Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komorous je v kolonce „hodný estébák“

Šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous stále zlehčuje svůj vztah k bývalému režimu. A to navzdory faktu, že MF DNES zveřejnila dopis, v němž před dvaceti lety chválil například sovětskou okupaci. Ve středu dokonce rozeslal sms zprávu, v níž se přirovnává ke svatému Pavlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gagaryn

***

SMS: KOMOROUS SE POSRAL

0/0
29.8.2007 8:29

KocourkovNews

Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Lidí, kteří se za totality nějak dostali do kontaktu s komunistickou Státní bezpečností, je v Česku nepočítaně. Na tisíce se počítali estébáčtí profesionálové, statisíce dalších křiváků s nimi za jidášský groš ochotně spolupracovaly - fízlovaly pro ně ve svém nejbližším okolí, donášely jim na své známé, přátele, příbuzné, dokonce i na rodinné příslušníky. A konečně tu byli občané, jež zločinná StB nazývala zájmovými osobami. Šlo o nešťatníky určené k takzvanému vytěžení, to jest k práskačství nevědomému či aspoň nedobrovolnému, které profesionálním estébákům mělo posloužit k jejich pozdějšímu vydírání. Vzácné jsou naopak případy, kdy se pokrokově smýšlející individuum do řad komunistických fízlů cpalo horem dolem, ale Státní bezpečnost jeho touhu nevyslyšela. S jedním takovým nás 14. března seznámila Mladá fronta Dnes a jeho hlavním hrdinou není nikdo menší než současný ředitel Národní protidrogové centrály a jeden z nejmocnějších policistů v České republice.

0/0
16.3.2007 23:03

KocourkovNews

Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Jiří Komorous odjakživa snil o tom, státi se estébákem. Podřídil tomu vznešenému cíli naprosto všechno už v útlém dětství, jak popisuje ve svém láskou ke komunismu prodchnutém životopise z roku 1987, kdy jako šestadvacetiletý čerstvý absolvent práv marně bušil na estébácká vrata. V jeho šestistránkovém prosebnickém elaborátu se dočítáme věci, které nám dnes vyrážejí dech. Již jako děcko byl malý Jiřík příkladný produkt bolševické víry, kádrová rezerva rudé diktatury jako vymalovaná. Byl postupně pionýrským praporečníkem, svazáckým revizorem na střední škole, ideologem SSM na právnické fakultě, absolventem večerní funkcionářské školy Socialistického svazu mládeže a na vojně předsedou PV (patrně plukovního výboru) SSM. Když se po návratu do civilu jako nejuvědomělejší z uvědomělých svazáků stal příslušníkem Veřejné bezpečnosti, i tam na něho čekala předsednická funkce v základní mládežnické organizaci a také několik metálů za jeho dosavadní angažovanost.

0/0
16.3.2007 23:04

KocourkovNews

Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Vyvrcholením Komorousovy důsledné přípravy na příští estébáckou kariéru bylo jeho přijetí do KSČ v červnu roku 1984.

Ještě o tři roky později, kdy v Moskvě už prachmizerný, možná dokonce imperialisty najatý bolševik Gorbačov naplno rozjížděl svoji glasnosť a perestrojku a husákovská totalita pomalu začínala mít na kahánku, dokazoval soudruh Komorous sám na sobě, že i za fasádou vysokoškolsky vzdělaného policajta se může skrývat docela obyčejné jelito. Sovětská okupace v srpnu 1968 byla pro Československo požehnáním, prohlašoval odhodlaně. V již zmíněném životopise své komunistické přesvědčení dovedl k naprosté dokonalosti: »V průběhu let 1968 - 1969 jsem byl ještě mlád, ale s celou problematikou jsem se důkladně seznámil později, jednak z vypozorování očitých svědků (otec, matka, starší sourozenci), jednak vlastním studiem. Problematiku jsem plně pochopil a zcela podporuji a souhlasím se vstupem spojeneckých vojsk. Jsem přesvědčený internacionalista, plně oddaný marxismu-leninismu.«

