Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus našel podporu zrušení víz u šéfky Sněmovny USA

Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz - První důležité jednání prezidenta Václava Klause ve Washingtonu přineslo pozitivní výsledky. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, de facto třetí nejvýše postavený politik v mocenské hierarchii USA, je nakloněna zrušení víz pro české občany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

love not war

I kdyby USA vladli komunisti.....

Proste lizt do (Y) kazdymu, kdo je u moci.....neee???

0/0
9.3.2007 22:41

osvetitel

Re: I kdyby USA vladli komunisti.....

Konstruktivni spoluprace a lezeni do(Y)jsou rozdilne veci!Nebo si snad myslis ze krome na Rusko,si muze CR a Klaus dovolit po kazdem "plivat"?;-D

0/0
9.3.2007 23:06

lazenak2

Pokud se nepletu

je šéfka sněmovny demokratka a  taky bude pěkně nazelenalá - že tohle všechno VK nevadí, tomu se podivuji...

0/0
9.3.2007 16:49

captain cook

Re: Pokud se nepletu

Vasek je ODS. Demokrati v USA jso vice pravicovi, nez vase ODS. Ze jsou nekteri z Demokratu nazelenali, to jim vubec navadi v tom, aby soucasne stali napravo!

0/0
9.3.2007 16:55

lazenak2

Re: Re: Pokud se nepletu

Mno já jen že tady jsou US demokrati něco jako levičáci a s těma se přeci nemluví a o nich se taky nemluví.

0/0
9.3.2007 17:09

osvetitel

Re: Re: Re: Pokud se nepletu

To ma jako Klaus  ignorovat pul US vlady,ktera bude za chvili zase u moci?8-oTady se to kazdych par let totiz strida,a v tech nejdulezitejsich bodech se tu zarucene schodnou Republikani z Demokratama lepe,nezli ty vase strany u vas!Co by mu bylo platne delat ramena na ty,kteri budou za "chvili" mozna zase ridit US politiku?;-)

0/0
9.3.2007 22:24

osvetitel

<><><>

NWO tys to tu zase zaprasecil ;-DLoL;-D

0/0
9.3.2007 14:04

captain cook

Re: <><><>

NWO zase dostal verbalni s*acku:-©Rv 

Kruci kluci, priznejte se kdo ho furt prikrmujete laxativy?

0/0
9.3.2007 14:29

TonyMontana

In the Matrix, which pill would you take, the red or the blue?

Neo: The Matrix.

Morpheus: Do you want to know what it is?

Neo: Yes.

Morpheus: The Matrix is everywhere. It is all around us. Even now, in this very room. You can see it when you look out your window or when you turn on your television. You can feel it when you go to work... when you go to church... when you pay your taxes. It is the world that has been pulled over your eyes to blind you from the truth.

0/0
9.3.2007 15:51

TonyMontana

Re: In the Matrix, which pill would you take, the red or the blue?

Neo: What truth?

Morpheus: That you are a slave, Neo. Like everyone else you were born into bondage. Into a prison that you cannot taste or see or touch. A prison for your mind.

0/0
9.3.2007 15:51

Richenza

Re: Re: In the Matrix, which pill would you take, the red or the blue?

Co na to rici? Snad jen dodat: Platon:Politeia - mytus o jeskyni......

0/0
9.3.2007 15:56

osvetitel

<><><>

Cesti svejci jsou legracni!50 let vetsinna drzela hubu a nevadilo jim ze diky Chruscevovi a jeho dobrodruzstvi na Kube,se mohli skvarit,ani to ze plan Warsavske smlouvy mel Cechy obetovat v prvni fazi utoku proti NATO,a ted jen jim byla vnucena svoboda,rvou jak kdyz je natahuji na mucidla,kdyz chteji neco amici v CR postavit!Zatimco vlastni tunelari vam vyfoukli co se dalo!Dneska i na tom dolnim nabrezi se nemuzete volne spacirovat,protoze je tam placena "PLAZ";-D[>-]

0/0
9.3.2007 14:02

Hans59

Re: <><><>

takže teďka, když je chtějí amíci vystavit do první fáze, tak už mají držet kušnu,viď?

0/0
9.3.2007 15:26

osvetitel

Re: Re: <><><>

Jakto je?Ty tam nejses,ty brecis z Nemecka "Hans"?To je skoda,ty jses uplne vystavni "kus"!;-D

0/0
9.3.2007 21:31

NWO.

