Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Západ navzdory Rusku podpořil nezávislost Kosova

Velký spor západních zemí a Ruska se dá očekávat v Radě bezpečnosti OSN. Spojené státy a evropské země totiž v pátek předložili návrh rezoluce, který podporuje nezávislost srbské provincie Kosovo. Rusko proti tomu už dříve protestovalo, v radě má navíc právo veta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Richard 1. Lví srdce

Pět obětí nových střetů mezi Palestinci

Při nových střetech mezi palestinskými hnutími Hamás a Fatah zahynulo v neděli v pásmu Gazy pět lidí a 14 dalších bylo zraněno. Zabit byl i jeden z vůdců ozbrojené složky Fatahu Brigád mučedníků od al-Aksá abú Džaráb.

;-D

0/0
13.5.2007 19:48

MoUdrostrak

Laska Latinske Ameriky k USA

Znárodňování bolívijského plynu Evo Moralesem přistupuje k rozvíjející se rebelii proti "neoliberálním dohodám USA  (nesouhlas je patrný zejména ve Venezuele, ale také v Argentině, Chile, do jisté míry i v Brazílii).

USA považovaly latinskou Ameriku za svůj zadní dvorek a tamním představitelům neponechávaly mnoho prostoru pro nezávislé rozhodování (abychom to pochopili, stačí si vzpomenout na osudy Torrijose, Noriegy, Arbenze a Allendeho). Ale možná, že tentokrát se jim věci už příliš vymkly z rukou, než aby byly zvládnuty obvyklými metodami. Vraždy a svržení režimů se mohou zle vymstít vzhledem k rozšířené mobilizaci protiamerického veřejného mínění v mnoha jihoamerických a středoamerických zemích. Navíc je totální vojenská intervence prakticky znemožněna uvíznutím USA v Iráku a nyní v Íránu.

Zdá se že se stalo něco, co si ještě před pěti lety nebylo možno ani představit: Jižní Amerika se vysmekává z chomoutu USA a může být dokonce sjednocena v nepřátelství ke svému severnímu sousedu.

0/0
13.5.2007 19:33

Montaigne

Re: Laska Latinske Ameriky k USA

a kde tedy udělali američtí soudruzi chybu?:-)

0/0
14.5.2007 9:15

MoUdrostrak

Laska Ciny k USA

V dubnu 2006 čínský prezident Hu Jintao navštívil Spojené státy, kde ho prezident Bush v Bílém domě ponížil tím, že "omylem" nechal při jeho příjezdu hrát tchajwanskou hymnu!, a během natáčené tiskové konference tamtéž, jíž se Hu zúčastnil, dovolil tchajwanské "žurnalistce" a člence Falun Gongu více než tři minuty nepřetržitě křičet o porušování lidských práv v Číně.

Hu, který nepředvedl špatné způsoby, odletěl z Washingtonu do Saúdské Arábie, kde podepsal řadu smluv včetně dohody o budoucím odběru části saúdské ropy, jež bude vyměněna za pokročilé zbraňové systémy a další technologie. ;-D;-D;-D

0/0
13.5.2007 19:28

MoUdrostrak

GO, Volodyo, GO! Uz aby znovu brzy napojil rusky Kozak sveho ore z Vltavy pod Vysehradem

Po desetiletí zmatků, během nichž zahraniční firmy (zejména americké) plenily ruské bohatství, byl prezidentem zvolen Vladimir Putin, bývalý důstojník KGB, který právě splnil úkol, když v sanktpetěrburském Těžebním institutu obhájil disertaci nazvanou "K ruské nadnárodní energetické společnosti". Jeho teze: Rusko musí použít své rozsáhlé energetické rezervy k získání geostrategické výhody.

Po nástupu do úřadu v roce 2000 Putin začal obnovovat státní kontrolu nad ropným a plynovým průmyslem. Nyní, když tento úkol takřka splnil, snaží se, jak se zdá, o uskutečnění své disertace.

0/0
13.5.2007 19:28

Richard 1. Lví srdce

Alternativní síť plynovodů obcházející Rusko

Nový turkmenský prezident Gurbanguli Berdymuhamedov po jednáních s Ptinem dnes řekl novinářům, že se Turkmenistán nevzdává plánů na jiný plynovod, který by vedl mimo území Ruska. Právě o přímý přístup k turkmenským zásobám plynu bez ruského zprostředkování již dříve projevily zájem Spojené státy, Evropa i Čína.

