Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Senátoři navrhli na vyznamenání Mašíny či Lustiga

Senát letos pravděpodobně opět nominuje na státní vyznamenání členy protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Jejich kandidaturu podpořil senátní podvýbor pro státní vyznamenání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dr. Freaksworth

Vyznamenání

Vyznamenat bratry Mašíny mi přijde asi stejně zvrácené asi jako se dříve vyznamenávali pohraničníci za to, že nedovolili utéci "diverzantům" ze země.

Osobně si myslím, že je to takřka totožný případ. Jen ti jedni byli anitkomunisté a ti druzí ne.

0/0
18.5.2007 12:59

belgian chocolate

tak koho teda?

"či" je v češtině spojka vylučovací. "a" není sprosté slovo.

0/0
18.5.2007 8:49

Zmuda

Doufám,že tentokráte...

..Klaus Mašíny vyznamená !!

0/0
18.5.2007 8:26

tasmana

Re: Doufám,že tentokráte...

Doufám, že ho to ani nenapadne!

0/0
18.5.2007 17:33

churchill1

paráda

Pro pana Lustiga to musí být nesmírná čest,postavit se po boku Mašínů. :-©

0/0
17.5.2007 23:24

Tectosagos

válečné zločiny

Mašínové se prohlašují za vojáky v 3. světové válce a 3. odboji. Ale vražda zajatce je zločinem i ve válce. 

Chladnokrevnost provedených vražd (spoutaného zajatce...) ukazuje na nějakou duševní poruchu u pana Mašína, ústící v dojem že když se prohlásí za bojovníka proti nějaké ideologii tak bude moci zabít kohokoli si zamane.

Čím trpí pan Štětina je otázkou. Nejspíš potřebou jednoduchého výkladu: někdo zavraždí lidi, prohlásí se za politického bojovníka a tím je pro pana Štětinu vše vyřízeno, pokud se přihlásil ke straně pana Štětiny... 

Používání civilního šatu nebo uniformy protistrany v boji je válečným zločinem (za který je automaticky kulka na místě). Vražda byla předurčena jejich plánem přepadení stanice. Proto se bojí vrátit. Tyto zločiny, válečné zločiny jsou nepromlčitelné.

0/0
17.5.2007 22:07

Tectosagos

válečné zločiny

Zapomíná se na loupežnou vraždu pokladníka. Civila který vezl výplaty do podniku. Loupežná vražda civila je válečným zločinem. Chtěli peníze, a tak ho odpráskli. Vytáhli na něj pistoli, a když při pohledu na namířenou zbraň lupiče sáhnul po svojí tak ho zastřelili.

Podle Paukerta za vraždu pokladníka může ten pokladník: "On na to taky vytáhl pistoli. No a co měl Pepík dělat? Zastřelil ho."

Blahopřeji pane Štětina k vašim vzorům. Tímhle jste se sám připojil k válečným zločincům. Až budete zase tklivě líčit boj čečenských geril tak si na tohle vzpomenu: jak podříznout krk svázaného zajatce.

Protože Mašín je trouba, sundal si masku. Mašín kvůli vlastní chybě spáchal válečný zločin a sekta se věroučně drží jeho hesel stejně jako bolševici hesel Urválkových. Za Štětinovu demokracii se bojuje válečnými zločiny.

0/0
17.5.2007 22:11

sam168

Re: válečné zločiny

Vázený Tectosagosi,

Vase argumentace je velmi zjednodusená a jednostranná, poplatná jednomu z dílu seriálu o majoru Zemanovi. Bylo by zajímavé videt Vás, jak byste se v podobných kritických situacích zachoval Vy sám, pokud by Vám ovsem Vase politické presvedcení a osobní odvaha dovolily vystoupit proti komunistickému rezimu.

Ono se to hezky kritizuje a hovorí o "válecných zlocinech", kdyz kritikovi nejde o zivot. Na druhé strane chápu Vase rozhorcení, jez je vlastní i mnohým dalsím obcanum, ovlivneným dlouholetým pusobením rezimové propagandy.

