Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Meteorolog: Sílu orkánu není s čím srovnat

Čeká nás období bohaté na extrémní výstřelky počasí. Tvrdí to alespoň náměstek Českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz. Lednové výstřelky počasí ani síla čtvrtečního orkánu prý nemá v české historii srovnání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bohdangarbidz

Proč není s čím srovnat?

"Vichor jako sfiňa" a každý má jasno.

0/0
20.1.2007 17:06

killy

Ještě, že tu v Česku nestavíme rodinný venkovský domy jako v Júesej !

..Už by byla bez přístřeší polovina národa

0/0
20.1.2007 13:30

zena_zdena

no vidíš

to by mě nenapadlo ;-DR^

0/0
20.1.2007 15:23

p. Bín

Bouřky s hromobitím prošly celé Česko...

Nesouhlasím. Na Třebíčsku byla silná vichřice, ale bouřka ne. :-P

0/0
20.1.2007 13:30

irsaq

Kouření a globální změny, kometa?

Aha, takže cigarety se zdražují, protože kuřáci způsobili změny klimatu... a nemohou za to ani elektrárny, ani automobily která spalují fosilní paliva, nikoliv, ty se na jednoho kuřáka vůbec nemohou srovnávat:PPPP To, že se zemská osa odklonila před několika lety díky blízkému průletu kometou, to si přečetl také asi málokdo. Od té doby jsou tu tyto orkány, tyto zimy, kde mrzne až praští, nebo naopak zima jako je tato. Podle mého stačí několik správně nasměrovaných atomových výbuchů, které by v podstatě fungovaly jako trysky planety a všechno by se vrátilo zpět. Otázka zní... kdo to udělá?:D

0/0
20.1.2007 10:41

el-lobo

Re: Kouření a globální změny, kometa?

Když později Švejk líčil život v blázinci, činil tak způsobem neobyčejného chvalořečení: „Vopravdu nevím, proč se ti blázni zlobějí, když je tam drží. Člověk tam může lézt nahej po podlaze, vejt jako šakal, zuřit a kousat. Jestli by to člověk udělal někde na promenádě, tak by se lidi divili, ale tam to patří k něčemu prachvobyčejnýmu. Je tam taková svoboda, vo kterej se ani socialistům nikdy nezdálo. Jeden se tam dokonce vydával za svatýho Cyrila a Metoděje, aby dostával dvě porce. A jeden pán tam byl těhotnej a zval každýho na křtiny. Moc tam bylo zavřenejch šachistů, politiků, rybářů a skautů, sběratelů známek a fotografů amatérů. Jeden byl pořád ve svěrací kazajce, aby nemohl vypočítat, kdy bude konec světa. Taky jsem se tam sešel s několika profesory. Jeden s nich pořád chodil za mnou a vykládal, že kolíbka cikánů byla v Krkonoších, a ten druhý mně vysvětloval, že uvnitř zeměkoule je ještě jedna mnohem větší než ta vrchní.

0/0
20.1.2007 12:30

Kocourek69

Re: Re: Kouření a globální změny, kometa?

R^

0/0
21.1.2007 7:12

blastula

Něco podrobnějšího k ose

Nevíš,kde se dá najít něco podrobnějšího  o tom odklonu osy????Docela by mě to zajímalo.A s těmi jadernými výbuchy to vidím jako holou pitomost-a další zadělání si na pěkný ..... .Osa se pohnula už několikrát ,m klima se rozhýbalo taky a pak se ustálilo, teď se taky usadí, jenže jede podle jiných hodin než my

0/0
20.1.2007 15:12

barbudo

Re: Kouření a globální změny, kometa?

... a kam se ta osa odklonila? Nebo se jen ohnula a teď drhne?

0/0
20.1.2007 16:29

lokko

Klimatické změny ..

jsou přirozeným procesem vývoje Země. Byly, jsou a budou, i když mi (lidé) tady nebudem. Myslet si, že změny způsobuje sám člověk je nesmysl. Ovšem je nutné si uvědomit, že člověk je podstatnou součástí tohoto světa a tedy jeho vliv na tyto změny není zanedbatelný.

0/0
20.1.2007 10:17

useknutahlava

Re: Klimatické změny ..

Úplně stejně bychom mohli argumentovat, že vznik a zánik druhů je přirozeným procesem vývoje Země.

Týká se to i člověka a docela chápu, že se to některým lidem nelíbí.

0/0
20.1.2007 12:49

Brainwashington

Jó, matička Země, ta si s náma poradí!

