Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropou se šíří atlas mající Darwina za kořen terorismu

V Evropě kdosi rozšiřuje bohatě ilustrovanou knihu Atlas stvoření. Byla vydána v Turecku a Darwinovu teorii evoluce považuje za kořen moderního terorismu. Osmisetstránková publikace zasáhla nejdřív Turecko, pak ji někdo rozeslal do francouzských škol a knihoven. Objevila se i v Česku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

99,5

Varování:

Nediskutujte s křesťany! Pokud mně nevěříte, přečtěte si tady některé z delších vláken!

0/0
24.2.2007 12:01

Hermetik

Darwin je praotcem nacismu

Celá rasová ideologie nacismu je postavená na eugenice, která vychází přímo z Darwina. O její rozšíření a popularizaci se ve druhé polovině 19. století postaral jeho bratranec Leonard Darwin, který je přímo praotcem myšlenky sociálního darwinismu a autorem pojmu "eugenika". Tato teorie se zrodila v Anglii, pak se šířila v USA a poté byla objevena národními socialisty v Německu a náležitě rozpracována jako politická doktrína s oporou v přírodovědecké argumentaci. Rv

stručně: "Pokud je člověk jen zvíře, vztahují se na něj zákony chování zvířat. Vyvinutější rasa má pak přirozené právo vyhubit rasy nižší. Samozřejmě to bylo překrucováno, ale podstata zůstává. Rv

Nacismus není děsivý svou iracionalitou ale naopak naprosto chladnou racionalitou dovedenou ad absurdum.

0/0
23.2.2007 14:40

Anquell-13

Re: Darwin je praotcem nacismu

No jo. A jiné násilnické ideologie před Darwinem si našly zase jinou záminku...

0/0
23.2.2007 19:24

Júlinek šíšal

Re: ...obávám se, že tak to není

... sice nevím, co sám darwin, ale teorie přirozeného výběru netvrdí nic jiného, než že kdo nemá momentální optimální vlastnosti, je v existenční nevýhodě oproti tomu, kdo je má ... takže buď vyhyne, nebo se změní ... anebo změní ty druhé ... o nějakém právu, natož přirozeném, na hubení jiných si to doplnili, jen hlupáci a grázlové ...;-)

0/0
26.2.2007 12:11

Hermetik

Re: Re: ...obávám se, že tak to není

přesně tohle tvrdili nacisté, ty optimální vlastnosti měla "čistá rasa", která se jen chovala přirozeně, jako každý jiný dominantní živočišný druh

0/0
27.2.2007 7:56

loginname

Není žádný bůh.....jsem jenom JÁ

0/0
23.2.2007 8:24

RumBum

Co to je bůh?

Spousta lidí se snaží dokázat, že bůh existuje, nebo neexistuje. Nikdo ale přesně nedefinoval boha. Je to zelené? Kulaté? Je to hmotné? Až si ujednotíme, co si pod pojmem bůh představujeme, můžeme se bavit o tom, jestli to existuje nebo ne.

Když řeknu, že bůh existuje, protože jsem ho našel ve svém srdci, tak neni o čem dál diskutovat. Je to vůbec existence?

0/0
22.2.2007 11:14

j@ck

Re: Co to je bůh?

Co je pro mne Bůh? Realita, Život. Tento Bůh je naprosto neoddiskutovatelný. Když se podíváš kolem sebe, tak jej vidíš všude okolo, netřeba se bavit o jeho existenci nebo neexistence. To je třeba striktně odlišit od představ o Bohu, které jsou pouze plané a nemají žádnou realitu. Bůh Bible, Bůh koránu, všichni bohové světa jsou jen výtvory lidské představivosti a myšlení. Ale Realita není žádným výtvorem myšlení. Ona je pro mne tím jediným skutečným Bohem. A když si vyjdu ven do přírody na jaře a vidím tam kvést stromy, květiny, bzučet včely a hmyz, tak to je pro mne modlitba. Stačí ti to tak? Proto pro mne nejsou ani důležité pojmy a slova. Pojmy a slova jsou jen stíny, kdeždo realita je skutečnost hýřící barvami.

