Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Výbor chce chránit dětské oběti zločinů zákonem

Ministryně Stehlíková bude jednat o zákonu, který by zakázal zveřejnění identity a tváří dětských obětí zločinů. Řekla to po zasedání vládního výboru pro práva dítěte. Ten reaguje na mediální smršť kolem týraného Ondřeje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sid2007

V USA, vzoru ODS: Žádné zatloukání+ochrana obětí+INTERNET foto,adresa násilníků

Jasněže je žádoucí info (kopie výpovědi oběti, osobní údaje obeti, atd). nebyly zveřejňovány, min dokud se případ (rozsudkem atd.) a pak zák zástupci nezl oběti nedají povolení (poplatky za to být v médiích svádí mnohé i na Západě).

U nás a rozhodne v tomto případě bylo UTUTLÁVÁNÍ, zametání pod koberec (nejen Šabatovou, Patočkou, soudkyní o "adopci" atd.) dlouhodobí, není DUVĚRA, že nebudou v NEZÁKONNÉM jednání, včetně bestialit týrání sestry KM, jejich ochránci a napomahači pokračovat. Za techto podmínek (a ke zlepšení poměrů stran odhalování týrání dětí) zveřejnění bylo PROSPĚŠNÉ. Naivita národa, letargie orgánů už nebudou stejné.

Jinak třeba v USA, kde zametání pod koberec, zejména jakéhokoliv týrání, znásilňování dětí není defakto možné (večřejnost a orgány jsou na pozoru) se v každém městě na internetu aktualizují seznamy ODSOUZENÝch násilníků, kteří se tam usadili: foto, adresa, popis za co, na jak dlouho odsouzen. Občané si to kontrolují, koho mají v sousedství.

0/0
23.5.2007 4:20

hořká čokoláda

Naopak

Ne, naopak by se měl zákon změnit, aby odtajnil i obviněné a zločince.

0/0
21.5.2007 22:15

skoloposkolopos

K ochraně dětí.etika a ombucman pro děti.ANO

MYslím si že takovéto základní práva by již měla oslovovat několikátou generaci.Pani Džamila je na správné straně .Pokud jde o etiketu novynářu jsem pro tvrdé sankce pokud se jedná a téma děti.Osobní svoboda je duležitáV

0/0
21.5.2007 18:31

Englishman

Doufám, že tou ombudsmankou nebude Šabatová

To by byl opravdu vrchol. (Y) Ale jinak souhlasím: proč mají být pachatelé chráněni a oběti nikoli?

0/0
21.5.2007 18:04

Sid2007

po Modré stezce "socanským dirigistickým sociálním inženýrstvím" k dalšé instituci placené nebohými daňovými poplatníky?

Kdyby ustavení nové instituce proti týrání dětí ohlásila EU, Paroubek, Bursík, modré straky i pán Hradu (1. prez KSČM) by se zalykali nechutným obviňováním jich ze "sacanských praktik dirigismu, sociálního inženýrství", navíc "ubírající svobodu" a to nejen vyhazováním peněz daňových poplatníků, Když to dělá vláda vedená ODS ... to je jasně jiné kafe.

Navíc, stran PRIORITY utajování informací o těchto BESTIALITÁCH na dětech: Kdyby video, protokol nebyly ZVEŘEJNĚNY vláda a centrální orgány, národ by problematiku IGNOROVALY

Tak proto důraz třeba dát na ututlání podobných BESTIALIT, které navíc odporují image "máma je máma" a proto, po komunisticku máma "bere vše".

Když by se video, fotky, protokloly výpovědi Ondry nedostaly do podvědomí národa a na tisíce HD a CD, věc by se víceméně ututlala. Vláda atd neměla potřebu dramaticky nebo jakkoliv jednat.

Takže KOMU bude sloužit utajování důkazů v podobných kauzách?

0/0
21.5.2007 16:55

wiki5

Re: po Modré stezce "socanským dirigistickým sociálním inženýrstvím" k dalšé instituci placené nebohými daňovými poplatníky?

normalne nachazim problem s vami souhlasit ale v tomto zcela bez vyhrad. dalsi banda byrokratickeho aparatu, ktery nadela vic skody nez uzitku a ktery by nevznikl, kdyby se dnes o Ondreji nemohlo tak mluvit jak se mluvi... nikdo by si vskutku nevsimnul

0/0
21.5.2007 20:49

Sid2007

Moje pointa: Vláda ODS jedná jako "socky" (EU, ČSSD, atd). Jinak: V čem a proč se mnou "normálně nesouhlasíte"?

