Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Exekutoři tlačili na televizi a rozhlas kvůli debatám

Exekutorská komora už nejméně dvakrát zatlačila na veřejnoprávní média. Její zástupci si kladli pro účast v diskusích na ČT24 a ČRo1-Radiožurnálu podmínku: ve studiu s nimi nebude zástupce nevládního sdružení právníků IuRe. Sdružení se věnuje pochybením v exekučních kauzách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lobaj

Poznámka nezaujatého

Baví mne sledovat snahy Iuridicum Remedium, zaměřené vůči privátním soudním exekutorům. Že se ale nesnaží sledovat vykonavatele soudu?!RvVětšinou jsou to nedovzdělaní, s bídou vyučení lenoši, kteří za svůj plat žádnou práci neodvádějí a ještě koukají, kde by kápl nějaký úplatek za to, že nenajdou žádou věc k soupisu. Soudy jsou ve výkonu rozhodnutí zcela impotentní. Proto hledají cesty, jak převést celou agendu na soudní exekutory, kteří na rozdíl od nich, mají úplně jiné výsledky. Paní Svatošová chce v liberálním státě zavést socialistické profesní manýry, které by exekuce zcela paralyzovaly. Přál bych jí, aby pak za využití omezení, která prosazuje . Lobaj

0/0
23.2.2007 15:40

IuRe

Shrnutí Iuridicum Remedium

Hezký den,

využíváme možnosti diskuse a shrnujeme, o co nám jde. Rozhodně ne o konfrontaci s Exekutorskou komorou, snížení vymáhání práva či poškozování řádných a slušných exekutorů. Mluvčí exekutorské komory opakovaně operuje chybami při kritice exekutorských nešvarů (údajně sedm u redaktorky reportáže a pěti v mém příspěvku), jejich výčet však nezveřejnil. Tato taktika nám není vlastní a proto zveřejňujeme stručný výčet chyb, ke kterým došlo či dochází či chyb právní úpravy, které na základě našich zkušeností hodnotíme jako problémové a potřebné napravit: (Svoji –i sobě samé nepochopitelnou- chybu o dva řády ve výpočtu absolutní z procentické hodnoty spočtené během intenzivní diskuse plně uznávám a v tomto plně nesu kůži na trh:-). Z důvodu maximálního povoleného rozsahu diskusního příspěvku odkazuji na výčet zde: http://www.iure.org/609541

Za IuRe

JUDr. Ing. Helena Svatošová

0/0
15.2.2007 10:12

bombai

z vlastní zkušenosti

Navštívili mne dva exekutoři a chtěli 140.000 tis + úroky za kožichy z nějkaého velkoobchodu, které jsem údajně odebrala a nezaplatila!! Já nikdy neviděla ani chlup. Vůbec jsem nevěděla o čem mluví, volala jsem sousedy, policii, rodinu. Shodovalo se jen mé jméno a příjmění. Ani IČO, ani adresa - neuvěřiteloné, v těch papírech měli napsáno jen jméno, a přesto to trvalo 70 min, než odešli. Ani se neomluvili - "jo, tak to asi nebudete vy"...co na to říct.

0/0
14.2.2007 19:05

VladKasparek

Re: z vlastní zkušenosti

Podobný zážitek měla známá. Do firmy se dostavil exekutor a dožadoval se obstavení platu.  Jediné co se shodovalo bylo příjmení. Jméno, datum narození bylo rozdílné. Posléze ten lempl odešel, ale nálepka dlužníka ve firmě zůstala protožě se rozkřiklo že za paní XY byl exekutor. Známá z toho zážitku byla na tom psychicky dlouho špatně. A takto by se dalo pokračovat. Tyto případy se ale do tzv statistik exekutoru nedostanou. Postižení to zpravidla z obavy z ostudy nikam nehlásí.

