Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyhořelý jaderný odpad českého nacionalismu

Jeden ze soudobých symbolů českého nacionalismu – Jaderná elektrárna Temelín – se v poslední době trošku sype. Bylo by laciné se kvůli úniku radioaktivní vody začít vysmívat personálu elektrárny. Nám laikům stejně nezbývá než věřit atomovým odborníkům, že vše mají pod kontrolou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hnidopich

Takovouhle snůšku pitomin jsem již dlouho nečetl

0/0
12.3.2007 9:36

Feo

Škrabal škrábe (za kolik)?

Škrabal nezapřel své jméno. Jen nevím za koho škrábe.

0/0
9.3.2007 16:58

žulda

Moc hezké povídání

jenom mi jaksi uniká, co vlastně chtěl autor tou hromádkou slov sdělit čtenářům přínosného. Pokud šlo jen o to vyplnit papír čímsi, tak se povedlo. 

0/0
9.3.2007 14:57

Maveric

Re: Moc hezké povídání

..přesné a ta poznámka o skladování jaderného odpadu "na věky" je stalinsky hloupá až totalitní, je zjevné už dnes, že tzv. vyhořelé jaderné palivo se stane brzy energetickou surovinou, nechápu jak může při současném explozivním rozvoji vědy tvrdit někdo že bude něco navěky...komunismus a fašismus byly taky "plánovány" NA VĚKY a jak dopadly...kde skončil věčný věk páry tedy parní stroje, elektronky, psací stroje atp. atp. vše je jen vzpomínkou jen jedné generace 

0/0
10.3.2007 10:04

sageorg

Snůška účelových blábolů!

PoŠkrabal mi na (Y)

0/0
9.3.2007 14:24

recek

Českým národním zájmem je poslat Vás a podobné škrabaly do ..

Českým národním zájmem je uchovat si svobodu myšlení při rozhodování o své budoucnosti - zlatá slova škrabale, takže my si budeme rozhodovat o své budoucnosti sami a ne na základě nátlakových akcí potrhlých Rakušáků, kteří mají asi tak stejné technické znalosti jako Vy. Podle Vás všechny jaderné elektrárny byly postaveny nedemokratickými režimy, např. Francie, Německo?!

0/0
9.3.2007 13:03

bluewind

ty peníze

Škrabale, ty ojra co jsi zkasíroval od östereichische "Atomstopp" vyúčtuješ jak?

0/0
9.3.2007 10:52

kája1970

hm, Škrabal, Škrabal

nebyl to náhodou ten, co napsalten pěknej hysterickej článek proti kuřákům?

jinak bych doporučil, pane redaktore, nesledovat tak často Homera Simpsona při provozu jaderky ve Springfieldu, takhle se atomová elektrárna opravdu neřídí.... Možná to pro Vás bude novinka, ale JE není debatní parlamentní klub...

0/0
9.3.2007 10:02

Pan Navratil

Heh, a což teprve kuřáci, že, pane Škrabale?

Jinak, pro vaši informaci, jaderné elektrárny existují i v kapitalistických zemích.

Jinak s vaším "Spojovat budování obřích staveb se vztahem k zemi či národu je vlastní pro nedemokratické režimy" souhlasím, viz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_Tower

;-D;-D;-D

0/0
9.3.2007 9:52

Alleycat

Re: Heh, a což teprve kuřáci, že, pane Škrabale?

Jedna takova je v Mnichove (rok jsem tam bydlel). A je zajimave, ze proti nim Rakusaci neprotestuji. Asi se Nemcu boji, a tak si to kompenzuji na nas.

0/0
9.3.2007 9:59

ŠumavskýBřeťa

Re: Heh, a což teprve kuřáci, že, pane Škrabale?

a dovoli bych si skromě poznamenat, že i větších elektráren.

0/0
9.3.2007 12:05

HoubaLogic

he :)

No asi je to tím že je ještě ráno, ale nějak mi unikl smysl celého tohoto článku :) Samzořejmě je otázka co je horší pro ŽP, jestli atom, nebo uhel :) ale stejně nemáme moc na vybranou :)

0/0
9.3.2007 8:51

Alleycat

Re: he :)

Zkus se na to podivat takhle: na elektrinu, kterou vyprodukujes z 1 kg jaderneho paliva, potrebujes 20000 tun uhli (mozna je ten pomer trochu jinak, ale kazdopadne silne ve prospech atomu). Tak si vyber, jestli chces elektrarnu, ktera cmoudi, nebo elektrarnu, ktera pri havarce bude pekne svitit:-)

Ja osobne rikam Temelin ano.

0/0
9.3.2007 9:58

Pan Navratil

Re: Re: he :)

Přičemž je potřeba zdůraznit, že uhelka čmoudí jaksi z principu, zatímco jaderka havaruje jenom občas.

0/0
9.3.2007 10:00

Hans59

Sociologové - socioinženýři bývalí i budoucí lehkoživkové

Cit : ""Někteří sociologové upozorňují na to, že jaderná elektrárna je vlastně jakýsi ostrov totality v demokratickém prostředí.""

- chtělo by uvést jméno toho sociologa, ať v tom nejseš sám.

Ostatně sociologové - to oni jsou experti na co? Zatím jenom na pindání o blbostech a manipulování.

