Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Násilí na školách podle inspekce přibývá

Projevů násilí na českých školách přibývá, ročně se kvůli nim zraní na 8000 dětí. Nejčastěji končí rvačky zlomeninami nebo zhmožděninami. Pedagogové už považují násilí za nejzávažnější problém škol, uvedla ČT podle průzkum České školní inspekce. Nova informovala o další domluvené bitce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

t.lexx

Bojíte se

dát doma smradům přes hubu, tak co chcete? Aby je vychovali jinde?

0/0
30.3.2007 12:28

mrchozrout05

Vůbec se nedivím,

o haranty se totiž po celý den nikdo nestará.Proč? Protože jejich rodiče musí vydělávat od rána do večera, jinak by ty pacholky neuživili.A bude ještě hůř! Ve školách si učitelé  na sebe pletou bič už jenom tím, že seznamují ty parchanty zvlčilé s právy dítěte.Přečtěte si laskavě knihu Džungle před tabulí, takhle to tady dopadne taky.Malé školy na vesnicích se ruší, protože nejsou peníze a děcka přicházejí do velkovýkrmen, kde je šikana, bordel a drogy.Zvlčilí puberťáci ví, že na ně nikdo nemůže, nikdo je nemůže odsoudit a trojka z chování? To je k smíchu, vole.

0/0
30.3.2007 11:19

tenisovejloket

Re: Vůbec se nedivím,

bohuželR^

0/0
30.3.2007 11:20

moebius

co by dělali?

co by ti psychologové dělali, kdyby si nevymýšleli problémy s dětmi? co by dělali statistici? a co učitelé? zřejmě by stoupla nezaměstnanost, televize by neměla co vysílat, čímž by klesla sledovanost a přijmy z reklam, politici by něměli o čem mluvit. Takže děti vlastně udržují tuhle společnost v chodu...

Co opravdu chybí v těhle jakových diskusích, jsou názory dětí, těch se nikdo neptá, nikdo se jich neptá, co chtějí nebo jak se cítí, jakoby se jich to vůbec netýkalo, jakoby to řešení problému záleželo jen na dospělých, kteří ho pak milostivě oznámí dětem: budete dělat to a to, haranti, jinak vás seřežeme. Opravdu pěkná metioda boje proti násilí. K dokonalosti jí dovádějí Poláci, kde brutalita státu vůči dětem mnohonásobně převyšuje brutalitu dětí mezi sebou.

Ti šikanující násilníci naprosto netuší, že jejich oběti také něco cítí, že také něco chtějí. A sami netuší co chtějí docílit svým jednáním. Ale to není jejich specialita, takhle se chová celá společnost, nezajímáme se o druhé

0/0
30.3.2007 9:48

Ex-treme

Můžou za to rodiče

u nás mladí kluci bezdůvodně zbili holku jenom proto, že chtěli vědět, jaké to je, dát někomu pěstí. Většina rodičů se ve škole při řešení tohoto incidentu postavila za své ratolesti. Pak je jasné, že ani škola - učitelé pak s těmito dětmi nic nezmůžou.

0/0
30.3.2007 9:47

moebius

Re: Můžou za to rodiče

kdo za co může? Ti kluci jsou věrným obrazem celý společnosti, dospělí nevnímají lidi kolem sebe, nezajímají se o druhé, nezajímají se ani o své děti a po dětech se najednou chce, aby byly jiné? Od koho se to měly naučit? Kde měly zjistit, jak se cítí druzí lidé, když všichni schovávají své pocity za hradby? Samozřejmě se to dá zjistit i bez násilí, ale někdo jim to musí předvést. Dnešní rodina i škola jsou naprosto k ničemu, protože nic z toho nedělají, děti se učí matematiku, ale ne žít spolu. Učí se gramatiku, ale ne mluvit spolu. Učí se biologii, ale nic o lásce. Každý jim říká, co musí dělat, co nesmí dělat, ale nikdo se jich neptá, co chtějí dělat samy od sebe, jak se cítí, když na ně rodiče nebo učitelé pokřikují, kecají jim do života a nikoho nezajímá, co se děje uvnitř dítěte.

Současný pohled na děti je frustrující, jsou brány jako kus bezprávného masa, které nemá nákor na vlastní názor na své pocity a přání. A končí to násilím, vraždami a brutalitou. Máme, co chceme

0/0
30.3.2007 10:03

_Sandstorm_

Re: Re: Můžou za to rodiče

Pocity jsou interní věc, do kterých osatním nic není. Když někdo překročí hranici základních mezilidských pravidel, je irelevantní, proč to udělal, podstatné je, že to udělal. A podle toho se s ním musí naložit.