11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Jakou šanci má průměrný Franta Novák z ulice, že prohlédne hru? Jen polovina populace dokáže pracovat s počítačem, jen asi třetina má přístup na internet, z toho jen třetina ovládá angličtinu a ti, kteří v té poslední skupině jsou, nemívají čas, aby si vyhledali na internetu alternativní zdroje, přečetli si, co a jak, zamysleli se a vyhodnotili situaci vlastním rozumem. Drtivá většina je odkázána na masová média, která jsou zcela a bez výjimky pod kontrolou teroristů.

0/0
9.3.2007 13:59

NWO.

Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Existuje již nejeden věrohodný dokument, který již prezentuje důkazy o tom, že veže nespadly kvůli nárazu letadel, ale jejich pád byl kontrolovanou dopředu připravenou demolicí. Jsou propleteny svědectvím očitých svědků. Poukazují na analýzu oficiálního “mýtu”, a oficiální verzi dávají do kontrastu s vědou. Pohled na 9/11 není zde jen politický, ale z čistých, přísných a jednoduchých zákonů fyziky. Jak je možné dosáhnout “pancake” kolaps 110 poschodové budovy za 10 sekund? Jen například v případu zřícení onoho třetího 47 patrového mrakodrapu WTC7, lze pozorovat díky video dokumentaci a očitým svědectvím všechny atributy řízené demolice tj., rychlost pádu, "podkopnutí" centrálních nosných pilířů, postraní výbuchy tzv. "squibs" apod.

0/0
9.3.2007 14:00

NWO.

Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

FEMA report o kolapsu budovy WTC7 v páté kapitole uvádí, že testovaná "oficiální" hypotéza kolapsu, zapříčiněna požárem, dopadu drobných trosek, skladem paliva apod. má MALOU PRAVDĚPODOBNOST a tedy skutečná příčina kolapsu budovy je podle FEMA prozatím neznámá. Kopie archivních záběrů televizní stanice BBC World dokládají, že informace o budoucím kolapsu 47 patrového mrakodrapu "Salomon Brothers Building" (WTC 7), nezasaženého letadly či zbytkem trosek ve fatálním měřítku jako se stalo mnohem blíže stojícím menším budovám kolem dvojčat WTC 1 a 2, byla opakovaně předána médiím dokonce přibližně již půl hodiny před samotným pádem, mezi další podobně předem informované organizace patří například CNN.  O nesrovnalostech tzv. nárazu Boeingu do Pentagonu se raději ani nebudu zmiňovat – jsou rovněž očividné.

0/0
9.3.2007 14:00

NWO.

Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Americký spisovatel Gore Vidal ujistil, že americká armáda zabrání zločinecké klice v americké vládě opakování podvodu typu 11. září v budoucnosti pro odvedení pozornosti od zločinnosti Bushovy vlády a získání podpory pro další války. Gore Vidal nazval masmédia zkorumpovanými a má naprostou pravdu.  Dle jeho názoru nemusela být nutně za 11. zářím odpovědná Bushova administrativa, ale vyjadřil své přesvědčení, že útoky byly záměrně nechány proběhnout.

 

O co tedy jde ve skutečnosti?

0/0
9.3.2007 14:00

NWO.

Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Je to válka, válka, o které se mnoho nehovoří. Je bitvou s nejvyššími sázkami ve hře na scéně současné světové politiky. Z hlediska washingtonských stratégů jsou Irán a Sýrie pouhou předehrou k Velké Konečné Ruské Hře. Spojené státy se pokoušejí v předstírání boje s terorismem získat kontrolu nad světově nejbohatšími ropnými oblastmi. Spojené státy si uzurpovaly právo napadnout kterékoliv místo na planetě pod zástěrkou boje proti mezinárodnímu terorismu. Boj proti všudypřítomné a mocné al-Káidě, úmyslně spojen s islámem, je pro Američany velkou výhodou, neboť jejich cílem jsou ropou bohaté muslimské oblasti. Státní terorismus je plánované, promyšlené a politicky motivované násilí, zaměřené proti nezúčastněným osobám, sloužící k dosažení vytčených politických cílů.

0/0
9.3.2007 14:01

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Takzvaní muslimští teroristé – kdo je stvořil? Al Kajda – kdo ji vytvořil, kdo ji založil? Ne snad Američani? Bin Ladin – kdo ho vytvořil, kdo ho vyškolil? Kdo vyškolil Taliban? Americká CIA!