0/0
16.3.2007 23:05

KocourkovNews

Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Dnes přesvědčený marxista Komorous pro změnu tvrdí, že byl ve svých šestadvaceti letech ještě nezralý k vytvoření objektivního světonázoru. To bychom mu mohli i věřit. Jednak je určitá míra mentální zaostalosti u bývalých přílušníků SNB poměrně obvyklá, jednak je třeba vzít v úvahu, z jak skvělé rodiny dnešní policajtská hvězda pochází. Tatíček velel zásahovým jednotkám VB, které brutálně potlačovaly každý sebemenší pokus o vyjádření občanského nesouhlasu s komunistickou diktaturou, a paní matka asi také není žádná pravicová oportunistka, když s tím pendrekářem dokázala žít a sdílet manželské lože. Že geny neumlčíš, o tom se můžeme kdykoliv přesvědčit při pohledu do poslaneckých lavic KSČM - i stalinista Grebeníček mladší je věrnou kopií svého otce Aloise, svého času estébáckého sadisty, který se vyžíval v mučení politických vězňů. Je mezi těmi dvěma dokonalými marxisty ale přece jen jeden nepatrný rozdíl:

0/0
16.3.2007 23:05

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Miroslav Grebeníček nešéfuje ozbrojenému útvaru, který se podle znalců vnitráckých poměrů těší pověsti takřka nekontrolovatelné a také nekontrolované složky policie demokratického státu.

Co ale teď s Komorousem? Postkomunistická státní policie si ho asi skutečně nehýčká proto, že proslul jako splachovací kariérista, spíš na něm oceňuje jeho schopnost účinně bojovat s drogovou mafií. Nic proti tomu, ne nadarmo je byvší marný čekatel na estébáckou slávu postrachem hašišáků, zhulených děvek a další toho druhu součásti kriminálního podsvětí. Musí ale hned dřepět na všemocné šéfovské židli? Nemělo by mu stačit honit feťáky a být rád, že smí zůstat schopným řadovým policajtem, když už mu ze sametového dopuštění nevyšla plánovaná fízlovská kariéra? Ještě před dvaceti lety byl skalním bolševikem a zuřivým obhájcem sovětské agrese, na niž si ani kloudně nepamatuje. Co je zač dnes?

0/0
16.3.2007 23:06

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

A čím by byl zítra, kdyby se komunistickému vůdci Filipovi podařilo dovolat Leninovi a uspět u toho bolševického lotra se žádostí o pomoc při zorganizování nového rudého převratu? Zajímá to vůbec někoho? Proč je Langerovo vnitro v takovém klídku a dokonce chrání přesvědčené marxisty na postech, kde už víc než sedmnáct let nemají co pohledávat?

Před loňskými volbami »jediná pravice v zemi« slibovala, že bude-li v nich úspěšná, vymete z vnitra rázně veškerou pozůstalost po levicových ministrech Grossovi a Bublanovi. Ivan Langer se zdál být garantem toho závazku, a hle: sotva půl roku poté zastává nikoli bezvýznamnou funkci v letenské »kachlíkárně« bývalý estébák a specialista na boj s vnitřním nepřítelem Jiří Slanina, zástupcem šéfa pro zahraniční vztahy v příspěvkové organizaci

0/0
16.3.2007 23:07

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra je bývalý agent StB Aleš Koleška alias Ondra, tamtéž se ke spokojenosti sametových »revolucionářů« činí i jistý Jaroslav Šalda, za totality školitel příslušníků Veřejné bezpečnosti. Je to pouhé lajdáctví a nedůslednost »nových struktur«, nebo si máme myslet, že se přesvědčení marxisté zčistajasna stali oddanými služebníky systému, proti němuž byli odjakživa vychováváni, školeni a cvičeni jako nenahraditelný frajer Komorous?

