Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

MF DNES: Seznamy StB se možná budou přepisovat

Ministerstvo vnitra se připravuje na převod archivů Státní bezpečnosti do počítačové podoby. Některým údajným konfidentům, kterým se podařilo očistit před soudem své jméno, nyní hrozí, že by se na seznamy mohli vrátit. Resort ministra Langra se totiž pokusí obnovit některé soudní procesy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sorgedoktor

Demokratik..stavíte to do roviny politickeho pracovníka,

učitele a nebo  filosofa...Fakt je, že aso se musí jít s dobou, lékaři STBáci z toho profitovali a profitují...Nakonec, nemusí být na vedoucích místech...V Sudtech pak  začal Hitler, pokračoval normalisace  a  navázalio  OF/Občanské  Forum/ což byli opět  bývalí spolupracovnícu STB.I na slovesku  VPN../Budaj/* to samé..

0/0
8.1.2007 13:57

gentlastwo

At žije Charta 77 má to malou chybu..

Co si   vzhledem  k spolupráci  STB, čřlenství  přátel SSSR   atd   vypěstovali nějaké společenské postavení, tak z toho dále  těží..

Ti   někteří  Chartisti/třeba pan B/ si pořídili několim, dětí, pak v důskledku  abuzu alkoholu a kouření  odešli do  věčných lovišt...

a   zůstalo zde několik   neštěstných   sirotů bez emocionálního a   ekonomického zázemí..

0/0
8.1.2007 10:00

trojuhelník

ať žije Charta 77

jupíííííííííííííííí ! ten kdo nezažil normalizaci,neví co je život,teď je to o ho.ně,pindání na netu...

0/0
6.1.2007 15:27

pepe999 from Salford

Nejznamejsiho stbaka stejne

vymazali sami komanci a ten zbytek nechal zlikvidovat veskrna rumlem, kdyz si ho tam dosadil, jako namestka...shit praseci...:-©:-©Rv(Y)

0/0
6.1.2007 15:20

redback

To je dobrá zpráva ...

při to mpřepisování by se tu a tam mohlo nějaký jméno vynechat :-)

0/0
6.1.2007 11:32

(s)něžná žena

Re: To je dobrá zpráva ...

Taky mě to napadlo. :-) 

Záleží na tom, KDO to bude přepisovat a KDO na to bude dohlížet.

0/0
6.1.2007 14:29

prorok.pravejj

Obyvatel je u nás přes 10miliónů takže bolševiky Stbáky má kdo nahradit.

Soudruzi,kteří mají kolaborantskou  stbáckou minulost to o sobě dobře vědí,stačí když se nebudou cpát opět nahoru!Své už si prospěcháři vybrali za totality!To,že je ve svých řadách trpí omlouvají KSČSSD jen podtrhuje oprávněnost těchto seznamů!

0/0
6.1.2007 10:32

Hujajá

Re: Obyvatel je u nás přes 10miliónů takže bolševiky Stbáky má kdo nahradit.

Protože mi vadí tabákový kouř, nechodím tam, kde se kouří. Stejně tak mi vadí argumentace postrádající logický základ a proto tady pro dnešek končím. Jen ještě uvedu, zda jste do těch desti milionů započítal všechny ty estébáky a dřívější členy KSČ, jak vlastně myslíte to "je nás 10 miliónů. Mně to trochu připomíná verše "jsou nás stamiliony". Ale to nevadí. Lidé jako vy jsou hnací silou tržní ekonomiky, ovlinitelní nejen propagandou, ale i reklamou.

0/0
6.1.2007 11:10

prorok.pravejj

Re: Re: Obyvatel je u nás přes 10miliónů takže bolševiky Stbáky má kdo nahradit.

