Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čunek zatím zůstává, má o něm rozhodnout strana

Lidovecký předseda Jiří Čunek zatím zůstává ve vládě. Podle ODS a SZ o něm má KDU rozhodnout ve středu na celostátní konferenci. Lidovecký předseda čelí tlaku kvůli výrokům o Romech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fidel Castro v plne sile

Topolánek prý řekl, že Čunek a Kuchtová destabilizují vládu

"Situace ve vládě se pomalu polarizuje, a to jak mezi politickými stranami, tak i mezi členy vlády. Je to jedna z možností, jak koalici zablokovat. Dva členové, kteří vládu destabilizují: Kuchtová a Čunek," shrnul podle Práva zápis Topolánkova slova na výkonné radě. Právo píše, že podle Topolánka je prý situace o to složitější, že Kuchtová posílila ve Straně zelených a stojí za ní většina těch členů, kteří nechtěli tuto koalici.

"To se i odráží na růstu jejich agresivity, ministerstvo řídí stylem a oblíbenou větou: My zelení to děláme takto...," shrnuje premiérova slova Udženija. Právo píše, že v zápisu se na dresu ministryně školství ještě v parafrázi Topolánkových slov dodává: "Kuchtová destruuje ministerstvo věcně i osobně."

Lichotivě podle zápisu Topolánek nehodnotí ani Čunka: "Čunek vnesl na ministerstvo klasickou lidoveckou neschopnost; bohužel je to předseda koaliční strany a bohužel vrcholí jednání o strukturách evropských fondů."

0/0
5.4.2007 8:59

frank51

Źvanilové

Už někdo od těch černoprdelnických žvanilů slyšel něco konkrétního? Jediný , kdo říká věci otevřeně je Čunek. A pro upřesnění on nevystěhoval jen cikány, ale i bílé neplatiče. O tom se ale moc nemluví. Větší problém, než cikány vidím v jeho pochybných příjmech.

0/0
4.4.2007 17:34

babacek

Co si to jen dovolil vůči minoritě !

O hrozném Čunkově hříchu, který si dovolil nastěhovat Romy ze zdemolovaného baráku do kovových kontejnerů, dnes ani pes neštěkne. A byla to nějaká bouře! Pak se ten, kdo chtěl, mohl dovědět, že ty kontejnery vyrábí pražská firma pro západoněmecké důchodce. Je známo i to, že ti, kdo v nich chtějí bydlet, musí platit nájem předem. A najednou umějí z podpor na nájem ušetřit.    Jestliže se Čunkovi podařilo dosáhnout toho, že jeho Romové platí nájem předem, je to něco fantastického!!!R^ -

0/0
4.4.2007 15:47

babacek

Re: Co si to jen dovolil vůči minoritě !

Pokračování pravdy.

 Hospodaření jedné z nich bylo následující: Když brali dávky, udělali nákup. Pokud byl větší, přivezli ho taxíkem. Na běžné nákupy chodili málo. Prakticky denně chodili do stánku kupovat koláče. Většina z ostatních obyvatel domu si to dovolila jen občas, protože jsou dost drahé. Po dvou týdnech se už museli hodně uskrovňovat, protože byli bez peněz. Otec totiž hodně utratil na hracích automatech. Za tři roky pracoval jedno léto tři měsíce u technických služeb. Nechal toho, protože vydělal jen o pár stovek víc, než brával podporu. Svou pětiletou dcerku začali s nadšením vodit do mateřské školky jen do té doby, než zjistili, že mají připlácet na její stravování. Rv

0/0
4.4.2007 15:49

petrucciani

Čunek zatím zůstává, má o něm rozhodnout strana

Po kolikate bude o tom stejnem rozhodovat jeho rodna strana? To je vladni koalice s Cunika priposrana, ze se neumi k necemu vyjadrit a zaujmout sve stanovisko a Cunika vyhodit?

0/0
4.4.2007 14:29

stovik

Podporuji Čunka a níže podepsaného babacka!!!

Kdo totiž bydlí vedle nich;-€, dobře ví o čem Čunek mluví, do rána to řve a křičí a když vstáváte do práce jde si cigán odpočívat, v poledne vstane jde něco hodit do automatu a pak zas neúnavně všichni řvou.........a pak celé rodiny pro podporu...

0/0
4.4.2007 12:09

malinak

Re: Podporuji Čunka a níže podepsaného babacka!!!

Máte pravdu. Ti lidé, kteří mají s romy problémy nejsou rasisté. To jsou lidé, na které politici kašlou, protože je pro ně jednodušší.

Také Čunka podporuji. A ne jako bojovníka za práva většinové populace, ale jako čestného člověka.