0/0
22.2.2007 11:31

RumBum

Re: Re: Co to je bůh?

Noo, tak je pristup dost blizky taoismu. Pokud je ovsem buh REALITA a zastánci stvoření tvrdí, že svět stvořil bůh => REALITA stvořila REALITU => mě to zní, jako že svět vznikl sám od sebe.

0/0
22.2.2007 11:42

j@ck

Re: Re: Re: Co to je bůh?

Ano, je to blízké taoismu. Taoismus mám velmi rád, jak Tao-te Ting, tak mistra Zhuanga a jiné. Ale jsou i jiné velmi dobré mystické tradice - perský sůfismus, mistr Eckhart, buddhismus, některé výroky Krista. Ale všechny nauky jsou jen slova. Jak říkal Buddha - nauka je jen prst, který ukazuje na měsíc. Pokud se budete dívat pouze na prst a nepodíváte se na to, kam ukazuje, pak nikdy nic nepochopíte.

0/0
22.2.2007 11:48

j@ck

Re: Re: Re: Co to je bůh?

Bůh je Prvotní příčina všech příčin, která nemá žádnou jinou příčinu. On se nachází mimo čas, tj. mimo pojem příčiny a následku, které jsou vázány na čas. Celá realita prostě emanací vyvěrá z Absolutna, které se nachází nad pojmy jako čas, existence/neexistence, příčina/následek. Vím, je to těžké pochopit. Je to možné pouze procítit.

0/0
22.2.2007 11:51

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

třeba s Hoffmannem.

0/0
22.2.2007 11:58

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

třeba i s jeho problémovým dítětem, ale nechtěl jsem to psát explicitně ;-D

0/0
22.2.2007 12:01

RumBum

Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

To co's tu napsal mi spíš připomíná teorii velkého třesku, resp. některé představy fyziků, jak vypada vesmír, co je/není za hranicemi vesmíru.

0/0
22.2.2007 12:02

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Ano, fyzikové se k tomu dobírají rovnicemi, já intuitivním vhledem. I fyzika obsahuje pár dost velmi zajímavých názorů o podstatě reality, například interpretace kvantové mechaniky dle Davida Bohma, která je velmi mystická (pozor! Bohm není žádný nikdo, je to přítel Einsteina a jeden z největších fyziků 20. století). Současné halucinogení teorie o holografickém vesmíru, strunová teorie, různé více či méně šílené interpretace kvantové mechaniky.

0/0
22.2.2007 12:10

mlokie

Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Je to jentvoje představa ne definice, pokud on nemá žádnou příčinu pak je zbytečný a komplikuje celou situaci a dle Occama je ,,odřezaný,, protože pokud přijmu stejné dogma jako ty na celý vesmír tak boha k ničemu nepotřebuji. Nelze procítit nic co by mělo být skutečně realitou, to že něco takového ty cítíš je jen funkce tvého podvědomí v mozku. Pokud je něco naprosto mimo vše tak není poznatelné, nemůže zasahovat do něčeho co je (náš svět) a nemá vůbec smysl se o něčem takovém bavit. Proto zrušme tuto ideu a vůbec se o něčem takovém nebavme!

0/0
22.2.2007 15:16

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Plaveš v Oceánu, v němž jsi jenom přechodným vírem, a chceš se bavit o existenci nebo neexistenci vody ;-D Bohu je zcela jedno jedno, jestli v něj věříš nebo nevěříš. Všechny tvé víry a nevíry, myšlenky, spekulace, ideje, představy, logika, věda, city, tělo vyvěrají z Něj. Svým ubohým a nedokonalým intelektem se ten Oceán snažíš zkoumat a říkáš mu hmota, elementární částice, vesmír, člověk, duše atd. To jsou však pouhé nicotné pojmy vytvořené lidským vědomím. On je vysoce nad tím vším.:-)