Pana senátora Stetinu bych si na Vasem míste nedovoloval castovat urázkami, ponevadz i tímto zpusobem snizujete úcinnost Vasí kritiky.

0/0
18.5.2007 8:58

Tectosagos

válečné zločiny jsou faktem, a válečnými zločiny zůstanou.

Vražda zajatce je vraždou zajatce. Ať už o tom kdokoli natočí cokoli. Komunistům se to hodilo: ikony krajního antikomunismu jsou ve skutečnosti váleční zločinci.

Nehodí se vám konstatování že jsou zločinci - ale to vyplývá z všeobecných konvencí. Válečnými zločinci jsou, ať už to někdo zapírá nebo jiný točí filmy, ať už to někdo využívá nebo vyznamenává, bez ohledu na panující režimy a denní dobu.

Kdo připouští že je možno páchat válečné zločiny, chladnokrevně nebo v úzkých (a prohlásí to od stolu!), má myšlení válečného zločince. I když to skrývá za zdvořilůstky. To není otázka znalostí práva či inteligence, to je otázka psychické nedostatečnosti.

Jednotkám SS také šlo o život. Když jim podle nich prý "šlo o život“ válečné zločiny spáchaly, a pak „v pro ně kritické situaci“ páchaly další.

0/0
18.5.2007 12:29

Tectosagos

Stům milionů lidí šlo o život a válečné zločiny nespáchaly

Stům milionů lidí šlo o život a válečné zločiny nespáchaly, tak si je neberte do vaší křivé huby. O tom co já čtu a odkud čerpám víte naprostou nulu. O tom jak blízko mám k odboji nemůžete vědět nic. Ale zpochybňujete to, i mé osobní zachování, do té míry že bych se snad mohl dopustit válečného zločinu. Vy jste ukázal jasně čeho jste schopen, stačilo že se vám nehodilo zveřejnění faktů o Mašínovských zločinech.

Možnost vraždit civily a podříznout svázaného zajatce nám teď připomněly dvě sorty lidí: Al-Kajda a Štětina s Mašíny.  Al-Kajda posílá video a modlitby, Štětina posílá oslavné zdůvodnění k vyznamenání. Pan senátor Štětina se k válečným zločincům přidal sám.

0/0
18.5.2007 12:37

Tectosagos

když revoluční boj potřebuje finance...

Za Mašíny stojí naprosto stejná skupinka lidí kteří stojí za Hučínem, pošukem který aby prý „demaskoval přítomnost agenta StB“ hodil do vchodu činžáku bombu. Přitom na demaskování agenta stačí tři slova, kousek papíru. Bohužel Hučín je psychicky orientován na házení bomb. Až někomu z čtenářů vybuchne ve vchodu do baráku trhavina tak může jít o způsob jakým Hučínovci zveřejňují že v domě bydlí nějaký tajný.

Pokud někdo z čtenářů zastaví u nabourané sanitky a doktor v bílém plášti ho zastřelí kvůli portmonce (revoluční boj potřebuje finance) tak je to Mašínovský následovník. Za použití sanitky a zdravotnických uniforem k léčce ozbrojeného komanda by je na frontě chytili pod krkem vlastní lidi, protože by pochopili že nebojují za stejnou věc a ohrožují všechny.

0/0
18.5.2007 12:41

Tectosagos

když zločinci mají zastánce ve špičce společnosti.

Zločinci jsou v každé společnosti. Bývají bez zájmu ponecháni práci policie, soudů a vězeňské služby.