0/0
14.2.2007 19:15

VladKasparek

Exekuce není problém

Problém není v exekuci, ta je bezesporu potřebná a chrání věřitele. Problém je v nedostatečné ochraně poškozených osob a jejich nedostatečném odškodnění. Další problém je praktické nepostižitelnosti rádoby  exekutorů a jejich vykonavatelů a neochotě k diskuzi o změně pravidel ve prospěch postižených.

0/0
14.2.2007 19:05

A-D-V-O-K-A-T

Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

Obraťte se na někoho kvalifikovaného, stejně jako existuje dobrý a špatný zubař, existuje i dobrý a špatný exekutor a advokát. Pokud dlužník nic opravdu nemá, pak opravdu není kde brát, nicméně udělal jste tu chybu, že jste šel za exekutorem napřímo, v takovém jednotlivém případě jsou podmínky o něco nevýhodnější než u zavedených AK, které mají s exekutory speciální dohody (množstevní) a tam je riziko nákladů exekuce insolventa eliminováno na nulu (pokud netrváte na mobiliární exekuci). Doporučui Vám vyhledat odborníka, protože v popisovaném případě nastane den, kdy dlužník bude něco vlastnit a velmi by se hodilo, aby Váš exekuční titulnebyl promlčena  to senestane jedině tehdy pokud tam bude stále otevřená exekuce. V takovém případě visí exekuce nad dlužníkem jako "damoklův meč" celý život a pokud jedná v rozporu s usn. soudu je to závažný trstný čin. Ne všuichni exekutoři jsou ochotni mít exekuci otevřenou věčně, nicméně je možné takové najít.Bude to trvat, ale nakonec $$$ dostanete.

0/0
14.2.2007 18:22

fcmasakr

Re: Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

Konečně někdo, kdo problematice rozumí. Mám v zásadě obdobné zkušenosti jako Vy (z pohledu advokáta věřitele, cca několik tisíc exekucí), ovšem nesouhlasím s Vámi v jedné věci, a to je množství "přehmatů" ekexutorů. Dle mých zkušeností jich je skutečně příliš mnoho a mnoho z nich je navíc naprosto zřejmých (např. úmysl exekutora vymoci pohledávku na rodičích, bývalém manželovi, apod.). A postrádám možnost těchto osob domoci se účinné náhrady za škodu, která jim byla nesprávným a někdy i nezákonným postupem exekutora způsobena. Exekutor je v praxi jako soudce: obrovská pravomoc naprosto bez odpovědnosti.

0/0
14.2.2007 18:39

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

Někdy je těžké dokázat při excindaci vlastnické právo (rodiče) k něčemu co tam být nemá. U ne-mobiliární exekuce, se toto stát nemůže. Účty, pojištění, evidence mot. vozidel, katastr, atd to je vše jen na jméno.Právě proto exekutor není oprávněn rozhodovat o tom co komu patří a to je ve zvláštním řízení svěřeno soudu. Z pohledu rodičů je to přehmat.. protože "oni to ví", ale na druhous tranu je mnoho případů, kdy se takové "přehmaty" účelově předstírají s cílem ukrátit věřitele.. proto je zákon takový,že exekutor nehledí nai na předmanželskou smlouvu o rozdělení SJM manželů.. to vyřeší až soud při excindaci..tak to konstruoval zákonodárce.. Pokud by se tím měl zabývat exekutor pak by byly náklady exekuce ne tisíce ale statisíce Kč.. se podívejte na rozpočet jakéhokolivi malého okresního soudu.. a podělte počtem zpravovaných kauz ročně-to jsou pane čísla-za která by se nemusel stydět ani ombudsman-se svými cca  22tis/jedna kauza v provozních nákladech.