0/0
9.3.2007 8:44

Hans59

Tak s tím souhlasím

Cit : ""Českým národním zájmem je uchovat si svobodu myšlení při rozhodování o své budoucnosti."" - a tedy podpoříš i referendum o základnách, nebo je to jenom věta na jedno použití?

0/0
9.3.2007 8:37

Mirco1

Re: Tak s tím souhlasím

A referendum o jaderkách taky bude? Třeba přímo o tom, který typ reaktoru se má použít? A referendum o regulaci a zplavnění Labe až do Hradce?

A o dalších věcech, o kterých má česká populace jako celek asi tolik přehledu a erudice, jako o radarových základnách?

0/0
9.3.2007 12:30

rezjir

Kdo kdy v Česku

řekl, že diskusi o Temelínu považuje za velezradu?

 A pokud to nikdo neřekl, tak je to toliko podsouvání určitého stanoviska potenciálním openentům. A pouze toto podsouvání má za účel jakoukoliv racionální diskusi znemožnit.

0/0
9.3.2007 8:30

chroustík

Pane "redaktore" Škrabale,

Vaše jméno k Vašemu výplodu bohužel sedí jak zadek na nočník. Pokud by se Temelín začal sypat, bylo by do ouvej celé republice. Takže nepište, prosím, o něčem, o čem nevíte ani to pověstné "ň".

0/0
9.3.2007 8:12

owner26

Co to zas je?

Dneska může psát skutečně každý trdlo. Kdy tě škrábale nepustěj ke zpravodajství, tak si klidně piš názory. Proč ne. Bohužel i tady platí, že by měly něco sdělit. Tvé sdělení je kde?. Máme svobodu, takže si každej může psát co chce, ale pokus se víc zamaskovat vlastní hloupost. Můžeš začít tím, že svoje výplody dáš přečíst vaší uklízečce. Nebo se bojíš, že tě i ona pošle do (Y)?

0/0
9.3.2007 7:32

pinguinone

Re: Co to zas je?

..a co sdelujes Ty..8-o   . teda krome invektiv...;-D

0/0
9.3.2007 8:03

Jiřik

Autore, voni hňupe,

jak můžou psát o tom, že jaderná elektrárna je ostrovem totality?

Vy jste zjevně v životě nepostavil ani vodní mlýnek! KAŽDÁ a nejen průmyslová stavba je státem ve státě v době stavby i provozu - je to totiž tím, že jde o věci ovlivňující víc lidí než je jen majitel a tudíž zde platí nějaké normy technického, bezpečnostního a ekologického rázu (a to už od dob monarchie, ani úzkorozchodná tramvaj nemohla vozit cestující dříve, než K.u.K. komisaři vykonali technicko-policejní kontrolu dokumentů i techniky). Jestli za totalitu považujete nutnost, aby obsluha byla minimálně inženýrská, všude byla nerez, čistota a lidi v bílých pláštích, pak jste neskutečně ubohý škrabálek, který zřejmě považuje za vrchol demokracie zapapírovanou redakci se zbytky jídel a pití vedle počítače a vajgly zasypanými záchody... Prosím, je to vaše představa, ale nevnucujte toto bohémství technikům!

0/0
9.3.2007 6:40

JBetak

Re: Autore, voni hňupe,

R^

0/0
9.3.2007 8:25

Jiřik

Symbol

Symbol čeksého nacionalismu až šovinismu z toho dělají svými postoji hlavně Rakušané. Kdyby nebylo jejich hysterie, tak by Češi nad nějakou elektrárnou mávli rukou. Když se ale do nás kvůli ní stále naváží, vznášejí požadavky, ultimáta a vyhrožují vším možným od blokád po žaloby, pak je docela normální LIDSKOU reakcí, že se začneme bránit a semkneme se právě kolem toho jejich cíle útoku - tzn. Temelína.

Naprosto stejné to je ve chvíli, kdy se někdo naváží do sportovních klubů, automobilek, architektonických památek či turistických atrakcí. Ten, kdo na ně útočí, vlastně donutí dosud nezaujaté pozorovatele začít se o věc zajímat, studovat ji a začasté i začít podporovat proti tomu útočníkovi...

Přečtěte si něco o psychologii i sociologii, když už se tím tak oháníte...

0/0
9.3.2007 6:09

proud12

Škrabale,Škrabale-to je ale škrábanina!

Ve sporu o Temelín jsi vůbec nepochopil o co jde!Jde hlavně o peníze-jednoduše v Rakousích dovoz energie z Temelína zlevňuje energii což se nelíbí místním energetickým bossům(není potřeba energie=není potřeba daleko dražších energo systémů-vrtulky=nejsou dotace) a tak podporují různé ty atompstop a trdla jako je Kuchtová a ty její maminy!když už jsme u toho nacionalismu kolikrát na protest proti rakouským aktivitám zastavili češi provoz na hranicích?Kdy pochodovali za Temelín vyholené palice?Meleš páté přes deváte aby jsi byl zajímavý!Ps:Miloš Zeman měl skutečně s novináři absolutní pravdu!

0/0
9.3.2007 2:03

dneu

Zeman měl pravdu

0/0
9.3.2007 1:19

Najdete na iDNES.cz