Jak jsem (m.j.) psal a jak vy potvrzujete, kdyby nedošlo (pro všechny, kromě těch, co si neplní)k VELICE ŠŤASTNÉ shodě náhod: 1) soused koupil videochůvu stejném kmitočtu jako (vydařená, leč zdaleka ne atypická abusivní "máma" vedle) 2) měl odvahu volat policii 3) policie rázně reagovala, což nebylo také typické 4) národ se mohl seznámit ("obrázek lepší tisíce slov") s vizuální realitou dlouhodobé BESTIALITY cestou videa, kopie výslechů O., atd. Jinak by  BESTIÁLNÍ sestry Mauerovy, jejich rádci, ochránci, soudružka soudkyně, která nedávno "13 letou Aničku", sorry, 34-letou Barboru Š. (možná oběť lesbického S-M ze strany Kláry Mauerové?) "legalizovala", atd., všichni ti, kteří si na nejrůznějších úrovních, které mají co dělat s ochranou dětí si neplnili, by, spolu s feministickým lobby, které stále, DISKRIMINUJE děti a táty, prosazujíc "máma je máma a žena není nikdy vina, pokud je jako vina, je vinen nějaký muž", by tvrdili "nejsou důkazy". To, jak KM a KM Šabatová omlouvá je varovné!

0/0
23.5.2007 4:05

TrueRobos

Typické řešení á la EU

Problém řešíme tak, že se o něm nesmí mluvit. Když se o něčem nemluví, tak to neexistuje, protože to nefuguruje v žádném průzkumu. Typické uvažování pštrosa s hlavou v písku. Aby byly děti v bezpečí, je třeba zločincům natrhnout prd€l, ne se tvářit, že problém neexistuje. Tím, že se o problému mluví, se tomu naopak pomáhá - více lidí si uvědomí, že to není abstraktní problém. Co chce ta pomatená Šamšulová? Zakázat vysílat fotky unesených dětí? Zakázat ukazovat, co dokážou krkavčí rodiče, jak takové zanedbané děcko vypadá? Vždyť sou to oběti, ne? RvRvRv

0/0
21.5.2007 16:51

Sid2007

ODS jako "socky"? Ani ODS (Topol, Pospíšil, Nečas, Langer atd.) nemají chuť zatočit s feministickou MAFIÍ našé "péče" o děti , zejména po rozvodu

Komunistické přežitky "máma je máma"  "bere vše", potřeba obměnit ze 72% feminizovanou justici (v rodinném právu defalto 100%, celkově asi 4x vyšší feminizace než na Západě, nemalé dědictví komunismu) na to ODS také nemá chuť.  Kombinace praktik soudkyň, pracovnic sociálek, matek, které mohou - beztrestně - vše, zde - JEN A JENOM DÍKY brzy zase TRESTNÉmu rozšíření videa, fotek, protokolů výpovědí atd. stala (natrvalo) majetkem POVĚDOMÍ národa, uchovaná v tisících kopií na HD a CD.

To, že Mauerovy sestry, Šabatová, soudkyně, atd. nemohou kauzu zamést pod koberec, nemohou už tvrdit že "nejsou důkazy", že "žena-máma je neschopná takových DLOUHODOBÝCH bestuialit!, to je štve. Kdyby nebyla publicita, ani vláda atd by nejednaly.

Poznámka: Chce-li vláda "pravicově" řešit tzv "feminizaci chudoby", kdy ženy (které ze 75% případů jsou ten, kdo podává rozvod) naříkají, že aš mají byt nebo dům, mají málo peněz, tak, že by soudy (nejlépe nefeminizované, ne exkom) dávaly děto OTCUM mnohem častěji.

0/0
21.5.2007 17:07

5alfa

Je na čase...

Pokud je chráněna osobnost a identita nezletilého zločince co se dopustí vraždy, znásilnění nebo šikany, bylo by logické chránit podobně i nezletilé oběti...

0/0
21.5.2007 15:04

Sid2007

DOOPRAVDY se myslíte, že zveřejnění důkazů v této kauze Ondrovi atd uškodilo?

Nebo - jak někteří farizejové nebo naivky také tvrdí - "ohrozilo" optimální průběh vyšetřování?

Proč si myslíte, že by pro oběti (Ondra, Jakub, "Anička") nebo obecně pro věc (předcházení bestiálnímu týrání dětí, umožňování postihu pachatelů, atd.) bývalo bylo lepší, kdyby se národ neseznámil s videem, fotkami, protokolem výpovědi, kdyby establišměnt měl klid, že to (viz Šabatová, soudkyně, pracovnice OPD, atd. jako už více než rok) bude stále ututlávané, "řešené" kruhem "odbornic"?

Zabývala by se kauzou a problematikou vláda atd., kdyby k publicitě nedošlo?

Myslíte si, že pracovnice orgánů nejednají aktivněji, kdyř ví, že národ bestialitu viděl (obrázek lepší 1000 slov), že má uložené kopie na HD, CD?

Když budou Ondrovi dána léta potřebné odborné pomoci, nová rodina, atd. bude schopen se s materiálem v dospělosti vyrovnat. Takže obava je celkem nemístná.

0/0
21.5.2007 17:15

Najdete na iDNES.cz