0/0
22.2.2007 15:52

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Tvoje analogie je stejně naivní jako vzkříšení ;-D  Vesmíru je zcela jedno jesti existuješ nebo ne. To co tady ty vyhlašuješ jsou jen tvé představy a přání nic víc. Z důvodu svého vlastního strachu z tajemna a ze smrti jsi si vytvořil svůj vlastní svět s dobrotivým bohem (psychologové to nazývají otcovský komplex kde se promítá tvé dětství a potřeba být veden a chráněn) dáváš mu sám jeho lidské vlastnosti které jsou omezeny tvým lidským a mozkovým vnímáním světa. Bůh je projekce tvých vlastních představ která není výsledkem racionální argumentace ale přesně jak svým psaním zde dokazuješ, psychických potřeb.

0/0
22.2.2007 16:03

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Ty toho o podstatě Vesmíru nevíš o nic víc než já, materialismus či logický pozitivismus žádné hluboké odpovědi nedává. Ty se cítíš izolavaný, vržený do nepřátelského světa ve smyslu existenciální filosofie, jako shluk kmitajících elektronů bez valného smyslu. Já naopak se cítím součástí všeho kolem sebe, celého života, který vnímám v jeho celku a ke kterému cítím lásku. Smrti se nebojím, protože mé srdce je plné. Takže jediný rozdíl mezi námi je v niterném přístupu ke světu kolem. Zatímco pro tebe je ten svět cizí a nepřátelský, pro mne je ten svět posvátný a krásný.

Na jednu stranu se bavíš o vědeckosti a na druhou stranu se tu vytáhneš s takovým pavědeckým paskvilem jako je psychoanalýza, která je svou vědeckostí asi tak na úrovni frenologie ;-D

0/0
22.2.2007 16:13

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Ano jsme sami v chladném vesmíru kde věci vznikají a zanikají, tak jako zanikne naše Zem za 4mild.let a pohltí ho slunce a nikdo s tím nic nezmůže stejně jako dobrotivý bůh nezmohl s genocidou židů za války aby neohrozil SV nacistů.

Já cítím všude také lásku celého života a přírody pro mě je život na této planetě naprosto vyjímečný a možná existuje někde i jinde ale zde se mi jeví jako krásný.Života kde člověk by měl v souvislosti s evolucí svého mozku rozumě žít a využívat ve svůj pozitivní prospěch.Při pohledu kolem sebe a krutosti přežití a smrti nikde boha a zvláště toho co nás miluje nevidím vidím to co se dá empiricky zkoumat ne to co si myslím a přeji že by mohlo být tak jako ty.Smrti se bojím, protože nemám berličku jako ty.

Psychoanalýza není paskvil a má rozhodně větší hodnotu než tvoje blábolení v bibli,psychologie ač není věda je založena na pozorování a zkoumání stavů lidského já a v souvislostí s historií lidské kultury nám dává jasnou odpověď proč si lidé boha vymysleli.

0/0
22.2.2007 16:24

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Já jsem nikde neřekl, že Bůh nás miluje, nebo že by měl či neměl dopustit krutosti. Bůh je všeobsažná realita, která stojí nad všemi lidskými kategoriemi a přesto je v sobě zahrnuje jako svou nepatrnou součást. Za svůj vlastní osud jsme zcela a plně odpovědní sami, sami si vytváříme dobro a zlo, krutost, sobectví, ctižádosti, chamtivosti a všechny. Smrt je součástí života. Je od něj neoddělitelná, ve skutečnosti je zodpovědná za jeho krásu.