Blábolíš, ale neargumetuješ rádoby intelektuále! Lidí zprofanovaných bolševismem s hnojem na hlavě jsou statisíce! To znamená,že v žádném případě nemáme nouzy o lidi ,kvalitní odborníky i poctivé a čestné občany,jen se jim mezi prospěcháře s bolševickou minulostí nechce.Nejen tabákový kouř ti zastřel mysl!:-P

0/0
6.1.2007 19:42

koga

K čemu to je

Zase vyvolávání duchů před možnými volbami. Není důležité co kdo byl, a co dělal. Ze kušenosti mohu říci, že největší svině třeba ve firmě byli ti, kteří to brali jako červený řidičák, často je ti skalní komouši museli mírnit, pak byli první kteří to po 89 položili a dnes jsou z nich pravičáci jako noha. Je to jenom hold na čarodějnice, podstata uniká

0/0
6.1.2007 9:40

koga

Oprava

Není důležité co kdo byl, ALE co KDO dělal, JESTLI DOOPRAVDY UBLÍŽIL.

0/0
6.1.2007 9:41

demokratic

Re: K čemu to je

To snad nemyslíš vážně (!!!). A to opravdu nevíš (nebo jen nechceš vědět, aby sis chlácholil svědomí ?), že už samotný VSTUP do těch struktur znamenal SOUHLAS s evidentními (již vykonanými) LUMPÁRNAMI (ať už je ten člověk páchal sám či souhlasil s tím, že je páchali - a nadále budou páchat - jeho soudruzi ?)? To opravdu nevíš, že některé ty organizace (a nejen KSČ, a různé ty Svazy Československo-sovětského přátelství, ale především StB a jejich podržtaškové) měli přímo v POPISU práce konat různé lumpárny proti ostatní většině národa ? To opravdu nevíš, že členové těchto struktur byli (opět na úkor většiny národa) všemožně (a zcela bezdůvodně) ZVÝHODŇOVÁNI, zatímco jejich odpůrci byli všemožně omezováni ? Kdyby nic jiného, tak už TOTO selektovalo slušné lidi od neslušných: slušný člověk seNECHTĚL podílet na perzekuci slušných lidí - třeba jen tím že jsa zavázán zlu bude muset držet hubu - zatímco lidé prospěchářští, bezcharakterní, kariérističtí či ideově zblbí toto vše činili RÁDI ?

0/0
6.1.2007 10:00

koga

Re: Re: K čemu to je

Zjevně jsi to nepochopil a ve svém sparvadlivé hněvu pořádně nečteš.. Protože je pravda co píšeš, tak hrabáním se v seznamu StB nepostihneme ty svině, ty už chrochtají u jiných koryt a a třeba i píšou do diskusí, že stbáci a komouši se měli tenkrát pověsit.

0/0
6.1.2007 10:06

demokratic

Re: Re: Re: K čemu to je

Promiň, možná jsem dal akcent ještě na jinou věc, ale přesto si myslím, že "hrabáním se ve spisech StB" naopak POSTIHNEME - ne že ne - určité svině (byť souhlasím, že jistě - bohužel - rozhodně ne VŠECHNY svině... Ale zaplaťpánbů za každou jednotlivou...) A stejně - bohužel - nejde o skutečný - spravedlivý - "postih", ale jen o její pouhé OZNAČENÍ - které si ostatně sama a dobrovolně kdysi zvolila, takže řekneme-li o konfidentovi, že je konfident, je to snad pro něho nějaký "TREST" ? Vždyť on se za to nestydí možná dokonce ani DNES (!!!). A samozřejmě je pravda i to, že ŘÍDÍCÍ svině těch menších sviněk (jacísi tehdejší "správci prasečáků"), jsou bohužel většinou neznámí, resp. ne zcela všem lidem a zcela dostatečně známí, a tedy jsou vysmátí... Ale i v tomto doufám, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě... Vždyť i někteří nacističtí zločinci ("správci prasečáků") si mysleli, jak jsou vysmátí a ukrytí, a nakonec i na ně časem došlo...

0/0
6.1.2007 10:18

demokratic

Re: Re: Re: Re: K čemu to je

P.S. Omlouvám se skutečným čtyřnohým sviním a prasátkům, která - na rozdíl od svíní metaforických - za nic nemohou, nikomu neubližují... Jejich jméno jsem použil jako určitý zažitý název pro (nepřesné) označení těch, kteří jiným naopak mnoze ubližovali...(a dokonce se za to ani dnes většinou nestydí...)Rv

0/0
6.1.2007 10:24

koga

Re: Re: K čemu to je

Jenom douška, nebýt armády dnes už bezjmenných sviní a hazjlů, stbáci by byli jako kůl v plotě

0/0
6.1.2007 10:10

Hujajá

Re: Re: K čemu to je

Chyba logického myšlení, v důsledku emotivního sklonu řešení křivd krevní mstou. Například Wehrmacht byl také organizační složkou fašistické vlády Hitlera, stejně jako Hitlerjugent. Kolik členů těchto struktur ale bylo skutečnými fašisty? Ten způsob řešení křivd krevní mstou pak v roce 1945 způsobil u nás to, že tací zaslepenci vraždili na potkání každého, kdo hovořil německy.

