Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komorous: Článek MF DNES prospěl obchodu s drogami

Šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous se opřel do redaktorek MF DNES. Na jejich kritický článek uveřejněný v deníku reagoval prostřednictvím svého mluvčího obsáhlou tiskovou zprávou. V ní dovozuje, že práce novinářek může prospívat nelegálnímu obchodu s drogami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pete24

Komous se bráni po bolševicku.

Kdo má z toho prospěch - vždy sugestivní otázka komunistů když je někdo kritizoval a odpovídali si sami podle potřeby. Ješte chybí, že to je podezřele načasované - policejní prezident Husák i Čunek se zase brání tímhle. Když už nemůžou říct nic jiného na svou obhajobu, tak tihle pánové utíkají do vyzkoušených demagogických bolševických prasárniček. Nemají-li argumenty, napadnou protivníka.

0/0
23.3.2007 8:11

vokoun6

Estébák Komorous

by se svým morálním profilem měl chodit domů kanálem a hlavně být zticha.

0/0
23.3.2007 0:32

cotijepotom

Komorous, drogy a tak dále

Pokud Komorous dělá něco špatně, tak ho mají nadřízení propustit. Pokud ho nadřízení nepropustí, tak buď dělá práci dobře, nebo je prohnilá celá polici, nebo dělá práci dobře částečně a policie prohnilá je (nejreálnější verze). Tento problém by se měl řešit celkovým zlepšením poměrů v Policii. Spíš bych rád poukázal na to, jak už zde někdo ostatně napsal, že známé firmy na náměstích prodávají co to dá a policie má blíže k roli zákazníka než lovce, který by je měl pochytat.

0/0
22.3.2007 22:11

draq

Se zbláznil ?

"Napadáním mé osoby napadáte celý systém!" si myslí že mu slunce vychází z (Y) ?

0/0
22.3.2007 22:09

cotijepotom

Re: Se zbláznil ?

je to pravda viz příspěvek výše ... pokud systém funguje dobře a on pracuje špatně, tak by neměl být tam kde je ;-)

0/0
22.3.2007 22:12

KocourkovNews

Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Lidí, kteří se za totality nějak dostali do kontaktu s komunistickou Státní bezpečností, je v Česku nepočítaně. Na tisíce se počítali estébáčtí profesionálové, statisíce dalších křiváků s nimi za jidášský groš ochotně spolupracovaly - fízlovaly pro ně ve svém nejbližším okolí, donášely jim na své známé, přátele, příbuzné, dokonce i na rodinné příslušníky. A konečně tu byli občané, jež zločinná StB nazývala zájmovými osobami. Šlo o nešťatníky určené k takzvanému vytěžení, to jest k práskačství nevědomému či aspoň nedobrovolnému, které profesionálním estébákům mělo posloužit k jejich pozdějšímu vydírání. Vzácné jsou naopak případy, kdy se pokrokově smýšlející individuum do řad komunistických fízlů cpalo horem dolem, ale Státní bezpečnost jeho touhu nevyslyšela. S jedním takovým nás 14. března seznámila Mladá fronta Dnes a jeho hlavním hrdinou není nikdo menší než současný ředitel Národní protidrogové centrály a jeden z nejmocnějších policistů v České republice.

0/0
22.3.2007 22:04

KocourkovNews

Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Jiří Komorous odjakživa snil o tom, státi se estébákem. Podřídil tomu vznešenému cíli naprosto všechno už v útlém dětství, jak popisuje ve svém láskou ke komunismu prodchnutém životopise z roku 1987, kdy jako šestadvacetiletý čerstvý absolvent práv marně bušil na estébácká vrata. V jeho šestistránkovém prosebnickém elaborátu se dočítáme věci, které nám dnes vyrážejí dech. Již jako děcko byl malý Jiřík příkladný produkt bolševické víry, kádrová rezerva rudé diktatury jako vymalovaná. Byl postupně pionýrským praporečníkem, svazáckým revizorem na střední škole, ideologem SSM na právnické fakultě, absolventem večerní funkcionářské školy Socialistického svazu mládeže a na vojně předsedou PV (patrně plukovního výboru) SSM. Když se po návratu do civilu jako nejuvědomělejší z uvědomělých svazáků stal příslušníkem Veřejné bezpečnosti, i tam na něho čekala předsednická funkce v základní mládežnické organizaci a také několik metálů za jeho dosavadní angažovanost.

