Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Aktivisté přehlížejí svůj reaktor ve Vídni, soudí Drábová

Ve Vídni už řadu let stojí malý jaderný reaktor určený pro výzkum. Jeden ze čtenářů iDNES.cz se v on-line rozhovoru s šéfkou Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou zeptal, kolik aktivistů o něm ví. "Jen pár, ani Vídeňáci o něm moc neví," zněla odpověď.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petacx

Obnovitelné zdroje energie neexistují! + Mýty o tropických deštných pralesích + Velký podvod s globálním oteplením

Obnovitelné zdroje energie neexistují!! http://jaknatoo.blogspot.com/2007/02/obnoviteln-zdroje-energie-neexistuj.html

co na to ZELENI? 

Mohl by ten clanek nekdo od nich okomentovat?

http://jaknatoo.blogspot.com/search/label/ekologie

0/0
22.3.2007 20:49

Beranal

Řekl bych

že potrestat by měli především ty politiky kteří podepsali takovouhle zrůdnou smlouvu že se do Rakouska musí hlásit drobné provozní události z Temelína aby to tamější zelení bolševici mohli zneužívat pro svoje propagandistické účely. Pokud by se něco takového podepsalo ohledně Spolany nebo kterékoliv jiné továrny tak nás tady budou dennodenně krmit takovýmihle ideologickými bláboly o hrozně nebezpečných poruchách a haváriích. Normální by bylo tu smlouvu vypovědět protože ti Rakušáci ji nedodržují, já mám dojem že se v rámci té smlouvy zavázali že ty blokády skončí, nebo ono se tam snad dodatečně nacpali ty těžké další miliardy abychom se teď dozvěděli že to byl jenom nějaký trik a že konečným požadavkem je stejně tu elektrárnu odstavit ???

0/0
22.3.2007 20:05

stepandix

nějak nechápu

Nějak mi nejde do hlavy to neustálé míchání a srovnávání - Černobyl a  Temelín a do toho se plete Řež (tam jsou dokonce 2 reaktory a jeden se má stavět) a nakonec ještě Vrabec. Pak se sem šoupne Vídeňský, už témeř rozebraný reaktro a mele se to tu páté přes deváté. A pak se divíme že se zelení bojí....:-))))

0/0
22.3.2007 12:18

Johny_S

Re: nějak nechápu

Já se jim taky nedivím. Neviditelné záření, to zavání kouzly a čarami. A Zelení k podobným pavědeckým nesmyslům rádi tíhnou (znám jich pár, co věří např. na čakry). Není tedy divu, když pak např. tvrdí, že genové modifikace jsou proti "Přírodě", aniž to pak blíže specifikují. Stačí, když je to v rozporu s "Přírodou", to je to hlavní. Jinak samozřejmě lze zcela souhlasit s Drábovou. Jestliže nějaký technik neuzavře kohout u primárního okruhu a vyteče trochu radioaktivní vody přesně tam, kam měla vytéct, tak to jen svědčí o tom, že je Temelín bezpečný a okolí neohrožuje. Není tedy žádný důvod, aby Drábová odstupovala, jak populisticko-demagogicky tvrdí Bursík.

0/0
22.3.2007 12:39

stepandix

Re: Re: nějak nechápu

škoda že neznají také nějaká kouzla na dodávku elektřiny a tepla, hned bych si nějakého kouzelníka koupil domů... ale v jiném provedení než zeleném,  ten by se minehodil k zaclonám..

0/0
22.3.2007 12:50

Pan Navratil

Re: Re: Re: nějak nechápu

Když mi rupne nádoba transformátoru a olej vyteče do jímky, která je zbudována za účelem zachycení oleje při poškození nádoby transformátoru, jedná se v podstatě o běžnou provozní záležitost.

Když se něco podobného stane na Temelíně, je z toho mezinárodní diskuse.

:-);-)

0/0
22.3.2007 12:59

Johny_S

Re: Re: Re: Re: nějak nechápu

To je přesně ono. Potrestání zaslouží leda ten technik, co neuzavřel kohout.