:-) R^

0/0
13.5.2007 19:15

MoUdrostrak

Blíží se globální finanční krize? Je to divný svět: jak komunistická Čína financuje Spojené státy

Podle vysoce postaveného zdroje v US delegaci v Číně sdělila Čína USA, že už nemá důvěru v $ z těchto důvodů:

1. FED přestal v březnu 2006 zveřejňovat data "M3", takže je téměř nemožné zjistit, kolik $ se tiskne. Čína poukazuje na to, že v důsledku toho je nemožné zjistit, jakou má dolar cenu.

2. V minulých měsících ztratil dolar až třicet procent své hodnoty. To znamená, že Čína přišla téměř o 300 miliard dolarů prostě jen tím, že používá dolar jako svou rezervní měnu.

3. USA nemají absolutně žádné plány na to, jak omezit deficitní výdaje či uhradit své dosavadní dluhy, kromě tištění dalších peněz.

Proto se Čína rozhodla realizovat agresivní politiku odprodávání $ dříve, než to začne dělat celý svět. Čína údajně sdělila US delegaci: "My máme světově největší rezervy $  a když je začne odprodávat ostatní svět, přijdeme o spoustu peněz." USA vyslaly celý svůj hospodářský "tým a" do Číny na "strategický hospodářský dialog", který se konal v Pekingu 14. a 15 prosince.

0/0
13.5.2007 19:10

Richard 1. Lví srdce

Lenovo bojuje proti čínskému pirátství

Čínský výrobce počítačů Lenovo podepsal dohodu s Microsoftem na nákup softwaru Windows Vista a Office 2007 v hodnotě 1,3 miliardy dolarů. Podobná dohoda za 1,2 miliardy dolarů byla podepsána v loňském roce, což bylo považováno za velký pokrok v boji proti pirátství v Číně.

Lenovo bojuje s tchajwanskou společností Acer o post třetího největšího výrobce počítačů za giganty Hewlett-Packard a Dell.

:-)

0/0
13.5.2007 18:48

barbudo

Dát zločineckým bandám stát ...

... hmm ... to se už v minulosti neosvědčilo ...

0/0
13.5.2007 17:22

Julínek šíšal

Re: Dát zločineckým bandám stát ...

To se ví. V Moskvě by o roce 1917 a letech následných mohli dlouze vyprávět ... a jak se zdá, tak se tam nepoučili ani po roce 1990 ... hmmm

0/0
13.5.2007 20:18

víťula_

co je to za demenci?

Proč má mít Kosovo nezávislost? Na co ztratilo Srbsko nárok? Jednoduše na nic. Ano, Miloševič se zcela jistě dopustil na Albáncích zločinů. Ale to nic nemění na tom, že čísla o počtu zabitých Albánců nejsou pravdivá a jsou součástí mediální kampaně ukázat, jací jsou kosovští Albánci chudáčci a jak mají na nezávislost morální právo. Prezident Kosova Ceku, Bushova loutka, je překupník drog a terorista z UCK. Proč má mít provincie právo na samostatnost z důvodu, že tam žije nějaký většinový národ? V Kosovu dříve přavažovali Srbové, Albánci je vyhnali a mnoho z nich zavraždili. Takže žádné právo na samostatnost, doufám že aspoň Rusko neopustí rozum. Uvědomuje i to dokonce i Koštunica. Sice hajzl, ale aspoň chytrej a nemluví podle toho jak OSN píská.

0/0
13.5.2007 16:13

MoUdrostrak

Re: co je to za demenci?

Podobnym zpusobem by pak mohli pozadovat odtrzeni Jihotirolaci od Italie, slovensti Madari od Slovenska a hlavne estonsti Rusove od Estonska apod.

Doufam, ze to take brzy udelaji. Nejdrive Severni Irove od UK.R^

0/0
13.5.2007 16:46

mtis

Re: Re: co je to za demenci?

A Čečenci a Dagestánci od Ruska, Tataři by mohli nárokovat Krym a Evenkové a Nenci Sibiř. Taky by mohlo Rusko vrátit zpátky Karélii, ukradenou před WW2 Finsku, Kurilské ostrovy ukradené Japonsku a Čína Tibet, anektovaný Tibetu. Dej si studený kapesník na čelo ... :-):-):-)

0/0
13.5.2007 17:09

Montaigne

Re: Re: Re: co je to za demenci?

a tak tedyvávejc Matýsku, čím tě tak okouzlili kos.albánští  teroristé a drogoví dealeři? Ty šňupeš heroin a nebo jsi snad od nich koupil luxusního kradeného teréňáka, ty jeden publikující  ekologu ?;-D

0/0
13.5.2007 17:43

Richard 1. Lví srdce

Re: Re: Re: Re: co je to za demenci?