0/0
22.3.2007 22:04

KocourkovNews

Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Vyvrcholením Komorousovy důsledné přípravy na příští estébáckou kariéru bylo jeho přijetí do KSČ v červnu roku 1984.

Ještě o tři roky později, kdy v Moskvě už prachmizerný, možná dokonce imperialisty najatý bolševik Gorbačov naplno rozjížděl svoji glasnosť a perestrojku a husákovská totalita pomalu začínala mít na kahánku, dokazoval soudruh Komorous sám na sobě, že i za fasádou vysokoškolsky vzdělaného policajta se může skrývat docela obyčejné jelito. Sovětská okupace v srpnu 1968 byla pro Československo požehnáním, prohlašoval odhodlaně. V již zmíněném životopise své komunistické přesvědčení dovedl k naprosté dokonalosti: »V průběhu let 1968 - 1969 jsem byl ještě mlád, ale s celou problematikou jsem se důkladně seznámil později, jednak z vypozorování očitých svědků (otec, matka, starší sourozenci), jednak vlastním studiem. Problematiku jsem plně pochopil a zcela podporuji a souhlasím se vstupem spojeneckých vojsk. Jsem přesvědčený internacionalista, plně oddaný marxismu-leninismu.«

0/0
22.3.2007 22:05

KocourkovNews

Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Dnes přesvědčený marxista Komorous pro změnu tvrdí, že byl ve svých šestadvaceti letech ještě nezralý k vytvoření objektivního světonázoru. To bychom mu mohli i věřit. Jednak je určitá míra mentální zaostalosti u bývalých přílušníků SNB poměrně obvyklá, jednak je třeba vzít v úvahu, z jak skvělé rodiny dnešní policajtská hvězda pochází. Tatíček velel zásahovým jednotkám VB, které brutálně potlačovaly každý sebemenší pokus o vyjádření občanského nesouhlasu s komunistickou diktaturou, a paní matka asi také není žádná pravicová oportunistka, když s tím pendrekářem dokázala žít a sdílet manželské lože. Že geny neumlčíš, o tom se můžeme kdykoliv přesvědčit při pohledu do poslaneckých lavic KSČM - i stalinista Grebeníček mladší je věrnou kopií svého otce Aloise, svého času estébáckého sadisty, který se vyžíval v mučení politických vězňů. Je mezi těmi dvěma dokonalými marxisty ale přece jen jeden nepatrný rozdíl:

0/0
22.3.2007 22:06

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Miroslav Grebeníček nešéfuje ozbrojenému útvaru, který se podle znalců vnitráckých poměrů těší pověsti takřka nekontrolovatelné a také nekontrolované složky policie demokratického státu.

Co ale teď s Komorousem? Postkomunistická státní policie si ho asi skutečně nehýčká proto, že proslul jako splachovací kariérista, spíš na něm oceňuje jeho schopnost účinně bojovat s drogovou mafií. Nic proti tomu, ne nadarmo je byvší marný čekatel na estébáckou slávu postrachem hašišáků, zhulených děvek a další toho druhu součásti kriminálního podsvětí. Musí ale hned dřepět na všemocné šéfovské židli? Nemělo by mu stačit honit feťáky a být rád, že smí zůstat schopným řadovým policajtem, když už mu ze sametového dopuštění nevyšla plánovaná fízlovská kariéra? Ještě před dvaceti lety byl skalním bolševikem a zuřivým obhájcem sovětské agrese, na niž si ani kloudně nepamatuje. Co je zač dnes?

0/0
22.3.2007 22:06

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

A čím by byl zítra, kdyby se komunistickému vůdci Filipovi podařilo dovolat Leninovi a uspět u toho bolševického lotra se žádostí o pomoc při zorganizování nového rudého převratu? Zajímá to vůbec někoho? Proč je Langerovo vnitro v takovém klídku a dokonce chrání přesvědčené marxisty na postech, kde už víc než sedmnáct let nemají co pohledávat?

Před loňskými volbami »jediná pravice v zemi« slibovala, že bude-li v nich úspěšná, vymete z vnitra rázně veškerou pozůstalost po levicových ministrech Grossovi a Bublanovi.

