Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus: Tlustého námitky jsou mimo realitu

Prezident Václav Klaus se pustil do kritiků připravované vládní daňové reformy. "Vaše námitky nejsou realistické," vzkázal odpůrcům navrhovaných změn včetně Vlastimila Tlustého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wcbaba

náš neomylný pan profesor....

zdá se mi že v poslední době nějak senilní - už jsem si zvykla na to, že u nás je zcela běžné, že před volbami všechny strany slibují a po volbách kašlou na program i na voliče a my voliči se chováme jak stádo ovcí, zanadáváme si a to je vše- asi si nic jiného nezasloužíme a pokud se najde někdo jako teď Tlustý tak na něj něco vytáhneme vyvláčíme ho v mediích a postupně ho úplně umlčíme

0/0
11.4.2007 20:10

Johny_S

Re: náš neomylný pan profesor....

Tlustý je Klausův dlouhodobý spojenec. To Klaus ho dostal nahoru, odměnil ho za to, že se přidal na jeho stranu během Sarajeva. Pokud se tedy Klaus ozve proti Tlustému, znamená to, že to Tlustý opravdu posral. Klaus by se Topolánka nezastával pro nic za nic.

0/0
11.4.2007 20:19

wcbaba

Re: Re: náš neomylný pan profesor....

Klaus už začal předvolební kampaň a k tomu potřebuje Topolánka nepotřebuje nové volby -proto Tlustého klidně hodí přes palubu

0/0
11.4.2007 20:47

ferdapytlik

Re: Re: Re: náš neomylný pan profesor....

...ono je to spíš o tom, že Tlustý se nechová jako politik .......... pouze vykřikuje "já chci jen tu mojí reformu a žádnou jinou" :-/

0/0
11.4.2007 20:50

fr-mottl

no tak je to venku, chuderove z ODS nemohou splnit volebni program

ale mohou za to volici soc.dem, protoze volili az prilis tu svoji stranu a ted nema ODS dost vekly naskok. I kdyz to nekomu prijde podivne, ano i za tohle muze vlastne Paroubek ...

0/0
11.4.2007 18:16

Johny_S

Re: no tak je to venku, chuderove z ODS nemohou splnit volebni program

Proč chuděrové? Vlastně bys coby levicový volič měl být rád, ne?

0/0
11.4.2007 18:42

Tryskomys Muf

Re: no tak je to venku, chuderove z ODS nemohou splnit volebni program

koukam, ze jsi uz tu paranoiu od Paroubka chytil taky.

0/0
11.4.2007 19:48

denny2006

Re: no tak je to venku, chuderove z ODS nemohou splnit volebni program

"Chuděrové z ODS" nemohou splnit 100% svůj volební program,"chuděrové z ;-OČSSD"nemohou,diky Bohu,splnit vůbec,ale vůbec nic a to nejen proto,že byli až jako "druhý vítěz",ale proto,že žádný volební program neměli! Kromě ubohého  ODS - ! 

0/0
12.4.2007 10:19

prorok.pravejj

Problém této země je ČSSD a její starobolševické vedení!ČSSD vytvořila obří dluh ,nezaměstnanost a korupci.....

.......stvořila lemply neschopné a závislé na nenažraném státu....a nyní místo ,aby ČSSD alespoň částečně uznala jimi sežraný krám ,pokračuje v populistickém lhaní! Tato reforma je kopromis a byla by mnohem lepší pokud by ČSSD byla moderní stranou sloužící lidem této země a ne pouze bolševickou sebrankou združující stbáky a zkrachovalé komunisty v trafice v lihovém domě! Dvě komunistické strany- KSČSSD -nás táhnou jak balvan ke dnu!:-/

0/0
11.4.2007 18:09

Kentus

Jojo...

Tlustý prosazuje volební program ODS. Když tu nyní Klaus tvrdí, že je mimo realitu, říká to vlastně i o programu ODS. Nejen já uvnitř ODS jsem už pěkných pár let tvrdil, že patnáctiprocentní rovná daň není ten nejlepší nápad. Ach... je krásné mít pravdu. :-)

 

                                     :-) Kentus si libuje :-)

0/0
11.4.2007 16:40

Johny_S

Re: Jojo...