Úplně nejhorší je takovéhle přecitlivělé kvílení o tom, že čin kriminálníka je chybou celé společnosti. S tím opravdu dojdeme daleko, akorát že opačným směrem. :-/

0/0
30.3.2007 12:14

Shumway

a bude asi hůř

když dáme učitelům zpátky rákosku , určitě se najde i spousta sadistů , kteří nám budou vracet děcka zmalovaný pro kdejakej prd . na druhou stranu se kluci vždycky řezali a řezat budou, to mě nikdo nevymluví.

0/0
30.3.2007 7:32

erben3

Re: a bude asi hůř

Ono je něco jiného, normálně se porvat třeba o holku a něco jiného jsou organizované rvačky za použití boxerů nebo cílená šikana.

0/0
30.3.2007 9:53

Boguš

sdfs

.. prý inspektoři zjistili .....

To je fakt skvělé. Co si pamatuju ze základky, nebo i z gymplu, přišel inspektor jednou za rok do jedné hodiny ....  

0/0
30.3.2007 6:27

Gyoja

Zpětná vazba

Když dítě někoho šikanuje, působí mu bolest a nikdo mu to nevrátí, tak není zpětná vazba. Nějakým kecům a zhoršeným známkám z chování stejně nerozumí. Trestat (i fyzicky) se musí umět. Hlavně to musí být bez afektu a s přesvědčením o výchovném dopadu testu. Pak nějaká ta facka může být do budoucna užitečná.

Chybou je podle mě také feminizace školství. Ženy nemají přesně danou hranici mezi emocí a logikou. Když mi dal facku kantor, bylo to poučnější, než když mi ji vlepila učitelka, ta u toho většinou na mě ještě nepříjemně ječela. Hluboký hlas kantora mě nejdříve zmrazil a pak přišel trest. A pokud se to dozvěděli rodiče, tak doma přišel ještě jeden.

Další chybou je "amerikanizace" školství. Český národ má i svá povahová specifika a navlékat to na nějaký rádoby módní mustr je nesmysl.

Co dnes leze ze škol je někdy k pláči a to i na vyšších stupních.

0/0
30.3.2007 0:52

holkazdaleka

Re: Zpětná vazba

Kterou skolu ty jsi dostudoval ? Pomocnou? ;-D

0/0
30.3.2007 1:03

mudroch

Re: Re: Zpětná vazba

V čem nemá pravdu ?Ta pomocná škola by odpovídala spíš tobě!

0/0
30.3.2007 6:05

Boguš

Re: Re: Re: Zpětná vazba

.. teorie je to pěkná .... ale takhle o problémech tohoto typu většinou mluví lidé, kteří to v praxi vetšinou nezvládájí, nedělají, nebo to neumí .....

0/0
30.3.2007 6:30

tabuk

Re: Re: Zpětná vazba

já s ním souhlasím taky.

0/0
30.3.2007 6:56

Destroyer7

Re: Zpětná vazba

R^

0/0
30.3.2007 6:44

Ajkis

Re: Zpětná vazba

S tím se dá souhlasit 100%R^

0/0
30.3.2007 8:08

erben3

Re: Zpětná vazba

R^

0/0
30.3.2007 9:54

moebius

Re: Zpětná vazba

bojovat proti násilí ještě větším násilím je velice neefektivní. Rodiče a učitelé maximálně využívají větší fyzickou sílu nebo se krejou za řeči o "morálce" a "zákonech". Tohle děti velice přesně vnímají jako naprostou zdegenerovanost téhle společnosti. Nenabízíme jim žádné pozitivní vzory, sílu svého sebevědomí nebo přirozenou autoritu, ale jen hrubou sílu nebo slabošské fňukání se sílou zákona, trestů a zákazů. A co děti vidí na dospělých, to dělají samy.

Nevěří, že něčeho mohou dosáhnout dohodou s ostatními, protože na to nevěří ani dospělí. A když nedostanou to, co chtějí po dobrém, získají to, jak umí. A od rodičů mají okoukáno, že po dobrém se to ani nemá zkoušet, tak to ani nezkusí, nevěří na to.

Násilí pramení ze strachu, že od druhých nedostaneme to, co chceme. A pokud to opravdu chceme musíme si to vzít, jinak to mít nebudeme. A to něco, je láska. Tu chce každý, i vrah. Bál se, že na něj žádná nezbyde, tak se jí snažil získat, jak zrovna uměl.

0/0
30.3.2007 10:13

Thyronx1

Deti jsou zrcadlem spolecnosti.

Deti jsou zrcadlem spolecnosti a na tom nikdo nic nezmeni. Tento clanek je jen statistika ci prehlidka pripadu ale neodpovida na zakladni otazku: PROC TOMU TAK JE ????

Az to nekdo zjisti, pak teprve muze hledat napravu.

Muj napad zni: Jak trestate nezletile skolaky kteri pachaji prestupky a trestne ciny?? Odpoved jiste znate.

V USA jdou takovi do Ustavni vychovy. A je zcela fuk kolik jim je let.Treba 10.

0/0
30.3.2007 0:49

Thyronx1

Re: Deti jsou zrcadlem spolecnosti.