0/0
4.4.2007 12:23

prorok.pravejj

"Lidovci , tak už Čunka "pošlete" ,už je skutečně načase!

0/0
4.4.2007 11:06

Jose Chroustal

Čunek je xonofobní populista Sládkova formátu

Otázka soužití Romů s Čechy je běh na dlouhou trať, neexistuje tu  žádné jednohuché rychlé řešení. Někteří Romové jsou kapesními zloději, někteří Čechové s pomoci některých českých politiků, kteří přijali zákony se záměrnýma dírama vytunelovali stamiliardy z českých bank a podniků. Kdo se provinil víc ? 

0/0
4.4.2007 8:59

Jose Chroustal

Re: Čunek je xonofobní populista Sládkova formátu

oprava : xenofobní

0/0
4.4.2007 9:00

honzaf

Re: Re: Čunek je xonofobní populista Sládkova formátu

Lidi, podívejte se prosím do slovníku ciích slov, co znamená xenofobie. Chápu, že na idnes pracují novináři s kvalifikací 6 měsíců ópér v Anglii, kteří to nechápou, ale inteligentní čtenáři by jim to všecko "žrát" nemuseli.

0/0
4.4.2007 11:04

Rene.Zach

Re: Čunek je xonofobní populista Sládkova formátu

Ano. Otázka soužití Romů s Čechy je běh na dlouhou trať.

NEJVYŠŠÍ ČAS ZAČÍT BĚŽET.

Jinak dopadneme jako ten člověk, kterému ujel vlak s komentářem "běžel jsem dobře, ale pozdě jsem začal".

0/0
4.4.2007 9:09

Ondratej

Re: Re: Čunek je xonofobní populista Sládkova formátu

R^

0/0
4.4.2007 10:46

Jose Chroustal

ČUNEK - OBROVSKÁ OSTUDA LIDOVCŮ,

vlády a celé české politiky.

0/0
4.4.2007 8:53

PK66

Re: ČUNEK - OBROVSKÁ OSTUDA LIDOVCŮ,

takže i socanů a komančů ...:-)

0/0
4.4.2007 14:32

36903690

Čunek je politik,

který mluví na rovinu, konkrétně a hlavně "nemlží". Navíc zveřejnil,že v ČR je už více let diskriminace a rasismus proti "bílým " občanům

0/0
4.4.2007 8:45

malinak

Já s výroky Jiřího Čunka nemám problém

Problém mám spíš s mlžícími výroky většiny ostatních politiků a s jejich slovní hříčkou "ještě o tom budeme jednat" - které používájí vždy když nevědí co říct a chtějí veřejnost zacpat hubu.

0/0
4.4.2007 8:40

Bouše

Zdá se, že jediný, kdo nemá problém

s účastí Čunka ve vládě, je on sám. :-P

0/0
4.4.2007 7:24

aquaterra

Re: Zdá se, že jediný, kdo nemá problém

A ještě se přitom tváří jako svatý na kříži: ...Kdosi chtěl, abych odstoupil a já jsem o tom uvažoval, ale vydržím, budu za vás hříšníky trpět ve vládě dál. Mimochodem, všiml jste si jak se šikovně pozornost od jeho korupčního případu a řešení běžné agendy ministra přenesla na ideologickou úroveň? Kdo je proti neplacení nájmu a nepravostem Cikánů (omlouvám se, ale to slovo mi nezní pejorativně), je s námi (rozuměj s Čunkem). Komu se Čunek nelíbí, je proti nám a pro nepravosti Cikánů. To je přece blbost. Každý normálně uvažující je proti zneužívání veřejných financí a proti kriminalitě kohokoli, nejen Cikánů. Ale to ještě neznamená, že musí souhlasit s laciným populismem, křupanským slovníkem a hloupostí.  

0/0
4.4.2007 13:21

babacek

Já trvám na tom,že nás osvobodí .... !

Ostatně cca 10.000 hlasujících to vyjádřilo jasně – přes 90% jich nepovažuje výroky ministra za xenofobní. Jako by ostatní politici nechtěli pochopit, že většina Romů zná dobře svá práva a už ne tak vážně vnímá své povinnosti. Není to naopak obrácená diskriminace „bílých“ „tmavějšímu“, kdy mnoho Romů žije pohodlně ze sociálních dávek na úkor poctivě pracujících. Ministr Čunek to řeší, má praktické zkušenosti, v zájmu Romů i v zájmu společnosti. Kdo se nekriticky zastává Romů, podporuje de facto skrytou diskriminaci bílých !:-)

0/0
4.4.2007 6:51

Rene.Zach

Re: Já trvám na tom,že nás osvobodí .... !