On to říká jinak. Tlustý je mimo stávající realitu. ODS nevyhrála tak výrazně, aby bylo možno prosadit čistě její program. Musí se učinit dost výrazný kompromis. Klaus to chápe, Tlustý ne. Topolánek tvrdí, že právě Tlustého neschopnost činit kompromisy ho stála křeslo ministra. Politika se bez kompromisů neobejde, bylo by jich třeba jak ve velké koalici (kterou koneckonců Tlustý prosazoval), tak v nynější trojkoalici.

0/0
11.4.2007 16:45

Kentus

Re: Re: Jojo...

Ale lze to obrátit: ODS svou předvolební kampaň a hlavně ekonomický program založila na jednoduchých heslech a těžko splnitelných slibech - zejména tak, aby se lišila od socanů. Přitom bylo jasné, že ve spoustě věcech prostě bude třeba pokračovat a navazovat. Nicméně tehdy zvítězil radikální Tlustý a dnes se s úžasem zjišťuje, že se program ODS prakticky nedá naplnit. :-)

 

                                     :-) Kentus to vidí jinak :-)

0/0
11.4.2007 16:52

Johny_S

Re: Re: Re: Jojo...

A ještě jinak: kdyby byla ODS vyhrála výrazněji, je dost možné, že by byla ODS prosadila. Ale to by bývala musela vzniknout koalice ODS+KDU-ČSL, jak předpovídaly povolební průzkumy, anebo aspoň trojkoalice ODS+KDU+SZ bývala musela mít většinu. Současná situace je dost špatná, nemůžeš prosadit nic. Tlustý razil dohodu s ČSSD. Pochybuji, že by v této dohodě byl schopen prosadit byť i zlomek programu ODS. To by mu Paroubek nedovolil. Tlustý si to bohužel neuvědomuje, nebo i uvědomuje, ale hraje uražené dítě. Od půlky devadesátých let se tvrdě připravoval na post ministra financí, doplnil si vzdělání, dál tvrdě studoval, jeho spolupracovníci podle jeho návodu provedli úspěšnou reformu na Slovensku - a teď najednou nemá nic. To ho musí strašně štvát. Ale taková je realita. ODS nevyhrála tak výrazně, aby mohla prosazovat Tlustého program.

0/0
11.4.2007 16:58

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Jojo...

Na začátku nemělo být ...byla ODS prosadila..., ale ...byla tento program prosadila...

0/0
11.4.2007 16:59

Kentus

Re: Re: Re: Re: Jojo...

ODS by musela vyhrát nad padesát procent, aby mohla prosadit Tlustého program. Je to možná trochu tvrdé tvrzení, nicméně je to tak. Jak byla jeho rovná šance postavena a hlavně prezentována, nesnesla vůbec žádné změny. A při předvolební (a povolební vlastně také) hysterii byl každý úhyb považován téměř za velezradu. A jen na okraj: Prohlašovat Tlustého za tvůrce konceptu rovné daně je přinejlepším odvážné. :-)

 

                                     :-) Kentus nesouhlasí :-)

0/0
11.4.2007 17:04

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

Máš pravdu. Tlustý představil tak precizní konstrukci, že prostě nesnesla změn. Taky jsem si říkal, jak to chce prosadit. Ale, coby loajální člen, jsem se samozřejmě zdržel kritiky. Ale věřím tomu, že pouze v koalici ODS+KDU by to bývala byla schopna prosadit. Kalousek vedl KDU spíš doprava. Jenže realita je jiná. A Tlustý ji nechápe. V tom má Klaus zcela pravdu.