Vlády tak používají strach, ne jako ´nejzazší řešení´, ale jako to první, druhé i poslední. Vše, co dělají, je založeno na strachu. Terorismus se tak stavá ideálním „neviditelným nepřítelem“ na dlouhá desetiletí

 

Tyto neokonzervativní recepty, jejichž obdobu uplatňuje i Izrael, jsou však katastrofální pro Ameriku a v konečném důsledku i pro Izrael. Naprosto totiž obrátí drtivou většinu obyvatelstva Blízkého východu proti Spojeným státům. Poučení z Iráku hovoří samo za sebe. Jestliže se bude dále sledovat neokonzertavitní politika, Spojené státy budou vyhnány z oblasti, a to bude začátek konce i pro Izrael.

0/0
9.3.2007 14:01

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Jakou roli v tom hraje Rusko?

 

Po katastrofálních nezdarech “barevných revolucí” v Gruzii a na Ukrajině před dvěma lety, sponzorovaných Spojenými státy, začalo Rusko extrémně pečlivě rozehrávat svou strategickou energetickou kartu; íránskými jadernými reaktory počínaje, přes zbrojařské prodeje Venezuele a dalším latinskoamerickým zemím a strategickou spoluprací s Alžírem při obchodech se zemním plynem konče.

V tutéž dobu, kvůli zahraniční politice vyznačující se bezostyšným pohrdáním jak spojenci tak i nepřáteli, se Bushova vláda ponořila ještě hlouběji do geopolitického marasmu. Tato bezohledná politika je více než s kýmkoli jiným spojována s Dickem Cheneym, bývalým šéfem Halliburtonu.

0/0
9.3.2007 14:02

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

“Cheneyho strategií” je americká zahraniční politika založená na zajištění přímé kontroly globální energetiky velkou americkou čtyřkou, čili s USA svázaných soukromých ropných gigantů – Chevron Texaco nebo ExxonMobil, BP či Royal Dutch Shell. Především cílí na kontrolu všech hlavních světových ropných regionů a polí zemního plynu. Tato kontrola jde ruku v ruce s rostoucí snahou Spojených států o totální vojenskou převahu nad jednou potenciální hrozbou jejich globálním ambicím – Ruskem. K propojení americké vojenské a energetické politiky do koherentní strategie dominance je Cheney pravděpodobně ideální osobou.

Vláda Bushe a Cheneyho se řídí zájmy koalice velkých ropných společností a špičkových společností amerického vojensko-průmyslového komplexu. Tyto soukromé podniky prosazují svou moc kontrolou vládní politiky Spojených států. Za tímto účelem je nutná agresivní militaristická agenda. Fašismus je opravdu vláda korporací.

0/0
9.3.2007 14:02

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Tato agenda je zhuštěna v bývalé Cheneyho společnosti, Halliburton Inc., představující největší světovou společnost pro energetické a geofyzikální služby v jednom, a je také největším stavitelem vojenských základen na světě. Cheneyho skupina PNAC po novém prezidentském kandidátu požadovala, aby našel vhodnou záminku k vyhlášení války Iráku, umožňující jeho obsazení a převzetí přímé kontroly nad druhými největšími ropnými rezervami na Středním východě. Zpráva nepokrytě uváděla, že „okamžité ospravedlnění poskytuje nevyřešený konflikt s Irákem.

Washington ze zjevných vojenských a politických důvodů samozřejmě nemůže otevřeně připustit, že jeho strategickým záměrem od pádu Sovětského svazu je vytouženou „hlavní výhrou“ rozpad a rozložení Ruska a efektivní kontrola nad jeho obrovskými zdroji ropy a plynu.

0/0
9.3.2007 14:03

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Stručně řečeno, obklíčení Ruska zeměmi NATO, barevné revoluce napříč Eurasií a válka v Iráku jsou součástí jedné a tetéž komplexní americké geopolitické strategie, s konečným cílem jednou provždy rozložit Rusko jako potenciálního rivala výhradní americké velmocenské hegemonie. Primárním cílem této strategie je Rusko – ne Irák, ani Irán. Dnes, poprvé za téměř 50 let, stojí Spojené státy na prahu dosažení nukleární nadvlády. Pro Spojené státy bude pravděpodobně již brzy možné zničit primárním úderem ruský a čínský nukleární arzenál s dalekým dosahem. Tento dramatický posun v rovnováze nukleárních sil vychází z řady zlepšení v americkém jaderném systému, rychle se ztenčujícího ruského arzenálu a hlemýždího tempa při modernizaci čínských jaderných sil.