0/0
22.3.2007 13:05

stepandix

Re: Re: Re: Re: nějak nechápu

bohužel tu funguje jistá snaha svádět témata do obecné roviny, tj. celkové ohrožení životního prostředí a moc se neohlíží na skutečné důsledky této události,

0/0
22.3.2007 13:12

Johny_S

Re: Re: Re: nějak nechápu

Jojo. Kdysi jsem si našel radioaktivní nerost a přinesl jsem ho darem jednomu takovému východnímu blouznivci, který veří ve skrytou energii krystalů. Říkal jsem: "Kašli na krystaly. V tomhle je daleko víc energie." :-)

0/0
22.3.2007 13:06

stepandix

Re: Re: Re: Re: nějak nechápu

a on do toho začal třískat kladivem a u toho funěl že zkouší rozbít atom... ne?..:-)))))

0/0
22.3.2007 13:11

Beranal

Re: nějak nechápu

Úsměvné takže zelení magoři se vlastně bojí toho co sami vytvářejí. To srovnávání Černobylu a Temelínu to je vyloženě jejich  aktivita řekl bych.

0/0
22.3.2007 20:10

nudle

stop reaktoru

No priste az bude nejaka blokada, tak to chce udelat ve stejnej cas "blokadu" toho samyho prechodu z nasi strany hranice s transparentem "STOP ATOM IN WIEN" nebo tak neco.

0/0
22.3.2007 10:41

Pan Navratil

Re: stop reaktoru

Pochybuju, že ta sedlácká svoloč vůbec tuší, kde je VÍDEŇ.

0/0
22.3.2007 12:03

Muf007

Re: Re: stop reaktoru

Mnohem účiněji se o potřebě JETE dozvědí, když večer až začnou dojit nebo v telce spustí Doktor z hor či Big Ben, my jim vypneme proudíček. To by bylo i pro vidláka z A pochopitelné.

0/0
22.3.2007 12:15

Pan Navratil

Re: Re: Re: stop reaktoru

Tak nějak. Tedy doufejme.;-)

0/0
22.3.2007 12:57

Vanislav

Re: stop reaktoru

Stop Atom, Nuke Wien :)

0/0
22.3.2007 13:59

Bouše

I když šlo o bezvýznamné závady,

každá taková mimořádná událost nahrává fanatikům na druhé straně hranic. Proto by měl být viník přísně potrestán, protože nejméně v jednom případě šlo o hrubou nedbalost (příčinou úniku byl zapomenutý otevřený kohout 8-o). Já jsem za svůj pohnutý život nenechal otevřený ani jeden kohout, a to hrozilo jen vyplavení pár sousedů a ne mezinárodní skandál. :-P 

0/0
22.3.2007 9:37

minutos007

Re: I když šlo o bezvýznamné závady,

Z vlastní zkušenosti vím, že nechat otevřený kohout neni zas takový problém...  Už je to dávno, kdy vypínání vody bylo u nás celkem častým jevem. Tehdy byla vypnuta voda v celé čtvrti, a já v domění, že je kohoutek zastaven jsem odjel- nebyl zastaven, ale naopak. Za zhruba tři hosiny jsem se vrátil a sousedi mně už toužebně očekávali... Ovšem je pravda, že to nebylo v atomové elektrárně...

0/0
22.3.2007 10:00

miksv

Re: I když šlo o bezvýznamné závady,

To je hezké že jste nikdy nezapoměl zavřít kohout, ale kde jste je všude byl nucen zavírat, jaké typy kohoutů jste zavíral a v jakém množství že jste na žádný nezapoměl ? Vodovodní kohouty v kuchyni nebo ve vaně ? Docela by mě zajímalo, zda máte alespoň přibližnou představu např. o tom, kolik těch kohoutů - tedy uzavíracích ventilů, regulačních ventilů nebo tzv. rychločinek a pod. v JETE je (na prvním a druhém bloku a v budově BaPP). Tím nechci tvrdit, že zapomenout "něco" zavřít není chybou a profesním selháním pracovníka který za to zodpovídal ale tvrdit že je nepochopitelné jak se něco takového může stát bez znalostí daného prostředí a technologie také není příliš inteligentní. Ono to skutečně nemusí být vždycky tak jako u Vás doma v koupelně, když si napouštíte vanu...