0/0
22.3.2007 22:07

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Ivan Langer se zdál být garantem toho závazku, a hle: sotva půl roku poté zastává nikoli bezvýznamnou funkci v letenské »kachlíkárně« bývalý estébák a specialista na boj s vnitřním nepřítelem Jiří Slanina, zástupcem šéfa pro zahraniční vztahy v příspěvkové organizaci Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra je bývalý agent StB Aleš Koleška alias Ondra, tamtéž se ke spokojenosti sametových »revolucionářů« činí i jistý Jaroslav Šalda, za totality školitel příslušníků Veřejné bezpečnosti. Je to pouhé lajdáctví a nedůslednost »nových struktur«, nebo si máme myslet, že se přesvědčení marxisté zčistajasna stali oddanými služebníky systému, proti němuž byli odjakživa vychováváni, školeni a cvičeni jako nenahraditelný frajer Komorous?

0/0
22.3.2007 22:08

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Či snad jde ještě o něco jiného? Třeba o to, abychom už konečně zapomněli a dopřáli všelijakým Komorousům a jim podobným tesklivcům po zmařených kariérách čas na rekonvalescenci, během níž se pokusí vzkřísit své ambice? Není-li ještě Policie České republiky, potažmo estébáky prolezlé ministerstvo vnitra, filiálkou podřimující Státní bezpečnosti, velmi bych stál o to, aby tyto pochybnosti nás, Klausem posmívaných »primitivních antikomunistů«, zaplašil pan Langer osobně. Nejlépe slibovanými skutky, případně zárukami, jimž se dá věřit. Každopádně však přesvědčivěji, než jak je toho schopen jeho záhadný chráněnec Komorous.

Petr Zavoral

0/0
22.3.2007 22:09

KocourkovNews

Pane ministre vnitra

Proc vlastizradce as komunistickeho darebaka Komorouse nezbavite funkce? At jde do ulic kde muze honit drug dealery ale tento prorusky zaprodanec nesmi byt sefem ozbrojene jednotky min. vnitra.

0/0
22.3.2007 22:02

transalp96

Soudruh neni jen stbak, ale taky kaspar.

Rv

0/0
22.3.2007 21:41

Logic

Stejne jako driv...

...porad se akorat nekdo obhajuje vysledkama a chlubi se, ale cim vic se nekdo chlubi, tim spise se snazi ukazat jen tu dobrou praci a to spatne tim zakryt....a Policie CR se ohradi snad temer pokazde kdyz je nekdo z neceho narkne, byt to kolikrat byla prave media co odhalila skandalni korupcni afery atd. ...posledni veta v dopise pro MF zpet jasne hovori za vse - zaslepenost a utkvela predstava NPC ze pracuji spravne a nejlepe...a ted nekdo rypnul do vosiho hnizda-a dobre jim tak, protoze souhlasim s nazory pod mym - vyklizene hospody a kluby od drogovych dealeru jsou sice hezke, ale to ze jsou presunuti primo na ulici je uz mnohem horsi...a je fakt ze tech xichtu v samotnym centru je videt docela dost ! :)

0/0
22.3.2007 18:49

hormon

Tohle je pravej StBák co si zaslouží trest

Kam se na něj hrabou agenti z registru StB.

0/0
22.3.2007 18:33

pinochet-

mf dNES

Dnešní překabátěné Idnes je stejně tendenční jako byla před r. 89 MF - jedná-li se o nepřítele jediné oficiální liberální ideologie multikulturalismu jako jsou Komorous či Čunek to jsou novináři nejinvestigativnější na celém světě, ale při podobných(ne-li větších) průšvizích svých ideových idolů jako by vůbec netušili, co to investigativní žurnalistika je. Srovnejte třeba postup Idnes v kauzách Čunek x Mlynář. Vždyť to přímo bije do očí. V jedné kauze se "nezávislí investigativci" z Idnes snaží, seč jim síly stačí, pomoci shánět důkazy pro obžalobu, v druhé relativizují hodnověrnost soudkyně. A co třeba případ Havlova Chemapolu, učebnicový to příklad tunelu. Kdyby něco takového provedl Klaus, novináři z Idnes by se od jeho obydlí nehli. A co mlčení o cikánské kriminalitě nebo působení levicových extremistů na univerzitách(anarchisté Křeček a Slačálek učí na UK). Ba, ba, soudruh Kojzar má v redaktorech Idnes důstojné pokračovatele při formování toho správného černobílého vidění světa.