Či snad jde ještě o něco jiného? Třeba o to, abychom už konečně zapomněli a dopřáli všelijakým Komorousům a jim podobným tesklivcům po zmařených kariérách čas na rekonvalescenci, během níž se pokusí vzkřísit své ambice?

0/0
16.3.2007 23:09

KocourkovNews

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Není-li ještě Policie České republiky, potažmo estébáky prolezlé ministerstvo vnitra, filiálkou podřimující Státní bezpečnosti, velmi bych stál o to, aby tyto pochybnosti nás, Klausem posmívaných »primitivních antikomunistů«, zaplašil pan Langer osobně. Nejlépe slibovanými skutky, případně zárukami, jimž se dá věřit. Každopádně však přesvědčivěji, než jak je toho schopen jeho záhadný chráněnec Komorous.

Petr Zavoral

0/0
16.3.2007 23:09

liboad

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je StB expoziturou Policie ČR, nebo je tomu již dokonce naopak?

Rodiče bych do toho netahal, ty si vybrat nikdo nemuze. Ale jinak velmi poucne :))

0/0
29.8.2007 8:21

Dr. MoreBit

Uf...

Zda se, ze boj proti drogam zpusobuje vetsi dusevni poruchy nez intenzivni uzivani drog samotnych.

0/0
16.3.2007 18:05

logar

hm,hm

je zcelazřejmé, kam  by kladl vence smejd typu Komorouse, kdyby mu v tom sametove slavnosti nezabranily. Jo, takovej clovek musi mit rad Havla, to chapu. Co na to bratr ve vire Landa. Přestane alespon zpivat Kryla, aby se tento neobracel v hrobe. Zpivat Kryla a mit bratra Komorouse povazuji ja, ateista, za svatokradez!

0/0
16.3.2007 15:43

Lethal666

fizl Komorous a jeho komunistickej nerad

Nechapu, proc my bysme fizlovi Komorousovi meli odpoustet jeho totalitni minulost, kdyz fizlove nam neodpustej nikdy nic a trestaj nas za kazdou blbost jen aby meli vykazanou cinnost. Kdyby tady dneska vladli satanisti, tak je z nej kral satanistu. Ta jeho promena je jen lacinej trik, jak zustat za kazdou cenu u moci.

0/0
16.3.2007 15:16

olomoucky lump

Re: fizl Komorous a jeho komunistickej nerad

Správný ODesák

0/0
16.3.2007 15:43

shareware

Joj

Proč mám pocit že si šlehnul než to psal.....

0/0
16.3.2007 12:03

logar

Re: Joj

i já mam ten pocit!

0/0
16.3.2007 15:44

Irish Stout

Okecat se dá všechno,

ale chybí mi u p. Komorouse jednoznačné přiznání chyby. Za komunistů sloužil StB, teď bojuje s drogovými mafiemi, kdyby žil v době německé okupace, kolaboroval by s fašisty? Mám dojem, že půjde s každým režimem a bude pro něj věrně  pracovat.

0/0
16.3.2007 11:19

logar

Re: Okecat se dá všechno,

jedina chyba bylo, ze tehdy jeste nevedel o listopadu 89. Zbytek se za chybu povazovat nelze. Se svym ksichtem by dnes pichal spendliky pod nehty lidem s protikomunistickymi nazoryRv

0/0
16.3.2007 15:46

Lethal666

Re: Re: Okecat se dá všechno,

Nic nez souhlas!

0/0
16.3.2007 16:57

regulator

Re: Re: Okecat se dá všechno,

R^R^

0/0
16.3.2007 17:52

crow76

Komorousův e-mail prosím!