0/0
14.2.2007 18:55

fcmasakr

Re: Re: Re: Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

Zase musím s většinou souhlasit. Jenže ani nemobiliární exekuce nemusí být úplně čistá: zažil jsem situace, kde exekutor vydal exekuční příkaz na účet úplně jiné osoby, než na kterou zněl exekuční titul. A jak se má člověk bránit proti takovému postupu? Taky se mi nelíbí, že exekutor občas zabaví lednici nebo základní nábytek. Nebo zablokuje majetek za miliony pro pohledávku v řádu tisíců. Popřípadě provede exekuci přikázáním pohledávky z účtu (to je v pořádku) a pak ten účet nechá ještě půl roku zablokovaný, než se uráčí bance sdělit, že exekuce byla ukončena. Těch způsobů, jak může exekutor lidi šikanovat, je skutečně nepočítaně.

0/0
14.2.2007 19:14

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Re: Re: Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

Ano.. "šikanoval lidi" může jakákoliv osoba nadaná veřejnou mocí a mnohdy nejen ona, ale to nejsou jen exekutoři. Finanční úřady, úředníci obecně.. policie, soudy, státní zastupitelství...

0/0
14.2.2007 21:15

tonicekXXL

Re: Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

Pletete si pojmy, dobrý a poctivý. I dobrý exekutor může být nepoctivý a naopak.

0/0
14.2.2007 18:44

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Dobrý a špatný zubař, exekutor, advokát...

nepoctivý je špatný, nebo ne ? zubař, jako exekutor, jako úředník, poslanec, elektrikář...

0/0
14.2.2007 18:56

A-D-V-O-K-A-T

Exekutoři i advokáti pracují v exekučním řízení (vůči věřiteli) ZADARMO!

Pořád se tu kritizují náklady exekuce, údajné nepřiměření zisky exekutorů apod.. Je zřejmé, že zde na diskuzi asi převažují dlužníci, potože rozumný věřitel ví, co se mu vyplatí a co nikoliv. Jestli si najme např. vymahačskou agenturu, která mu v případě úspěchu ukrojí z jeho pohledávky notný % podíl nebo zajde za svým advokátem a ten podá návrh na exekuci prostřednictvím exekutora a věřitel dostane 100% své pohledávky bez jakéhokoliv krácení, bez rizika a bez nákladů, jelikož tyto všechny náklady exekuce zaplatí DLE CENOVÉ REGULACE MSČR (!!!) sám dlužník! A tak to má být! V čem tedy má jako spočívat to údajné parazitování exekutorů? V tom, že věřitel dostane VŠE do poslední koruny co mu patří a de facto vůči němu ZADARMO !? Možná, že nemáte osobní zkušenosti s exekucemi, já ano a s mnoha tisíci na straně věřitelů, takže vím o čem píšu. Exekuce je nezbytnost a dobrodiní pro věřitele. Dlužník je zatížen pouze tak jak dovolí právní předpis-cenová regulace a nad vším bdí nezávislý soud..

0/0
14.2.2007 18:16

jedinej spravedlivej

Re: Exekutoři i advokáti pracují v exekučním řízení (vůči věřiteli) ZADARMO!

Exekutoři dlouho bojovali za to, aby jim náklady uhradil oprávněný, pokud povinný nebude mít peníze ani při exekuci. Stejně tak, když se prodá dům v dražbě pro pohledávku 1.000.000 Kč s přísl., třeba za 700.000 Kč, tak exekutor,pokud jej dají do druhé skupiny, tak dostane tak 200.000 Kč a na oprávněného zbyde 500.000 Kč a 300.000 Kč nedostane a nedostane ani za advokáta (advokát dostane ještě třeba 150.000 Kč od oprávněného) a oprávněný může mít opravdovou radost. Tam, kde by měl povinný jak na celý dluh (pokud je opravdu vysoký), tak na odměnu advokáta i exekutora mnoho nebude.

0/0
14.2.2007 18:25

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Exekutoři i advokáti pracují v exekučním řízení (vůči věřiteli) ZADARMO!

Jak římám, jsou advokátní kanceláře,které jsou schopny věřiteli písemně garantovat, že se to nestane a že věřitel bude uspokojen do 100% a teprve pak ze zbytku se uspokojí exe a adv. pokud nic nezbude..pak nedostanou nic - ideální tav ne ?