A teď se zase přepni pod nick meriss.

:-)

0/0
13.5.2007 18:48

modrá šlápota

Re: Re: Re: co je to za demenci?

A indiáni Ameriku:-):-)

0/0
13.5.2007 18:14

modrá šlápota

Re: Re: Re: Re: co je to za demenci?

Pardon ti ne,ti byli vyhlazeni demokraticky:-)

0/0
13.5.2007 18:16

mtis

Re: co je to za demenci?

Provincie? Kosovo bylo autonomní oblastí v rámci bývalé Jugoslávie a mělo původně být její federativní republikou stejně jako Chorvatsko, Slovinsko nebo B&H či Černá Hora a Makedonie. Provincie .... Slovensko jako provincie Česka nemělo co se odtrhávat, ne?

0/0
13.5.2007 17:07

MoUdrostrak

Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

Behem par let nebude mit Rusko duvod cokoliv dodavat USA a jeho poskokum.

Vsechnu high tech vyrobu zastane Cina a Rusko samo. A Cina bude dostatecnou stranou poptavky VESKERE Ruskem nabizene energie.

SVET SE OBEJDE nez KERVELACNYCH USA a Paktu NATO.

Rusko s klidnym srdcem odpoji Zapad od svych zdroju a energie.

Ritolezci USA budou mit prednost.

0/0
13.5.2007 10:48

mtis

Re: A Cina bude dostatecnou stranou poptavky VESKERE Ruskem nabizene energie

Nebude. V té době už bude patřit vylidněné území Ruské federace dávno Číně. Minimálně Sibiř, Kavkaz a Černomoří budou patřit musulmanům a zbytek Ruska bude v NATO a bude doufat, že americký protiraketový deštník bude chránit i je ... ;-);-);-)

0/0
13.5.2007 11:06

MoUdrostrak

Re: Re: A Cina bude dostatecnou stranou poptavky VESKERE Ruskem nabizene energie

Rusko v NATO nebude nikdy.

Samo tam chtelo po 1990 vstoupit, ale NEBYL o neho ZAJEM.

Zato NATO pohlcuje Pobalti, snazi se o Gruzii a Ukrajinu.

Rusko neni na hlavu padle, aby mu nebylo jasne, o co NATO jde.

0/0
13.5.2007 11:25

mtis

Re: Re: Re: A Cina bude dostatecnou stranou poptavky VESKERE Ruskem nabizene energie

Do NATA především není zájem přijímat jakýkoliv stát, který nemá vyřešeny územní a smluvní vztahy se svými sousedy nebo se k nim apriori chová agresivně, což je problém v bývalé Jugoslávii a na území bývalého CCCP.

Spolupráce NATO-Rusko probíhá zcela standardně a představa, že NATO Rusko obkličuje je stejně komická jako trapná a slouží pouze k honění politických bodů mezi ruskými nacionálními socialisty a pro potřeby hladkého volebního převzetí moci putinovým kralevicem, pokud ne Putinem samotným znovu po nějaké machinaci. To že Pobaltí, které bylo 50 let okupováno bolševiky a které bylo kulturně politicky genocidováno už při první Sovětské okupaci, ještě před WW2, nemá super vztahy to je snad jasné každému. My jsme taky donedávna neměli žádné zvláštní vztahy s demokratickým Německem a to bylo 40 let po válce a oni nás okupovali jenom nějakých 6 let.

0/0
13.5.2007 17:18

MoUdrostrak

Re: Re: Re: Re: A Cina bude dostatecnou stranou poptavky VESKERE Ruskem nabizene energie

Ale kdepak;-D

Osy "posunu" NATO jdou presne za energetickymi zdroji v Rusku a jeho nejblizsich zajmovych oblastech.

Ale Amerika prohrava uz na cele care jak v Afghanistanu, tak Iraku, kori se pred Iranem, Syrii, Lybii, je znemoznovana malou Severni Koreou a USA jsou vyhaneni z CELE Jizni Ameriky.

Do par mesicu zvitezi islamska revoluce i v hlavnim pohunkovi Ameriky na Blizkem Vychode v Turecku a zavladne tam prohibice a saria.R^

Az se Cina rozhodne ze dne na den zbidacit Ameriku, vymeni sve devizove reservy v dollarech za euro nebo rubl. Dnes uz nema Amerika, krome vojenske hrozby, byt proc pro svet pritazliva. Stala se z ni umirajici nenevidena aggressivni Rise rimska v rannem stupni rozkladu.Rv

0/0
13.5.2007 19:04

Richard 1. Lví srdce

Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

Čína je závislá na exportu do USA a Evropy. Čína nemá alternativu protože tak velké trhy pro čínské zboží nelze nahradit. A s tím souvisí i devizové příjmy do čínské pokladny.