0/0
6.1.2007 10:28

demokratic

Re: Re: Re: K čemu to je

Pozor na RELATIVIZACI hodnot (resp. pozor na POKUSY o relativizaci hodnot): jestliže se někdo DOBROVOLNĚ rozhodne (a lhostejno zda z hlouposti, vyčůranosti, zbabělosti, či ideové zaslepenosti), že bude svým členstvím (kdyby ničím jiným, jako že to tím nikdy nekončilo) podporovat nějaké hnutí, stranu, či jen uliční mafii, (o které je známo, že jde PROGRAMOVĚ proti základním zákonům slušnosti, morálky, i zákonnosti - než si ty "zákony" násilně upraví po svém), o níž je známo, že používá NÁSILÍ a že perzekuuje ostatní JINAK smýšlející občany (či dokonce jejich většinu), MUSÍ pak holt počítat s tím, že žádné zlo netrvá věky, a že jednou bude (navzdory pokusům o relativizaci hodnot a postojů) za své činy HODNOCEN, v lepším případě i (samozřejmě SPRAVEDLIVĚ a podle tradičních normálních, nenásilných a demokratických zákonů) TRESTÁN... Směšovat to s nějakými hurá (hujajá) akcemi nějakých primitivů, kteří si pomstou na viných či dokonce neviných lidech  léčí nějaké své komplexy, je zcela mimo.

0/0
6.1.2007 10:42

Hujajá

Re: Re: Re: Re: K čemu to je

Již ten nik "demokratic" opravňuje k tomu, kohokoli označit za primitiva, pokud má jiný názor než demokratic. Takže by si měli všichni takoví demokraté dávat pozor na to, aby nejednali jako fašouni či komouši.

0/0
6.1.2007 10:58

demokratic

Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to je

Omyl, psal jsem o hurá (hujajá) akcích primitivů, kteří (v rozporu se zákonem) často rádi berou "spravedlnost" do svých rukou a mstí se na viných či dokonce neviných lidech, aby si tak patrně léčili nějaké své komplexy...(třeba z jejich dřívější podělanosti...) (Takovéto jejich chování snad ovšem musí odsuzovat každý normální člověk) To, že ty - bůhví proč - tento můj výrok považuješ za útok na svoji osobu (a dedukuješ z toho dokonce, že mi údajně vadí lidé, kteří mají "jiný názor" než já, to je opravdu hluboké, ale opravdu hluboké nedorozumnění:  já se přece naopak dovolávám demokratické ZÁKONNOSTI - a tak mě napadá - a jistě nejen mě - ono tradiční rčení o kýhající "potrefené huse"... Mně přece vůbec nevadí jiné názory, ale vadí mi, jsou-li (ač výrazně menšinové) PROSAZOVÁNY nedemokraticky, násilím, apod. V tom se demokrat liší od násilnického primitiva organizovaného či soukromého;-)

0/0
6.1.2007 11:14

regulator

Re: K čemu to je

Kogo ty si mladej kluk  vid ?? podle toho jak uvazujes. Mluvis rychlejc nez myslis.......:-/(Y)

0/0
6.1.2007 11:19

BUFFALO_CZ

Re: K čemu to je

hezky české :)) morální základ českého národa je vážně na blití, není důležité kdo kolaboroval, nebo kdo udával vlastní lidi, důležitý je, že on to nebral "tak vážně" a že to položil hned po převratu a dneska je z něj pravičák R^

0/0
6.1.2007 11:55

prorok.pravejj

Problém je ,že aktivní svi/ně za totality ,jsou aktivní dál,bez špetky svědomí!