0/0
14.2.2007 18:30

tam

Zkušenost

Najal jsem si soukromníka na přestavbu bytu. Protože jsem vlastní blbostí zaplatil velké zálohy za práci, za kterou jsem toho lempla vyhodil (a můžu být rád, že jsem ho fyzicky nenapadl), chtěl jsem po něm peníze vrátit. Proběhlo několik soudů, které mu nařídili prachy vrátit. Když se nic nedělo, dal jsem to exekutorovi. Státní exekutor zjistil, že dotyčný žádný majetek nemá (přestože jsem mu soupis dodal). Soukromý exekutor mi sdělil, že z dlužníka nic nedostane, protože přestavuje dům a druhý dům, který vlastní, má zastavený na úvěry. Takže jsem na vymožení dluhu zaplatil několik soudních poplatků a dva exekutory a mám totéž, co na začátku. Takže jestli mi chce někdo tvrdit, že exekutor dokáže něco dostat přes odpor dlužníka, ať mi to přijde říct do očí.

0/0
14.2.2007 18:06

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Zkušenost

Jestli by tě parta Ukrajinců s letlampou a lopatou nevyšla levněji ;-)

0/0
14.2.2007 18:11

tam

Re: Re: Zkušenost

Tou dobou jsem měl ještě dojem, že zákon v této zemi něco zmůže.

0/0
14.2.2007 18:16

VLDX

Pokřivení exekutoři v ČR

Exekutoři v ČR jsou největší xindl, ještě horší než pražští taxikáři :-© To co si dovolují už opravdu překračuje všechny meze.![>-](Y)

0/0
14.2.2007 18:03

pekelně masitý Higgsův boson

Exekutor má provádět exekuce ...

... nevím, co sem motáte jakési zabavování majetku :-)

0/0
14.2.2007 17:57

danny44

Když pozvaný nepřijde...

(který je vlastně zástupce státu) protože se mu diskuse "nevoní", tak se diskusní pořad zruší.... inu také nestranný přístup veřejknoprávního média.... 

0/0
14.2.2007 17:52

A-D-V-O-K-A-T

Ono je asi lepší..

Možná, že se Vám zdá lepší..když si exekuce např. pokud dělají samotné obce.. je to krásné.. 100 Kč vymohou s procvozními náklady ve správní/daňové exekuci kolem 5-10tis kauza, ale dlužník zaplatí 200 Kč na naáklady +tu stokorunu. Zbytek zaplatí řádní občané města z rozpočtu, přitom vymáhat se to musí. Tj. to není o tom, jestli si exekutoři účtují mnoho, což je při cenové regulaci MSČR úplný nesmysl.. ale kdo reálné provozní náklady kolem 10tis/exe má platit.. dlužník.. nebo z rozpočtu měst a obcí popř. by to měl platit za dlužníka stát? Ono totiž takové součinnosti, náhledy do katastru, registru motorových vozidel, výplaty, sociální pojištění zaměstnanců, zdravotní poj zaměstnanců, pak exekutora, provoz kanceláří, povinné pojištěnía poplatky komoře, povinný popaltek za spis vedený od 1.4.2007 elektronicky atd.. to všechno je provozně drahé.. a ten základ.. bude muset vždy někdo zaplatit.Podle mne je správné, aby dlužník, který měl několik možností zaplatit a kašle na to,zaplatil pak

0/0
14.2.2007 17:42

jedinej spravedlivej

Re: Ono je asi lepší..

Žádné náklady na exekuci ve výši 10 tisíc určitě nikde nejsou, to by museli mít zlaté i záchody. Exekutoři si dělají, co chtějí, postihují věci, o nichž ví, že se to nemůže a myslím, že by se měl zpřísnit nad nimi dohled i jejich odpovědnost.