0/0
22.3.2007 19:57

Beranal

Re: I když šlo o bezvýznamné závady,

Ty asi celý život sedíš někde v kanceláři a teď chceš srovnávat svoje dva kohoutky doma v kuchyni s desítkami nebo stovkami ventilů někde v průmyslu. To je jako kdybys srovnával svých 2000 najetých kilometrů ročně s Trabantem se 150000 km profesionálního řidiče s velkým kamionem. Ten pracovník se tam dopustil drobné nedbalosti která se může stát každému a nevím proč by měl být trestán jinak než za tu drobnou nedbalost. Potrestáni by měli být ti politici co podepsali takovouhle zrůdnou smlouvu že je povinnost někde do Rakouska hlásit drobné provozní závady aby to tamější fanatici mohli zneužívat proti pro svoje ideologické úchylky.

0/0
22.3.2007 19:57

miksv

Re: Re: I když šlo o bezvýznamné závady,

Přesně. Počet těch armatur co se měly při plnění daného systému uzavřít či otevřít se mohl skutečně pohybovat v řádech desítek - ale pokud se dobře pamatuju tak celkem je nejrůznějších armatur na obou blocích a bapce (tedy v provozech které přímo souvisí s provozem reaktoru) cca 10 000 (slovy deset tisíc), ne-li víc - včetně drenážních a odvzdušňovacích armatur atd... Pokud pan ministr Říman únik vody z primáru do záchytné jímky (tedy tam, kam se ta voda z prim. okruhu vypouští vždy pokud je to nutné z hlediska oprav či údržby příslušného systému ) nazval jako neuvěřitelný šlendrián tak by mě zajímalo, jak by ohodnotil práci politiků, kteří podepsali smluvu z Melku...

0/0
22.3.2007 20:48

majklss

Nevim

proc se nekteri smeji videnakum ze maji maly reaktor primo ve Vidni.Ja jsem doted take nevedel ze podobny mame v Praze-Troji.A ze bychom pani Drabovou poslali do politiky,Nebudme najivni i ona by se zmenila v to co nas zastupuje ve vlade.At radsi dela to co dela.

0/0
22.3.2007 9:22

Pan Navratil

Re: Nevim

No my neposíláme školou povinné děti řvát na hranice "Vídeň, BUM, Vídeň, BUM"

v tom je ten rozdíl.

0/0
22.3.2007 9:53

orinka3

Má moje sympatie

Paní Drábová je člověk na svém místě a její odpovědi svědčí o její kompetentnosti. Věřím málokomu, ale jí ano.

0/0
22.3.2007 7:14

RoninW

Re: Má moje sympatie

má i mé sympatie a nyní si ji vážím ještě více

0/0
22.3.2007 8:27

t.lexx

Re: Má moje sympatie

Drábová je fajn a a svý práci rozumí

0/0
22.3.2007 12:00

r-man

Re: Má moje sympatie

Verim ji a Komorousovi taky, mozna, ze se par dalsich jeste najde, co delaji svoji praci hodne dobre a rozumi ji.

0/0
22.3.2007 14:34

papazian

Osoba na správném místě

0/0
22.3.2007 1:12

Nantes

Krajně nesympatická baba

Mrzí mě, že jsem dnes nestihnul položit otázku babě, ze které se mi zvedá žaludek... a docela mě překvapuje, že jsem asi jeden z mála... naopak ta "krasotinka" má ještě spoustu obdivovatelů... mám na to názor ten: každý nemusí být krásný, ale měl by pro to aspoň malinko něco udělat, obzvášť když pracuje na funkci mluvčí !Tahle baba je nejen ohyzdná, ale vůbec o sebe nedbá a její arogantní projev s tím nejpříšernějším možným protáhlým pražským přízvukem (jsem sám Pražák, tak mě prosím nenapadejte za tuhle poznámku) je vrcholem nevkusu a faktu, že Temelínu asi vůbec o žádnou image nejde... :-/

