Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Otrokovicích se střetli nacionalisté s antifašisty

Policie předčasně ukončila pochod dvou až tří stovek pravicových radikálů Otrokovicemi. Ve městě se střetli se zhruba stejným počtem antifašistů a anarchistů. Policisté je sice oddělili, přesto došlo k několika bitkám. Extremisté po sobě házeli dlažební kostky, láhve či petardy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MagorA

Náckové, komunisti

Často se v diskuzi objevuje srovnávání nácků a komunistů, a mnoho lidí se bojí víc komunistický strany než nácků. Nevím, ale přijde mi že vliv komunistů snad díky vymírání voličské základny poklesne, a pokud ne, tak to nebude jejich zásluhou ale chybami ostatních stran. Když potkám komunistu, mohu s ním pokud není hloupej diskutovat, pokud je tupější tak se pohádat nebo se nebavit. Ale potkat nácka, nebo více nácků, nemusím mít ani jinou barvu pleti, ani dlouhé vlasy, stačí jakákoliv záminka a mohu skončit v lepším případě v nemocnici. Pokud stát a policie nedokáže zabránit demonstarci nácků, kteří se otevřeně hlásí k Adolfovi, vyhlazování menšin a rasové nadřazenosti, tak je asai něco špatně. Je smutný, že odvahu postavit se jim mají jen anarchisté a pod, tedy zase trochu extrémisté, i když ti nejsou zdaleka ne tak nebezpeční jako náckové. Fašismus (a socialismus) na rozdíl od utopické anarchie je bohužel funkčním systémem, jak jsme měli možnost se v minulém století přesvědčit.

0/0
15.1.2007 10:20

Moravský Slovák

Re: Náckové, komunisti

Jak blízko mají náckové ke komunistům ukázali účastnící této demonstrace. Koukni na poslední fotku. Ty zaťaté pěsti, příkladná ukázka komunistického pozdravu.

A k tomu pořádku. souhlasím s tebou, že je smutné, když jediný, kdo se staví proti fašismu jsou anarchisté. Zaznělo tu dost připomínek na téma, že účastníci prý povolené demnostace se chovali spořádaně, bordel dělali ti druzí. K tomu lze připomenout, že v roce 1939 fašistická vojska do naší zem taky vešla zcela spořádaně. Skutečnost, že se nesetkala s téměř žádným odporem je nám dodnes připomínána.

0/0
15.1.2007 12:09

gnwp

Re: Re: Náckové, komunisti

zajímavá dedukce... zaťaté pěsti=komunisti.... ;-D

0/0
16.1.2007 16:36

sturmer

Re: Náckové, komunisti

Milý pane Magore A,chtěl bych vědět,odkud čerpáte informace o tom,že se účastníci této povolené demonstrace hlási k A. Hitlerovi ??Nebo to jsou jen Vaše pocity a doměnky ??

0/0
15.1.2007 13:55

MagorA

Re: Re: Náckové, komunisti

Dommněnka, ale ne nepodložená. Pár NEOnácků jsem potkal, když jsou střízliví, na veřejnosti, tak argumentují kriminalitou přistěhovalců, příživnickejma smažkama a vlastenectvím. Když jsou mezi sebou a nakalený, tak hajlujou (není to pozdrav vůdci?)  a chtějí poslat každýho kdo neni jako oni do plynu.

0/0
16.1.2007 8:37

oliviermu

Re: Náckové, komunisti

Ale myslím si, že potkat partu anarchystů, nedej bože sfetovanejch a já mít na sobě oblečení UMBRO, tak můžu dopadnou stejně v nemocnici, nebo ne?? P.S.:Nejsem nácek, UMBRO nosím, jelikož je to moje oblíbená značka a hraju fotbal.

0/0
15.1.2007 17:39

MagorA

Re: Re: Náckové, komunisti

Ano. Bude to tím, že UMBRO nosej náckové hodně. Mám obdobnej problém, dlouhý vlasy, a občas mne napadaj (naštěstí zatím jen slovně) skinheads že jsem hipík, a to nejsem. Potkal jsem normálního plešatého (ne oholeného) pána, kterýho napadli cikáni že je skin. A kámoš má oblibu v WWII, nosí německý vojenský hadry a občas se do něj anarchisti taky navážej, a nácek to přitom neni. To je ono chybné posuzování lidí dle prvního dojmu. Ale když potkám někoho v mikině UMBRO, šedejch maskáčích nakasanejch do kanad s bílejma tkaničkama s velmi krátkým sestřihem, nebo sfetovanýho zakuklence, nebo cikána, raději se setkání vyhnu. 