Zveřejněte e-mailovou adresu soudruha, nyní důstojného bratra jakéhosi pseudořádu (spíše neřádu?) Jiřího Komorouse, rád bych mu napsal osobně něco hezkého od srdce!!! P.S.: Teď už bych se nedivil, kdyby se zjistilo, že třeba Husák je Jehovista....! Stydím se za tuto republiku, když nás reprezentuje taková hniloba! [>-]X

0/0
16.3.2007 11:07

BenediktSpinoza

Teda ne ze bych fandil fetakum

ale Komorous je zcela evidentni magor a/nebo prospecharskej hajzlik. To ukazal uz tim dopisem z konce 80. let - takhle se hlasit k internaciomalismu a ideim M-L se v te dobe mohl pouze z kretenismu nebo z karierismu , nejspise ale z kombinace obojiho. At at to neomlouva chybami mladi - mladej a blbejch nas tehdy bylo spousta, ale zase ne tak blbejch abychom komancum zrali ty idiotske kecy,  a delali jsme ruzny hovadiny, ale lista se takhle k StB je fakt k zbliti. No a ta soucasna sms, tak to je jednoznacne zalezitost pro psychiatra :-©Rv

0/0
16.3.2007 10:07

KocourkovNews

čím to je, že se JXD soudruha Komorouse tak zastává

Nevím, čím to je, že se JXD soudruha Komorouse tak zastává. Bude to asi tím, že podobně jako na všechny ostatní, včetně ministra vnitra Langera, soudruh K na JXD něco ví. Jinak si prostě nedovedu vysvetlit, jak může někdo omlouvat člověka, který se dobrovolně tlačil do StB a vysvětluje své konání způsobem hodným Hermanna Goeringa. Omlouvat sám sebe tvrzením Winstona Churchila o přirozenosti levicového myšlení v mládí, ba přirovnávání sama sebe ke svatému Pavlovi, je do nebe volající. Soudruh Komorous nějak pozapomněl, že W. Churchil žil v pravicové Anglii, kde bylo levicové smýšlení na škodu budoucí kariéře, na rozdíl od komunistického Československa.

0/0
16.3.2007 8:57

KocourkovNews

Re: čím to je, že se JXD soudruha Komorouse tak zastává

I sv. Pavel, když se obrátil ke Kristu, riskoval ukřižování. Soudruh Komorous riskuje maximálně to, že bude vypadat jako sebestředný a nesoudný magor, což ale jistě nebude na škodu jeho příkladné kariéře. A tak jsou v České republice dva typy Stbáků: ti, jež ke spolupráci StB donutila mnohdy velmi nevybíravými způsoby, a ti, jež celou agendu s nadšením jako pracovníci StB vedli a byli za ni zodpovedni. Proč? Prostě proto, že si ji vybrali, jako Komorous, zcela dobrovolně. Dle pohledu českých médií, ti první zaslouží nejhlubší opovržení (viz. Tošovský a Nohavica), ti druzí jen dělali svou práci. Chápu, že JXD chce dál být hájený uživatel marihuany, ale tohle je fakt hnus...

Odpovědět

0/0
16.3.2007 8:57

Sagita

Práce soudruha Komorouse

No já problematice drog moc nerozumím, jen je mi divné, proč se dá v Praze koupit naprosto všechno svinstvo veřejně, stačí se projít po Václaváku nebo Karláku, Arabové, Negři a jiná pakáž tam čile prodává, na co si vzpomenete.  Komorous je nebezpečnej fanatik, lézt  komoušům do prdele je neomluvitelné.

0/0
16.3.2007 8:54

Mik8

Re: Práce soudruha Komorouse

To je bohužel i má zkušenost, drogy nabízejí cizinci na každém rohu. :-/

0/0
16.3.2007 9:16

Mik8

Re: Re: Práce soudruha Komorouse

Myslím, že se to nedá kontrolovat, bylo by lepší, kdyby to bylo legální, prodávalo se to normálně v lékárnách a tahle odporná pouliční mafiánská síť by zmizela stejně jako kriminalita závislých, kteří loupí, jen aby měli na drogy. :-/

0/0
16.3.2007 9:27

Lethal666

Re: Re: Re: Práce soudruha Komorouse

Presne, drogy bych zlegalizoval a tvrde zdanil, Komorouse zavrel do blazince.