S Jižní Koreou a Japonskem má velký obchodní deficit.

Vzájemný obchod Ruska a Číny dělá 2% celkového objemu.

:-) R^

0/0
13.5.2007 11:07

MoUdrostrak

Re: Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

Cina ma NEJVETSI devizove rezervy na svete.

A ma potrebu energetickych zdroju a know how k vyrobe high tech.

Zdroje nakoupi od Ruska a high tech uz si z vetsi casti vyrabi sama.

Jedine, koho casem nebude potrebovat, je Zapad. Cina si vystaci s Ruskem a jeho zdroji sama. A je schopna s nim koexistovat bez imperialnich a "preventivnich" valek. 

Rusko a Cina vedle sebe ziji tisice let celkem v pohode a nemaji zajem se likvidovat, aby se nekdo treti mohl smat. I kdyz nejeden se o jejich znesvareni snazil.

0/0
13.5.2007 11:22

mtis

Re: Re: Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

A na Sibiři už Čína uplatňuje onu v Kosovu tak opovrhovanou metodu anexe dělohami ruských žen, ostatně není se co divit, že se chtějí věčně ožralých mužiků zbavit a radši se vdají za pracovité a přičinlivé Číňany ... neboj, pokud ti není pře 60 tak se čínské Sibiře ještě možná dočkáš ... ;-D;-D;-D

0/0
13.5.2007 17:12

Júlinek šíšal

... nenamlouvej, růžo, veřejnosti, že se ti ty skleněné korálky nebudou líbit zvlášť jestliže je dostaneš od předsedy zeměkoule ....:-)

0/0
13.5.2007 11:50

tlachal

Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

nedoststatek energie je jen umělý problém. pokud to bude potřeba, lze za 25 let zvládnout průmyslově termojadernou reakci. auta pak taky nemusí jezdit na benzín... zdá se že problémem je opravdu životní prostředí a nebezpečí terorismu.

0/0
13.5.2007 16:23

MoUdrostrak

Re: Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

Terrorismus tady bude vzdy, dokud bude velika nerovnost a nespravedlnost.

Nejvetsim nepritelem zivotniho prostredi jsou USA.

Termojaderna fuze je zatim JEN teorii a nikdo nema jistotu, jestli jeji "zvladnuti" nebude znamenat i konec lidstva.

Do te doby nejlevnejsi produkci i zdroje budou mit na sve strane Cina a Rusko. Navic tam jdou lide skromnejsi a mene navykli a zavisli na "mobilni" energii aut a letadel a i chemii, nez-li v USA a jeho vazalech.

Uhlovodikovy mejdan se pro lidstvo pomalu chyli ke konci.

0/0
13.5.2007 16:44

mtis

Re: Re: Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

Říše strachu

http://knihy.abz.cz/prodej/rise-strachu

počti si, vzdělej se, možná že se ti časem rozsvítí ... :-):-):-)

0/0
13.5.2007 17:21

MoUdrostrak

Re: Re: Re: Re: Nastesti bude brzy USA a jeho poskokove mimo hru

Sponsoroval:

Royal Dutch Shell,

Conoco-Phillips,

Phillip Morris

a mtisR^;-D

0/0
13.5.2007 18:58

Júlinek šíšal

DAYTONA, Florida (AP) - Boy, 10, guilty of beating homeless Army veteran

0/0
13.5.2007 10:22

Richard 1. Lví srdce

Američané stále nevylučují vojenský zásah proti Íránu

Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová prohlásila, že navzdory snahám o diplomatické řešení sporů s Íránem si prezident George Bush nadále ponechá jako poslední možnost vojenský zásah vůči Teheránu.

"Americký prezident se nevzdá možnosti vojenského řešení, a my to po něm ani nechceme," řekla Riceová v rozhovoru vysílaném televizí Al-Arabíja.

;-)

0/0
13.5.2007 10:08

Júlinek šíšal

zas 4 mrtví, 3 nezvěstní osvoboditelé ... slušný člověk neví, má-li jim raději přát nepřátelské podříznutí anebo přátelské odstřelení ...:-(

0/0
13.5.2007 10:04

Richard 1. Lví srdce

Putin se zděsil a rychle se objednal na státní návštěvu Kazachstánu

Polský prezident Lech Kacyzński pozval do Krakova na energetický summit prezidentů zemí, které chtějí vybudovat alternativní síť ropovodů obcházející Rusko své partnery z Ukrajiny, Litvy, Gruzie, Ázerbájdžánu a Kazachstánu. Jakmile se o tom doslechl ruský prezident Vladimir Putin, rychle se objednal na státní návštěvu právě v Kazachstánu. Zaneprázdněného prezidenta Nazarbajeva proto v Krakově zastupuje jen jeho emisar.