0/0
16.1.2007 8:45

rachotlebek

Proč?

Tak zase na n@vě dávají záběry z Otrokovic. Ukazují tam počmárané zdi, přelepené značky a bordel na ulici. A ten udělali ty smaženky. Nemám rád ani jednu skupinu, ale radši mám pořádek na ulici, čistou zeď a čitelné značky. A kdo ne, tak je obyčený mamlas. ;-O

0/0
14.1.2007 19:42

Ichiro

jak si to tady pročítám....

...od všech přispěvovatelů, kteří chtějí měnit svět k obrazu svému ,docela živě si představuju ,že kdyby dostali moc že svět by trval tak max. 15 minut ;-)

0/0
14.1.2007 14:44

Deliveres

Před zákonem jsme si všichni rovni.

Pokud uvážíme, že u nás platí zákony pro všechny, tak je podivné, když pár nadšenců policie pronásleduje, ale nevadí jim tisíce příznivců KSČ. Přitom propagace Nacismu a Komunismu je v jednom paragrafu Trestního zákona. Co kdyby policisté zapoměli na svoji komunistickou minulost a začali všem měřit stejně? Rád bych se dočkal toho, kdy policie bude stejným způsobem rozhánět Komunisty.

0/0
14.1.2007 13:18

geroy

Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Stejně tak by měli rozehnat třeba i křesťany, ne?

Až se ty jednodušší troubo třeba někdy zkusíš zamyslet, možná příjdeš na to, že u nácků o žádnou ideologii nejde, důvodem proč jsou nebezpečnější je ta míra násilí. Až budou komunisti chodit po ulicích a mlátit každýho podle nálady a zabíjet lidi pro nějakou odlišnost, budou posuzováni úplně stejně.

0/0
14.1.2007 16:11

buxus

Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Tvrdit, že nacistická ideologie není ideologie, to je opravdu pikantní.

Lidí, kteří chodí po ulici a mlátí každého, ať už bezdůvodně, nebo proto, že ho chtějí obrat o peníze, či z jakéhokoliv jiného důvodu je jistě dost - ovšem to je pouliční kriminalita a od toho tu je tu policie a soudy.

Nacisti byli nezvladatelní tehdy, kdy nějakou ideologii měli a kdy se k ní bohužel připojila podstatná část německého národa a umožnila Hitlerovi převzít moc. Totéž platilo u nás pro Gottwalda a komunisty.

0/0
14.1.2007 17:45

geroy

Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Bože můj, já nepsal že nacistická ideologie není ideologie. Asi ste to nepochopil, ale tím sem chtěl říct a taky sem to tak napsal, že většina nácků jsou jen pouliční rváči a násilníci, co se chtějí za nějakou ideologii schovat. A image naziskinheada je pro ně nejpřitažlivější. Tady de přece o kult násilí. Brát neonacismus jako nějakou politicky propracovanou ideologii snad ani nejde nebo jestli je pro vás ideologií nenávist.

0/0
14.1.2007 17:59

buxus

Re: Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

No tak dobře neonacisté tedy nevyznávají nacistickou ideologii asi se jim říká  tak jen z legrace. Novodobým antifašistům jde tedy jen o to, aby byly ulice bezpečnější, totéž tvrdí ovšem i neonacisté (jejich "boj" proti narkomanům, atd.).

Jenže všechno je jinak - dokud extrémistická hnutí začnou být vážným nebezpečím teprve tehdy, kdy se mohou o nějakou ideologii opřít. V tomto směru souhlasím, současní neonacisté jsou ideologicky na tom špatně a proto jsou méně nebezpeční - nikoliv více. Společnost je nebere a neuznává. Nemají její podporu - posledního ultrapravicového politika - Sládka - voliči celkem rychle vyprovodili z Parlamentu, jen se dostatečně zjistilo, co je zač. Proto představují komunisté mnohem větší nebezpečí - mají ideologii, je dobře propracovaná a oslovuje až příliš mnoho voličů. Takže se může stát, že zatímco se budou anarchisti s neonacisty někde prát na ulici, komunisti se dostanou k moci a zatočí se všemi.