0/0
16.3.2007 15:18

KocourkovNews

A co tatinek a maminka?

Vskutku povedena rodinka Komorousova, jen doufat ze se budou vsichni smazit v pekle.

0/0
15.3.2007 23:58

Feo

No to je překvapení

Opravdu objevné zjištění v článku

" Špionáž sloužila režimu"

Čemu asi slouží všechny špionážní služby po celém světě?

Komu asi slouží současná špionážní služba?P.S.

Úroveň MF klesá? Nebo jde jen o dvě husičky?

0/0
15.3.2007 23:17

Unyax

..

Podle mě je to prostě jen chlápek, kterého lákala a bavila a baví tahle práce, tak prostě v té době napsal politicky korektní dopis, i když mu třeba politika byla ukradená. Dívejte se radši na to, co dělal a dělá a jak.

0/0
15.3.2007 22:04

KocourkovNews

pan Komorous je váženým členem Pasekářů

From: Stumpf stumpf@ngprague.cz <stumpf@ngprague.cz>

To: Vanek

Sent: 18 May, 2006 16:54

Subject: Re: Panu Vaňkovi

Pane Vaňku, pan Komorous je váženým členem Pasekářů, což je spolek zejména chartistů, bývalých disidentů, zejména však slušných, antikomunisticky cítících lidí. Ti, kteří mají šrámy na minulosti, si to již dostatečně odpykali a nejsou navěky zatraceni. Minulost pana Komorouse známe detailně, včetně spisovatele Jana Beneše a kritika Jana Rejžka, které jistě nelze podezřívat se sympatií ke "starým sterukturám".

0/0
15.3.2007 21:02

KocourkovNews

Re: pan Komorous je váženým členem Pasekářů

Máme pana Komorouse rádi, jeho protidrogové dílo je velkolepé. Všichni jsme však trochu alergičtí na kecy, plné polopravd, lží a určitě stylistické ubohosti a diletantismu, navíc pocházející od australských protinožců.  To doopravdy nemáte nic lepšího na práci? Co je Vám do nás? Já bych Vám doopravdy nepsal, Komorousovi nesaháte ani na paty, kdyby mě nevytočila ta fotografie s pivem. To je doopravdy ubožáctví non plus ultra!      

0/0
15.3.2007 21:03

olomoucky lump

Tady je jesně vidět

jaká je Langer kuava kuavská:-©:-©:-©

0/0
15.3.2007 17:44

pchua

sms

to je ale vůůůůl.

0/0
15.3.2007 17:40

marmota

Tak nevím, co si o tom myslet

V Geheime Staatspolizei a v Sicherheitsdienst byla také řada odborníků. Také pracovali v různých správách, měli to označeno obvykle velkými písmeny "Úřad/Správa" lomeno arabská číslovka "Odddělení", StB toto organizační členění s malou obměnou převzala, nejenom metody. Při denacifikaci v Německu nikdo z nich neměl šanci se uchytit ve státní správě poválečného Německa. Nebylo rozdílu,  zdali sloužil v A/3 (protisabotážní) nebo C/1 (administrativa), měl "ušulum" na dlouhou dobu. Halt jiný kraj, jiný mrav. 

Pokud by byla u nás analogie s poválečným Německem, mohl soudruh z StB Komorous, dělat specialistu na drogy třeba ve Venezuele či Bolívii. Mýtit drogy "u zdroje" (třeba Chávez by takového specialistu jistě přivítal, ideologicky by si jistě rozuměli), to by bylo záslužné.  

Vychvalovat profesionální kvality StBáka je však nemravné tak, jako by někdo vychvaloval profesionální kvality člena SD. Ale je to věc názoru.            

0/0
15.3.2007 17:36

pchua

Re: Tak nevím, co si o tom myslet

R^

0/0
15.3.2007 17:41

mercik

Už je to tu!!!