Představitelé zúčastněných zemí přesto podepsali deklaraci o spolupráci v energetické oblasti a dohodli se, že konkrétní projekty ropovodů dostane na starost speciální firma, v níž budou zastoupeny všechny země, které se do těchto plánů chtějí zapojit.

;-D

0/0
13.5.2007 9:33

Kanadan

Re: Putin se zděsil a rychle se objednal na státní návštěvu Kazachstánu

Daleko dulezitejsi je dohoda prave podepsana s Turkmenistanem s kazachstanem,podle ktere nove potrubi  povede pres Rusko.

0/0
13.5.2007 16:15

Monstrum Anonymič Anonymov

Skutečná pravda

Sionističtí rozeštvávači slaví úspěch. Podařilo se jim rozdělit Jugoslávii.:-©

0/0
13.5.2007 9:29

Richard 1. Lví srdce

Re: Skutečná pravda

Blanko, ty užíváš Rohypnol každý den?

;-D

0/0
13.5.2007 9:37

mtis

Re: Skutečná pravda

A schválně, mají Chorvati v kostelech krucifix nebo menoru? ;-);-);-)

A co Bosňáci v mešitách? ;-D;-D;-D

0/0
13.5.2007 9:56

Júlinek šíšal

... Žorže The First .... nebo, matýsku, už Tebe? ...:-O

0/0
13.5.2007 10:42

Richard 1. Lví srdce

Re: ... Žorže The First .... nebo, matýsku, už Tebe? ...:-O

Uvědomuješ si vůbec jak se tady projevuješ? Taková vykroucená tetka jako ty se jen tak nevidí.

:-)

0/0
13.5.2007 11:08

poslanec_termit

Mnichov 2

Evropští politici se nikdy nepoučí. Albanský ksindl je třeba zastavit dokud je čas. Ale to bohužel nikdo neudělá a všichni toho budeme litovat

0/0
13.5.2007 1:37

Richard 1. Lví srdce

Re: Mnichov 2

Samostatný stát Albánie již dlouho existuje a žádné nebezpečí nepředstavuje. Určitě je méně nebezpečný než muslimské menšiny ve Velké Británii, Francii nebo Německu.

Zkus se zamyslet koho budou litovat. Nebudeš to náhodou ty?

;-D

0/0
13.5.2007 9:21

mtis

Re: Mnichov 2

Ono se Kosovo připojuje k Albánii? Tý jo, to je ale bomba ... ;-);-);-)

0/0
13.5.2007 9:26

cartouche

Re: Re: Mnichov 2

Ale dříve či později se připojí.

0/0
14.5.2007 14:17

Richard 1. Lví srdce

Alternativní síť ropovodů obcházející Rusko

Prezidenti Polska, Ukrajiny, Litvy, Gruzie a Ázerbájdžánu se v sobotu na energetickém summitu v jihopolském Krakově dohodli na prodloužení ukrajinského ropovodu Oděsa-Brody do polského Plocku a Gdaňsku. Uvedené země chtějí vybudovat alternativní síť ropovodů obcházející Rusko.

Je to první projekt ropovodu, jenž propojí region Kaspického a Baltského moře, řekl litevský prezident Valdas Adamkus.

:-)

0/0
12.5.2007 20:08

Večerní zprávy

Mno...

...tak nám v Evropě vznikne nový muslimský stát s přímou podporou Američanů a jeho jasnosti Jirky z Buše Druhého. Jsem zvědavý, jak se s tím vnitřně poperou naši mladí proameričtí komsomolci, co tu občas vykřikují jak doufají, že Amerika už konečně pořádně nakope těm muslimákům zadky a že prý jedině americký radar nás ochrání před islamizací Evropy...

:-)

0/0
12.5.2007 19:40

Hrdý Budžes

Re: Mno...

Chudacku.

0/0
13.5.2007 4:24

Archont

Re: Re: Mno...

Pitomce

0/0
13.5.2007 4:26

Montaigne

Re: Re: Mno...

dostals přesně mířené žihadlo do (Y), viď budziku?!;-D

0/0
13.5.2007 17:44

Najdete na iDNES.cz