0/0
14.1.2007 18:17

Lukanus

Re: Re: Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Naopak, jediní s kým zatočí, pokud se dostanou komunisté k moci, budou oni samotní. Voliči KSČM se rekrutují převážně z lidí, kteří díky tržnímu systému v hospodářství nějakým způsobem strádají a svou volbou se snaží o nějaký vzdor (ti imbecilnější pak  věří návratu situace před 89 - rovnost všech (i když i tato je nesmyslem - ti ve straně x těm, co nebyli ve straně), nulová nezaměstnanost apod.) a pokud by se komunisté dostali u nás k moci, tak se nestane takřka nic (kromě úpravy daňových sazeb, atd.), neboť je úplně jiná situace a návrat k principům před 89, by znamenal nejdříve politickou a hospodářskou  izolaci ČR v Evropě, sankce za porušení mezinárodních smluv, chudobu, útlum FDI,apod. a to si žádný politik KSČM nevezme na triko. Komunisté žijí stále díky nesmyslné antikomunistické agitaci pravicových stran, která však nemá žádné opodstatnění.!

0/0
15.1.2007 0:23

Deliveres

Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Nevím, jestli jseš jen tak blbej, nebo za to může tvoje mládí, ale já jsem se zamýšlel nad tím, proč nejsou třeba rozháněni Komunisté. Ty sis z mého příspěvku vybral to, co je tvému srdci bližší a to je láska ke Skinům, což rozhodně nebyl smysl příspěvku. A pokud jsi již zmínil křesťany, tak ty by rovněž měli být rozháněni, protože prezentovat veřejně svoji blbost, že věří v něco co neexistuje může jen magor.

0/0
14.1.2007 18:24

buxus

Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Já bych to řekl ještě jinak. Až v této zemi bude mít nějaký Sládek 20% hlasů a za sebou určitou část populace tvrdící, že za něj by bylo líp, pak se neonacistů začnu bát. Jenže ono je to jaksi naopak a já se bojím zcela jiné strany, v čele s agentem Falmerem. Stopadesát holohlavců snad policie zvládne i bez účasti anarchistů (ba dokonce asi i snáze, řekl bych).

0/0
14.1.2007 18:33

Deliveres

Re: Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Blahopřeji, jako jediný z diskutujících jsi plně pochopil co jsem měl na mysli. Honit pár lidí, je ale pro policii jednodušší, než se postavit davu tísíců stoupenců komunistů. Tam by totiž mohli narazit, proto raději otravují pár lidí, kteří si chtějí jen pořádně zakřičet.

0/0
14.1.2007 19:21

geroy

Re: Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Kdyby se činnost "holohlavců" omezovala jen na tyto demonstrace, bylo by to v pohodě.Místo brožurového frázování o něčem, o čem nic nevíte nebo znáte jen z médií se raději zvedněte od klávesnice a běžte sám přesvědčit do "terénu" co jsou tyto individua zač,zeptejte se lidí,kteří jimi byli napadeni a kteří si pamatují začátek 90. let,kdy tady skinheadi nerušeně řádili a policie se jich bála. Komunisté jsou již politicky mrtví a dávno nejsou nebezpeční,nemají žádné úderné oddíly,nemlátí a nezabíjí ostatní, narozdíl od nácků, kteří už dávno přešli od slov k činům.Nemáte cit pro atmosféru ve společnosti.Laciný černobílý antikomunismus je populárnější stále víc, přiměřeně čím dále sme od listopadu, tím více máme "antikomunistů".Proto dnes kdejaký zbabělec dokáže jít na protikomunistickou demonstraci, ale na protifašistickou už odvahu nemá. Vyzkoušete si obě možnosti a možná pochopíte rozdíl;-).

0/0
19.1.2007 21:03

geroy

Re: Re: Re: Před zákonem jsme si všichni rovni.