0/0
21.3.2007 21:00

klv

Re: Krajně nesympatická baba

až bude rozhodujícím kritériem pro jadernou bezpečnost míry přes prsa , možná budeš spokojen ;-D

0/0
21.3.2007 21:24

useknutahlava

Re: Krajně nesympatická baba

mně jsou zase nesympatičtí lidé, kteří nerozlišují vzhled a odborné kvality

0/0
21.3.2007 22:16

Nantes

Re: Re: Krajně nesympatická baba

Mně též... přesto názor neměním

0/0
22.3.2007 1:09

miksv

Re: Krajně nesympatická baba

Bože ... Máte skutečně "hodnotná" měřítka pro posouzení kvalifikace vykonávat nějakou funkci ...  Používáte hlavu (tedy její vnitřní obsah) i na přemýšlení  a nebo tu hlavu máte jen pro okrasu a nejvíc vás zajímá jak si hezky učesat to, co vám na ní roste ? A pro vaši informaci - paní Drábová nepracuje v SÚJB na funkci mluvčí.

0/0
21.3.2007 22:35

Nantes

Re: Re: Krajně nesympatická baba

Funkce paní Drábové byla vícekrát uvedena jako funkce mluvčí, tím jsem si jist, pokud se to změnilo, je to moje hloupost. Hlavu používám jinak kupodivu na přemýšlení;-), a občas vymyslí i něco chytřejšího než tento příspěvek. Trvám na tom, že člověk by měl vypadat alespoň minimálně upraveně, když vystupuje před veřejností v takové funkci... také nejsem krasavec, metrosexuál nebo něco podobného... ale jsou hranice vkusu, které těžko překonávám... omlouvám se, pokud je to hloupé, a děkuji za Vaši reakci

0/0
22.3.2007 1:04

Pan Navratil

Re: Re: Re: Krajně nesympatická baba

Drábová nikdy mluvčí nebyla. Tudíž vaše jistoty jsou, mírně řečeno, úsměvné.

0/0
22.3.2007 9:54

miksv

Re: Re: Re: Krajně nesympatická baba

To by mě zajímalo, kde bylo vícekrát uvedeno, že paní Drábová pracuje jako mluvčí ? Pokud vím, tak pozice paní Drábové (předsedkyně SÚJB) byla uváděna správně kupodivu i v médiích, kterým jinak činí obrovské problémy správně popsat to, k čemu v JETE skutečně došlo ( viz titulky  " Z Temelína vytekla radioaktivní voda " - kam vytekla, na silnici a valí se do Týna N. Vltavou, nebo snad ta radioaktivní temelínská voda skončila v radioaktivní řece jménem Vltava a teď si to společně mašírují do radioaktivní  Prahy ?) To že paní Drábová je předsedkyně SÚJB je mimochodem několikrát zmíněno i v tomto článku. A pokud bych se měl rozhodovat, zda je dotyčný člověk způsobilý vykonávat svou funkci na základě své odbornosti nebo podle počtu návštěv kadeřníka a kosmetických salonů tak já osobně jednoznačně preferuji variantu č. 1 - tedy odbornost, kterou paní Drábová (na rozdíl od spousty jiných předsedů a pod, nemluvě o jistém "zeleném" panu ministrovi ) podle mě splňuje s naprostým přehledem . 

0/0
22.3.2007 19:33

Casial

Re: Krajně nesympatická baba

Drábová je setsakra chytrá ženská, ať vypadá jak vypadá a mluví si jak chce. Jsem moravák a její přízvuk mi překvapivě nevadí. Je to ženská na svém místě. A je stokrát lepší, než takový Bursík, který sice možná vypadá schopně, ale je to extraordinérní kočkot.