0/0
14.2.2007 17:56

René, já a Rudolf

Re: Re: Ono je asi lepší..

ano, dohled nad vsemi a nad vsim... ale kdo ohlida hlidace??  jinak podobna klise si odpustte, jsou jich tu plne stranky :-P

0/0
14.2.2007 17:59

jedinej spravedlivej

Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

Jaké klišé, co je to za nesmysl. Dohled ministerstva spravedlnosti postačí a nad nimi nikdo bdít nemusí. Asi moc čtete krásnou literaturu. :-P

0/0
14.2.2007 18:04

René, já a Rudolf

Re: Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

hmm... je obdivuhodne, jak verite svym ministerskym urednikum :o))) meli by z vas radost :o)))

0/0
14.2.2007 18:10

jedinej spravedlivej

Re: Re: Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

Jistě, exekutoři a jejich zaměstnanci by rádi divoký západ, žádné odvolání do jejich rozhodnutí a pohledávku při rozvrhu vždy v první skupině ještě před oprávněným. A nakonec náklady exekuce, aby jim zaplatil ještě solventní oprávněný. A když poslat auto, tak přes celou republiku od kamaráda z firmy a ještě tři. Takže nakonec se z exekuce získá jen odměna exekutora a jeho hotové výdaje.

0/0
14.2.2007 18:17

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

aha.. pozná se odborník.. přečtěte si exekuční řád a o.s.ř. prosím.. nejlépe zde to máte gratis na "Mlynářově" portálu Vlády ČR: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/_s.155/699/place

0/0
14.2.2007 18:26

jedinej spravedlivej

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

Možná pro Vás přínosné poučení, pro mne nezajímavá známá literatura. Mám aspi, vy ne?? To se divím, takový advokát !!!

0/0
14.2.2007 18:38

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

trochu ubohé.. zejména v inet diskuzi.. ale fajn.. krom licencovaného aspi na 30-ti stanicích mam i lexdata ... nicméně o tom to snad není.. to co píšete k věcné části debaty, prostě není pravda..

0/0
14.2.2007 19:00

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Ono je asi lepší..

Pane "chytrý".. myslím že o této věci vím docela hodně i když jen jako advokát. A mohu Vás ujistit, že mnohá města při správní/daňové exekuci na blokové pokuty nepromrhají provozně 10tis.. ale 20tis na jednu exekuci ročně.. z rozpočtu města, tj. z peněz, které mohly jít na chodníky, městskou polcii atd.. Je to jednoduché.. vemte si superhrubou (ne hrubou) mzdu (tj nákladovou pro zaměstnavatele) zaměstnanců exekučního oddělení v nejbližším městě, podívejte se do jejich kanceláří a oceňte tržně jejich nájem (jaký odpovídá místnímu trhu), podívejte se na vybavení, software, hardware, kopírku atd.. kanceláře exekučního oddělení města, podívejte se na spotřebu provozních náplní a kanc. potřeb/enrg.To vše vydělte počtem spr./daň. exekucí které dané exekuční oddělení města realizovalo za rok a odečtěte co exekuční vymohlo. ALE ne jistinu dluhu.. ale co vymohlo na náhradě nákladů daňové/správní exekuce (obyvkle možno do 200 Kč/kauza)... Vyjde Vám zhruba 15-20tis jedna kauza MINUS !!!

0/0
14.2.2007 18:05

jedinej spravedlivej

Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

To se jen opakuje příspěvek předchozí, jsou to jen zavádějící nekonkrétní tvrzení, z nichž nelze zjistit vůbec nic, jen jakési nepřezkoumatelné číslo na závěr. Myslím, že počet exekucí je tak vysoký, že náklady na jednu jdou velmi nízko. 

0/0
14.2.2007 18:12

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Re: Re: Ono je asi lepší..

myslet si to můžete, v reále je to jinak. Konkrétní případ Vám říct nemohu-mám zákonnou mlčenlivost-nemám zájem přijít o licenci. Vaše přesvědčení je minimálně stejně tak nekonkrétní jako moje tvrzení. Nicméně údaje pro Váš výpočet nákladů správní/dańové exekuce získáte dle zák.č. 106/1999 na nejbližším městském úřadě, vypočíst to jistě zvládnete..