Kdyby zmizeli z politiky,pracovali byli užiteční,nikdo je nevěší nešikanuje,tak jak to oni dělali za totality oponentům,jenže tito prospěcháři se otrkali překabátili a znovu politikaří,charakterový mrzáci křiváci a zamořují politickou scénu svým prospěchářstvím!

0/0
6.1.2007 9:33

Hujajá

Dost se v ledacčems přehání

Například studium. Mne také nedoporučili k dalšímu studiu. Je lehké říci, že za to mohli komouši. Co když to bylo pro blbost tkvící v inteligenčním potenciálu, nebo jen neúčinném rebelantství? Po vyučení jsem, již jako dělník, chodil večerně studovat. Ekonomii, pak právo. Dostudoval jsem když mi bylo 37 let. Všechno při řádném studiu, se základním vzděláním to trvalo 22 let, bez repetentství. Ovšem neměl jsem čas vysedávat ve vinárničkách, nebo kout pikle v kotelně. Na ty seznamy konfidentů se dívám tak, že půjde o  čtvrté přepracované vydání. Co se týká těch komoušů co nejvíc škodili, tak z nich jsou dnes úspěšní podnikatelé, kteří se dovedou vypořádat s každým seznamem. Jde jen o čistky organizované zaměstnavateli politiků, tedy těch, kteří je do zastupitelských sborů navrhli pak nechali zvolit.

0/0
6.1.2007 9:28

jeen

Re: Dost se v ledacčems přehání

Pane, divil byste se, co ještě dnes by bylo možné vydolovat ze svazků křížovými odkazy. A to i po mohutné likvidaci hned po listopadu (Neblahý souboj o moc nad MV těsně po listopadu - Komárek, Čarnogurský a další ;-().

S vašemi posledními dvěma větami naprosto souhlasím.

0/0
6.1.2007 9:45

prorok.pravejj

Re: Pokud minulost zapomeneme,řekneme tím vlastním dětem,že není důležité být čestný rovný ,ale pouze jít s doubou!

Tak jak to dělali prospěchářští komouši-ti by už neměli mít šanci cpát se do politiky.Pracovat podnikat být užiteční mohou.Nářky ,že jsou z nich podnikatelé-ano byli u zdroje info-peněz všeho-a co?? Vyvést na hnůj bychom museli hodně velkou část národa,jen by tato amorální parta neměla mořit politiku svou přítomností-jsou v čele ČSSD i KSČM a stále svým starobolševickým jednáním otravují ovzduší celé země!

0/0
8.1.2007 11:34

Deratizátor

By mě zajímalo,

Kolik těch řvoutů, co se tu rozkřikují o komunistech, stbácích a jiných formách totality, kolik z nich bylo před rokem 1989 ve VÝDĚLEČNÉM či důchodovém věku, a kolik z nich má pocit, že byli nějakým způsobem perzekuováno!R^;-D;-D

0/0
6.1.2007 8:51

Hanns1111

Re: By mě zajímalo,

kolik bylo kterých nevím ...... a nemá to ani na nic vliv - skutečností ovšem zůstává, že pokud byl perzekuovaný otec - může být po právu "naštvaný" i syn/dcera (nebo kterýkoliv rodinný příslušník) ........ kterého to samozřejmě následně postihlo jak psychicky tak i materiálně ........ !

0/0
6.1.2007 8:58

Deratizátor

Re: Re: By mě zajímalo,

Mýho dědu prohnali fašisti komínem v koncentráku. Sem se s tím taky vyrovnal. Mám snad nadávat na Němce a rozmíchávat tu vášnivé diskuse o lidských právech, právech na zadostiučinění a potrestání vyníků?

Pokud se nedokážeme vyrovnat s vlastní minulostí, jak se potom chceme vyrovnat s budoucností?

Není nic jednoduššího, jak toho, s kým nesouhlasím, začít urážet. Ať se mu nadává do fašistů, komunistů, cigánů nebo bolševiků. Dokud si většina národa neuvědomí, že vina není jenom v těch ostatních, ale HLAVNĚ v NÁS, v naší zlobě a nesnášenlivosti, nikdy tu nezvítězí "pravda a láska", jak to chtěl Václav Havel.