Ale, co budeme dělat ze ZELENÝMA TER'ORISTAMA - tito ZLOČINCI nám škodí vůbec nejvíc - blokují snižování skleníkových plynů tím, že jsou proti ekologickým stavbám a nezávislým čistým zdrojům energie - DÁLNICÍM a JADERNÝM ELEKTRÁRNÁM !! Spočítal už někdy někdo, kolik např. muselo zbytečně umřít lidí, když ekoteroristé blokovali obchvat Plzně nebo teď blokují dálnici přes České středohoří ?! Možná víc ne v 2001 roce!! A tito zločinci jsou u nás meziposranci !!

Rv(Y)[>-]

0/0
20.1.2007 8:49

matysek-k

Re: Jó, matička Země, ta si s náma poradí!

Jaderná elektrárna je čistý zdroj? 8-o8-o A co jaderný odpad, kam s ním, za ty roky to ještě nikdo nevymyslel, je to jen  časovaná bomba ;-O

0/0
20.1.2007 8:56

Brainwashington

Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

Opět "STRAŠÁK" píhlouplých ekoteroristů!

 1. Část lze bez problémů přepracovat na jaderné palivo. 2. Odpadu není mnoho a lze jej bez problémů skladovat v řádech 10-ti tisíců let bez velkých nákladů. 3. Lze jej i v současnosti likvidovat bez velkých nákladů ( v porovnání s např. s náklady na těžbu ropy nebo na války o zdroje např. v Iráku) "spalování" ve Slunci. 4. I kdyby se jen ukládal, je jisté, že lidstvo jako takové tu nebude za několik milionů let.5. Jadernou fyzikou a potažmo vědou, se zpravidla zabývají vědci. PROČ v otázce ekolokie a jaderné energetiky rozhodují šamani ?! Není to náhodou právě to největší nebezpečí ??

0/0
20.1.2007 9:14

kunde

Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

u bodu 2 jsem se teda pousmál...Lze ho skladovat v řádech 10 ti tisíců let bez velkých nákladů?? prima řekněte mi KDE?? povězte...všude kde byl průzkum možné lokality na trvalé úložiště se všichni stavěli proti....aby bylo jasno, jsem pro rozumné využití jádra, a současně, světe div jsem volil zelené..

0/0
20.1.2007 10:10

Brainwashington

Re: Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

Český pluton. Bezpochyby.

R^

0/0
20.1.2007 10:19

wildge

Re: Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

U nas jsem jasne rekl, ze ho chci. Kdyz za to neco dostanu.

Lidi se proste snazi ze vseho neco vytriskat.

0/0
20.1.2007 11:06

kunde

Re: Re: Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

a pročpak by za to měl někdo něco dostávat?? Dostávají obyvatelé severních Čech něco za to že to tam vypadá tak jak to tam vypadá?? Dostávaly za minulého režimu 2000 ročně..

0/0
20.1.2007 12:26

daadyy

Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

Jistě rád nabídneš pozemek na skladování ;-D

0/0
20.1.2007 11:51

matysek-k

Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

nejsem přihlouplý, ani ekoterorista. Vím jen, že nedaleko mého bydliště se tento odpad skladuje. Ano část se ho zpracuje, ale ještě pořád ho část zbývá a proč se má něco takového skladovat v zemi, je to pro mne nepřijatelné dědictví pro naše potomky. Já tvrdím, že jsou i jiné zdroje a nemyslím tím fosilní paliva. Nespoléhejme na jadernou energii jako na spásu, i uran jednou dojde :-P

0/0
20.1.2007 12:15

EWCZ+

Re: Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Jaderný odpad ?

Nasi potomci budo za ten odpad jeste radi - i ten se da zpracovat na dalsi jaderne palivo.

0/0
20.1.2007 15:42

radio2

Re: Re: Jó, matička Země, ta si s náma poradí!

Jaderné elektrárny jsou čistým zdrojem. Temelín je schopen vyrábět tisíce MW do elektrické sítě,je dobře regulovatelný, což elektrická síť velmi vyžaduje a je to stabilní zdroj energie. Solární panely by možná uživili malé domácnosti, ale určitě větrem enbu sluncem nemůžete roztočit velké fabriky nebo metro... Uhelné elektrárny vypouštějí do vzduchu samé sračky, včetně radioaktivního záření (nedivte se, je to tak), a těžka uhlí, to víme jak to probíhá. Navíc těmto elekrárnam končí životnost, potřebujem náhradu a jaderná energie je jediná možnost. Větší problém byc viděl u automobilů. Ale ropa je holt držitel ekonomiky.