Psychoanalýza je pavěda. Většina Freudových konceptů je totálně vedle a vědeckým výzkumem se nepotvrdila. Nebylo nikdy prokázáno nic takového jako Oidipův komplex nebo pud smrti, ba dokonce je to v rozporu s evoluční psychologií či etologií zvířat. I mezi humanistickými psychology najdeš spoustu těch, kteří se zabývají fenoménem náboženství v lidském vědomí, universálním výskytem spontánních mystických zážitků po celém světě a ve všech lidských kulturách nebo smyslem života (jako třeba Frankl)

0/0
22.2.2007 16:32

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Bůh není realita, realita je něco co existuje a to co existuje se projevuje a projevuje se předvídatelně je dokazatelné a jeví se všem stejně ať číňan nebo čech, bůh je jen slovní označení pro něco co si nedovedeme (zatím) vysvětlit je to psychická potřeba. To co ty tady píšeš jsou jen prázdná slova, kterých ti nasekám tuny, jsou to jen tvé představy. Už se s tím proím tě smiř, je to stejné jako by ti to tady psal hinduista a vyjmenovával by ti stovky svých bohů a jejich vlastnosti...

Za smrt nevinných lidí tsunami nese přímou odpovědnost on, nemá to nic společnýho s lidským zlem.

Smrt je součástí života. Je od něj neoddělitelná, ve skutečnosti je zodpovědná za jeho krásu.... s tím jediným s tebou souhlasím.

K té psychologii, nestuduj si něco od Ondráčka, existuje celá řada psychologických poznatků které jen přidávají na celém tom lidském výmyslu v podobě boha. ,,Boha si lidi vymysleli aby se tady nezbláznili,,,

0/0
22.2.2007 16:47

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Já si nepotřebuju nic vymýšlet. Bůh je život, Bůh je realita. Co na tom chceš vymýšlet? Už v prvním příspěvku jsem napsal, že to, co je vymyšleno lidskou myslí, tak není Bůh. Lidské představy o Bohu nemají s Bohem vůbec nic společného. Pokud Boha používáš k tomu, abys dodal smysl svému životu, tak už jej znásilňuješ, už to není Bůh, ale projekce tvých přání. Všechny kostely, svatá písma, představy o Bohu, svaté symboly atd. jsou pouhým falešným modloslužebnictvím. Skutečným Bůh je život a ten v sobě obsahuje všechno, i tebe i mne. Chápeš to? Asi ne. Ale teď musím jít pryč, takže zatím. ;-)

0/0
22.2.2007 16:51

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Pořád nechápeš, že to co píšeš je jen tvoje prohlášení? Toto prohlášení se realitou nestává, sorry. Nestává se realitou co si představuješ a co chceš aby tak bylo...  Jelikož nejsou tvé teorie dokazatelné a jak ty říkáš že člověk to není schopný nikdy pochopit tak se znovu do kélu ptám: PROČ SE O TOM TEDY VŮBEC BAVÍME? Toto téma je tedy úplně zbytečné protože pokud je něco co je mimo nás tak vůbec nemá smysl o tom spekulovat je to je IDEA nic víc.

Apropo tuto ideu boha (není to nic víc než jen idea-představa) znásilňují  svými různými interpretacemi a ,,pravdami,, hlavně členové různých náboženství hlavně křesťané, muslimové, židi...  Pojďme se tedy bavit o něčem co má smysl se o tom bavit např o čevích dírách a ne o něčem co nevíme co je, co existuje a neexistuje...

0/0
22.2.2007 17:04

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Ale ono to existuje, jen ty to zatím necítíš. Vždyť hned v prvním příspěvku jsem psal, abys hledal důkaz Boha ve svém srdci a pokud ho tam nenajdeš, tak aby ses s tím netrápil. Boha nelze dokázat intelektem, ale pouze srdcem. Každý z nás vnímá realitu trochu jinak, ale přesto vnímáme oba jednu a tu samou věc. Je to jako v tomto obrázku - každý z nás se soustředí na jiný aspekt.

http://www.michaelhaussmann.com/elements/tablos/Img4004big.jpg

ty vnímáš to žluté a já to bílé, a zdá se, jakobych každý viděli něco jiného, a přesto vnímáme oba to samé. Co je realita netušíš ani ty ani nikdo jiný. Věda je příliš krátká na to, aby dala nějaké odpovědi. Každý z nás ti konstruuje v hlavě pouze nepatrnou výseč této reality v závislosti na svých smyslech. Ale skutečná realita je transcendentní.