Nevím, jestli seš tak blbej nebo za to může tvoje stáří/mládí, ale ty vůbec ani v nejmenším nevíš o co tady jde a ani si nepochopil mou reakciRv

0/0
19.1.2007 20:49

pakoss

Pravicoví radikálové lepší než anarchistická lůza!

Řádně ohlášený a povolený pochod pravičáků byl spořádaný do doby, než jej napadla levicová lůza, tzv. Antifa proslulá svými fyzickou agresivitou.

Můžeme nesouhlasit s názory obou skupin, ale žijeme v demokracii a co není zakázáno je povoleno....v tomto případě je černý petr na straně fanatiků z Antify, která se sešla bez povolení a předchozího nahlášení své akce. Policie pak měla zakročit hlavně proti nim!

Vdemokracie

Rvstop levicovým extrémistům:-©

0/0
14.1.2007 10:55

racional

Re: Pravicoví radikálové lepší než anarchistická lůza!

Jo, souhlas R^

0/0
14.1.2007 12:29

debaser-from-elevator

Re: Pravicoví radikálové lepší než anarchistická lůza!

Prosimtě, pusť si doma Orlíky, vylešti si hákenkreuzík a hlavně už nepiš!

0/0
14.1.2007 14:04

geroy

Re: Pravicoví radikálové lepší než anarchistická lůza!

Bohužel, asi jediný kdo má v naší vlasti aspoň špetku hrdosti a odvahy se postavit nacistickým rváčům jsou už jenom anarchysti.:-/

0/0
14.1.2007 16:14

sobak

náklady

nechal bych věškeré škody v otrokovicích a nádklady na policejní akci zaplatit organizace které na tuto akci své členy zvali ať už antifa nebo národní fronta , určitě není problém určit  IP adresy a od poskytovatelů připojení pak si vyžádat smlouvy o připojení a konkretní osoby z programátorů těchto webů a osob zde uvedených postavit před hromadnou žalobu o náhradu škody , ať dokonce života platí to co způsobili

0/0
14.1.2007 10:41

Všejsoucí a všeprostupující

Re: náklady

Demonstrace byla oznámena v souladu s právnímu předpisy této země (resp. si to myslím, když o tom psaly noviny dva dny předem...), takže bylo poviností PČR zabezpečit trasu pochodo apod. Že byla demonstrace narušena je chybou PČR a chtít po lidech, kteří demonstraci řádně nahlásili finanční vyrovnání za škody, které způsobili lidé, kteří tuto akvi narušili je absurdní. Chce to myslet pragmaticky a nenechávat se ovlivňovat emocema...

0/0
14.1.2007 10:50

Culeto

Re: Re: náklady

Jejdadanánky tak pragmatismus by jsi používal.Jsi směšný .

0/0
14.1.2007 11:03

Všejsoucí a všeprostupující

Re: Re: Re: náklady

Má verze držení se právních předpisů této země je podle mě lepší, než zavírání lidí do gulagů. A co ty, kde si byl v létě na dovolené, vyšla ti ta Kuba, nebo si nakonec zamířil do Laosu?

0/0
14.1.2007 11:44

racional

Re: Re: náklady

jo!R^:-)

0/0
14.1.2007 12:30

jdetemizcesty

Hm

Myslím;-O,že jedné či druhé straně chybí někdo inteligentní a silný kdo by je vedl a skončil s akcemi tohoto typu.Nejsem příznivec ani jedné strany ale dovedu si představit,že kdybych toužil po vrcholné politice udělal bych to právě za pomoci těchto blbů,které bych zkultivoval a navlékl do obleků.Z alternativ ODS ČSSD KDU apod. je to ta nejlepší volba.A nakonec bych se jich zbavil.Tak jako Hitler či Stalin.Tak se všichni těšte!Soumrak bohů se blíží.(Y)

0/0
14.1.2007 9:55

moopy2

já bych..

..tyhle dvě skupiny lidí pustil na velikou louku..at se tam navzajem pořežou a bude klid:)

0/0
14.1.2007 9:24

buxus

Re: já bych..

Fotbaloví fanoušci už tohle dělají. Dohodnou se po Internetu, sejdou se mimo zraky policie a veřejnosti a tam si to na férovku rozdají. Kéž by si bojovníci za lepší zítřky počínali stejně jako ti fanoušci.