0/0
14.2.2007 18:33

A-D-V-O-K-A-T

Jak je to opravdu

Je jistěpravda, že sem tam se stane nějaký obzvláště nepovedený omyl, jako ostatně všude. že se toho chytí Černé ovce a různí jiná "šmoci", chápu. Nicméně je třeba myslet na ty statisíce spokojených věřitelů ročně, kterým Exekutoři pomohou. Pokud má někdo problém s náklady a odměnou exekutora, tak nezbývá než odkázat na Ministerstvo spravedlnosti, které jejich cenu reguluje cenovým předpisem (vyhláškou-tzv. exekutorský tarif). Tvrdit o právním předpisu, že je špatná je možné nicméně ujišťuji Vás, že vychází z reality. To, že se 100 Kč okuta vymáhá za 8000 - ano, ale to je prostě realita. Je úplně jedno kolik vymáháte, náklady jsou víceméně stejné (u obvyklé kauzy), jen roste riziko s vyčšší částkou. Proto je tu jakési dno..cca 8000 vč DPH/kauza (naklady i s odměnou) a pak se jen zbyšuje z rostoucím rizikem.Je třeba taky pamatovat, že ve stovkách případů je dlužník zcela insolventní a exekutor na to (pokud věřitel nezavinil nebo je taky insolvent) doplatí ze svého.kancl, výplaty,soc.,zd

0/0
14.2.2007 17:36

jyd01

Re: Jak je to opravdu

Náklady exekuce lze považovat za sankci, za pokutu, za výraz spravedlivého přístupu pro ty, kteří svoje povinnosti řádně platí, ať už jde o daně, socko, zdravko, pokuty, atd. Exekutoři mimo jiné eliminují problém černého pasažéra v ekonomice.... 

0/0
14.2.2007 17:42

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Jak je to opravdu

souhlas.. nicméně opakuji.. tady se hovoří o loupežích apod. silná slova... ale ať si kdo spočítá.. kolik stojí zámečník.. kolik stojí.. speditérská firma..kolik stojí exe sklad/denně, kolik stojí součínnosti, nahlížení do katastru, provoz jednoho pracovního místa.zaměstnanec apod.. chci tím říct.. že ty náklady exekuce a odměna exekutora z velké části kryjí skutečné náklady, které by vynaložil kdokoliv, kdo by podstoupil stejný proces (obec, stát, tady ti "moudří".....) Přecihlavnímproblémem je.. že dlužník nemá dlužit.. a když už dluží, tak se má snažit si dluhy nějak vypořádat.. smluvit si splátky atd..je to jeho problém.. jeho starost..kdo si dovoluje kárat věřitele, že chce svoje peníze zpět ? Kdo si to dovoluje plivat na instituce České republiky ? Jen si vzpomeňme jak to vypadalo před exekuční řádem.. naprostý  chaos.. výkon rozhodnutí podle části 6 osř.. naprosto nanic neprůchodné nefunkční.. blokovalo to podnikání, obcím visely miliony na pokutách.. atd..a situaci dnes..

0/0
14.2.2007 17:54

René, já a Rudolf

Re: Re: Re: Jak je to opravdu

pisete to hezky, ale tady je to takove  hazeni perel svinim ;-);-( ale jsem rad, ze i advokati uznavaji uzitecnost exekutoru ;-)

0/0
14.2.2007 17:57

VladKasparek

Re: Jak je to opravdu

Na druhou stranu by měl exekutor (jeho zaměstnanec) uhradit veškeré náklady plus jakési "dno" když dojde k pochybení. Např. zaplatit výjezd policie, která přijede urovnat vzniklý spor, promrhaný čas poškozeného a psychické trauma a veřejnou omluvu. Pak by možná nevznikaly různé přehmaty.

0/0
14.2.2007 17:48

René, já a Rudolf

Re: Re: Jak je to opravdu

vyjezd policie plati exekutor svymi danemi (tak jako jini lide), psychicke trauma se plati akorat v amer. filmech...

navic policie neurovnava zadne spory, protoze pri exekuci je ji exekutor nadrizen a naopak ona ho musi chranit a poskytovat mu soucinnost.