0/0
11.4.2007 17:09

Kentus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

Tak precizní konstrukci, jo? ;-D No... je vidět, že Tlustého nežeru jako ty. Podle mě, a říkal jsem to už tehdy, to byla chyba. Ze zbytečně ostrých hesel (na tvrdost je čas až po volbách) byly vytvořeny modly. A ještě na konec: Loajální člen se snaží podle nejlepšího vědomí a svědomí. Nechtěl jsem tě mistrovat, ale z takových jako ty jsem měl vždycky husí kůži. "Loajálně držet hubu," brrr. :-/

 

                                     :-) Kentus s úšklebkem :-)

0/0
11.4.2007 17:15

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

Tak je to u všech stran. Primární je vyhrát volby. Na spory je čas po volbách. Podívej se na bursíkovce - Bursík kritiky vylučoval těsně před volbami. Paroubek je nepouštěl na kandidátku. A jinde je to stejné.

0/0
11.4.2007 17:41

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

Nebo jinak: k čemu by ti bylo, že těsně před volbami ostře zkritizuješ program? Tvá strana volby prohraje a vyhraje program, který je ještě horší. To ničemu nepomůže. Tím, že ses stal členem strany, přijímáš určitá pravidla. Volič strany je něco jiného, člen by ale měl být před volbami loajální. Rozhádanost značí nejednotnost, a nejednotnost volby prohrává. A mimochodem, Vlastu Tlustého nemusím a jsem rád, že se ho Topolánek zbavil.

0/0
11.4.2007 17:45

Kentus

Chtěl jsem jít, ale...

Tohle nebylo před volbami. Tlustý svou vizi prosazoval už drahně let. A už docela dlouho to je/byla pro ODS nezpochybnitelná mantra. Přitom můj názor je ten, že právě vnitřní debata stranu vylepšuje, notabene stranu pravicovou. Tenhle přístup, že je vedení i program je nutné bezmyšlenkovitě adorovat, mi docela leze krkem. Rozesmává mě, když parta hlupáků bez vzdělání i rozhledu, kteří vůbec důsledky "Tlustého programu" nedomýšlejí a věci vůbec nerozumí, mě poučují a kárají za rejpání. ...to nebylo na tebe, nýbrž na domácí organizaci. Ale ubezpečuju tě, že jsem přesto ODS volil a proti straně na náměstích neštval. :-)

 

                                    :-) Kentus o loajalitě :-)

0/0
11.4.2007 18:00

Kentus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

To si asi trochu pleteš loajalitu se servilitou. Loajální je, když prosazuješ demokraticky zvolený směr strany, i když s ním ne zcela souhlasíš. Servilní je, když to přejdeš mlčením. Jak to dělají u Zelených či u socialistů mě nezajímá. :-)

 

                                     :-) Kentus už půjde :-)

0/0
11.4.2007 17:49

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

To si pleteš spíš ty. Jsou určitá obecná pravidla, která je třeba v politice dodržovat. Před volbami musí být strana jednotná. Strana solitérů, kteří se na ničem neshodnou, volby nevyhraje. Po volbách už se klidně může hádat. Na výhrady jsi měl dost času v době, kdy se program připravoval - tehdy ses mohl ozvat, a pokud jsi na svou stranu získal většinu, tvé připomínky byly akceptovány. Tak je to demokratické. Předvolební kampaň je hra, a k této hře patří jednotnost.

0/0
11.4.2007 17:51

Podloženej Paroubek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jojo...

8-oKentus blázen;-D

0/0
11.4.2007 20:02

Podloženej Paroubek

Re: Jojo...

chudáčku, těžkej porod? Kleštěmi?

0/0
11.4.2007 20:00

Duck Donald

hnojar Tlusty vystudoval na hnojarne obor agronom a sere se do ekonomie nasi zeme!

hnojar Tlusty vystudoval na hnojarne obor agronom a sere se do ekonomie nasi zeme!:-© Rv

0/0
11.4.2007 16:12

Johny_S

Re: hnojar Tlusty vystudoval na hnojarne obor agronom a sere se do ekonomie nasi zeme!

To bys mu křivdil. On se v tom skutečně vyzná, ale problém je, že jeho vize za současné situace není možné prosadit. On je solitér, samorost, a to mu škodí. Neumí spolupracovat. Vaz mu zlomilo, když za Topolánkovými zády vyjednal velkou koalici, na což je stále hrdý, a Topolánkovi donesl hotovou dohodu. Nikdo přitom o ničem neviděl, byla to akce na vlastní pěst. Teď ho to štve, a tak dělá problémy.