0/0
14.1.2007 9:30

Monstrum Anonymič Anonymov

Baník vole Baník

:-)

0/0
14.1.2007 9:21

jiekeren

Čemu nerozumím, je...

...proč si ta levicová komunistická pakáž bere do huby boj proti fašismu? Stajně jako si ti druzí parchanti říkají "vlastenci". Rv

Nešlo by je vyvézt všechny někam do cihelny,až si svoje názory srovnají sami?

Ani jedni rozhodně nemají pro společnost jakýkoli pozitivní význam a žádná líbivá hesla na tom nic nezmění. Měli bychom je konečně začít nazývat pravými jmény a to myslím "antifašisté" ani "nacionalisté" nejsou.

0/0
14.1.2007 8:04

buxus

Re: Čemu nerozumím, je...

No to je jednoduché. V podstatě jsou to lidé stejného typu, kteří se chtějí porvat a hledají nepřítele. Ti poctivější si vyberou Spartu anebo Baník a poperou se v jejich jménu, avšak nic nepředstírajá. Ostatní jaksi předstírají vyšší cíle rvou se mezi sebou, nebo s policií s cílem zachránit národ (před cizáky, Hitlerem, atd.), zrušit globalizace, zavřít mekáče, a tak.

0/0
14.1.2007 8:42

gnwp

Re: Re: Čemu nerozumím, je...

Už tu je zase kliše... "chtějí se porvat a hledají nepřítele". V tom je pak problém.. pokud vidíš boj proti fašismu jako chtíč porvat.. málokdo se umí postavit náckům do cesty a zablokovat jim pochod... pro mě jako pro člověka je vysoce morální postavit se někomu kdo prohlašuje nedemokracii, netoleranci vůči lidem a nesvobodu... i za cenu ohrožení své bezpečnosti

0/0
14.1.2007 9:31

buxus

Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

Tak jednak - slovo chtíč má jiný význam než mu tady přikládáš. A co to je "postavit se náckům do cesty"? Těm už stojí v cestě policie. Chodit na demonstrace proti nacistům předem vyzbrojený dlažkami a lahvemi je přinejmenším divné. Jestliže chce někdo demokracii chránit, musí ji sám v prvé řadě respektovat a uznávat.

0/0
14.1.2007 10:14

Všejsoucí a všeprostupující

Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

myslím, že anarchie očima třeba Kropotkina je postavena na demokracii stejně jako komunismus Kim-Ir-Sena, nebo J.V.Stalina... Ale beru že demokracie je jen mýtický pojem, stačí se jen podívat na zprávy, kde vidíme politická parlamentní prasata z ODS, ČSSD, Zelených, KDU, KSČM kterak se snaží za každou cenu procpat ke korytům plných šrotu...a přitom byli zvoleni demokratickou formou

0/0
14.1.2007 10:44

gnwp

Re: Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

demoracie se hodnotí dle míry spoluúčasti lidí na věcech veřejných... v tom případě míra demokracie u Stalina, či současných parlamentních stran, které si jmenoval....je tragicky nízká, spíše žádná...!!

0/0
14.1.2007 10:49

Všejsoucí a všeprostupující

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

čili je stejná jako u lidí, kteří narušují jednu ze základních forem demokracie - možnost veřejně formou demonstrace vyjádřit svůj názor, ať je jakýkoliv.

Včera mě potěšil ten moula z organizace za jakou občanskou toleranci, nebo jak se to jmenuje. On je dle názvu té organizace tolerantní, ale chtěl by zakazovat demonstrace lidí, kteří mají jiný názor...není tolerance, jako tolerance. Třeba taková francouzská zelená slepice by o tom mohla povídat

0/0
14.1.2007 10:54

buxus

Re: Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

Parlamentní demokracie je velmi špatný systém, naneštěstí všechno jiné co zatím lidé dokázali vymyslet je ještě horší.

Ale o to v téhle diskusi ani nejde. Jde o to, že "antifašisty" neposuzuji (a asi i dost ostatních občanů) podle jejich krásných hesel, nýbrž konkrétních činů. A ty mluví jednoznačně - kdykoliv se dostatnou do kontaktu s druhou stranou a neoddělí je včas policie, jedna či druhá strana vyprovokuje rvačku. nakonec se obě strany obviňují z toho, kdo začal, jen proto, aby se při příští příležitosti celá situace opakovala. Je to stejné, jako když Sparta hraje v Ostravě a pak zase Baník v Praze.

