Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kladenská radnice nabízí zločincům adresy seniorů

Okrást staré lidi lze v Kladně velmi snadno - seznam vhodných cílů dal do rukou potenciálním nepoctivcům paradoxně sám magistrát. Každý měsíc publikuje ve svém zpravodaji seznamy jubilantů včetně jejich věku a adresy. Praxi kritizuje i policie, podle magistrátu je ale všechno v pořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ruger

V jednom z příspěvků jsem četl, že ochrana osobních údajů

je paranoidní.... Je mi pisatele líto. Měl by se podívat do svobodného demokratického světa. Ochrana osobních údajů (A ostatních práv a svobod) je zde nade vše. Líbí se mi americký systém, který by nedovolil ani  něco tak absurdního jako je  RČ. Líbí se mi jejich vášnivé diskuse nad biometrickými doklady a RIF technologiemi. Tak to má být. Do mého soukromí je každému h...o.

Cesty do pekel jsou dlážděny nejlepšími úmysly.

PS add. KLadno, jenom opravdový a čistokrevný ouřada z magistrátu se dvěma mozkovými buňkami v mozkovně uveřejní jasnou identifikaci seniora, včetně adresy.... Zvlášť ve městě, kde se polovina lidí jmenuje Bílý, nebo  Farkaš...Rv

0/0
16.5.2007 11:04

konipas03

Nebydlím na Kladně

0/0
14.5.2007 13:32

konipas03

Na Kladně

byl vždycky totální bordel,díky bohu,že už 20 let nebydlím!!!!X

0/0
14.5.2007 13:31

plavunka

Zkušenost z Kladna

Před časem jsem hledala v Kladně pronájem bytu. Dostala jsem nabídku na obecní byt. Nesměla by mi tam chodit pošta, nesměla bych mít své jméno na zvonku, musela bych tvrdit, že jsem neteř oficiální uživatelky. Přitom paní uživatelka přinesla na první a poslední schůzku připravenou svéráznou smlouvu, ve které byly uvedeny všechné mé osobní údaje. Žasla jsem, kde k nim přišla. Dozvěděla jsem se, že to nebyl problém, protože paní pracovala jako vrátná u policie.

0/0
14.5.2007 11:40

palok59

těžký zločin

Myslím, že ta ochrana osobních údajů je trošku paranoidní. Nebo si myslíte že zločinci pročítají noviny aby zjistili adresu starých lidí? A jak zjistí že bydlí sami, že nebydlí s dětmi či manželem? Daleko jednodušší je prostě jít za babičkou či dědečkem. Jde-li pěšky, zpravidla bydlí docela blízko. To bych řek, že popsané finty jsou daleko snadnější než nějaké zjišťování adresy v novinách. A vůbec - kdo z vás zaváhá, když jej někde (banka, vrátnice, úřad, atd.) požádá o předložení občanského úrůkazu? Jedinou zbraní je obezřetnost důchodců samotných - jenomže tito lidé (a my, jestli se toho dožijeme budeme taky takoví) uvažují úplně jinak. Sám si nejsem jist, zda bych také nehlídal blikající světýlko při kontrole unikajícího plynu. Zveřejnění nějaké adresy v rubrice výročí - za to bych fakt věšel.

0/0
14.5.2007 9:32

daaaanyyyy

Re: těžký zločin

Jo mas pravdu, je to novinarska kachna, zas nemaji o cem kecat, tvuj argument je uplne polozil, ze nemohou zjistit, zda bydli sami, ci s rodinou.

0/0
14.5.2007 9:46

blekkal

Re: těžký zločin

Tak tak. Obvykle to je spíše o tom, že důchodce vylákají klasickou letákovou akcí někam "na výlet" a vymyjí jim mozek.

Myslím, že jediné praktické řešení by bylo, pokud by policie vytiskla a roznesla starším lidem samolepku s varováním, kterou by si doma nalepili zevnitř dveří. Aby kdykoli pouští dovnitř nějakého "plynaře" důchodce měl ve výši očí obrázek balíčku bankovek, který někdo právě strká do kapsy...

0/0
14.5.2007 9:50

zdeseny obcan

Re: těžký zločin

Jedna se o statni alibismus. Namisto ucinne ochrany spolecnosti pred kriminalniky stat svaluje vinu na obeti, ze se nechovali neviditelne. Smerujeme k paranoidni spolecnosti kde se kazdy klepe hruzou protoze zlocincum nikdo nezkrivi ani vlasek na hlave.