0/0
6.1.2007 9:08

demokratic

Re: Re: Re: By mě zajímalo,

a) Směšujete rozdílné věci: vašeho dědu neprohnali komínem NĚMCI, ale FAŠISTI (nacisti) (to je věc VOLBY, stát se či nestat se FAŠISTOU, komunistou atd.), za to nemůže NÁROD jako celek. Podobně jako ne každý němec byl nacista, tak stejně tak ne každý čech byl komunista (jak jsem psal, tak komoušů bylo v patnáctimilionovém národě něco přes milion, tedy jen pouhých cca deset procent)

b) za národnost (rasu, apod.) člověk nemůže (není to ani jeho "vina" ani jeho "zásluha"), zatímco za to, KAM se přihlásím, a CO a KOHO budu PODPOROVAT (pasívně či dokonce aktivně), to už je věc VOLBY, a za tu by měl člověk nést odpovědnost.

c) zvolí-li si někdo, že bude DOBROVOLNĚ (a na rozdíl od většiny národa) podporovat hnutí, které PROGRAMOVĚ potlačuje práva jiných, všemožně je perzekuuje, okrádá, mučí, vraždí, vyhání do exilu atd., musí počítat s tím, že když se takto dobrovolně VYSELEKTUJE z většiny, že jej ta většina za to bude jednou (a zcela po právu) trestat, nebo (žel) alespoň symbolicky HODNOTIT.

0/0
6.1.2007 9:19

incisivus

Re: Re: Re: Re: By mě zajímalo,

pregnatně napsané

0/0
6.1.2007 9:28

jeen

Re: Re: Re: By mě zajímalo,

To, že to chtěl Vašek Veškrna, ještě neznamená, že to chce většina společnosti.

                                           Udavač zůstane navždy udavačem!;-€

Taky by konečně mohlo vyplavat na světlo boží, co se vyvádělo na Úřadu  dokumetace a vyšetřování zločinů...     (Bašta:-©, Irenej Kratochvíl:-© ...)  Rv

0/0
6.1.2007 9:31

prorok.pravejj

Re: V každém případě je z nich drtivá většina v KSČSSD!

Je to takový septik naší země,pokud k nim omylem přilijí obsah fekálního vozu,příliš se to nepozná!:-©

0/0
6.1.2007 9:03

Oxena

Re: By mě zajímalo,

Já rozhodně ne a byl jsem ve výdělečném věku a dokonce jsem ani nebyl členem KSČ a je mi docela jedno, zda by mě to věřil takový demokratic o pár řádků níže, který ve svém ohavném článku je tak primitivní, že kdyby byl v písemné formě, ani bych ho nevzal do ruky ( ten článek), abych se neumazal. Neřku-li že bych byl nucen potkat někde autora, to bych ten chodník po něm zametl.

0/0
6.1.2007 9:09

demokratic

Re: By mě zajímalo,

Nevím, jak by měl postoj k evidentnímu zlu (jakým komunismus bezpochyby je) souviset s VĚKEM hodnotilele, ani nevím zda je bezpodmínečně nutné, aby byl člověk (který to zlo odsuzuje tím zlem osobně postižen), protože potom by např. fašismus (tedy podobné zlo jako komunismus) mohli odsuzovat jen ti lidé, kteří byli tehdy "ve výdělečném věku" (!!!), a jen ti, kteří byli osobně tím zlem postiženi...(A v dějinách bychom nemohli odsoudit už vůbec nic...) Vězte,že např. já osobně - jakkoli to nepovažuji za podstatné - patřím jednak k těm mnoha, kteří v té době BYLI ve výdělečném věku (nezapomínejte, že komoušů bylo v patnáctimilionovém národě jen cca něco milion, t.j. pouhých ani ne deset procent národa), a stejně tak jako odsuzuju zlo komunismu, odsuzuji i jiná mnohá zla (např. fašismus), krádeže, vraždění, mučení, atd. atd. a vězte, že není bezpodmínečně nutné, aby tato evidentní zla odsuzovali jen ti, kteří osobně zažili fašismus, osobně byli okradeni, osobně byli mučeni, vražděni apod...