0/0
14.1.2007 10:53

Všejsoucí a všeprostupující

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

Tak s tím taky moc nesouhlasím, Sparta se Baníku v Ostravě snad nikdy nepostavila ;-D

0/0
14.1.2007 11:40

buxus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

OK. S tím nemám problémy. Tak si vyber řádění jiných klubových fanoušků.

0/0
14.1.2007 13:20

gnwp

Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

ano, ale jde o to co myslíš tou demoracii.... píšeš tu jako by tu demokracii chránil stát - politici, policie či jiné jeho složky...což mi připada trochu jako z jiného světa..

0/0
14.1.2007 10:53

buxus

Re: Re: Re: Re: Re: Čemu nerozumím, je...

Viz nahoře.

0/0
14.1.2007 10:54

buxus

P.S.

Demokracii musí v prvé řadě chránit občané sami. A to tak, že se budou demokraticky chovat, že s tím začnou  sami u sebe, a nebudou propagovat extremistické názory zleva či zprava a vyvolávat rvačky na ulicích.  A naivní nejsem, ale ve státě, kde volí 20% lidí KSČM a kde se spíš bojím extremistů zleva, než stovky holohlavých ultrapravičáků.

0/0
14.1.2007 10:59

gnwp

Re: P.S.

jde také o to kdo označil anarchismus jako extremní levice... ano, byl to stát... a tak nevím co ja na anarchismu extremního?... svobodná společnost? přímá demokracie? sociální spravednost? solidarita? přímá akce? rovnost všech?

jinak já se stejne bojím KSČM, jako ODS, a jako dalších jinačích parlamentních stran.... me jde aby věce veřejné byli řízeny odzdola nahoru a ne odshora dolu jak tomu je ted!!!!

0/0
14.1.2007 11:23

buxus

Re: Re: P.S.

Já tady slovo "anarchismus" vůbec neřekl. Je-li to skutečně extrémní levice nechám na posouzení jiným. Mluvil jsem ale o lidích, kteří se rvou či provokují rvačky na ulicích. To není jen "boj proti fašismu", ale i "boj proti globalizaci", atd. Znovu opakuji, že je nutné posuzovat lidi podle činů - ne podle slov, které slavnostně hlásají.

A k té demokracii - ano máme velmi špatný systém a zase znovu opakuji, že bych rád poznal lepší a v praxi fungující systém řízení věcí veřejných. Zatím ale nikdo takový recept nenašel.

0/0
14.1.2007 11:40

gnwp

Re: Re: Re: P.S.

neřekl... ale dle mého si měl namysli vcerejsi otrokovice kde antifašisté postavili náckum a zablokovali jim pochod.... toto urcite neberu jako ze jsou to lidé kteří provokují a rvou se...

0/0
14.1.2007 11:46

buxus

Re: Re: Re: Re: P.S.

V článku nic o anarchistech nebylo. Jestli lze klást rovnítko mezi ně a anarchisty, to nevím. Znovu opakuji - posuzuji činy ne slova. Těžko vysvětlit, že pokaždé, pokaždě to zdůrazňuji, k těm provokacím a rvačkám dochází.

A ještě k těm ideálům svoboné společnosti, solidarity, rovnosti, atd. které anarchisté propagují. To jsou hesla, která hlásají skoro všichni - demokraté, komunisté - kdokoliv, otázkou je, jak je chtějí v praxi naplňovat (pokud vůbec). Pokud jsi někdy byl v nějakém větším kolektivu, který měl někdy o něčem rozhodnout a každý měl svůj hlas a právo veta (např. pitomé bytové družstvo) pak jsi musel jak obtížné je dosáhnout shody i na často zcela jasných a nesporných opatřeních. Zásadní problém je, že anarchisté ve svých plánech na lepší společnost počítají s ideálními lidmi, které se v ideálním systému ideálně chovají. Nic takového neexistuje.

0/0
14.1.2007 11:58

Najdete na iDNES.cz