Kvalita marihuany se prý stále zvyšuje. "Konopí není neškodné, výzkumy

ukazují souvislost mezi užíváním marihuany a duševními poruchami,"

citoval Komorous

0/0
15.3.2007 16:03

lolitka.bloguje.cz

Typický křesťan

http://lolitka.bloguje.cz/497705-marx-nebo-kristus.php

Rv

0/0
15.3.2007 14:32

jaske

Německý historik:

Adolf je veden v kolonce "Hodný Hitler".V

0/0
15.3.2007 13:56

blix

Největší Zlo bývá pácháno cestou k Dobru

Fanatik !!!Tito lidé jsou schopni všeho. Jeho fanatismus se bude stupňovat!Bůh s námi!

0/0
15.3.2007 12:45

poberta

na tiskovku v krivaku jako starej panker

ale ve finale rudy syn a vnuk rudych rodicu sam mozna jeste rudejsi svych predku a jeste svatej no neni to magor

0/0
15.3.2007 12:16

redback

Pane Havle, Klausi a Zemane ...

díky vám se estébáci a komunisti udrželi na svých úřadech i po revoluci. Vyměnili jste svoje prebendy, kšefty a pohodlíčko za jejich posty a beztrestnost. Byli a jsou všude - v bankách, úřadech i soudech. Zradili jste lidi. Rv 

0/0
15.3.2007 12:07

tooktook

Re: Pane Havle, Klausi a Zemane ...

to RedNeck: lidi se zradili sami. To vy i já, váš a můj otec, vaše a moje matka, vaše i moje děti tolerujeme stbáky, podvodníky zloděje a lháře. Dnes a denně. Zítra znovu. Nesvádějte to někoho jinýho.

0/0
15.3.2007 12:58

redback

Re: Re: Pane Havle, Klausi a Zemane ...

To je kravina. Odpovědnost na sebe vzal ten, kdo má nebo měl moc.

0/0
15.3.2007 14:20

tooktook

Re: Re: Re: Pane Havle, Klausi a Zemane ...

to RedNeck: když myslíte

0/0
15.3.2007 15:24

elvis p.

ano ano toto je je morální profil vysokého důstojníka české policie

slizký bolševik, který se kamarádí s fašitou, leze do zadku vrchnosti ať je jakákoli a pateticky se hlásí ke svatým...to snad není pravda! tohle je důstojník české policie? ODSTUP HOVADO!!!!(Y)Rv(Y)Rv[>-]

0/0
15.3.2007 12:05

WildBoy

trochu ironické

na jedné straně ve jménu lustračního zákona diskriminujeme spoustu slabochů, kteří jen neměli dost odvahy se postavit režimu a odmítnout spolupráci StBákům, na straně druhé ti kteří to nejhorší z minulého režimu aktivně vytvářeli jsou i dnes ve vysokých policejních funkcích, a údajně je vše v pořádku

0/0
15.3.2007 10:50

Vosta Jindra

Re: trochu ironické

lustrační zákon se od roku 1992 na pouhé spolupracovníky nevztahuje. Vztahuje se na pracovníky StB, agenty a držitele konspiračních bytů, což nebyli lidé, kteří by jednou něco podepsali, ale vědomí a trvalí spolupracovníci.

0/0
15.3.2007 11:02

FrantaV

Re: Re: trochu ironické

Ono je ale mnohdy horsi nez nedostat lustraci kdyz na nekoho znameho (kdo by lustraci i prosel) neco vytahnout novinari.

V realu - kdyby nesmel ve statnich sluzbach pracovat nikdo, kdo se jakkoliv zapletl s StB, tak tam nezustane prakticky nikdo starsi 25 let. Nedelejme si iluze - s Stb nejakou formou spolupracovala pres 1989 vetsina naroda.

0/0
16.3.2007 10:51

Najdete na iDNES.cz