0/0
6.1.2007 9:09

Deratizátor

Re: Re: By mě zajímalo,

Není nic jednoduššího, jak si přečíst nějaký článek v novinách a potom začít nadávat.Naopak s věkem hodnotitele to má dost společného. Nadávat na něco, co dotyčný nezakusil či nezažil nemůže být nikdy objektivní kritika!

0/0
6.1.2007 9:16

prorok.pravejj

Re: Re: Re: Pokud by už profláklý bolševici minimálně z ČSSD měli špetku svědomí..........

..................po spolupráci s totalitní KSČ by se do politiky už necpali,dělali by běžnou práci a snažili by se být užiteční a odčinit svoji kolaboraci!Jenže oni se chvilku po revoluci báli a když viděli ,že věšet ruďochy nikdo nebude,ihned se opět pijavice nacpali do politiky zpět- v ČSSD jich byla vždy většina,parazitů a pijavic,chamtivých líných a křivých!;-O

0/0
6.1.2007 9:22

demokratic

Re: Re: Re: By mě zajímalo,

Takže podle Tebe by např. fašismus (nebo komuniosmus, to je stejné) mohli hodnotit jen a jen ti, kteří byli osobně mučeni (či ještě lépe: vražděni ?). Nikdo jiný o tom přece nemůže tolik vědět jako oni... Za pár let (až vymřou poslední pamětníci zla už tedy bude komunismus i fašismus čistý jako lilium jen proto, že nežijí jejich osobní oběti ? V to doufáte ? Což neexistuje dostatek svědectví, dokumentů, ale i materiálů přímo z těch hnutím samých, kde je evidentní, že to jsou hnutí NÁSILNÁ (a tedy zavrženíhodná), že perzekuovali (jakkoli tomu říkali "třídní boj" nebo rasová či jiná očista") naprostou většinu společnosti vůkol ? Podle tebe může např. znásilnění odsuzovat jen ten, kdo byl sám znásilněn a nikdo jiný ? Já myslím, že se zločinnými režimy je to podobné? odsuzovat je může každý kdo má zdravý rozum, umí číst a samostatně myslet...;-)

0/0
6.1.2007 9:26

Oxena

Re: Re: By mě zajímalo,

Ještě jednou se pokusím reagovat. O tom, že jsem byl ve výdělečném věku jsem odpovídal deratizátorovi, který se domníval, že takové urážlivé články píšou jen ti, kteří v době před r.1989 byli v nejlepším případě mladiství. Jinak samozřejmě souhlasím, že věk souvisí s názory jen do určité míry - rozhodně ale pochopitelně máte jiný přehled o době kterou jste prožil, než o které jste si přečetl tendenčně podanými informacemi sdělovacích prostředků a to samozřejmě dělá každá lidská společnost.Z té doby, kterou vy srovnáváte s fašismem mám samozřejmě mnoho přátel, o kterých ani nevím zda byli členy jakékoliv strany - člověk se nehodnotí jen podle politického přesvědčení že ?

0/0
6.1.2007 9:23

Deratizátor

Re: Re: Re: By mě zajímalo,

Ano, aspoň jeden člověk pochopil myšlenku!R^

0/0
6.1.2007 9:32

prorok.pravejj

Re: Re: Re: By mě zajímalo,

Ty myslíš de/bile ,že lidi co prožili fašismus nemají??Ty nám jen cpeš myšlenku ,že nebylo tak zle,stejně jako ji cpou mladí náckové,jenže zle bylo-té většině za ostnáčem-přestože se dál měli rádi pracovali atd,Ale to nijak nesnižuje bolševické ZLO té doby a jen ma/gor tvého formátu si stále mele svou a obhajuje především SEBE,že soudruhu udavači a parazite!;-€

0/0
6.1.2007 9:38

Oxena

Re: Re: Re: Re: By mě zajímalo,

Na tebe proroku pravej nemá cenu reagovat - ty se s tou nenávistí zalkneš. Alespoň můžeš použít ty svoje sprosťárny na veřejnosti a nikdo ti nemůže " pohladit po ústech". Ale tvoje výjevy jsou známy i na jiných netech a jsou pořád stejné. UIbožáku.

