Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sarkozy: ve Francii pravičák, jinde spíš centrista

Kdyby ho "přesadili" do jiné země, platil by spíš za středopravého politika. Ale pro Francouze je vyhraněným konzervativcem. A také reformátorem. Čerstvě zvolený prezident Nicolas Sarkozy slibuje zemi galského kohouta změny, které ji vymaní z táhlé krize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

madqwert

jeste bych doplnil dalsi Sarkyho nazor:

Evropská unie by měla mít svého ministra zahraničí

0/0
6.5.2007 21:44

Karboxyl

Re: jeste bych doplnil dalsi Sarkyho nazor:

V čemž má naprostou pravdu.

0/0
6.5.2007 23:32

economist

Re: Re: jeste bych doplnil dalsi Sarkyho nazor:

Hm. A ten ministr zahranici EU by zastaval napr. v irackem konfliktu francouzsko-nemecky nebo britsko-dansko-polsky postoj, oba naprosto protichudne?

V otazce konfliktu arabsko-izraelskeho spis ten proarabsky postoj nekterych zemi nebo ten proizraelsky jinych zemi? Projadernoenergeticky postoj Francie, CR ci Britanie, nebo protijadernoenergeticky Rakouska, castecne Svedska, Nemecka? Atd. atd. Proste jednotna Evropa s jednotnym vnimanim neexistuje, ani neexistuje prelevani myslenek a celoevropska diskuse. Tak se probudte...

0/0
7.5.2007 14:09

Karboxyl

Re: Re: Re: jeste bych doplnil dalsi Sarkyho nazor:

Myslím, že jsem probuzený dost. Právě nejednotnost v názorech na zahraničně politické otázky u jendotlivých evropských zemí je ten důvod, proč by měla mít evropa jednoho ministra zahraničí. Je to právě ona nejednotnost, která, ač by evropa strašně chtěla, způsobuje fakt, že ve světě neplatí za skutečnou politickou mocnost. Ministr zahraničí sice nezpůsobí jednotu názorů, ale bude prezentovat  hlavní názorový proud. Koneckonců asi stejně tak, jako je tomu u ministra národního, ten také hlavně představuje názory koalice a ne názory všech stran v parlamentu. Zkrátka pokud chtějí evropské země vytvářet jednotný celek, pak se musí někdy ustoupit ve svých požadavcích ve prospěch celku. Je logické, že takový princip většiny musí být zařízen tak, aby nestyčilo spojenectví např. Německa a Francie a zbytek Evropy utře hubu.

0/0
8.5.2007 17:16

Karboxyl

Re: Re: Re: jeste bych doplnil dalsi Sarkyho nazor:

Mimochodem nevím o tom, že by jaderná energetika byla záležitostí zahraniční politiky. To, že ji rakousko vytahuje do těchto vztahů, je spíš specifický problém rakouska, nikoliv celosvětový úzus.

0/0
8.5.2007 17:19

=Raswan=

Oproti pseudopravicovému muslimskému kolaborantovi Osirakovi

je to sakra posun doprava ;-D

0/0
6.5.2007 21:26

Marpes

tak francie

snad ještě chvíli do hnoje nepůjde. Sarkozy vypadá, že snad bude lepší než ten vůl chirak. Ale hlavně že ta bolševička má smůlu.

0/0
6.5.2007 21:25

Karboxyl

Sarkozyho vítám

Doufám, že se za jeho vlády konečně něco ve Francii pohne. Nečekám snad od něj nějaké radikální reformy, ale aspoň by mohl trochu "vyvětrat".

0/0
6.5.2007 20:19

Najdete na iDNES.cz