/0
23.5.2007 10:19

maxim2

Re: Re: Re: Re: s.nebo pí. redaktore - ko

máte pravdu,ale po tom co viděla snad půlka republiky v tv napsat  "...kterého údajně týrala..." mi přijde krajně nevkusné a alibistické.

0/0
23.5.2007 12:59

dana.23

?

MYSLÍM, ŽE ŠOK LZE UTRPĚT, NE HO DOSTAT....

0/0
22.5.2007 12:36

aJFa against censorship terror

Re: ?

hnidopichu :-P

0/0
22.5.2007 12:51

blekkal

Re: Re: ?

hnědkopichu :-)

0/0
22.5.2007 20:43

aJFa against censorship terror

a co ondratej

?8-o

0/0
22.5.2007 12:30

blekkal

Re: a co ondratej

Tvůj šéf? Co je s ním, je v pohodě, ne? :-)

0/0
22.5.2007 20:42

Najdete na iDNES.cz