0/0
20.1.2007 11:57

kunde

Re: Re: Re: Jó, matička Země, ta si s náma poradí!

nic nemůže být čistým zdrojem. za prvé musíte nejdřív uranovou rudu vytěžit, zpracovat. Těžba není zrovna až tak čistá.. Dále ji musíte zpracovat. A nakonec vyhořelé palivo momentálně neumíme využít jinak než na aotmovou bombu... Ono "čisté" nejde posuzovat podle že toho že otočím vypínačem a nikde nic nekouří.. Nebo že z okomína elektrárny jde hustý žlutý dým...Ono je vždy něco za něco.. Kvůli odsíření se těží vápenec v českém krasu.. řvou tamní že je to devastace.. atd atd...Každý by chtěl jezdit po dálnici, ale nikdo ji nechce mít za humny...To je pak těžké... Už vidím jak se dnes najde místo nba stavbu další JE...A proti určitě nebudou jen ekologičtí fanatici...:-/

0/0
20.1.2007 12:32

Čovek

Re: Jó, matička Země, ta si s náma poradí!

Pokud vím tak strana zelených je pro modernizaci Temelína a proti výstavbě nové zbytečné elektrárny. Tvrdit že je proti ekologickým stavbám a nezávislým čistým zdojům energie je velice absurdní.

0/0
20.1.2007 9:18

Brainwashington

Re: Re: Jó, matička Země, ... Modernizovat ? Proč modernizovat ??

(Mír? Proč Mír ?? ...)

V Temelínu není CO modernnizovat ! Chyba NENÍ v Primáru !

Chyba je v Sekundáru - použití neodzkoušeného 1000MW turbosoustrojí !! To je největší slabina Temelína (a pak, pravda. nákup Emerického paliva, či-li lezení dozadku...). Ostatně, na Temelín zapomeňte, je třeba ihned začít s přípravou 2-ou-3-ch JE v dalších lokalitách. Co nejvíc škodí Temelínu a JE vůbec, a současně i lidem v Česku? Hloupá politika!!

:-/(Y)[>-]

0/0
20.1.2007 10:10

wildge

Re: Re: Re: Jó, matička Země, ... Modernizovat ? Proč modernizovat ??

Tyhle problemy vznikle kvuli proveseni osy cekajici dlouhou dobu na spusteni elektrarny, jsou uz za nami.

Vsechno, co se v poslednich letech v Temeline stalo, byly jen normalni provozni udalosti, nikoholi havarie, ani nehody.

0/0
20.1.2007 11:09

dislektik-idnes si na mě zasedla

a co to srovnat s plitikou ČSSD-PAROUBEK

;-D;-D

0/0
20.1.2007 8:44

Pan Poklicka

Geologie oceanu Xt52

Posledni vyzkumne vrty z hlubim oceanu hovori o tom, ze rychlost zmeny dnesniho klimatu je vuci zmenam z minulosti zcela zanedbatelna az smesna. Globalni oteplovani  diky lidem je holy nesmysl asi jako ufuoni, horoskopy a jine maskarady... Vyhlídky na tisíciletou dlouhodobou zmenu jsou zcela mylne. Prichazi proste rychle a takrikajic je uz tady

0/0
20.1.2007 8:24

matysek-k

Re: Geologie oceanu Xt52

taky názor, já ho částečně sdílím, i když si myslím, že lidstvo změnám klimatu napomáhá

0/0
20.1.2007 8:58

blastula

Re: Geologie oceanu Xt52

Je to fakt,mamuti , co zamrzli v ledu někdy před  10-12 000 lety  na Sibiři mají ještě plné žaludky a tlamy docela teplomilných rostlin, takže to musel být pěkný fofr. Musel je ten malér chytit zrovna u oběda.

0/0
20.1.2007 15:19

oldass

Co kdyz treba

Já bych řekl, že existuje mnoho variant, proč přišel tak silný vítr. Za prvé to opravdu byla příroda(bojím se, co může přijít příště), za druhé chtěla nějaká vyšší moc odfouknout naše politiky(myslím si,že na naše politiky by nestačilo ani tornádu,jak se drží svých koryt), ale nepovedlo se a třetí, že to byla objednávka Paroubka, na jeho dva rebelující poslance.

0/0
20.1.2007 8:13

Pan Poklicka

Re: Co kdyz treba

jo Jirka, to je dalsi kapitola oteplovani ceskych krajin sama pro sebe

0/0
20.1.2007 8:27

blastula

Re: Co kdyz treba

 a taky že se dělají pokusy s ovlivňováním počasi( oslavy Petrohradu, ,, chemtrails" atd)

0/0
20.1.2007 15:22

franciscan

Re: Co kdyz treba

To si Klaus prdnul na hrade a blbci hned huricane.

0/0
20.1.2007 16:59

ZZZholy

na hrad

Kdo to pošle tomu hovadovi na hrad?

"Ale již to, co jsme s prudkými změnami počasí zažili v uplynulých pěti letech, je natolik špatné, že před tím už nemůžeme zavírat oči.

Před čím?

Před globální změnou klimatu"

0/0
20.1.2007 7:44

mafrahajzl

Re: na hrad

To jsou opravdu, ale opravdu falešná slovíčka.Nestrašme se prosím tady.To si vyprošuji.Opakuji, jsou to opravdu, opravdu falešná slovíčka....