0/0
11.4.2007 16:47

Tryskomys Muf

Re: hnojar Tlusty vystudoval na hnojarne obor agronom a sere se do ekonomie nasi zeme!

co ty si vystudoval, zakladni skolu ? S problemy ?8-o8-oRvRv

0/0
11.4.2007 19:50

Duck Donald

Re: Re: hnojar Tlusty vystudoval na hnojarne obor agronom a sere se do ekonomie nasi zeme!

nazyvas prolezeni zakladni skoly studiem ubozaku?!;-D Rv

0/0
11.4.2007 19:53

zberanek

I po volbách stejný názor

S názory pana prezidenta se většinou mohu ztotožnit, ale v případě názoru na reformy jsem plně na straně pana Tlustého. ODS vyhrála volby s programem, ketrý by měla prosazovat i po volbách.

0/0
11.4.2007 11:37

Johny_S

Re: I po volbách stejný názor

Jak? To ty volby vyhrála s takovou převahou? Vypadá to, že i ty jsi mimo realitu. Klaus má v tomto plnou pravdu.

0/0
11.4.2007 11:41

redy007

Re: Re: I po volbách stejný názor

Proc tedy ODS v opozici kritizovala CSSD, ze neplni svuj program? To si leadri ODS nedokazali uz predtim spocitat, ze vlada slozena z vice strana nemuze prosadit svuj vlastni program? A pokud bychom se podivali treba na zelene, jak to, ze oni dokazi uplatnit cast sveho programu?

Me to pripada spis jako neschopnost ODS, resp. p. Topolanka.

0/0
11.4.2007 11:47

Johny_S

Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

Je to mnohem komplikovanější. ODS připravila svůj program v jiné situaci. Poté vláda prosadila navýšení mandatorních výdajů o dalších sedmdesát miliard a jejich pravidelnou každoroční valorizaci, takže hrozí že za pár let budou mandatorní (ze zákona povinné) výdaje vyšší než příjmy státního rozpočtu. ČSSD zanechala státní pokladnu v daleko horším stavu, než se zdálo. Proto je třeba celou reformu přepočítat. Navíc ODS počítala s daleko výraznějším vítězstvím. V koalici opírající se jen o sto poslanců je obtížnější cokoli prosadit, na rozdíl od koalice např. 110.

0/0
11.4.2007 11:49

zberanek

Re: Re: I po volbách stejný názor

Napsal jsem pouze, že ODS vyhrála volby s programem, se kterým seznámila své voliče a voliči jej plně akceptovali. Pokud ODS nemůže po volbách v koalici prosadit svůj program, pak přece měla možnost raději prosazovat pro příští volby většinový volební systém a nebo jeho prvky.

0/0
11.4.2007 11:52

marzena

Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

problem je v tom, ze ODS a jeji priznivci si bohuzel stale jeste neuvedomili, ze prave vetsinove prvky v soucasnem systemu zpusobuji to, ze neni mozne sestavit úpravicovou vladu. Jakekoli dalsi posileni vetsinovych prvku povede k posileni levice Rv staci pocitat, ale vetsina toho asi neni schopna :-/

0/0
11.4.2007 12:03

Johny_S

Re: Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

Soudíš podle současné politické konstelace. Je zbytečné měnit Ústavu (volební systém) zrovna podle momentálních potřeb. Spíše je lepší se mu přizpůsobit. Kalousek před volbami prosazoval volební koalici s ODS. Ta mohla lidovcům velice pomoci, neboť lidovečtí voliči zodpovědně škrtají své kandidáty (viz společná čtyřkoaliční kandidátka) a ODS mohla zajistit větší volební zisk. To by nakonec pomohlo oběma stranám - protože současný volební systém zvýhodňuje strany, které dostaly více hlasů, prostý součet hlasů pro KDU a ODS by této koalici udělil o čtyři mandáty více, než mají nyní. A bylo by vymalováno. Bohužel, většina lidovců Kalouskův plán odmítla.