V USA deti tresta i skola: Maji treba zakaz skolni dochazky na par dni ci tydnu ( u vaznejsich cinu i mesic).Ne, to neni odmena. On si ten zak pak musi veskerou latku a ucivo i ukoly dohonit, jinak mu hrozi letni skola o prazdninach. Samozrejme dalsim trestajicim je soud pro mladistve (ano treba i pro desetilete). Ten muze poslat dite do Ustavu. ( a je zcela fuk jestli se tam zkazi jeste vic).

Rodice v USA byvaji znacne tolerantni ke svym detem. Coz mnohdy dela pozitivni divy.

0/0
30.3.2007 0:54

holkazdaleka

Re: Re: Deti jsou zrcadlem spolecnosti.

Ty jses take div. Rekni, jses skutecny clovek z masa a krve? ;-D

0/0
30.3.2007 1:01

wwwand

Výchova dětí je zodpovědností rodičů

učitelé jsou tu od toho, aby naše děti učili.

To přenesení odpovědnosti z rodičů na učitele je především "vynález" komunistů. V rámci socialistické výchovy tak měly být zpřetrhány přirozené rodinné vazby aby bylo možné následně utužit sepětí s vládní stranou. I v této oblasti se marxismus-leninismus v praxi prokázal jako rakovina společnosti a lidskosti vůbec. A stejně jako odnaučil lidi poctivě pracovat tak taky vsugeroval rodičům tezi, že výchova jejich ratolestí je věcí státu potažmo školy.

0/0
30.3.2007 0:32

holkazdaleka

Re: Výchova dětí je zodpovědností rodičů

R^

0/0
30.3.2007 0:53

Gyoja

Re: Výchova dětí je zodpovědností rodičů

Aha, aha. Akorát, že rodiče dnešních žáků z toho komunismu už pomalu moc nechytili. Když končil, tak vesměs nebyli dospělí. A pokud si vzpomínám, tak mě rodiče nedávali napospas učitelské výchově, ale školili mě také. Ba i prarodiče. A ač jsem vyrůstal za socialismu (ne komunismu), tak necítím nějaké pouto ke straně (žádné).

Nechte už historii historií. Stejně tam nevlezete a nic nezměníte. Měnit se dá pouze v přítomnosti. Správným konáním v přítomnosti ovlivníte budoucnost. Babrání se v minulosti působí jen rozkol a zmatek. Pohřběte to trauma v sobě, nebo ho časem stejně pohřbí i s Váma. Tak proč si kazit život.  Ten jde dál a jednat je třeba teď. Stroje času nejsou.

0/0
30.3.2007 1:01

erben3

Re: Re: Výchova dětí je zodpovědností rodičů

Rozumný názor a plný souhlas. R^

0/0
30.3.2007 9:57

GUG

Díky osudu

že jsem prožil dětství za komunistů, kdy tohleto neexistovalo.

0/0
29.3.2007 21:17

Jackdaw001

Re: Díky osudu

Kecáš, bylo to stejné, jen se tomu říkalo srabáctví, když ses nechal.

0/0
29.3.2007 21:18

t.lexx

Re: Díky osudu

buď si chodil do dívčí školy nebo si byl furt někde schovanej.

0/0
29.3.2007 21:26

cantare

Re: Re: Díky osudu

víte houby a kecáte. tehdá se ještě učitelé nerozpakovali dávat frackům jednu výchovnou po papuli. a mělo to výsledky. zato dneska by je rodiče hnali nejraději hned před nejvyšší soud jenom kvůli tomu, že se na jejich "dítko" křivě podíval. vypráskat ty zmetky i jejich rodiče !:-©;-€

0/0
29.3.2007 21:31

zafik

Re: Re: Re: Díky osudu

Pokud jsme na základce dělali bordel, dostali jsme zfleku na p*del a pokud se to dozvěděli rodiče, dostali jsme znova.

Nechápu myšlení všelijakých láskopravdů, že násilí jako odveta není přípustné. V případě, že se nějací pitomci dopouštějí násilí na druhých, není důvod je šetřit, spíš naopak.

0/0
29.3.2007 22:35

BUFFALO_CZ

Re: Re: Re: Díky osudu

to jako že ti učitel dal facku znamelo že ses o přestávce nepobil jo ? :)) heh... tak to fakt byla dívčí škola :))

0/0
29.3.2007 22:36

Boguš

Re: Re: Re: Re: Díky osudu

... myslíš že baby se jako neperou jo?

Chlapi si dají přes držku a je to ..... ale ženské? Ty si trhaj vlasy, škrábou, koušou a klidně se i píchnou do oka .... prostě ženské .... chlapi jednaj víc narovinu

0/0
30.3.2007 6:36

ChorcheCh

Re: Díky osudu

za komančů byly o přestávkách taky velké bitky, jenže se o tom nemluvilo.

0/0
30.3.2007 0:46

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.