Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zvláštní vztahy Čechů s Brity prospívají NATO

Česko a Británie mají k sobě v oblasti obranné politiky a vojenské spolupráce v rámci NATO blíže než jiní spojenci. Shodli se na tom účastníci londýnského semináře o zvláštní obranné spolupráci obou zemí. Ta podle nich pomáhá oběma zemím prosazovat své cíle a v důsledku posiluje také Alianci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Monstrum Anonymič Anonymov

Dobrovolníci z Brna začnou čistit přehradu láskou

Brno - Nespoléhat jen na vědu a výzkum při očistě brněnské nádrže se rozhodl brněnský nakladatel Tomáš Janeček. Inspiraci čerpal z knihy Skutečná síla vody, jejíž autorem je Japonec Masaru Emoto. A Janečkovo vydavetelství ji uvedlo na trh. Koncem února se tak podle Emotova návodu na břehu přehrady sejde asi třicítka dobrovolníků, kteří budou vodě předávat pozitivní energii. Šestapadesátiletý doktor Emoto totiž tvrdí, že když se k vodě vlídně hovoří a píší se před ní pěkná slova, daří se jí pak lépe. Jak na to přišel? Masaru Emoto fotografuje krystaly vody, které napřed zmrazí na -25 stupňů Celsia. Jak pak zrnka ledu tají, vytvoří se na nich krystal, a podle jeho tvaru usuzuje Emoto na kvalitu vody. Buď je to tvar pěkný, anebo ošklivý. Když pak Emoto vyslovoval před vodou slovo láska, její krystaly zkrásněly. Naopak po slovech jako nenávist se jejich tvar zhoršil.

0/0
19.3.2007 16:53

Monstrum Anonymič Anonymov

Re: Dobrovolníci z Brna začnou čistit přehradu láskou

A tak když po dvě jitra na sklonku února a března náhodou zahlédnete skupinu lidí, kteří společně meditují a předávají vodě láskyplné vzkazy, nelekejte se. Jsou to Emotovi učedníci a pod vedením vydavatele Janečka pomáhají s hubením sinic.

0/0
19.3.2007 16:53

Júlinek šíšal

Re: Re: Dobrovolníci z Brna začnou čistit přehradu láskou

ovšem tohle nemůže být novinka ... již v 70. letech exministr školství často na odborných přednáškách čvut i stránkách lékařských listů demonstroval energii, nadsvětelnou rychlost i tvůřčí zaměření takových podivných částic jako byly mentiony ... ve spolupráci s dvěma dalšími nadšenci dokonce sestavil měřicí přístroj ... kapuko se myslím jmenoval ... dokonce i věda a technika mládeži tomuto vysoce prestižnímu oboru ...;-)

0/0
19.3.2007 17:04

Monstrum Anonymič Anonymov

Úzká spolupráce ČR a Velké Británie i na poli bezpečnostní politiky není otázkou několika posledních let, ale lze ji vysledovat například už v době během druhé světové války, připomněl v úvodu velvyslanec ČR v Londýně Jan Winkler.

..a lépe dá se vysledovat až ke Mnichovu 1938 :-P

0/0
19.3.2007 16:40

Kentus

Re: Úzká spolupráce ČR a Velké Británie i na poli bezpečnostní politiky není otázkou několika posledních let, ale lze ji vysledovat například už v době během druhé světové války, připomněl v úvodu velvyslanec ČR v Londýně Jan Winkler.

...který ovšem nijak nesnižuje a nedevalvuje působení našich státních příslušníků v Británii ani jinde. Tohle byla zlotřilá provokace. :-)

 

                                         :-) Kentus musel dokončit :-)

0/0
19.3.2007 16:44

Júlinek šíšal

Re: Re: Úzká spolupráce ČR a Velké Británie i na poli bezpečnostní politiky není otázkou několika posledních let, ale lze ji vysledovat například už v době během druhé světové války, připomněl v úvodu velvyslanec ČR v Londýně Jan Winkler.

mno ... zatím ještě jde odvě odlišné yáležitosti ... ale co ty, kentíku víš. jestli tvoje vnoučata nebudou přesvědčena, že šlo o výpomoc zhovadilému režimu předat moc severoamerické tottalitě? ...:-P

0/0
19.3.2007 16:49

Kentus

Re: Re: Re: Úzká spolupráce ČR a Velké Británie i na poli bezpečnostní politiky není otázkou několika posledních let, ale lze ji vysledovat například už v době během druhé světové války, připomněl v úvodu velvyslanec ČR v Londýně Jan Winkler.

A tohle zase howadná provokace. Ani nevím, co bylo lepší... ;-D

 

                                         :-) Kentus posuzuje :-)

0/0
19.3.2007 16:55

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Úzká spolupráce ČR a Velké Británie i na poli bezpečnostní politiky není otázkou několika posledních let, ale lze ji vysledovat například už v době během druhé světové války, připomněl v úvodu velvyslanec ČR v Londýně Jan Winkler.

to víš, kentíku ... co jiného čekáš ... když si na čelo s oblibou píšeš "kopněte si do mne" ...;-D

0/0
19.3.2007 16:58

osmera

Kecy

Kdyby radeji misto takovyhle setkani kde se vzajemne papalasi s obou zemi poplacavaji po rameni jak jsou dobry, ty penize radeji dali treba na letove hodiny pro piloty, aby ziskavali skusenosti. Nebo na jakejkoliv PRAKTICKEJ vycvik.

Polovinu rozpoctu armady spotrebujou jen byrokrati (a tu druhou polovinu rozkradou pri armadnich zakazkach).

A ta pasaz jak mame k sobe blizko odjakziva me taky pobavila, hlavne k nam meli velmi blizko treba v roce 1938.

0/0
19.3.2007 15:49

Júlinek šíšal

Re: Kecy

...stejně je ale zajímavé, jak každý z takových panáků věří, že jedná jménem polulace státu ...a to už od středověku ... ;-D

0/0
19.3.2007 16:32

Najdete na iDNES.cz