Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Polská církev prolustruje minulost biskupů

Polská katolická církev prošetří minulost všech svých biskupů. Ti, kterým se prokáže spolupráce s komunistickou bezpečností, se budou zodpovídat přímo Vatikánu. Podle historiků by mohlo být takových hříšníků mezi polským klérem až deset procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

František Koudelka 4.Kyju

Takže hurá

do drůbežího grillu, tam je biskupů k prolustrování až běda.

0/0
13.2.2007 16:02

Krestan3b

Římskokatolická církev již není křesťanská!

Římskokatolická církev již není křesťanská!

Milníkem od kterého není možné považovat oficiální učení římskokatolické církve za křesťanské se stal tridentský koncil, který se konal v letech 1545-1563. Tridentský koncil totiž, ve svých článcích o ospravedlnění, přijal falešné evangelium a křesťany věřící pravému Evangeliu proklel.

Více zde:

http://granosalis.cz/article.php?sid=6147

0/0
13.2.2007 15:58

Deliveres

Po těch lustracích ať

se Poláci nediví, že nemají žádné kněze. Všichni totiž budou mít pozitívní lustraci, stejně jako u nás v České republice. Kdo s tajnou policií nekolaboroval, ten nemohl být knězem!

0/0
13.1.2007 12:22

Obraceč kalendáře

.....

Biskupa může soudit jen papež nebo Vatikán ........ , takže biskupa nikdo k soudu nemůže dostat ?

0/0
12.1.2007 20:49

Maklara

Re: .....

Blbost, biskup je občan státu a žádná výjimku v trestním zákoně nemá, podléhá civilnímu právu jako každý......zase to tady napsal nějaký nedouk.

Biskup tím patrně myslel, že o jejich osudu v biskupksém úřadu bude rozhodovat jedině papež, který má jediný právo biskupa suspendovat nebo moc donutit k podání demise.

0/0
12.1.2007 21:36

Ccecil

Re: Re: .....

Je to pravda. Tady se to takovými zasvědcenými názory jenom hemží. Onehdy mne dostala hláška redaktora, který pronesl větu: "Zatímco křesťanské vánoce již skončily, pravoslavní teprve příchod Ježíše oslaví". Nějak vůbec nemá ponětí, co "křesťanský" znamená. Ale co čekat od většinově ateistické společnosti? Ani elementární znalosti toho, čemu se vysmívají. A hlavně, že o tom  s přehledem informují ostatní...... 

0/0
12.1.2007 23:08

Najdete na iDNES.cz