0/0
9.3.2007 14:03

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Pokud se politika Washingtonu nezmění nebo Moskva a Peking nepodniknou kroky k navýšení a připravenosti svých ozbrojených sil, budou Rusko a Čína – a celý zbytek světa – žít mnoho dalších let ve stínu americké nukleární převahy. Jedním z prioritních projektů ministra obrany Rumsfelda bylo vybudování multimiliardové americké protiraketové obrany, což bylo nejen americkým voličů prodáno jako „obrana proti možným teroristickým útokům“. Ve skutečnosti, jak bylo otevřeně přiznáno v Moskvě a Pekingu, je namířena pouze proti dvěma skutečným nukleárním mocnostem, Rusku a Číně. Typ protiraketové obrany, kterou Spojené státy mohou hodnověrně nasadit, má význam především v ofenzivním a ne defenzivním smyslu – jako doplněk amerického prvního úderu, nikoli jako autonomní štít.

0/0
9.3.2007 14:04

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Pokud by Spojené státy provedly nukleární útok na Rusko (nebo Čínu), cílové zemi by zůstal jen malý zbytkový arzenál – pokud vůbec něco. V tomto případě by dokonce i relativně malý nebo neefektivní systém protiraketové obrany mohl být více než dostatečný k odražení jakéhokoli odvetného úderu, protože zdevastovanému nepříteli by zbylo jen málo hlavic a klamných cílů“. Opravdu chceme i jako ČR hrát s USA tuto nebezpečnou strategickou hru? Pro naše občany /na rozdíl od politiků/ opravdu  nejde ani tak o radar, jako spíše o ZRADAR.

Jediným možným cílem takového systému je totiž náš blízký soused - Rusko, ve smyslu umožnění úspěšného primárního úderu Spojeným státům.

0/0
9.3.2007 14:04

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Dokončení Evropského obranného protiraketového systému, militarizace celého Středního východu, obklíčení Ruska a Číny propojenou sítí nových amerických vojenských základen, mnohých z nich vybudovaných pod rouškou „války proti teroru“, to vše se nyní Kremlu jeví jako součást vědomé americké strategie snahy o celospektrální nadvládu. Pentagon to nazývá „eskalací převahy“, schopnosti zvítězit v jakkoli vedené válce, včetně nukleární.

 

Dnes USA s jen malými fanfárami rozšiřují svůj vliv a vojenskou přítomnost na Středním východě i přes všeobecný pokles jejich vojenských závazků a výdajů. Proč? Odpovědí je zcela jistě z větší části ropa. Ale v geopolitických termínech jde o ovládnutí eurasijské pevniny, o Ruský přístup k moři . Důraz na americkou „nukleární převahu“ nad Ruskem je v současné světové politice faktorem skrývajícím velký potenciál zavést svět do nukleárního pekla v důsledku chybných úvah.

0/0
9.3.2007 14:05

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Pokud máte po ruce americký dolar, podívejte se na něj pozorně. Uvidíte tři latinská slova: Novus ordo saeclorum (nový světový pořádek). Vše je jasné. 

Celkem, nic nového. Obvyklý fašismus, neoliberalizmus, globalizmus, mondializmus, nový světový pořádek. Nazývejte to jak chcete. Podstata je jedna - podřizování a zničení jedné civilizace, té "nižší" - na úkor západní. Prostředky realizace tohoto cíle mohou být jakékoliv. První zkouška - Jugoslávie, dopadla vcelku úspěšně. Vojáci pro korporace získali mnohomiliardové zakázky. Druhá zkouška se odehrává za horami - v Iráku. A určitě bude třetí, generální, asi tak v tomto roce - 2007. Naleznou nějakou nevelkou zemi a velmi vážný důvod pro úder. A pak, promiňte, budeme na řadě, pánové. Chce se někdo nechat oholit?

0/0
9.3.2007 14:05

osvetitel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Kocka leze dirou,pes oknem,budem li mit radar nezmoknem!:-P

0/0
9.3.2007 14:14

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Nezmoknem, budeme totiz stale ozareni;-(

0/0
9.3.2007 14:15

osvetitel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Myslis ze to na tobe bude poznat?;-D

0/0
9.3.2007 14:17

NWO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Dlouhodobe v podobe rakoviny8-o - URCITE!