Potíž je když zločinci mají zastánce ve špičce společnosti. Někteří zastánci Mašínů a Hučína jsou vzdělaní lidé. Někteří se stávají senátory. Někteří shodou zájmů propagují tunelářské bankéře s bílým límečkem a motýlkem, stávají se ministry rozdávajícími pistole kriminálníkům, ministry kteří přímo kradou a posluhují mafii, obviňují slušné lidi kteří na zločiny poukazují, předvádějí cukrbliky, mlží, zpochybňují: "kdoví co by jste dělal vy, vlčí společnost, těžká situace, něco takového je v každém z vás, pravidla neexistují" a za formálními zdvořilůstkami schovávají tu nejhorší špínu.

0/0
18.5.2007 12:53

mgns

Re: když zločinci mají zastánce ve špičce společnosti.

Moc pěkně napsáno. Souhlasím.

0/0
18.5.2007 13:58

Moravian

Válečné zločiny??

Je mi z české podělanosti se vyrovnat s vlastní vražednou a barbarskou minulostí na zvracení...Kdyby se justice zabývala jen s žijícími

komunistické prevíty co se přímo podíleli na perzekuci obyvatelstva, všem by se dýchalo lépe.  Také by ti co sem píší protiamašínovské bláboly by

neměli zapomínat, že Česko v padesátých letech popravovalo nevinné nanejvýš barbarským zpùsobem  - odtržením hlavy od tìla na hydraulickém

lámacím stole, tzv "strangulatio".  Poté humánní režim přešel na

"lidšěìjší" způsob poprav - oběšení ale ne zlomením vazu - jen 10-15 min agonie udušením v oprátce.  Ti kteří proti takovému svinstvu hodnému středověké inkvizice bojovali se zbraní v ruce si zaslouží jen a jen úctu ...

0/0
18.5.2007 13:22

pepin0

Opět se potvrzuje že senát je nejlepší----

Nenjvětši skupina blbců placená z našich daní,

Vrah je pro mě navždy vrahem.

Volte opět senát naší nejdražší cestovní kancelář pro zbytečný dobytek   Děkuji nemusím už jsem zvracel.

0/0
17.5.2007 21:13

Bouše

Panebože, už zase Mašínové ?

Pohled společnosti na jejich činnost v komunistickém Československu je značně rozpolcený. Já je nepovažuji za vrahy, ale ani za hrdiny, hodné státního vyznamenání "Za zásluhy". Prostě se prostříleli na Západ a nebyli ani první, ani poslední, kteří se o to pokusili.

0/0
17.5.2007 21:09

Monstrum Anonymič Anonymov

Lustig

Jasně vyznamenání pro sedmilháře žida Lustiga, který tvrdí, že jedl v koncentráku lidské maso. ;-D

0/0
17.5.2007 19:54

hovnoval-

Re: Lustig

proc myslis, ze je lhar??

0/0
17.5.2007 20:02

Monstrum Anonymič Anonymov

Re: Re: Lustig

Protože těch pohádek co všechno němci dělali je už trochu moc

0/0
17.5.2007 21:21

mtis

Re: Re: Re: Lustig

Tak tak SSáčku, byli jste vykonní a blbí, dneska už jste jenom blbí ... :-):-):-)

0/0
18.5.2007 8:48

Júlinek šíšal

Re: Lustig

mno ... ale taky jsem ho na vlastní oči a uši viděl a slyšel vykládat a dokazovat, jak v nejcivilizovanější emeryce není žádná demokracie, anébrž "studená občanská válka" ... a to ještě pěkných pár let před tím, než si tam zdemolovali ty své dvě věže, dokonce ještě před demolicí toho federálního paneláku hojivem ...:-P

0/0
18.5.2007 14:51

hovnoval-

@@

je spravne odmenit Masiny. Jen je velka skoda, ze takovychto lidi nebylo vice.

0/0
17.5.2007 19:38

Fanda Šmanda

Vyznamenání pro vrahy Mašínovy ?

Kdopak asi navrh vyznamenat vrahy spoutaného člověka ? Cvok Štětina, že ?

P.S: Ani ve válce se nesmějí zabíjet spoutaní zajatci, to jen tak na okraj.

0/0
17.5.2007 19:26

Najdete na iDNES.cz