0/0
22.2.2007 19:13

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Podívej se, podle tvé představy se tedy pravda prokazuje tím že ji cítíš, aha... To že cítíš je záležitost tvých emocí a ne prvdivého pozorování, to že šaman který se dostane do transu a cítí že je v kontaktu s duchy pralesa znamená že existují? Jsi na velmi tenkém ledě, lidí co něco takového cítí jsou plné blázince... Dokázat nelze nic srdcem ale jen mozkem, srdcem ještě nikdo nikdy nic nedokázal, je to jen prázdná fráze emoce, kterou si každý na světě může vykládat úplně jinak a to není kritérium pravdivosti čehokoliv, není to shoda s realitou. Ti co hledají důkaz boha v srdci často končí na autobusových zastávkách s bombou kolem pasu.

Co je realita? To co můžeme empiricky zkoumat, nic jiného nám totiž nezbývá, to co prohlašuješ tady ty je matrix a jelikož nemá smysl matrix nějak dokazovat (stejně jako ideu boha) tak nemá vůbec smysk se o něčem takovém bavit.

Specifikuj a podlož svoje tvrzení o existenci transcendentní reality a nepleť sem emoce nebo matrix...

0/0
23.2.2007 8:44

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Transcendentní realita viz odpověď o kousek níže ohledně červené barvy. Je to vysvětleno striktně logicky a pokud se nad tím zamyslíš, tak uznáš, že mám pravdu. jinak odkaz tady (reality: the search for objectivity)

http://www.enolagaia.com/M88Reality.html

odkaz na čilského neurobiloga a kybernetika Humberta Maturanu, který vytvořil teorii poznání, která se nazývá Santiago. Je to náročná četba, ale odměňující.

0/0
23.2.2007 12:54

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

A na toho Boha už zapomeň. Je to marná diskuze. Je to o filosofickém přístupu ke světu a k realitě. Ty sám si o sobě myslíš, že používáš pouze empirické důkazy a logiku, ale není to pravda. Ve skutečnosti jsi stejně jako já a kdokoliv jiný ovládán spoustou víceméně iracionálních motivů, emocí, nevědomých předpokladů atd. Kdybys chtěl k tématu přistupovat čistě vědecky, tak zůstaneš otevřený a řekneš: já ve skutečnosti nic nevím. Vždyť ani platností nějaké occamovy břitvy si nemůže být jistý. Pro mne je prostě Bůh všechno, co je, co kdy bylo a co kdy bude, včetně naší diskuze zde. On je Oceánem, ze kterého se rodí všechny jevy a pak se do něj navrací. Taková je moje vize reality. Tvoje vize reality je jiná, ale o nic méně podložená. Cožpak to pořád nechápeš? Co vlastně víš o podstatě světa? Z čeho vychází tvé přesvědčení o tom, že máš pravdu? Z konsensu vědců o tom, co je a co není realita?

0/0
23.2.2007 13:02

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

"realita je něco co existuje a to co existuje se projevuje a projevuje se předvídatelně je dokazatelné a jeví se všem stejně ať číňan nebo čech" - jak například víš, že vnímáme červenou barvou stejně? co když tvoje červená vypadá jako moje modrá a máme pouze společný pojem "červená"? jak to dokážeš?

0/0
22.2.2007 19:18

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Chyba lávky příteli v tvém uvažování, to že někdo je barvoslepý a nevnímá barvy tak znamená že barvy neexistují? Tady je právě velký omyl v tvém uvažování ,,srdcem,, protože červenou barvu lze přesně dle vlnové délky změřit, tisíc lidí ti na obrázku červenou barvu ukáže prstem, každý ti pipíše svou krev a barvu na semaforu když máš stát jako červenou.... Takto se dokazuje pravdivost tvrzení ne emocemi...