0/0
20.1.2007 7:50

mosulský machredž

Re: na hrad

jj, ORKÁN NA HRAD [>-]

0/0
20.1.2007 7:52

ZZZholy

Re: Re: na hrad

"Globální oteplování způsobené lidmi je nesmyslná fikce..."

 

"Co považuji za hlavní hrozby současnosti? Rozhodně ne globální oteplování..."

A toho chce prej 65% lidi nadale na hrade. Myslim, ze tem , co to odneslo strechu, to aspon dojde.

0/0
20.1.2007 7:59

matysek-k

Re: na hrad

je to jen jeho názor, ale ten má stále ještě mnoho politiků, mnohem,mmmm  mnohem významnějších pro běh světových dějin :-/ . Tím se ho nechci zastávat, problém je v to, že i vědci jsou rozděleni na 2  poloviny, jedni tvrdí, že změny s lidskou činností nesouvisí a druzí pravý opak, je jen na každém z nás, s čím budeme souhlasit. A je na každém z nás, co uděláme pro to, abychom na této planetě mohli žít. Urážkami toho ale nedocílíme

0/0
20.1.2007 8:18

ZZZholy

Re: Re: na hrad

Promin, to nejsou zadne dve poloviny, ale 90% ku 10%. A Klaus, protoze tomu nerozumi, by mel zavrit zobak, a poslouchat tech 90%, nebo radeji neposlouchat a nemluvit vubec.

0/0
20.1.2007 9:24

Mr. Neutron

Re: Re: Re: na hrad

Mohl bys hodit link na zdroj dat, ze kterého si odvodil, že poměr je 90 % ku 10 %?

Člověk má určitě vliv počasí a přírodu lokálně, ale nejsem si moc jistý, jestli ovlivňuje počasí i globálně8-o

0/0
20.1.2007 9:42

ZZZholy

Re: Re: Re: Re: na hrad

The detailed causes of this change remain an active field of research, but the scientific consensus identifies greenhouse gases as the primary cause of the recent warming

en.wikipedia.org#_note-grida7

0/0
20.1.2007 10:10

EWCZ+

Re: Re: Re: Re: Re: na hrad

Ty neustale poukazy na konsensus byly to, co mne primelo k pochybam. Konsensem se ohanime tehdy, kdyz nemuzeme rict na zaklade dukazu, ze neco je opravdu tak, jak tvrdime. Klimaticke modely prevazne premilaji porad tataz data, ktera ani neupdatovali od r. 1998, a jejichz vhodnost jako nahrazek teplotnich mereni byla zpochybnena...

0/0
20.1.2007 15:49

ZZZholy

Re: Re: Re: Re: na hrad

Rozuzlení sporu o klima

Václav Cílek

Respekt 52/2006

"Zbývá říci, kdo za to může. Nemám tuhle otázku rád; jakmile ji položíme, hledání viníků střídá snahu pochopit, co se s klimatem opravdu děje. Odpověď nicméně existuje: vědecký konsenzus je ten, že hlavním klimatickým činitelem se v posledním století stal člověk, především kvůli spalování fosilních paliv."

0/0
20.1.2007 10:11

Mr. Neutron

Re: Re: Re: Re: Re: na hrad

Dík, mrknu na to. Ale na druhou stranu, četl jsem asi před 5 lety útlou knížku (bohužel na název si už nevzpomínám) a tam bylo napsáno, že při výbuchu jedné sopky (myslím, že to byla sv. Helena v 50. letech) šlo do atmosféry tolik splodin, kolik člověk vyprodukoval automobilovou dopravou za posledních 50 let. Takže příroda se ničí také sama:-P a člověk je v tom občas i nevinně;-)

0/0
20.1.2007 10:16

Lektik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: na hrad

Sopečné exploze vyvrhující do

atmosféry často miliardy tun detritu ovlivňují počasí znečištěním

atmosféry. V 19. století vybuchla v Indonesii sopka Tambora, která

vyvrhla do atmosféry 80km3 detridu a to ovlivnilo počasí v Evropě tak,

že zde sněžilo i v červenci.8-o

0/0
20.1.2007 10:40

Lektik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: na hrad

Jsem našel tady:

Přehled faktorů ovlivňující klima:

www.hurikany.info

0/0
20.1.2007 10:41

Hufo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: na hrad

no právě, stačí co si spáchá příroda sama, takže je zbytečný jí v tom pomáhat

0/0
20.1.2007 12:58

mosulský machredž

oo

dobrý, až na, že ten meteorolog si fakt spletl řádové jednotky (Y)

0/0
20.1.2007 7:27

guidepetr

Re: oo

Kde? Asi jsem po ránu pomalejší.

0/0
20.1.2007 7:37

Najdete na iDNES.cz