0/0
22.3.2007 0:24

Nantes

Re: Re: Krajně nesympatická baba

Pod tíhou argumentů se stahuji a jdu spát.. obávám se ale, že ani zítra ráno nebudu mít na paní Drábkovou jiný názor... jsem asi povrchní, Bursíka také nepovažuju za krasavce a génia, ale stokrát preferuji jeho, protože je to politik, který hledá kompromis a rozumná řešení, to říkám i s vědomím, že budu v diskusi ukamenován... argumenty, že je jak úlisný had, který se paktuje s každým... ;-D

0/0
22.3.2007 1:08

Pan Navratil

Re: Re: Re: Krajně nesympatická baba

Ježiš magore to jsou úplně odlišné funkce!!! 8-o8-o8-o

0/0
22.3.2007 9:56

ferdapytlik

Re: Krajně nesympatická baba

8-o tak se mi zdá, že tě táta moc fackoval, když jsi byl malej     Rv

0/0
22.3.2007 7:24

RoninW

Re: Krajně nesympatická baba

ty    m a g o r e    to není mluvčí!!!!!!! Drábová dělá to co dělá protože má na rozdíl od tebe něco v hlavě a než začneš někoho kritizovat, tak si za googluj.

0/0
22.3.2007 8:29

Tessien

Re: Krajně nesympatická baba

Aha, takže by asi byla na jejím místě lepší nějaká blondy dlouhonohá kozatá, s universáními odpověďmi typu "bílý"...(Y)

0/0
22.3.2007 8:45

orinka3

Re: Krajně nesympatická baba

tvoje hodnocení je velice nízké a ubohé. Možná právě proto, že se tolik nevěnuje zkrášlování, má víc času na problematiku, za kterou odpovídá a které, jak je vidět, do detalilu rozumí. Moc čteš Kosmopolitan, holoubku - stokrát raději se svěřím kosmetikou nepolíbené ženě s takovou erudicí, než nějaké íkvoňce, která je slavná jedině tím, že ji někdo fotí na večírku. Paní Drábová, jestli čtete diskuzi, nedělejte si s podobných blbců nic a jděte si i nadále za svým. Děláte to moc dobře!R^

0/0
22.3.2007 9:20

Johny_S

Re: Krajně nesympatická baba

To bude tím, že nepracuje jako mluvčí, ale jako šéfka. To samé bys pak mohl chtět po šéfech jakéhokoli úřadu. Jsi socialista? Pak se divím, že ti nevadí ohyzdný Paroubek...

0/0
22.3.2007 12:43

Necroman

az sto megawatt

Prirovnavat vidensky reaktor k tomu prazskemu Vrabci je ponekud unahlene. Ten prazsky ma vykon normalne tak 2 KW, spickove az 10 KW. Samotne jadro ma misto na 16 tyci, ktere mohou byt bud uranove, nebo zadne, nebo z baritovych moderatorovych tyci... Celkem mala vec, ale umi divy :-)

0/0
21.3.2007 19:25

rOnAd

Re: az sto megawatt

aaa tady tomu nekdo rozumiR^

0/0
21.3.2007 20:33

jeen

A což takhle velvyslanectví?
Je blbost blokovat mezistátní přechody. Mnohem vhodnější mi přijde zablokovat přístup k rakouskému velvyslanectví:
Praha 5 - Smíchov, Victora Huga 10
A blokoval bych ho nejradši současně s jakoukoliv akcí "aktivistů" na hranici.
Jak se domluvit
0/0
21.3.2007 17:02

_Das Verschwundene Sudetenland

Prodat ČEZ a hned se uvidí

a proč bych měl bojovat za zájmy ČEZu ??

0/0
21.3.2007 17:08

Hufo

Re: Prodat ČEZ a hned se uvidí

protože to je státní podnik a lidi mají svůj stát chránit, i když nás skrz čez občas obírá. jde tu prostě o princip, že si nenecháme ve všem kakat na hlavu. navíc tady nejde vůbec o temelín, ale rakušáci si léčí komplexy, páč jimi zase pro změnu pohrdají němci. zkus v německu říct že máš výrobek z rakouska.

0/0
21.3.2007 18:57

jeen

Re: Re: Prodat ČEZ a hned se uvidí

R^

0/0
22.3.2007 13:42

Najdete na iDNES.cz