0/0
23.2.2007 8:47

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Vysvětlím ti to ještě jednou: realita je to, co si konstruujeme ve svém mozku na základě svých smyslů a pojmového aparátu (klidně s prodloužením experimentálních aparátů). Červená je pojem popisující určitý fenomén v našem mozku a ne něco, co reálně existuje. Stejný konstrukt platí pro vlnovou délku - není to něco, co reálně existuje - je to pouze pojem v našem mozku. Samozřejmě MUSÍ platit, že tyto konstrukty MUSÍ korespondovat s nějakou skutečnou realitou. Tato realita je však nepoznatelná, transcendetní a navždy tak zůstane. Vědecké teorie jsou jen jakési kognitivní mapy, které si konstruujeme k vysvětlování jevů pozorovaných svými smysly a vytvářenými ve svém mozku. Pokud se zajímáš o psychologii, tak ti doporučuju Humberta Maturanu

http://www.enolagaia.com/M70-80BoC.html

je to čilský neurobiolog a kybernetik a velmi hezky biologicky vysvětluje fenomén vědomí.

0/0
23.2.2007 12:51

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je bůh?

Aha, takže opět matrix, no nedá se nic dělat, potom pojďme hromadně spácht sebevraždu zapálit všechny knihy, zničit všechny informace které člověk za svou existenci o svém okolí nazbíral, nemá význam vůbec nic protože jsme v nepoznatelném matrixu, všechno se nám zdá a není to tak....

Děkuji všem bohům že takto extrémisticky (a samozřejmě nedokazatelně) neuvažují všichni.

Já to zase doporučuji navštívit toto fórum aby jsi zde zkusil udělat prezentaci svých poznatků, jsem velmi zvědav!!!!

http://www.b2g2.com/boards/board.cgi?user=nebojsa

0/0
23.2.2007 13:58

Pan Navratil

Re: Co to je bůh?

Samozřejmě, že je to existence.

0/0
22.2.2007 11:57

Pan Navratil

Hehehe,

terorismus má kořeny v darwinově teorii, no to je komické, zatím všichni teroristi terorizovali ve jménu boha, nebo alespoň osvobozovali zemi, kterou jim bůh dal.

;-D:-©;-O;-€(Y);-(;-):-P

0/0
22.2.2007 9:47

hovnoval-

@@

Svet stvoril Buh. To je jasne. Bylo podano jiz tolik dukazu, ze jakekoli jine teorie jsou nesmyslne.

0/0
21.2.2007 17:38

mlokie

Re: @@

ha ha ha...;-D;-D;-D

Tím důkazem je pochopitelně bible že?

0/0
21.2.2007 17:40

Pan Navratil

Re: Re: @@

Ne, ten příspěvek. Ty neznáš samodokazující se teorém?

0/0
22.2.2007 9:47

Auggiecz

Re: @@

A byly podány i důkazy o to, že teorie o Bohu jako tvůrci světa je ta správná? ;-)

0/0
21.2.2007 17:44

hovnoval-

Re: Re: @@

Ano, byly.

0/0
21.2.2007 18:06

mlokie

Re: Re: Re: @@

aha, a to jsou jaký? Už od dob řecké filozofie se o tom vedou neustálé debaty oničem a my přitom máme ty důkazy? Tak to asi něco lidem jako je Feynman, Aristoteles, Sokrates, Einstein, Weinberg, Schopenhauer, Nietzche, Diderot,Dawkins a já něco maličkého uniklo...

0/0
21.2.2007 21:00

j@ck

Re: Re: Re: Re: @@

Prohlédni si Život v celé jeho šíři, hloubce a kráse a spatříš, že Bůh je tam. Hledej důkaz ve svém vlastním srdci a pokud ho nenajdeš, tak se tím netrap. Ještě k tomu nejsi dost zralý. Boha nelze dokázat v rovině slov, logiky, experimentu, toho, čemu se říká vědecká metoda.

Lidé dnešní doby považují vědu a logiku za náboženství, které jako jediné je schopno zjevit "pravdu". Ale není. Věda má své hranice a tyto hranice jsou číl dál zřetelnější těm, kteří se vědou skutečně zabývají.