0/0
22.3.2007 18:04

abstinent

Re: mf dNES

jo, říká se tomu novinářská etika a nezávislost. V ČT by mohli vyprávět....Zájímalo by mne, jaká je kvóta na zaměstnání romských zpravodajů v ČT a jestli prošli stejným výběrovým řízením jako gádžové

0/0
22.3.2007 18:14

petrnew

Komorous byl velmi dobrým žákem StB

Zdá se, že Komorous byl velmi dobrým žákem StB. Kromě toho, jak účinně bojovat s třídním nepřítelem se také naučil estébácko-bolševický slovník s perlami typu "Komu to slouží?", "Kdo vás platí?" či "Napadáním mé osoby napadáte celý systém!". A bohužel nic z toho nezapomněl. :-©

0/0
22.3.2007 17:48

petrnew

pardon

Omlouvám se za to vícenásobné vložení, ale vkládání opakovaně nefungovalo (vč. zobrazení chybové hlášky) a pak se najednou zobrazilo vše...:-/

0/0
22.3.2007 17:50

petrnew

Komorous byl dobrým žákem StB

Zdá se, že Komorous byl velmi dobrým žákem StB. Kromě toho, jak účinně bojovat s třídním nepřítelem se také naučil estébácko-bolševický slovník s perlami typu "Komu to slouží?", "Kdo vás platí?" či "Napadáním mé osoby napadáte celý systém!". A bohužel nic z toho nezapomněl.:-©

0/0
22.3.2007 17:32

petrnew

Komorous byl dobrým žákem StB

Zdá se, že Komorous byl dobrým žákem StB. Kromě toho, jak úspěšně bojovat s třídním nepřítelem doma i za hranicemi si velmi dobře osvojil také estébácko-bolševickou hantýrku typu: "komu to slouží", "kdo vás platí" či "napadáním mé osoby napadáte celý systém". A bohužel nic nezapomněl... :-©

0/0
22.3.2007 17:30

petrnew

Komorous byl dobrý žák StB

Zdá se, že Komorous byl dobrý žák StB. Naučil se nejenom estébacké metody boje proti třídnímu nepříteli, ale také bolševickou rétoriku ve stylu "komu ku prospěchu", "kdo vás platí" či "napadáním mé osoby napadáte celý systém". A bohužel na ni nezapomněl. :-©

0/0
22.3.2007 17:27

pchua

ješita

soudruh Komorous by potřeboval pětadvacet a na hanbu

0/0
22.3.2007 17:19

Paxa

typické

Hle - všem, kdo obhajují bývalé estébáky. Vždyť právě v tomhle případě předvedl typickou estébáckou praktiku. Za totáče se na jakoukoliv kritiku taky reagovalo obviněním ze spolupráce, až na to, že ne s drogovou mafií, ale s „imperialistickými a protisocialistickými silami“.

0/0
22.3.2007 17:18

_sluníčko

Hmm

ten chlap by ale stál za hřích ;-D

0/0
22.3.2007 17:09

Leggolas

A tak...

Svaty Pavel po vzoru politiku zacal rozhazovat rukama, pln zprav a sms zacal obhajovat svoji StBackou nedotknutelnost a hrdine vykrocil do boje proti dvema zenam,co se dovolily napsat clanek o nem,O NEM!!!!!!!!!!jak si to mohli dovolit!!!!!!!!!!!vzdyt kvuli nim se zacalo prodavat vice drog na ulicich a Svetlo Radu ted musi hrdine vyjet na svych konich nas ochranovat!!!!!!!!!!!A chytit ty dve pomatene carodejnice a upalit je...........Pane Komorousi,nehulite????:-©

0/0
22.3.2007 17:08

marek.x

Re: A tak...

;-DR^

0/0
22.3.2007 17:20

lookas

komorous

Takovy clovek nema na teto funkci co delat - je to obycejny pomatenec!

0/0
22.3.2007 16:58

Paxa

Re: komorous

Jistěže nemá. Vždyť právě v tomhle případě předvedl typickou estébáckou praktiku. Za totáče se na jakoukoliv kritiku taky reagovalo obviněním ze spolupráce, až na to, že ne s drogovou mafií, ale s „imperialistickými a protisocialistickými silami“.

0/0
22.3.2007 17:13

hmls

ehm..

0/0
22.3.2007 16:56

hmls

memu narodu

0/0
22.3.2007 16:54

Kaiser_Soze

Pervitin

metamfetaminNebezpečí: Poškození psychiky. Psychózy, paranoia.

;-D;-D;-D;-D;-D

zrejme se povedl nejaky zatah R^

0/0
22.3.2007 16:39

vlákno

Ordo Lumen Templi...