0/0
6.1.2007 9:46

prorok.pravejj

Re: Re: Re: Re: Re: By mě zajímalo,

Nemáš argument rudá slizká kebule!Ano svrab, jako jsi ty rád nemám,bolševiky kteří jdou z každou dobou,obléknou si cokoli jen když jim to něco nese.Hyeny bez víry a svědomí!Hyeny prominou!(Y)

0/0
6.1.2007 9:50

demokratic

Nedivil bych se, kdyby ty rudé kydy zněly (tradičně, jak jinak) v (rudém) Právu (resp. Novinkách), ale ZDE ?

Nedivím se, že všichni umazanci (bolševici, aktivní svazáci, milicionáři, estébáci a jejich rodinní příslušníci, jakž i všichni obyčejní ignoranti, kterým je vždycky všechno jedno a morální kategorie a hlediska neuznávají) exhibují (a vzájemně si dávají body) především na Novinkách, odnoži to (rudého) Práva, ale vždycky znova žasnu, že tito lidé občas proniknou i na relativně normální stránky, aniž by to jejich narudlé kydání někdo patřičně usměrnil... Já vím,ono to stejně nemá cenu, bolševiky nepředěláme, ale kdyby se aspoň trochu zastyděli..

Chápu, že jim všechny zmínky o naší minulosti (či současnosti), kde se s opovržením hodnotí jejich viny (či spoluviny), vadí, že se je snaží všelijak bagatelizovat, a pomlouvat své pravé opaky, že se snaží dehonestovat lidi, kterým nesahají ani po kotníky, atd., ale proč už tedy konečně neodtáhnou do té své (nám kdysi jimi tak vnucované) Moskvy ? Soudruzi, táhněte do háje a buďte rádi, že vás nikdo za ty vaše všemožné zločiny nepotrestal (!!!).

0/0
6.1.2007 8:19

babacek

Časně ráno.

Časně ráno u rybníka potkal vodník příslušníka.Do prdele to je jitro už nám tu zase straší vnitro.;-D

0/0
6.1.2007 8:18

Babul

Re: Časně ráno.

Babáčku, ty jsi úžasný komik. Jak ty to děláš? Ty musíš mít bab!!

0/0
8.1.2007 20:47

babacek

Re: Re: Časně ráno.

Děkuji nemám nouzy o ženy a nikdy jsem neměl.Za to s tebou musí být zábava když se neumíš zasmát.:-)

0/0
9.1.2007 5:46

odborar

Koho to zajímá? Všechny na které bylo donášeno,

všechny kdo nemohli jít na školu, nebo nemohli jejich děti studovat, všechny kdo trpěli ve vězení za politické přesvědčení, příbuzné těch kteří byli popraveni za politické přesvědčení nebo zbytečně, díky svým odpůrcům.Všechny, kteří seděli ve vězení jenom proto, že nevstoupili do JZD. Všechny, kterým komunistický režim nebyl lhostejný.Ty všechny to jistě zajímá, kdo na ně donášel a kdo z jejich okolí byl přisluhovač. ještě, že jsou Cibulkovy seznamy.Pochybuji, že někdy seznamy vnitra budou věrohodné a budou tam i ti skartovaní.Všechny lustrace ba měli být provedeny znova a staré anulovány.To by vyplavalo zfalšovaných lustrací u lidí ve státních funkcí a stranách.

0/0
6.1.2007 8:13

babacek

Re: Koho to zajímá? Všechny na které bylo donášeno,

R^

0/0
6.1.2007 8:19

Deratizátor

Re: Koho to zajímá? Všechny na které bylo donášeno,

A kdo zaručí, že ZASE nebudou protokoly zfalšovány a kdo zaručí, že se některá data ZASE záhadně neztratí. Osobně je mi líto těch, co mají seznamy Stb na nočním stolku a každý večer si je znovu a znovu pročítají. Po 18.letech je to už trochu out. Většina, a troufám si říct že NAPROSTÁ těch, kterých se tyto svazky týkají-ti perzekuovaní, se už s minulostí dávno vyrovnala.

Nejsem komunista, nikdy jsem komunistou nebyl a do strany nehodlám vstoupit.To jen na okraj pro ty, kteří mě hodlají titulovat komunistou, bolševikem apod.!

0/0
6.1.2007 8:26

Najdete na iDNES.cz