0/0
14.2.2007 17:55

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Jak je to opravdu

Exekutor je nadřízen policii?

Vol slova, Rudolfe ;-)

0/0
14.2.2007 17:59

René, já a Rudolf

Re: Re: Re: Re: Jak je to opravdu

vsadime se? ;-):-P

0/0
14.2.2007 18:00

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to opravdu

Zanech neplodných hazardních her a hoď sem raději citaci ;-)

0/0
14.2.2007 18:06

René, já a Rudolf

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to opravdu

120/2001 Sb.

§ 33

      (2) Policie České republiky je povinna poskytnout exekutorovi podle zvláštního právního předpisu 6) na jeho žádost ochranu a součinnost při výkonu exekuční činnosti.

0/0
14.2.2007 18:12

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to opravdu

No to jo :-)

Ale nevidím tam nic o tom, že by byl exekutor nadřízeným orgánem PČR ;-)

0/0
14.2.2007 18:15

Stary opryskany livanecnik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to opravdu

no snad jedině v tom případě že by měl větší "hadici" ;-D

0/0
15.2.2007 15:17

kasavaros

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to opravdu

Patrně to slovo "nadřízen" nebylo voleno nejvhodněji a třeba do právního rozboru by nepatřilo, ale jako stručné, byť poněkud expresivní, vyjádření či popis vztahu bych ho v diskusi bral.

0/0
16.2.2007 13:10

VladKasparek

Re: Re: Re: Jak je to opravdu

Bohužel, policie musí urovnávat spory, když tupej vykonavatel vleze do špatného baráku. V takovém případě jim není nadřízen a policie musí ochránit poškozené. Jako součinnost  v tomto případě chápu, že mu přečte  číslo popisné domu a přeloží údaje z občanky. Posléze ho dovede do správného stavení :-). Do zákona pro exekutory by semělo prosadit. Jedno příjmení  = jedno město, obec, městys, ...

0/0
14.2.2007 18:05

Stary opryskany livanecnik

Re: Re: Re: Jak je to opravdu

hmmm tak exekutor platí cajty svými daněmi...a že já jako člověk kterému dluží(najmu si exekutora) tak z mých daní jsou placení ti samí cajti...není to trochu schizofrení?2x placená jedna práce...notabene já ještě přeci platím i tomu exekutorovi,nebo se mýlím? Btw nejsem zastánce exekutorů...neměl jsem s nimi problém a doufám že se mi to obloukem vyhne,ale co tak sleduju,tak těch "poctivých" exekutorů je hooodně poskromnu!!!Trošku mi to připomíná cOSu...soukromá firma a dohlíží nad "veřejnýma věcma"...:-©Rv

0/0
15.2.2007 15:16

A-D-V-O-K-A-T

Re: Re: Jak je to opravdu

Tady se o pochybeních mluví jako by jich byly snad stovky ročně.. To je omyl.. To, že Vám v TV ukážou "tvrzené omyly".. a "tvrzené nespravedlnosti"... neodpovídá realitě.. jsou zde statisíce bezproblémových exekucí. Jsou zde jednotky omylů, postižení mají právo na náhradu škody podle zákona, stejně jako když ji způsobí police, soud, nebo jiný státní orgán, tak co to tu řešíme ? 

0/0
14.2.2007 17:58

VladKasparek

Re: Re: Re: Jak je to opravdu

To, že ta náhrada je nedostatečná a nepokrývá zdaleka příkoří způsobené nějakým nezodpovědným joudou, který dostal funkci i když neumí pomalu ani číst. Oproti tomu je tu nepoměrně vysoká odměna za tzv. exekuce.

Ty tzv. tvrzené omyly se dnes a denně dějí okolo nás.

0/0
14.2.2007 18:10

Najdete na iDNES.cz