0/0
9.3.2007 15:04

osvetitel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Nestras ty bambulo!Rakovinu chytnes spis stoho jak furt sedis pred pocitacem!;-D

0/0
9.3.2007 21:35

osvetitel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11. září 2001 – aneb Velká Konečná Ruská Hra

Destnik bude vic ti nereknu!;-)

0/0
9.3.2007 14:16

clickman

USA

VVV

0/0
9.3.2007 13:51

suntikous

No jho sneci, drive to bylo zajimavy neco jako USA, ale dnes?

co tam? svrab a samej arab!Rv

0/0
9.3.2007 12:39

on3

TURECKO do EU*

:-PR^

0/0
9.3.2007 12:14

madqwert

cestnej se boji, ze priste nedostane vizum?

;-D

0/0
9.3.2007 12:14

mirekgé

Klaus našel podporu zrušení víz u šéfky Sněmovny USA

Za pár stříbrných prodává Vašek z Prognosťáku naši zemi. Tak málo stačí Američanům a naše paka jim postoupí kus země na výhradně jejich radar. Fuj tajlb. Rv

0/0
9.3.2007 12:10

on3

Re: Klaus našel podporu zrušení víz u šéfky Sněmovny USA

jj ....jako by to bylo z bible, na kterou amici tak pokrytecky vzdycky prisahaj Rv:-P

0/0
9.3.2007 12:13

captain cook

Re: Re: Klaus našel podporu zrušení víz u šéfky Sněmovny USA

myslis, ze na bibli prisahaji jenom Amici? To mas pekne omezeny rozhled po svete:-/Rv

0/0
9.3.2007 12:33

wiki5

Re: Re: Klaus našel podporu zrušení víz u šéfky Sněmovny USA

a na co prisahas nepokrytecky ty? na svyho ptaka ohnivaka?

0/0
9.3.2007 16:13

on3

3 atomOFFky pro kazdyho ;)

http://www.youtube.com/watch?v=r9ueKKXjssg&NR;-D ... mno nic ... temhle zvlastnim lidem se da smat furt ... jeste ze mame svobodu slova a YOUVTUBE;-)

0/0
9.3.2007 12:01

on3

a jeste jedna supa*pecka ;)

http://www.youtube.com/watch?v=0Fqx0sUk9I8&mode=related&search=;-D

0/0
9.3.2007 11:54

on3

fashismuss a USA ;)

http://www.youtube.com/watch?v=KmLJDrsaJmk&NR:-PR^

0/0
9.3.2007 11:47

wiki5

Re: fashismuss a USA ;)

tenhle prispevek nebyl o fasismu, ale o svobode slova... resp. svobode kecat co me napadne a nemit za to zadnou zodpovednost

0/0
9.3.2007 16:18

NWO.

ZRADAR = VIZA

Pokud chtějí USA dokázat že základna není mířena proti Rusku, mají jednoduchou možnost: ať tedy předají ruským rakeťákům kódy s jejichž pomocí by mohli radar ihned vyřadit z provozu kdykoliv se budou cítit jím ohroženi.

Zní to potrhle, ale jako pojistka proti dalším závodům ve zbrojení by to bylo účinné.

Kdybych mohl za ČR klást podmínky, naprosto vážně bych toto navrhl. A vychutnal si, jak by se na to Pentagoni zatvářili;-D;-)

0/0
9.3.2007 11:43

Picolik

Re: ZRADAR = VIZA

To je sice pěkná myšlenka, ale zajímalo by mne jak by jsi zaručil Rusům že AMI ty kódy prostě nezmění ,když se jim to bude hodit? Pro Rusy je jediným rušícím kódem, který je dostatečně transparentní raketa se středním doletem.

0/0
9.3.2007 12:16

on3

Re: Re: ZRADAR = VIZA

... to je jasny .... kdyby prece jenom protlacil negdo *takovouVmirovouVmyslenku* ... brzo by to krachlo Rv:-/

0/0
9.3.2007 12:18

Kanadan

Re: Re: ZRADAR = VIZA

Pri cteni dnesnich zprav ,jsem dostal dojem,ze NATO bude trvat na tom aby se raketoveho destniku zucastnilo Rusko.Pak by na radarove zakladne v Brdech byl pritomen rusky personal.To bych se nasmal.

0/0
9.3.2007 17:35

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.