0/0
21.2.2007 22:12

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: @@

To je obvyklý postup zastánců Boha - pokud někdo nevěří, není "dost zralý". Je přece jasné, že existují věci neobsažitelné lidskou vědou, a proto prostě musí být bůh.

;-D;-D;-D

0/0
22.2.2007 9:49

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: @@

A ty děláš co? O zastáncích Boha si myslíš, že žijí v bludech a víru v Boha používají jako svou berličku - v jádru této myšlenky se skrývá narcistická představa o tom, že ty sám jsi pochopitelně mnohem lepší a vyzrálejší, jelikož ty přece chápeš "pravdu"! Tak proč kritizuješ druhé za to, co sám děláš?

0/0
22.2.2007 10:57

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: @@

Proč v bludech? Je to pohled na svět jako každý jiný. Pravda neexistuje.

0/0
26.2.2007 12:09

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: @@

Prohlédni si život v jeho šíři a zjistíš že jsme evoluční produkt svých předků kteří to štěstí neměli a zjistíš že žádný bůh tam není jen fyzika, chemie... Hledej důkaz ve svém mozku protože srdcem jsou jen tvé emoce které jsou starší a primitivnější sestrou rozumu pokud ti to nejde tak nejsi dost zralý stejně jako ti co našli boha srdce a odpalují se v jeho jménu (a jemu to zuřejmě nevadí na zadek nedostanou) na zastávkách.

Boha stejně jako další nadpřirozené berličky které si lidé vymysleli ve své hlavě dokázat nejde nijak a proto nelze tvrdit něco o nějaké ,,pravdě,,

Lidé dnešní doby došli do stavu že lepší než věřit že zem je placatá je si to sami ověřit.

Ano věda má možná své hranice a za těmi hranicemi se nachází lidská fantazie kam patří celá plejáda bohů, včetně tvého Jahweho.

0/0
22.2.2007 10:20

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: @@

Říká ti něco pojem logické typy? Já myslím, že se bavíš ve zcela jiné logické úrovni než já a ve skutečnosti vůbec nereflektuješ na podstatu toho, co jsem psal. Kdybys jen tušil, kolik a priori premis o podstatě reality jsi ve svém příspěvku zcela nevědomky předložil!!! A žádná z nich není nijak dokázaná. Celá věda se tak chová. Používá nevědomky jisté a priori postuláty či premisy o podstatě reality, o které ve skutečnosti nic neví. Je to jako volba filosofických axiomů.

0/0
22.2.2007 11:04

j@ck

Re: Re: Re: Re: @@

mimochodem, pokud přeci jen potřebuješ nějakou intelektuální kostičku k hraní, tak zkus mrknout na důkaz existence Boha podaný česko-rakouským matematikem a logikem Kurtem Goedelem, kterému se říká ontologický argument Boží existence. Goedel není jen tak někdo, jen to největší logik 20. století, ne-li všech dob. Je to blízký přítel Einsteina z Princetonu a autor slavných vět o neuplnosti (pokud ti to něco říká).:-)

0/0
21.2.2007 22:29

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: @@

http://www.stats.uwaterloo.ca/~cgsmall/ontology.html

0/0
21.2.2007 22:29

gagaryn

Re: Re: Re: Re: Re: @@

Jestli je nebo není, to není důležité protože tu je tao.:-)

0/0
22.2.2007 9:53

mlokie

Re: Re: Re: Re: Re: @@

Důkaz? O tomto ,,důkazu,, se vedli rozsáhlé diskuze na tomto fóru: http://www.b2g2.com/boards/board.cgi?user=nebojsa  ty máš samozřejmě strach se tam s něčím podobným vytasit. Podobných důkazů ti filozofie (což není empirická věda) poskytne na různé jiné nadpřirozené konstrukce více než hafo...

Moc dobře vím kdo je to Goedel a Einstein o to víc ti doporučuji přečíst si od Einsteina jeho pohled na náboženství v knize Jak vidím svět aby jsi zde hloupě neplácal a nezatahoval ho jako argument ad autoritatem to této debaty.

0/0
22.2.2007 10:23

Najdete na iDNES.cz