0/0
14.5.2007 10:32

DEINONYCHUS

hmmm

- správně, magistrát alespoň něco dělá pro naše rómské spoluobčany

- důvěřivost důchodců je dána spíš dobou, ve které vyrůstali a ještě si nezvykli na naši demokracii, kde největší práva mají zloději a paraziti. taky si pamatuji dobu, kdy se barák zamykal jenom když se jelo na den nebo více pryč. Jinak byl stále otevřený a nic se neztratilo. Dnes mám EZS, naštvaného dobrmana za plotem a uvažuji o kamerovém systému.

Jó, doba se mění.

0/0
14.5.2007 9:02

blekkal

Re: hmmm

Zajímavé. V době, kdy ta "naše demokracie" ještě nebyla jsem prožil cca 25 let, žil jsem jak v domě (který nám později soudruh vyvlastnil), tak v několika panelácích, dokonce i v podnikové ubytovně. Žil jsem na městě malém, kde se všichni znali i v městě velkém.

A přesto si člověče nepamatuji, že by se zamykalo jen když člověk odjížděl na den pryč. Zamykalo se pořád a kradlo se stejně jako dnes, jen jinými způsoby. Faktem samozřejmě je, že soused tě obvykle neokradl, ten si nakradl ve fabrice, aby měl materiál na melouchy.

Pokud jde o "nějvětší práva" - máš stejná práva jako kdokoli jiný, jde jen o to, jestli je uplatňuješ. To, že si nemůžeš dovolit co bohatší není žádné "menší právo", nikdo ti nezaručuje bohatství a úspěch, to ostatně ani nikdy dříve. Okrádat důchodce "právem" není, takže nerozumím tomu, o čem mluvíš. Právo na sebeobranu máš a pokud bys sledoval situaci, zjistíž, že už dávno neplatí, že bránící se je odsouzen za nepřiměřenou sebeobranu.

0/0
14.5.2007 9:46

blekkal

Re: hmmm

Ano, paraziti mají život až bolestně jednoduchý. Dokud je ale bude levice používat k získání mandátů, nic se nezmění.

0/0
14.5.2007 9:46

fraze

charvát je známej?

Já sem z Kladna, ale znam jen charváta z phy, jinýho fakt ne... asi ho pudu okrást, aby se začal bát;-€;-D

0/0
14.5.2007 8:13

grandemi

adresy

Jak zvláštní.

Když jsem hledal kamaráda z mládí a věděl jen poslední adresu ( odstěhoval se ) a všude uvedl svá pravdivá data nikdy jsem jí nezískal od oficiálních úřadů.

Vždy poukazovali,že nemohou neb to spadá pod ochranu osobních dat.Tedy jsem žádal aby oni kontaktovali jeho,že ho hledám a náklady,že uhradím.Odpověď byly stejná,snad dokonce předtištěná.:-/

0/0
14.5.2007 7:14

diynamo

Asi nebyl jubilant

0/0
14.5.2007 7:27

grandemi

Re: Asi nebyl jubilant

No to opravdu nebyl.:-)

0/0
14.5.2007 7:31

brezzinka

Re: Re: Asi nebyl jubilant

bylo třeba najít pro hledání přítele vhodnější datum:-)

0/0
14.5.2007 9:31

grandemi

Re: Re: Re: Asi nebyl jubilant

Které?:-)

0/0
16.5.2007 6:21

doktor_bota

Re: adresy

Měl jsi na něj podat trestní oznámení, až by ho policajti našli, tak bys řekl, že už je to pasé, žes tu kozu našel.;-)

0/0
14.5.2007 9:31

grandemi

Re: Re: adresy

Tak to byla větší šance,že ho najdu bez pomoci úřadů.A také se tak stalo.:-)

0/0
16.5.2007 6:23

VDC

Re: adresy

Mels ho dat do Posty pro tebe. :-P

0/0
15.5.2007 17:51

grandemi

Re: Re: adresy

Já hledal svého kamaráda ne kašpárka pro něčí pobavení.:-)

0/0
16.5.2007 6:31

Najdete na iDNES.cz