Toto je kvalitní názor, Babáčku. R^

0/0
4.4.2007 8:51

babacek

Re: Re: Já trvám na tom,že nás osvobodí .... !

Kéž by se to nebálo říci víc lidí.:-)

0/0
4.4.2007 14:47

suntikous

No vida cunku, a to bylo mam nezvratne dukazy, sporil jsem do strozoku a uz pred 14 dny v patek jsi sliboval odchod!

Pakk, moji advokati maji bombu na prekvapeni a i tahle posledni bublina ze zvykacky Hollywood splaskla!Prostte kdyby jsi prohlasil ze jsi vzal v te dobe ekonomickeho temna, kde kradl kde kdo, tak by ti to proslo! ale jdi ale do(Y) a to rychl!1 Zklamal jsi nejen mne!Chlubit se pred svou sekretarkou ze mas pul melounu byla tva kardinalni chyba pro tvoji budoucnost.Mej se a aspon delej poradek s cokosi!

0/0
4.4.2007 4:34

MaBla

Střet

Příchod pana Čunka do vlády a parlamentní politiky znamená výrazný střet reálného světa se světem virtuálního politického establishmentu, žijícího ve skleníku poslanecké sněmovny, ministerstev a vládních limuzín. Jeho razantní a nebojácný přístup k pojmenovávání opravdových problémů, jejich stavu a řešení naráží na nechuť majitelů čerstvě obdržených i dlouho vysezených teplých míst změnit způsob zamlčování problémů a jejich neřešení. Snad přichází doba, kdy bude opět možné nejen pojmenovávat problémy pravými jmény ale je i řešit a to bez obav z porušení slovní či názorové cenzury. Snad tomu napříště nebudou bránit a škodit žádné vnitřní stehlíkovsko-amatérské "pa-projekty" ani vnější zásahy socialistické Evropské Uhnije.

0/0
4.4.2007 2:59

suntikous

Re: Střet

Prave proto cunas ze skleniku poleti, ale bud rad ze jsme v unii, protoze  stakovou sebramkou ve vlade to urcite nevytrhnem.

0/0
4.4.2007 4:36

qwertzuiop

Já bych Čunka veřejně upálil,...

protože to je klasické poděkování za vyslovení pravdy... :-/

0/0
4.4.2007 0:37

honzaf

Seriózní, dvakrát ověřené zpravodajství :-)

Na titulce iDNES čtu: "Lidovec Severa pohrozil vzpourou

nelíbí se mu Čunkovo setrvání ve straně". Že by Čunek neměl zůstat v KDU řekl Severa proboha kde??

0/0
4.4.2007 0:27

suntikous

Re: Seriózní, dvakrát ověřené zpravodajství :-)

to mas jedno lidovci jsou sami cernoprdelnici tak jako byli pred 89.

0/0
4.4.2007 4:39

GenEtt

Nuda

Jděte už do řiti s Čunkem, Topolánkem, Paroubkem, Langerem, Bursíkem atd., jo a s komančema taky abych byl spravedlivej. To je nuda, kdo to má pořád číst :-( Hnus, fuj, pište radši o bitce děcek ze základní školy apod., to je aspoň nějaká novinka a ne pořád ty žvásty  těch zoufalců (Y)

0/0
3.4.2007 23:54

lusee

Re: Nuda

ty v tom nevidíš bitky na základce???:-)

0/0
4.4.2007 0:00

GenEtt

Re: Re: Nuda

Tahle asociace mě nenapadla, asi jo R^Tipuju, že výše jmenovaní byli v té bitce dole a teď si cosi léčí...

0/0
4.4.2007 0:03

lusee

Re: Re: Re: Nuda

trpělivost a chuť po pomstě jim zůstala.. asi. to muselo bejt hrozný se nechat šikanovat....

0/0
4.4.2007 0:07

PK66

Co je to tady za pořádek?

;-€;-O

0/0
3.4.2007 23:41

Rohitash Kumar

Re: Co je to tady za pořádek?

nazdar dvaasedesatko ;-D

0/0
3.4.2007 23:43

PK66

Re: Re: Co je to tady za pořádek?

nazdar! už mám dneska po konkurzu ...padla ...;-)

0/0
3.4.2007 23:46

Rohitash Kumar

Re: Re: Re: Co je to tady za pořádek?

tu praci ti zavidim :-)

0/0
3.4.2007 23:47

PK66

Re: Re: Re: Re: Co je to tady za pořádek?

není co ...je to dost náročný ...;-D

0/0
3.4.2007 23:49

Rohitash Kumar

Re: Re: Re: Re: Re: Co je to tady za pořádek?

co ondatra, jak si vedla v konkurzu? prosla do dalsich kol? :-)

0/0
3.4.2007 23:51

PK66

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co je to tady za pořádek?

woe ...;-D

0/0
3.4.2007 23:52

Ccecil

podivné....