0/0
11.4.2007 12:39

Johny_S

Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

Já bych to tak nezveličoval. Plno voličů ODS nevolilo kvůli jejímu propracovanému programu, ale zkrátka proto, že je to naše jediná relevantní pravicová strana, která je navíc schopna zabránit setrvání Paroubka u moci. De facto často volili ODS jenom proti Paroubkovi.

0/0
11.4.2007 12:35

lolek77

Re: Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

A bohužel bylo dost mladých, kteří se o politiku nezajímají a pouze volili proti Paroubkovi  zelené. Marně jsem své dospělé ratolesti vysvětloval co to přinese a z hrůzou jsem zjišťoval, že vysokoškolsky vzdělaní lidé mají podobné nazelenalé názory.

0/0
11.4.2007 15:49

lolek77

Re: Re: Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

 ... s hrůzou...pardon

0/0
11.4.2007 15:51

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: I po volbách stejný názor

Ano, je to tak. Já, ač mladý, povoláním biolog Zeleným ani ekologistickým sdružením z principu nevěřím. Protože do toho docela vidím, uvědomuji si, jak demagogické, ba zcestné argumenty často používají. V podstatě jsou to jen populisté těžící z lidského strachu. V poslední době, i když jsem byl původně k Bursíkovi shovívavý, mně začíná vadit stále víc a musím dát za pravdu Klausovi, který v zelené ideologii vidí obdobu socialismu/komunismu, který již vyčpěl (ve vyspělém světě jsou již dělníci chráněni dostatečně), a tak si určité kruhy našly nový, opět neliberální směr, založený na vědeckých zásazích shora, které mají vést k ideální společnosti - na čemž koneckonců stavěl i marxismus. Naši Zelení se bohužel tváří jako liberální strana, obdoba US-DEU, která tragicky selhala. A tak přitáhla hlasy liberálů i mladých, kteří si uvědomují potřebu určité ochrany životního prostředí. A Kuchtová může řádit...

0/0
11.4.2007 16:43

SocPredator

co bych uvítal - alespoň jeden bod

- jednoduché daňové přiznání

- rovná sociální dávka všem

Ať se vyplatí začít podnikat nebo pracovat. To, s čím přišel Kalousek, je na houby - hrajou to jen na svojí kapsu a vůbec nic se neušetří.

0/0
11.4.2007 11:15

pengi

Predcasne volby

je  to posledni, co pan profesor (pozor, cestny, to neni pravy vysokoskolsky profesor, ani stredoskolsky, jen cestny ucitel, ale to by snad meli byt vsichni ) muze podrebovat. Tedy dokud nebude sam opet bude opet zvolen

0/0
11.4.2007 11:02

denny2006

Re: Predcasne volby

Tak pozor chytrolíne! V.Klaus je řádným vysokoškolským profesorem na VŠE!

0/0
11.4.2007 11:12

Johny_S

Re: Re: Predcasne volby

On je pengi takový čestný inteligent, takže to říkat může... ;-D

0/0
11.4.2007 11:43

Duck Donald

Ty jses pekny blbec k pohledani!

!;-D :-© Rv

0/0
11.4.2007 16:14

PK66

Dneska sežeru rybu!!!

;-€;-O

0/0
11.4.2007 10:46

plastovalahev

Re: Dneska sežeru rybu!!!

ať Ti nezaskočí

0/0
11.4.2007 10:47

ŠachMat

Re: Dneska sežeru rybu!!!

uz zase?

0/0
11.4.2007 10:48

PK66

Re: Re: Dneska sežeru rybu!!!

no ...sváča zbouchlá a pořád mám hlad ...:-)

0/0
11.4.2007 10:49

miromax

Re: Dneska sežeru rybu!!!

ale nechoď k Roseovým...

0/0
11.4.2007 10:48

PK66

Re: Re: Dneska sežeru rybu!!!

;-DR^R^ chvilku mi to trvalo, ale už jsem v obraze ...;-D;-D myslím, že je čas jít pochcat rybu ...;-D

0/0
11.4.2007 10:50

Najdete na iDNES.cz