...tě z toho vyseká, Komorousi. Poslanec Vidím zavolá a Kubice to už nějak zařídí... ;-DRv

0/0
22.3.2007 16:34

Slim1

Začal hon na čarodějnice

Mladé, ambiciózní novinářky  ve spojení a pod vedením  starších kolegů z redakce MfD ve snaze se zalíbit vládnoucí garnituře, rozpoutali hon na čarodějnice. S akcentem na citlivou minulost útočí na ty, kteří nejsou a dosud nebyli skandalizováni a jsou úspěšní. Proč si třeba nevezmou na mušku premiéra Topolánka. Bývalý profesionální voják socialistické ČSSR, synem politruka ČSLA a komunistické funkcionářky ve stranické nomenklatuře. To novináře nezajímá ???

0/0
22.3.2007 16:28

Morland

Re: Začal hon na čarodějnice

A proč jsou úspěšní? Protože spolupracovali se zločineckou organizací. On Mengele byl taky úspěšný.:-P

0/0
22.3.2007 16:31

nibor

Re: Začal hon na čarodějnice

Pouze uveřejňují pravdivé skutečnosti. Dovolil bych se tě upozornit, že ony čarodejnice byly nevinnými obětmi fanatismu, kdežto a) Komorous chtěl skutečně dobrovolně k estébůkům i za cenu schvalování okupace b) nikdo ho nechce upalovat nebo dokonce jen zavírat. S tvojí logikou by se muselo mlčet o všech nepravostech, protože každý by mohl začít ječet, proč se nepíše o někom jiném.

0/0
22.3.2007 16:34

Flat Vamp A.V.T.

Re: Re: Začal hon na čarodějnice

...to je taky fakt.

0/0
22.3.2007 16:48

Flat Vamp A.V.T.

Re: Re: Re: Začal hon na čarodějnice

...poslední věta navíc vyniká čistotou až zenovou...

0/0
22.3.2007 16:50

Vanguard

Re: Re: Začal hon na čarodějnice

Ony ani ty čarodějnice byly pokaždé nevinnými obětmi fanatismu, protože jako čarodějinictví se trestalö například i provádění potratů.

0/0
22.3.2007 16:49

Deliveres

Re: Začal hon na čarodějnice

Jeden slavný člověk kdysi řekl "Češi jsou smějící se bestie", čím myslel všeobecně známou zlomyslnos a závistivost Čechů. Takový čecháček si říká: "Jak je někdo více úspěšný než já, tak za tím můsí být nějaký podvod". Proto je nejlepší mu naházet klacky pod nohy. Novináři z iDnes začínají docela rychle zklouzávat do bulváru a zapomínají co je to novinářská čest.

0/0
22.3.2007 16:49

nibor

Re: Re: Začal hon na čarodějnice

Ten slavný člověk se jmenoval Adolf Hitler, zřejmě jeho slova bereš nejen za bernou minci a le dokonce i přesně víš, co tím myslel. Nechci vaše duchovní souznění rušit, ale jestli se bulvárem a porušením novinářské cti míní prosté konstatování skutečnosti, tak budu velice rád za každý takový "bulvár" a "nečestnost". 

Ale možná bychom se opravdu měli hluboce stydět a zalézt do kouta, když nás takový mravní velikán jako Hitler kritizuje;-(

0/0
22.3.2007 17:05

Flat Vamp A.V.T.

Re: Re: Re: Začal hon na čarodějnice

...a já myslel, že Bismarck...

0/0
22.3.2007 17:13

Flat Vamp A.V.T.

Re: Re: Re: Začal hon na čarodějnice

...a já myslel, že Bismarck.

0/0
22.3.2007 17:14

Tomi480

Re: Re: Re: Začal hon na čarodějnice

To nebyl Hitler ani Bismarck, ale Heydrich.

0/0
22.3.2007 17:53

Flat Vamp A.V.T.

Re: Re: Re: Re: Začal hon na čarodějnice

...fakt? A nepapouškoval to jenom? :-)

0/0
22.3.2007 18:43

Tomi480

Re: Re: Re: Re: Re: Začal hon na čarodějnice

Ale jo, je to možné, já to od něho osobně neslyšel, jen jsem trochu googloval...

0/0
22.3.2007 19:22

Axelroth

...hmmm...

...blbecek Komorous je neco jako cesky Jimmy "Popeye" Doyle...treba bude mit i podobny osud...

;-)

0/0
22.3.2007 16:20

ples

Jakmile...

...nekomu slapnes nakuri oko, musis ocekavat reakci. Pokud to kuri oko neni falesne, zacne kolem sebe dotycny prinejmensim plivat a skrabat ;-D

0/0
22.3.2007 16:17

Najdete na iDNES.cz