Čunek je po dlouhé době jediný politik, se kterým se dokážu velmi stotožnit v názorech. Zajisté si nedovedu představit braní úplatku, ale velmi živě si dovedu představit mediální masáž, která by mne z něčeho takového vinila. Co se týče cikorek, máme stejné názory. Je potřeba jim pomoci, ale není možné je donekonečna zvýhodňovat nad bezkonfliktní, daně platící populaci ostatních většinomenšin. Ikdyž jsem toho člověka v životě neviděl, rozumím mu a stojím za ním.  Má mou plnou podporu a s politickou stranou to nemá společného víc, než jen souhru.

Karase, Severu a ani Pitharta bych se nikdy tímto způsobem nezastal. Nejsou má krevní skupina.

Byl to vtip? Kdo z vás ví? :-) Možná. Možná ne.

R^

0/0
3.4.2007 23:39

honzaf

Re: podivné....

Souhlas. Pokud lidovci Čunka nepodrží, jsou u mě srabi a můj hlas už nedostanou. Nevím, jak dlouho je poslancem Severa, ale že by se snažil řešit nějaký zásadní problém, o tom nic nevím. Pithart je akademický neschopný kecal, rovněž za ním nevidím žádný výsledek.

Čunkův výrok dost jasně kritizoval politiky, kterým stačí, že je někdo Rom, dělá binec a hodně křičí a hned se mu snaží zacpat hubu penězma. To evidentně není chyba Romů, ale systému, který vytvořili politici a opravdu nevím, co je na něm xenofobního.

Doufám, že o osudu Čunka nebude rozhodovat pan Komárek a jeho neobjektivní parta z MF DNES.

0/0
4.4.2007 0:09

Rene.Zach

Re: Re: podivné....

Já jsem lidovce nevolil, volil jsem ODS jenže,

ODS Topolánek se nám trochu začíná v reálu připokakávat.

Pokud lidovci Čunka podrží a něco z jeho slibů pomohou realizovat, mají v příštích volbách můj hlas. Jinak o ně nebude zájem. KOSTKY JSOU VRŽENY.Lidovce bez Čunka nebudou samozřejmě volit ani cikáni protože ti jsou na lidovce nazlobení, ale taky ani pravičáci, protože jim budou vyčítat, že Čunka nepodrželi a tím promarnili potřebné reformy, takže lidovce bez Čunka nebude volit skoro nikdo.

Zatímco lidovci s Čunkem v čele mají šanci předběhnout ve volebních preferencích ODS. Topolánek si to patrně uvědomuje a to částečně vysvětlije jeho vlažný postoj k Čunkovi. Jenže Topolánek bez Čunka bude mít víc problémů, než kolik mu dochází.

Až se levičáci zbaví Čunka, zaměří svoji kampaň proti Topolánkovi. Stejně jako Svatoplukovy pruty budou lámat jednoho po druhém. Vláda má sílu jedině ve svornosti tři pruty vydrží, jeden bude snadno zlomen.

0/0
4.4.2007 9:04

Valsidal

Back

R^

0/0
3.4.2007 23:36

sir Humprey

3 - 2 - 1

The End

bajky

0/0
3.4.2007 23:35

Rohitash Kumar

Re: 3 - 2 - 1

bajky:-), ale na nebeskou branu jeste nehodlas zaklepat, co by tomu rekl mamotata ;-D

0/0
3.4.2007 23:37

Ccecil

Re: Re: 3 - 2 - 1

já taky doufám dnes nebudu klepat. Ale možná...... kdo ví....

0/0
3.4.2007 23:42

Rohitash Kumar

Re: Re: Re: 3 - 2 - 1

to nevi nikdo z nas

0/0
3.4.2007 23:43

sir Humprey

:-(

Mama, take this badge off of me

I can’t use it anymore

It’s gettin’ dark, to dark for me to see

Feel like I’m knockin’ on heaven’s door

Knock, knock, knockin’ on heaven’s door Knock, knock, knockin’ on heaven’s door Knock, knock, knockin’ on heaven’s door Knock, knock, knockin’ on heaven’s door

0/0
3.4.2007 23:33

nergal

no kdu je nejvetsi banda zvanilu co jsem kdy videl

 a nejvetsi je kalous ! uz se zdalo ze je mu konec ! vyhodili ho dverma a on se zase vratil oknem ! to je neuveritelny a je to krasny priklad korytarstvi;-D;-D;-D

0/0
3.4.2007 23:23

Najdete na iDNES.cz